Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: kako izgleda razgovor na CZSS-u?

  1. #1
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno kako izgleda razgovor na CZSS-u?

    Moj bivsi me pretekao i predao zahtjev Centru za socijalnu skrb za odrzavanje usmene rasprave u predmetu mlt.djeteta, skrb za djecu (prepisujem sa papira kojeg sam danas dobila od CZSS, da ne pomislite kako sam ja ovoliko nepismena).

    Kako izgleda ta rasprava? Kakva pitanja mogu ocekivati? Na sto da se pripremim?

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    pretpostavljam da cete utvrdjivat termine vidjanja i/ili kome ce pripasti dijete

    nemrem ti nis rec kad ne znam kaj je bilo prije ovog poziva

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    116

    Početno

    Evo ja sam sad bila (12/10/2005). došli smo MM i ja u 8.30 i ušli u kancelariju soc. radnice. Ona nam je objasnila kako ćemo razgovarati o razlozima raspada braka i o tehnikalijama kao što su:
    1.kome dijete ide na čuvanje i odgoj, gdje će živjeti
    2.alimentacija
    3.susreti i viđanja

    Mi smo se žestoko borili s njom jer je neka klimakterična krava koja nas je pokušala posvađati tako da je nakraju mm mene branio a ja njega.
    Mi smo se sve unaprijed dogovorili pa je ona samo zapisivala to što smo rekli, i u međuvremenu nas još malo huškala jednog na drugog.
    Slijedeći tjedan 18/10 trebamo opet doći da razgovaramo o poblemima u braku makar smo joj rekli da nećemo o tome pričati, ali koza inzistira na pikanterijama. Nije to bilo u službi našeg pomirenja, već samo njena znatiželja.

    Nakon toga dobit ćemo njezin zapisnik s kojim idemo na sud....inače radi se o sporazumnom razvodu.

  4. #4
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Nattie, molim te da ne upotrebljavas ovak slikovite opise drzavnih sluzbenika

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    116

    Početno

    Ispričavam se ali pročitaj na "Junakinje zbor" moj zadnji post.....namjeravam tražit njezino izuzeće! Slobodno izmjeni moj bad language....sorry još jednom.

  6. #6
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    Nattie, hvala na odgovoru. Mukice - sorry na zbunjenosti, evo pojasnjenja.

    Rijec je o raspravi u vezi skrbi za moje starije dijete iz "prvog braka". Njegov otac i ja nismo bili zakonski u braku, vec smo zivjeli u izvanbracnoj zajednici 10 godina. Prosle godine sam doselila u Zagreb, dobila Bartola, udala se. Ovaj bivsi je kupio stan ovdje, promjenio posao i takodjer doselio. Htjela sam prije njega pokrenuti pitanje roditeljskog prava da ga ne bih morala za svaku sitnicu (tipa prijave prebivalista, odlaska preko granice) moljakati da dodje potpisati papire. Zbog toga sam htjela prvo rijesiti svoje prebivaliste, ali nisam uspjela (imas na Pravnim pitanjima o tome).

    I sad sam ja ta koja je dobila poziv - u najruznijem mogucem trenutku. Niti ja, niti dijete nemamo prijavljeno prebivaliste ovdje, a odjavili smo se prije 7 mjeseci. Moja primanja su 2500 kn (dodatni rodiljni), jesam u radnom odnosu, ali za koji mjesec vise necu biti jer mi je firma u vrazjoj materi odavde. Muz je na probnom roku u jednoj firmi, dakle nisu ni to neka zagarantirana primanja. I jos je tu i Bartol. Za razliku od mene, gospon otac s pocetka price ima svoj stan, stalan posao i dobru placu.

    Razlog zbog kojeg je on dao zahtjev CZSS-u je to sto sam mu ja onemogucavala da vidja dijete. Sto i jesam, ali samo u situacijama kada sam opravdano strahovala za djetetov zivot (bez preuvelicavanja) ili je to "vidjanje" bilo zamisljeno preko radnog tjedna na par sati. Inace, odgovorno tvrdim kako je moj bivsi apsolutno neodgovoran roditelj. Svi fizicki oziljci (posljedice lomova, sivanja, opeklina nakon boravka na ljetnjem suncu preko podneva) koje moje starije dijete ima su "zaradjeni" u situacijama kada ga je on "cuvao". Od kada je doselio ovamo, dijete (koje se savrseno u prvih 6 mjeseci uklopilo u novu skolu, sredinu i obitelj) se pocelo sasvim drugacije ponasati. Zapostavlja sebe, skolske obveze, placljiv je, nervozan, bez razloga vrijedja i nas doma i prijatelje u skoli... (ne bih olako sve pripisala nadolazecem pubertetu)

    Sada me zanima nekoliko stvari. Predmet rasprave je skrb o djetetu.
    1) vjerojatno ce se odlucivati o tome kome ce dijete pripasti. Na osnovu kojih kriterija?
    2) ukoliko dijete pripadne meni, hocu li automatski dobiti pravo potpune roditeljske skrbi (da mogu djetetu bez njegovog potpisa sredjivati papire)?
    3) mora li ga on vidjati svaki drugi vikend i polovicu skolskih praznika? On i njegova obitelj negativno utjecu na dijete, govore svasta o meni, "dobronamjerno" ga upucuju na to da mu Bartol nije pravi, nego polubrat...itd. Strahujem za djetetovo psihicko i fizicko zdravlje ukoliko bude moralo biti s njim bez mene par tjedana...
    4) hoce li se tada potegnuti i pitanje visine alimentacije?
    5) i na kraju, kome da se obratim po pitanju podjele zajednicke imovine koju je spomenuti bez pitanja prisvojio i jednim dijelom vec rasprodao?

    Rasprava je u srijedu prijepodne. Bartola nema tko cuvati. Znaci, trebam se pojaviti tamo s bebom na rukama. Cure, pomoc... Bit cu mirnija ako znam sto mogu ocekivati.

  7. #7
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Malo sam u frci s vremenom, ali ajmo redom.
    1. Određivat će se sigurno. Na osnovu toga tko je do sada brinuo o djetetu, kako je to činio, kakav je rezultat takve skrbi (zdravo i veselo dijete) itd. Materijalna situacija roditelja je manje važna od emotivne. Ako je kod tebe sve ok onda nemaš razloga za brigu jer će dijete 99% pripasti tebi.
    2. Dijete će se jednome roditelju dodijeliti na skrb, a drugome će se odrediti susreti i druženja. Uz taj papir ti (odn. roditelj kojem je dijete dodijeljeno na skrb) možeš samostalno poduzimati određene radnje tipa ishodovanje putovnice i sl. Međutim, roditelji su dužni zajednički i ravnopravno nadalje skrbiti o djetetu (zakonska formulacija), nijedan od roditelja nema nad djetetom manja ili veća prava ili dužnosti. Vi ste JEDNAKI i jednako se skrbite.
    3. Ne mora. Viđat će se onoliko koliko se dogovorite odn. onoliko koliko Stručni tim procijeni da je potrebno. Stručni tim čine psiholog, soc. radnik i pravnik.
    4. Osim ako je u pitanju nagodba, visina uzdržavanja se određuje na Općinskom sudu i pokreće se privatnom tužbom.
    5. Također Općinskom sudu, privatna tužba za utvrđivanje i podjelu zajedničke imovine stečene u izvanbračnoj zajednici tužba različita od ove pd 4.).
    6. Nemoj se pojaviti s bebom na rukama. To nije mjesto za djecu. Naći ćeš već nekoga tko će uskočiti sat - dva.
    Ako imaš još pitanja pucaj.
    Pozdrav!

  8. #8
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    Hvala na odgovoru. Znam da prostorije takvih sluzbi nisu mjesta za djecu :pretuzni smile:

  9. #9
    zora

    Početno

    nattie2, kako je bilo na ponovnom susretu u centru? (18-tog, ako sam dobro shvatila). kako je zavrsilo? i sto savjetujes na kraju svega?

  10. #10
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj JaMajka prvotno napisa
    6. Nemoj se pojaviti s bebom na rukama. To nije mjesto za djecu. Naći ćeš već nekoga tko će uskočiti sat - dva.
    ja nekuzim zakaj to nije mjesto za mamu i bebu i zakaj je bolje da bebu ostavi nekome umjesto da dijete ide s njom

    ja bi bebu uzela sa sobom.. sto se bebi tako strasno moze dogoditi u CZZS, a ne moze na nekom drugom mjestu?

  11. #11
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Zato jer se prilikom takvih postupaka razgovara o jako ozbiljnim stvarima i nije zgodno kada se u tim trenucima mora trčati za klincem, umirivati njegov plač, a posebno je suludo da dijete koje već nešto razumije prisustvuje raspravi (najčešće ružnoj) između roditelja o svojoj sudbini. Jednostavno, neka mjesta nisu primjerena djeci. Plus toga, u tim se prostorijama često jaaaako viče, da ne kažem galami, urla, vrijeđa, plače, lupa vratima i sl.

  12. #12

    Početno

    JaMajka, pa nije rasprava o Bartolu nego o starijem kikaču...

  13. #13
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ja sam se sokirala kad smo usli u tu prostoriju gdje se odrzavaju mirenja a zena stavila pepeljaru na stol :shock: to znaju biti izrazito stresne situacije, srecom nasa je bila izuzetno civilizirana.

  14. #14
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj Anči prvotno napisa
    JaMajka, pa nije rasprava o Bartolu nego o starijem kikaču...
    Ma ok Anči. "Nebitno" je o kome je rasprava. Bitno je jedino to da na takvim mjestima (CZSS, Sud) sve pršti od negativnih emocija. A to, složit ćeš se, i nije baš neka zdrava situacija ni za koga, pogotovo za djecu pa makar ona imala i samo nekoliko mjeseci.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    53

    Početno

    Odlicna tema...
    Posljednje uređivanje od mojadjevojcica : 15.10.2012. at 18:37

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •