Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 154 od 154

Tema: Tips and Tricks za prestanak dojenja

  1. #151

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    ma znam, još je netko spominjao i kad prestane dojenje ne znaš što dati bubanom djetetu pa se i dalje maze i tješe u 'pioložaju za dojenje'

    ja još uvijek smatram dojenje partnerstvom i mislim da moja 'partnerica' nije spremna pustiti siku!
    ja jesam, ne spavam noćima jer doji 4-5 puta, danju pokušavam nešto napraviti dok ona spava, tako da ni po danu ne spavam
    ali šta da se radi - partnerica me treba i ja sam tu za nju!

  2. #152
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    ma znam, još je netko spominjao i kad prestane dojenje ne znaš što dati bubanom djetetu pa se i dalje maze i tješe u 'pioložaju za dojenje'
    da, tako smo i mi krenuli. prvo se trebalo riješiti tog noćnog nacicavanja.
    a to je kod nas upalilo (isto postepeno) sa grljenjem, maženjem. privila bih se skroz uz njega da me osjeti, namiriše, mazila ga...i nakon nekog vremena je počeo padati ponovno u san bez da sam mu dala cicu. došli smo do toga da mu u toj fazi buđenja trebam ja, moj dodir i blizina a ne sisa.

    moram priznat da je moj, kao okorjeli cicaroš pružao vrlo jak otpor. tako je trebalo izdržat i teški plač i veliku tugu što nema cice. sjećam se da mi je mnogo puta došlo da mu jednostavno dam sisu samo da više ne plače...al treba izdržati. neće vječno trajat taj otpor, uostalom nije ostao bez svega. mamica je i dalje tu, mazi ga i čuva

    e da, sad sam se sjetila još nečeg.
    moj dečko jako voli bicikle i motoriće...i onda sam igrala na tu kartu. evo što. objasnila sam mu kako veliki dečki voze bicikle, a male bebe cicaju. pa bi ga pitala jel veliki dečko ili beba, odnosno, hoće li radije cicat ili vozit biciklu. jednom mi je odgovorio da je on mala beba (bio je spreman biti sve samo da dođe do cice) ali uglavnom, prihvatio je to da je više cool biti veliki dečko, a da je cica za male bebe...
    Posljednje uređivanje od .kala. : 01.04.2010. at 10:50

  3. #153

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    joj di smo mi još od toga! dok počne kužiti riječi možda nam i uspije - hihihi

    prije virozice smo bili a jednoj noćnoj siki i baš sam se veselila i naspavala - ali eto to mi je to, sad oped malo sikenja pa možda uskoro opet padnemo na jednu noćnu
    a po danu nek radi šta hoće - samo da se ja po noći naspavaaaaaaaammmmmm

  4. #154

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    43

    Početno

    Evo i mene, malo podižem ovu temu, jer smo upravo u procesu odvikavanja od cike. Moja curica ima 23.mj., i konačno sam odlučila da prekinem s dojenjem, jer me stvarno počelo preopterećivati. Po čitave dane i noći ona se ne bi skidala sa cike, gore nego novorođenče. E sada, zanima me odvikavanje od noćnog dojenja. Po danu još nekako u uspijevam s odvraćanjem pažnje i sličnim metodama, ali me već strah noći. Ne znam jesam li uopće na pravom putu, krenula sam s reduciranjem dnevnih podoja, i sada smo stigle na 1X. Planiram uskoro krenuti s noćnim, ali već me panika, jer ona praktički ne zna zaspati bez sike, a noću se budi nebrojeno puta i kroz san već viče,cika, cika! Kako uopće krenuti? NApominjem da nisam u mogućnosti ostaviti je bakama i djedovima, jer su stariji i a popriličnim dijagnozama, pa ostajemo suprug i ja u kombinaciji.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •