Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: "Rupa od tjedan dana"

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    193

    Početno "Rupa od tjedan dana"

    Dragi moji, pomagajte.
    Bolovanje mi je zaključeno sa datumom 30.01.10 i dr opće prakse mi je uz doznake za komplikacije odmah dala i doznaku za porodiljni. Međutim, na HZZO mi nisu prihvatili doznaku za porodiljni, jer mi po terminu poroda u trudničkoj knjižici, on treba početi teći tek za tjedan dana(45 dana do poroda). Znači ja se sad nalazim u zarkopraznom prostoru od tjedan dana zbog datuma termina. Ako sam dobro shvatila svoju dr. bolovanje mi je zaključila gospođa iz komisije kad je bila kod nje i ona to sad ne može mijenjati.
    Što da radim?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    A da pitaš doktoricu ( ginekologicu) da ti da komplikacije još 10 dana, ne kužim kak ti je komisija to zaključila.

    A možda bi mogla napraviti i foru uzeti koji dan godišnjeg, i dobiti regres, pošto je promjena manja od 30 dana, porodiljski bi ti bio u cifri isti koliko ti je izačunato prije komplikacija.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    193

    Početno

    ma ni meni ništa nije jasno, a očito ni ljudima u HZZO-u koje sam zvala prije postavljanja teme, jednostavno ne znaju što treba napraviti.
    Jel mogu ja uzeti porodiljni 45 dana ranije, ako prekinem komplikacije i uzmem go za ovih tjedan dana? negdje sam pročitala da ne možeš direktno sa posla na 45 dana nego samo sa komplikacija. Je li to istina?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    123

    Početno

    Pazi samo da se ne zezneš ako budeš uzimala go za tih par dana. Ja sam prekidala komplikacije i uzela go (radi plaće) i ako imaš redoslijed komplikacije - godišnji - porodiljni, bez obzira koliki prekid bio, tražit će te novi izračun plaće. Meni to nije nikako odgovaralo pa sam doskočila tome tako da sam uzela još dva dana komplikacija prije otvaranja porodiljnog i tada ne treba novi prosjek. Komplicirano, ha? Uglavnom, pazi da se ne zezneš!

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Citiraj bublić prvotno napisa Vidi poruku
    ma ni meni ništa nije jasno, a očito ni ljudima u HZZO-u koje sam zvala prije postavljanja teme, jednostavno ne znaju što treba napraviti.
    Jel mogu ja uzeti porodiljni 45 dana ranije, ako prekinem komplikacije i uzmem go za ovih tjedan dana? negdje sam pročitala da ne možeš direktno sa posla na 45 dana nego samo sa komplikacija. Je li to istina?
    Vidiš a svi kažu ak ti ginekolog da da nema problema. Ja sam zadnji put uredno išla 45 dana prije , jer više nisam mogla stajati ni raditi. U drugom slučaju možeš pitati opet ono kaj sam rekla prvo da i ginič ponovo napiše komlikacije!
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.02.2010. at 16:49

  6. #6
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    Meni je HZZO komisija napisala komplikacije do 15.02. a 45 dana prije poroda počinje teči tek od 18.02. pa mi je moj dr. opće prakse rekao da uopće nema problema. Da će mi komplikacije pisati do 17.02. a od 18.02. porodiljnji bez obzira na komisiju.
    Odi kod opće prakse i neka ti da nove doznake za komplikacije

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    zurim, pa nisam pročitala sve, ali evo ovako: ja sam imala identičnu situaciju i nisam mogla da budem više na komplikacijama. zavod me je skinuo sa njihove liste plaćanja pre vremena i ja sam na kraju to premostila tako što sam morala da uzmem godišnji odmor tih desetak dana kolika mi je bila "rupa". U svakom slučaju nisam mogla biti na bolovanju. Eto, ako sam ikako pomogla.
    Nadam se da ćeš ti povoljnije to rešiti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •