Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 498

Tema: SD - najnovije - (2. dio)

  1. #51
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    ma svugdje su gužve, prije 3,4 tj. ležale su u 3 sobe na patologiji (bar budemo prije doma )

  2. #52
    habibi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    241

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam čula da je u zadnje vrijeme na SD poprilična gužva, da rodilja nema gdje ih nema...
    to je točno. "carice" otpuštaju doma nakon 3 dana zbog manjka kreveta (upropastili mužu pijani vikend he, he...)
    čula sam i sestre da se žale kako je nemoguće ne griješiti u takvim uvjetima i s tim se slažem. tamo se hitno nešto mora promijeniti. i koliko god izgledalo ne fer da vas u trudovima pošalju da rodite drugdje, možda je to i dobro rješenje za vas i dijete. to je nažalost naša stvarnost. između prava na izbor rodilišta i dobrog ishoda poroda, ipak biram ovo drugo...

  3. #53
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja, kako god, spadam na SD ,a SD je očito postao prepopularan.
    Pa smatram da bi oni ako misle primati rodilje sa svih strana da bi se trebali i pobrinuti za to da im osiguraju adekvatan smještaj.
    Jer kaj mi vrijedi rodilište prijatelj djece, ako zbog gužve ne mogu biti s bebom i preko nekoliko sati!

  4. #54
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    ja sam rodila maloga prije 2god na carski i bio je na mojim prsima čim su ga izvadili ....negdje 15-ak min smo se mazili...sada su mi samo dali (isto carski prije 3tjedna)da mu da brzinsku pusu i odnijeli ga,nisam ga niti vidjela...

  5. #55
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam Ivu rodila prije 2,5 godine na SD. Bila je još jedna rodilja i nikoga više. Čak cijelu noć nije došla niti jedna rodilja, ja sam cijelu noć provela sama s tom curom u predrađaoni jer nije bilo mjesta na odjelu. I nisam je čak dobila ni da joj pusu dam. Samo su mi je pokazali nakon što su je okupali i odnjeli je i vidjela sam je tek nakon 15!!!! sati!!!
    Mada eto, to nije najnovije sa SD, sestrična je gore nedavno rodila na carski i kaže da su joj dali malu na prsa da se maze.
    Ja bih konačno htjela doživjeti da kada rodim dobim svoje dijete odmah na cicanje! Pa makar to bilo i nakon cr-a!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 26.03.2010. at 17:54

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    14

    Početno

    ja sam rodila carskim na SD početkom 1. mjeseca. Carski je bio super, doktori, sestre, aneszeziolog, svi su bili super i bila je jako pozitivna atmosfera. Kćer sam dobila kožom na kožu čim su me smjestili na odjel, nakon nekih sat, sat i pol. A onih 5 dana je prošlo isto super. Sestre su bile od dobrih do odličnih. Tako da ja imam sve pohvale. Naravno da nekad zbog gužve nisam mogla dobiti sve odgovore. Ali kad me zanimalo kako beba napreduje zamolila sam sestru da se raspita, pa da mi jave. Al mi nije sestra javila, već je došla doktorica i sve mi objasnila i ispričala.
    Mislim da i mi moramo biti malo manje zahtjevni ponekad, a i strpljivi. Jer na SD nije gužva bez razloga. Da su i ostale bolnice tako dobre, bila bi gužva i tamo.

  7. #57
    habibi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    241

    Početno

    Citiraj Gagi prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da i mi moramo biti malo manje zahtjevni ponekad, a i strpljivi. Jer na SD nije gužva bez razloga. Da su i ostale bolnice tako dobre, bila bi gužva i tamo.
    većina od nas očekuje "samo" korektnu medicinsku skrb, beskompromisno očekujem ako beba i ja zdrave dođemo da takve i izađemo iz rodilišta. ljudski odnos je, nažalost, bonus.

  8. #58
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj habibi prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da i mi moramo biti malo manje zahtjevni ponekad, a i strpljivi. Jer na SD nije gužva bez razloga. Da su i ostale bolnice tako dobre, bila bi gužva i tamo.
    I kaj si ti sad time htjela reći?
    Super, gužva je jer su oni super. Ali s obzirom da je gužva ne možeš doći na odjel, nego moraš čekati saaaaaaaaaaaaatima da bi vidio i primio svoje dijete. Ali sve je super.
    Tak je zahtjevno tražiti svoje dijete nakon poroda? A ne da moraš čekati 15 sati na to i to onda izgleda kao da ti se netko smilovao jer su ti pokazali dijete na 5 minuta???

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    117

    Početno

    Drage moje,

    rodila sam na SD-u 28.03. i ne mogu im naći niti jednu zamjerku. Porod prošao-savršeno. Beba odmah nakon poroda na prsima i cica....
    Na odjelu su me predivno dočekali i smjestili. Bebač stigao nakon jutarnjeg kupanja pošto sam rodila u noći.
    Svako jutro doalzila je sestra koja se brinula o dojenju. Sve sestre su bile više no ljubazne, pomagale su i meni i i mojim cimericama oko svega...
    Pedijatri otvoreni za razgovor i odgovaranje na sva potrebna i bespotrebna pitanja.
    Kompletna atmosfera je bila jako ugodna i ako opet budem trudna, definitivni idem roditi na SD - Bolnica prijatelj djece...

    I da ne zaboravim - otpusno pismo sam dobila odmah po izlasku iz bolnice...

    Pozdrav!!!!!!

  10. #60
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    22.03. sam na SD rodila svig sina. Imam samo riječi hvale i za liječnike i za sestre i za pedijatre. Na porodu su mi bili dr. Habek koji mi je i vodio trudnoću i dr. Turudić (za koju mi je posebno drago da je bila jer je ona radila i punkciju i transfer za ovaj dobitni put) i bili su mi sjajni, pogotovo dr. Turudić koja me hrabrila i objašnjavala mi i bila nadasve nježna i strpljiva.

    Hrana je bila odlična, ma, sve same pohvale. Svakako preporučam kao izbor rodilišta.

  11. #61
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Jel zna netko kad je koji od doktora na uzv-u?

  12. #62
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Srijedom dr.Hafner

  13. #63
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    zanime me po novom jel ima nešto što mora otac obaviti da bi bio na porodu? kakva je sitacija s tim, jel puštaju il zezaju? i s epidrualnom također?

  14. #64
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    cure, kakvo je sad stanje ako po mjestu stanovanja ne pripadaš na Sv. Duh?

    hoće li te uopće naručiti na pregled ako im je gužva a po mjestu stanovanja spadam u vinogradsku? kad je najbolje otići k njima na prve kontrole? od kojeg tjedna?

    ima li kakvo friško iskustvo?

  15. #65
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A mene zanima slijedeće...
    Ako planiram (s razlogom) carski...Koliko ranije se moram naručiti, tj. da li je onih mjesec dana klasičnih dovoljno da krenem gore ili je to potrebno i ranije krenuti...?

  16. #66
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Willow, oba puta sam rodila na Sv. Duhu (doduše, po preporuci svoje ginekologice), nikad me nitko ništa nije pitao, iako po mjestu stanovanja pripadam Petrovoj. Na preglede u bolnicu sam krenula s 34 ili 35 tjedana trudnoće, ne sjećam se točno (da sad ne tražim nalaze).

    ana.m, najbolje da pitaš svog liječnika, ili da nazoveš trudničku ambulantu gore i da pitaš njih.

  17. #67
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    cure, kakvo je sad stanje ako po mjestu stanovanja ne pripadaš na Sv. Duh?

    hoće li te uopće naručiti na pregled ako im je gužva a po mjestu stanovanja spadam u vinogradsku? kad je najbolje otići k njima na prve kontrole? od kojeg tjedna?

    ima li kakvo friško iskustvo?
    ja sam rodila prije pola godine. nitko me ništa nije pitao. ne spadam na SD po mjestu stanovanja. mislim da ta pravila o mjestu stanovanja vrijede samo ljeti.

  18. #68
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    ja sam oba puta rodila na sv.duhu i oba puta sam jedva čekala otići. nije da nešto zamjeram osoblju nego gužvi koja me tamo oba puta dočekala. Prvi put sam došla ujutro,rodila popodne i bebu vidjela tek idući dan oko 15 h. Tada,prije 3 g. još nisu bili "prijatelji djece". Prije 10 mj. sam rodila drugo dijete,došla iza ponoći, na svu sreću, potpuno otvorena ijer su me mislili poslati u vinogradsku zbog nedostatka mjesta u rađaoni. ugl. rodila sam u predrađaoni,bebica je bila uz mene sat i pol,al tata nije bio na porodu. ostatak noći besan u predrađaoni,a 3-4 sata prije odlaska na odjel bila sam na uskim i tvrdim kolicima-krevetu na hodniku jer su nas izbacili iz predrađaone. katastrofa,jer mi se to dogodilo i prvi put,pa sam se nadala izjeći isti scenarij. Nakraju sam tražila da me puste dan ranije i spasila se.

  19. #69
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    meni je nakon poroda bilo totalno, ali uistinu totalno svejedno gdje me stave... moje čudo je bilo živo i zdravo, to mi je bilo najbitnije. Ležala sam i ja nakon poroda od ponoći do 2,30 ujutro u hodniku, da su me tu držali i do jutra bilo bi mi svejedno.
    Nakon ležanja na odjelu patologije trudnoće prije poroda možda smo mi manje zahtjevni pacijenti, bez uvrede...

  20. #70
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    meni je nakon poroda bilo totalno, ali uistinu totalno svejedno gdje me stave... moje čudo je bilo živo i zdravo, to mi je bilo najbitnije. Ležala sam i ja nakon poroda od ponoći do 2,30 ujutro u hodniku, da su me tu držali i do jutra bilo bi mi svejedno.
    Nakon ležanja na odjelu patologije trudnoće prije poroda možda smo mi manje zahtjevni pacijenti, bez uvrede...
    draga ja sam lužala od 03:00-13:00 na hodniku na tvrdim kolicima, a od šava se nisam mogla okrenut, prva sam taj dan rodila i rekli mi da prva idem u sobi ali he, he, he zadnja dobila krevet u sobi, ali sve se to zaboravi

  21. #71
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    ja moram reći da sam ja kratko ležala u tom istom uskom hodniku o kojem govorite i nisam ga doživjela kao traumatično iskustvo. (btw kome je bitan izgled hodnika neka ide npr u petrovu gdje je široki hodnik i obitelj vam može doći i biti s vama -ne i s bebom-ta 2 sata) nakon što sam rodila dali su mi bebu i mm, štrucica i ja smo bili sami u boxu preko sat vremena. nakon toga su me prebacili u hodnik. malu odnijeli, a mm izbacili. vrijeme u hodniku (nekih 40min) je proletjelo dok sam slala smsove.

  22. #72
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    pirice ma naravno da se zaboravi... što bih dala da mogu još jednom ležati tamo na hodniku, opet

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Bok curke. Mene zanima nekoliko pitanja.
    1) Inače sam iz Zg-a, ali sam zbog posla promijenila prebivalište za Istru. Htjela bih ipak doći roditi u Zg jer mi je tu familija. Jel problem javiti se u bolnicu recimo u 35-36 tjd na pregled pa ostati roditi u toj bolnici? (jer znam da jako puno cura iz Istre ide rađati u Ri, pa mi je logično da i ja mogu u Zg). Problem je jedino kaj mi je termin u ljeti..
    2) Jel ima u sv.Duhu stolček? Za lopte znam da imaju...
    3) Ima friških iskustava?

  24. #74
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Sad ispada da smo mi tu neki zahtjevni pacijenti i tražimo ne znam ti ni ja što...Ono, nek smo kuš i nek smo sretne kaj smo rodile živu i zdravu djecu.

    Nije meni bitan izgled hodnika, nije mi bitno upće kak tam kaj izgleda, meni je samo bitno da ja ne moram na svoju bebu čekati toliko dugo sati. Najviše zbog prvog podoja.
    I bitno mi je da se sestre ne ponašaju kao da im se tamo ne da biti.

  25. #75
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    ana.m-bebu dobiješ nakon 2, 3 min i bude ti na prsima oko sat, meni 75 min ( i pitaju te jesi uspjela podojiti). bio je i mm s nama. nakon toga sam bila na hodniku nekih sat vremena gdje su me pogledavali ,koliko krvarim, maternica jel se steže i tako.pretpostavljam da je i mm mogao ostati, ali poslala sam ga franu, a i bila sam grogi od injekcije. u 12. 10 sam u sobi,a beba stiže nakon 10akmin,i tako svima, uključujući i žene na carskom.

    sestre korektne, osim 1 smjene, ali dobro.

    stolček nema, imaju svemirske krevete koji se daju podesit u koji položaj želiš, ja sam skoro pa sjedila. bili su ok, iako babica koja je nadzirala porod je bila loše volje, ostali svi korektni.

    moje iskustvo ok-bila sam skeptična prema roomingu, ali sada sam za, to je super, možeš se od 1. dana brinuti za svoje dijete, dojiti ga na zahtjev i imati pomoć sestara s pedijatrije ako nešto šteka, guštati u njemu,presvući ga kad želiš(iako su neke mame prigovarale što ih se potiče da previjaju svoje dijete).

  26. #76
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    i ps. ipak se vidi pomak naprijed na sv.duhu.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj spunky125 prvotno napisa Vidi poruku
    ana.m-bebu dobiješ nakon 2, 3 min i bude ti na prsima oko sat, meni 75 min ( i pitaju te jesi uspjela podojiti). bio je i mm s nama. nakon toga sam bila na hodniku nekih sat vremena gdje su me pogledavali ,koliko krvarim, maternica jel se steže i tako.pretpostavljam da je i mm mogao ostati, ali poslala sam ga franu, a i bila sam grogi od injekcije. u 12. 10 sam u sobi,a beba stiže nakon 10akmin,i tako svima, uključujući i žene na carskom.

    sestre korektne, osim 1 smjene, ali dobro.

    stolček nema, imaju svemirske krevete koji se daju podesit u koji položaj želiš, ja sam skoro pa sjedila. bili su ok, iako babica koja je nadzirala porod je bila loše volje, ostali svi korektni.

    moje iskustvo ok-bila sam skeptična prema roomingu, ali sada sam za, to je super, možeš se od 1. dana brinuti za svoje dijete, dojiti ga na zahtjev i imati pomoć sestara s pedijatrije ako nešto šteka, guštati u njemu,presvući ga kad želiš(iako su neke mame prigovarale što ih se potiče da previjaju svoje dijete).
    Ove mame moram priznati da ne kužim - mislim, a kaj misliš ko će ti previjati dijete kad dođeš doma? Sv. Petar?!
    Dakle pozitivne reakcije.. Super.. Ma ja sam sva zbunjena - ni sama ne znam di bih, a uplašili su me malo postovi da te kao neće primiti ak nisi iz Zagreba... (što ja jesam, samo sam odselila u Istru prije 3 godine)

  28. #78
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Tisa, ja nisam iz Zagreba, a rodila sam na SD. Takodjer, obje cure koje su bile sa mnom u sobi nisu bile iz Zagreba

  29. #79
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Kaj nema stolčića na SD? Meni nekak ko da je ostalo u uhu da ima...

  30. #80
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    e da, sve 3 cimerice nisu po mjestu stanovanja spadale na sv.duh.

  31. #81
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    i s obzirom da sam neispavana pa se dosjećam svako malo -) odvojena od malog sam bila svega sat vremena od poroda,i tako svaki dan jer ih kupaju od 7.30 do 8.30-što je ok,jer se tada i ti stigneš istuširati.

    moja jedina zamjerka je bila ta što u vrijeme posjeta se moraš dogovarati sa cimericama da pričuvaju dijete, tako da sam se ja odrekla posjeta,odn. muž donio potrepštine i otišao.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Novoselec
    Postovi
    42

    Početno

    moje iskustvo ok-bila sam skeptična prema roomingu, ali sada sam za, to je super, možeš se od 1. dana brinuti za svoje dijete, dojiti ga na zahtjev i imati pomoć sestara s pedijatrije ako nešto šteka, guštati u njemu,presvući ga kad želiš(iako su neke mame prigovarale što ih se potiče da previjaju svoje dijete).[/QUOTE]

    Znači sve je kao i prije 2,5 g.Nego,pitanjce.Da li se još uvijek treba ponjeti pelena,maramice i krema za guzu?Jer tada kad si sam previjao bebu morao si to donjeti od kuće.I još nešto,da li široko povijaju bebu kad ide kući?
    Spremam se u bolnicu slijedeći petak pa me možda odmah ostave zbog 4. carskog pa bi trebala stvari sve pripremit.

  33. #83
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    da, treba ponijeti.
    i ne povijaju bebu široko kad ideš doma, odn, ako doneseš pelene poviiju, a ako ne,ništa.

  34. #84
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Mojem su povili široko na odlasku. Sestra nije ništa ni pitala, valjda je vidjela pelene i povila.
    A što se tiče nošenja svojih pelena i kremica za previjanje, sestra je svaki put kad je došla u sobu dolazila s kolicima punim pelena i svaki put pitala imamo li pelene i da li nam nešto treba, tako da nije smak svijeta ako neko nema nešto od tih stvari.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    9

    Početno

    Bok cure,evo meni je termin poroda 10.07. pa me zanima da li netko zna da li se plaća prisustvo tate na porodu?
    Inače rodit ću na Sv.duhu.
    Hvala unaprijed

  36. #86
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Prvi put čujem da bi se prisustvo plaćalo. Kolko ja znam ne plaća se.

  37. #87
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Citiraj VANNAX prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure,evo meni je termin poroda 10.07. pa me zanima da li netko zna da li se plaća prisustvo tate na porodu?
    Inače rodit ću na Sv.duhu.
    Hvala unaprijed
    ne plaća se

  38. #88
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj spunky125 prvotno napisa Vidi poruku
    e da, sve 3 cimerice nisu po mjestu stanovanja spadale na sv.duh.
    Nije ni čudo da za uzv moram čekati više od mjesec dana da dođem na red, odlaziti ponovo svom ginu na prepravljanje datuma na uputnici i mjenjati dogovoreni datum pregleda...
    I opet napominjem, kad već primaju sa svih strana trudnice kaj se ne reorganiziraju i ne poduzmu nešto da se ovakbe stvari ne bi događale..
    Da mi nije do roominga otišla bih u neku drugu bolnicu...

  39. #89
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    ne plaća se.

    anam. misliš da je negdje drugdje bolje?i inače je praksa da se na uputnice za bolničke preglede ne stavljaju datumi

  40. #90
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ni čudo da za uzv moram čekati više od mjesec dana da dođem na red, odlaziti ponovo svom ginu na prepravljanje datuma na uputnici i mjenjati dogovoreni datum pregleda...
    I opet napominjem, kad već primaju sa svih strana trudnice kaj se ne reorganiziraju i ne poduzmu nešto da se ovakbe stvari ne bi događale..
    Da mi nije do roominga otišla bih u neku drugu bolnicu...
    U svakoj bolnici je gužva...ja sam u Vinogradskoj znala čekati i po 2 mjeseca za uzv....sada idem na SD iako tamo ne spadam i uvijek me naruče onako kako mi je doktor rekao - 1. put mi je moja gin rekla da bi trebala obaviti uzv sa 23 ili 24 tjedna - nazvala na SD i naručili me za tjedan i pol kad sam bila 23+1, onda me njihova doc naručila za 5 tjedana i bez problema dobila termin...i sad opet neručena za 5 tjedana i opet bez problema me naručila. Mislim da sve ovisi koji si tt jer oni imaju nekakav raspored u kojim bi se tjednima trebao napraviti uzv pa tako onda naručuju valjda....

  41. #91
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Citiraj spunky125 prvotno napisa Vidi poruku
    ne plaća se.

    anam. misliš da je negdje drugdje bolje?i inače je praksa da se na uputnice za bolničke preglede ne stavljaju datumi
    A jel može biti netko drugi osim mm-a na porodu? Npr. prijateljica?

  42. #92
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam sada u 29.tjednu, a zbog carskg i dogovora oko novog eventualnog carskog dok me poslao na uzv. I žena je rekla da mi nažalost nikako ne može pomoći..
    I baš sam jako jako ljuta. Ovo mi je treći porod i prva dva puta nisam imala takvih problema...

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    9

    Početno

    Hvala svima puno na informaciji,čula sam da se u Rijeci plaća 370,00 kn.

  44. #94
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Dugo sam lezala na SD-u (prije i poslije poroda).
    Sto se tice otpusnog pisma - moje iskustvo je da sve zene koje nisu ranije lezale na patologiji, koje su imale uredan porod i isle kuci 3. ili 5. dan poslije poroda (ovisno jel porod bio vaginalan ili CR) odmah po izlasku dobiju otpusno pismo. Zene koje su lezale na patologiji, ili su poslije poroda ostale duze u bolnici (bilo zato sto su imale nekakve komplikacije ili je beba bila na intenzivnoj) otpusno pismo cekaju. Ja sam ukupno provela dva mjeseca u bolnici (sto zbog rizicne trudnoce, sto zbog prijevremenog poroda pa mi je dijete dugo bilo u inkubatoru), a otpusno pismo sam dobila kad mi je kcer navrsila 4 mjeseca!
    Sto se tice guzve - istina je! Prema potrebi, rodilje ce smjestiti ako treba i na GIN1 (sto znaci da necete imati rooming in, iako u ovom slucaju vas nastoje sto hitnije premjestiti na odjel babinjaca) i na odjel patologije trudnoce (tamo je soba koma jer je sve preusko i u istom uskom prolazu izmedju 2 kreveta nalazi se i krevetic za bebu i vas nocni ormaric sa stvarima. U tom slucaju morate preskakati krevet da biste dosli do svojih stvari...mislim da ne moram napominjati da je to prava akrobacija za zenu koja je tek rodila, a da ne spominjem ako je sivana...). Takodjer, ako ste smjesteni na patologiji nezgodno je sto ne mozete koristiti kupaonicu i wc na tom odjelu, nego morate ici na odjel babinjaca (sto znaci prolaziti kroz onaj dn. boravak i cekaonicu koji su krcati posjetama). Najbolje je imati srece i biti smjesten na odjelu babinjaca!

  45. #95
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Ima li novijih iskustava sa Sv.Duha ovaj tjedan mi je termin pa bih vas friške mamice koje ste tamo rodile rado čitala (iskustva, savjete, kako si olakšati boravak tamo... od dolaska pa do odlaska...)

  46. #96
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A ja sam opet ljuta na njih....
    S obzirom koliko se čeka na pregled nakon kaj ih nazoveš, ja sam prošli tjedan nazvala da se naručim za isti, jer ovaj tjedan ionako idem kod svog ginića po uputnicu, ali eto da si na vrijeme osiguram neki bliži termin.
    I nije me htjela naručiti jer još nemam uputnicu...Ne kužim!! Pa nije da ću tam doći bez uputnice, samo ne želim da mi se opet desi da moram čekati ne znam ni ja koliko.
    Najviše ne začudilo što me preispital da gdje sam doma i spadam li ja uopće k njima, jer eto ako ne spadam po mjestu stanovanja ne bi me ni primila?
    Pa kako to da onda svaka druga rodilja ne spada tamo?

  47. #97
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A ja sam opet ljuta na njih....
    S obzirom koliko se čeka na pregled nakon kaj ih nazoveš, ja sam prošli tjedan nazvala da se naručim za isti, jer ovaj tjedan ionako idem kod svog ginića po uputnicu, ali eto da si na vrijeme osiguram neki bliži termin.
    I nije me htjela naručiti jer još nemam uputnicu...Ne kužim!! Pa nije da ću tam doći bez uputnice, samo ne želim da mi se opet desi da moram čekati ne znam ni ja koliko.
    Najviše ne začudilo što me preispital da gdje sam doma i spadam li ja uopće k njima, jer eto ako ne spadam po mjestu stanovanja ne bi me ni primila?
    Pa kako to da onda svaka druga rodilja ne spada tamo?
    Nazovi opet i naruči se tj. na pitanje imaš li uputnicu reci IMAM jer gore je stvarno ludo... idem na preglede zadnja 2 tjedna tamo i stvarno su sestre svakakve prema trudnicama... osim što ispituju tko gdje živi i otpile ako nisi nanjihovom području... znaju imati svakakvih komentara...
    Meni su slučajno bile ok... zaboravila sam donijeti uputnicu na pregled i to je jednostavno rješila tako što je na moj trudnički papir s pregleda sa svetog duha upislala broj sa žiga moje primarne ginekologinje i rješila me daljnjih muka oko upitnica.
    Kad sam skužila da nas bez veze tjeraju na donošenje uputnica a jedino što im treba je šifra našeg ginekologa uz pomoć koje ne bi morale ići svako malo po uputnicu za pregled i sl. bila sam sva ljuta na još jednu glupost naše birokracije

  48. #98
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma naravno da je glupost. Kao da se ženama u visokom stupnju trudnoće oda o doktroa do doktora po uputnice i čeka u čekaonicama. Znaju oni i sami kako se čeka...Ma sad mi je svejedno, u petak ionako idem po uputnicu pa ću ih zvati. A o komentarima i bezobrazluku neću, svašta si dozvoljavaju! Ok, gužva im je, ali kak stignu svašta skomentiratri, a ne stignu reći doviđenja...

  49. #99
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ana.m, mogu li te pitati zašto si se opet odlučila za SD, jer mi se čini po tvojim postovima da si dosta nezadovoljna cjelokupnom situacijom? Jesi li razmišljala o nekoj drugoj bolnici, ili nisi razmatrala tu mogućnost?

  50. #100
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Oprosti, sad sam vidjela da želiš rooming. Kužim!

Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •