Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 332 od 332

Tema: Skacete li bas na svaki glas vaseg djeteta?

  1. #301
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku

    sto se tice "skakanja na svaki kme" nije isto ako roditelj ne reagira jer fizicki ne moze (mora na wc, ima jos 2 djece koja takodjer imaju svoje potrebe i treba ih zadovoljiti...i pri tome se obracas djetetu da ono cuje tvoj glas i da zna da si tu i da nisi nigdje otisla. zaboravljamo i na strah od odvajanja kada dijete misli ako nema majku u svom vidnom polju da ga ona napusta) pa zaista realno ne uspijeva "skociti" iste sekunde. no s druge strane postoji "neskakanje" radi nekih, ajmo ih nazvat pravila odgoja, kada namjerno ne reagiras jer smatras da ces time "razmaziti" dijete. zapravo svjesno ignoriras neku djetetovu potrebu. i jos pri tome osjetis u svome tijelu da radis nesto krivo (jer u suprotnom ne bi bilo te nelagode i nemogucnosti ostavljanja djeteta da place).

    isto tako nije isto o koliko starom djetetu se radi jer male bebe imaju poterbu za hranom, suhim pelenama, snom i bliskoscu i mi kao roditelji smo im duzni to sve pruziti na najbolji moguci nacin.
    takodjer svaki roditelj najbolje poznaje svoje dijete. ja sam imala dijete koje se zakocenilo i prestalo disati jer je vristalo dok se presvlacilo. ja sama nisam htjela riskirati da se tako nesto ponovi samo zato da bi ja istjerala mak na konac i dokazala njemu ili nekom drugom da je sad vrijeme da se malo nauci na to da necu biti tu samo za njega uvijek kad to zamisli. i onako sam na porodiljnom radi njega a ne radi ispeglanog vesa ili uvijek toplog skuhanog obroka sebi ili muzu. kako mi imamo "bolje i losije dane" imaju ih i djeca, jedan dan cu moci srediti par masina vesa i napraviti kraljevski rucak dok cu drugi naruciti cevape i cijeli dan doslovno biti posvecena njemu. izmedu ostalog, djeca i spavaju preko dana sto mi je bilo dovoljno da tada ucinim nesto za sebe ili zavrsim zapoceto.

    i zaista vjerujem da svi ovdje mislimo u globalu jednako samo je stvar u izrazavanju i kako svoje misli (ne)uspjesno pretakamo u linije na forumu.
    ovo si lijepo formulirala i zapravo super zaokružila sve rečno ovdje u jednu smisleno sažeto cjelinu, uključujući i posljednju rečenicu.

  2. #302
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Citajuci postove, moram se podsjecati da se nalazim na podforumu 0-1... vecinu tog razdoblja dijete zivi uvjereno da je dio majke, tek jako kasno (ako se ne varam, u prosjeku u 8. mjesecu zivota) u tom razdoblju, dijete pocinje shvacati da je majka zasebna osoba, tada se intenzivira strah od odvajanja jer dijete pocinje shvacati svoju zasebnost, a istovremeno ovisnost o majci (kao osobi koja najcesce u toj dobi brine o djetetu)....
    U svjetlu svega toga, moj je osobni stav da o majcinim osobnim granicama (spominjem majku jer ona najcesce brine o djetetu od rodjenja pa do navrsene godine dana), odgadjanju zadovoljenja djetetovih potreba kako bi majka zadovoljila svoje i ucenju djeteta da ih postuje, nema govora do negdje pred prvu godinu (i to je vrrrrrlo liberalno.. iz mog skromnog iskustva, negdje u drugoj godini zivota je djetetu moguce poceti to usvajati bez velikih trauma, na sitnijim primjerima).
    ovo je točno, djelomično. beba nas uopće ne doživljava kao odvojeni entitet prvih 3 mjeseca. nakon tog perioda dolazi do značajnih pomaka u razvoju kako svega tako i toga.

  3. #303
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Citajuci postove, moram se podsjecati da se nalazim na podforumu 0-1... vecinu tog razdoblja dijete zivi uvjereno da je dio majke, tek jako kasno (ako se ne varam, u prosjeku u 8. mjesecu zivota) u tom razdoblju, dijete pocinje shvacati da je majka zasebna osoba, tada se intenzivira strah od odvajanja jer dijete pocinje shvacati svoju zasebnost, a istovremeno ovisnost o majci (kao osobi koja najcesce u toj dobi brine o djetetu)....
    U svjetlu svega toga, moj je osobni stav da o majcinim osobnim granicama (spominjem majku jer ona najcesce brine o djetetu od rodjenja pa do navrsene godine dana), odgadjanju zadovoljenja djetetovih potreba kako bi majka zadovoljila svoje i ucenju djeteta da ih postuje, nema govora do negdje pred prvu godinu (i to je vrrrrrlo liberalno.. iz mog skromnog iskustva, negdje u drugoj godini zivota je djetetu moguce poceti to usvajati bez velikih trauma, na sitnijim primjerima).
    potpis

    majka moze zadovoljiti svoje potrebe ali ne na ustrb djetetovih. moj osobni stav. ne govorim o ekstremima u slucajevima kad majka prestaje uopce biti kompetentna zbog svog nezadovoljstva (razna psihicka stanja)

  4. #304

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    [B][b]
    sto se tice "skakanja na svaki kme" nije isto ako roditelj ne reagira jer fizicki ne moze (mora na wc, ima jos 2 djece koja takodjer imaju svoje potrebe i treba ih zadovoljiti...i pri tome se obracas djetetu da ono cuje tvoj glas i da zna da si tu i da nisi nigdje otisla. zaboravljamo i na strah od odvajanja kada dijete misli ako nema majku u svom vidnom polju da ga ona napusta) pa zaista realno ne uspijeva "skociti" iste sekunde. no s druge strane postoji "neskakanje" radi nekih, ajmo ih nazvat pravila odgoja, kada namjerno ne reagiras jer smatras da ces time "razmaziti" dijete. zapravo svjesno ignoriras neku djetetovu potrebu. i jos pri tome osjetis u svome tijelu da radis nesto krivo (jer u suprotnom ne bi bilo te nelagode i nemogucnosti ostavljanja djeteta da place).

    isto tako nije isto o koliko starom djetetu se radi jer male bebe imaju poterbu za hranom, suhim pelenama, snom i bliskoscu i mi kao roditelji smo im duzni to sve pruziti na najbolji moguci nacin.
    takodjer svaki roditelj najbolje poznaje svoje dijete. ja sam imala dijete koje se zakocenilo i prestalo disati jer je vristalo dok se presvlacilo. ja sama nisam htjela riskirati da se tako nesto ponovi samo zato da bi ja istjerala mak na konac i dokazala njemu ili nekom drugom da je sad vrijeme da se malo nauci na to da necu biti tu samo za njega uvijek kad to zamisli. i onako sam na porodiljnom radi njega a ne radi ispeglanog vesa ili uvijek toplog skuhanog obroka sebi ili muzu. kako mi imamo "bolje i losije dane" imaju ih i djeca, jedan dan cu moci srediti par masina vesa i napraviti kraljevski rucak dok cu drugi naruciti cevape i cijeli dan doslovno biti posvecena njemu. izmedu ostalog, djeca i spavaju preko dana sto mi je bilo dovoljno da tada ucinim nesto za sebe ili zavrsim zapoceto.

    i zaista vjerujem da svi ovdje mislimo u globalu jednako samo je stvar u izrazavanju i kako svoje misli (ne)uspjesno pretakamo u linije na forumu.
    xxxxxxxx

  5. #305
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    većina školskih nasilnika, kako čitamo u novinama, ima nasilne roditelje. većina nasilnika i agresivaca i samo je na svojoj koži okusilo nasilje i agresiju.
    ili pak totalno zanemarivanje, što niti jedan post na ovom forumu sigurno ne preporučuje.
    Da. Majka Charlesa Mansona, prema navodima iz tiska, bila je alkoholičarka koja ga je zanemarivala.
    Ali je zato majka dr Michela Odenta (prema riječima samog Odenta) bila odgajateljica u vrtiću koja je poznavala rad Marije Montessori.
    (Mislim da onda nije niti dobivao po guzi - pozdrav Ifigeniji.)

  6. #306
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa Vidi poruku
    ovu prozivku nisma uočila, he he treba se snaći u brdo usijanih postova, ali prozivati nekoga zbog toga što mu dijete spava u svojoj sobi i nazivati to tamicom nije baš normalno.

    i btw. moderatori radije dijelite opomene radi takvih izjava, nego poradi kritike vašeg foruma i organizacije ili vaših članova/simpatizera koji se obilno razbaciju sa ovakavim izjavama. time ćete prime stvoriti zdravo ozračje nego taktikom koju vi upotrebljavate.
    Za opomenu (zbog vrijeđanja) ti je ovo boldano.

    Da se treba snaći u postovima, vidim, jer prozivao nije nitko nikoga. Najmanje pak ja, koja nisam navela nikoga posebno, nego sam napisala svoje mišljenje o tom fenomenu općenito.

    Kad se radi o tome što je normalno, meni nije normalno prozivati nekoga za nešto što dotični nije učinio.
    A riječ "tamica", kao niti "tamnica", u mojim se postovima uopće ne spominje.

  7. #307
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Ali je zato majka dr Michela Odenta (prema riječima samog Odenta) bila odgajateljica u vrtiću koja je poznavala rad Marije Montessori.
    (Mislim da onda nije niti dobivao po guzi - pozdrav Ifigeniji.)
    eh, sad ja nisam sigurna jel ovo post afirmacije ili negacije teze "ne po guzi"

  8. #308
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Za opomenu (zbog vrijeđanja) ti je ovo boldano.

    Da se treba snaći u postovima, vidim, jer prozivao nije nitko nikoga. Najmanje pak ja, koja nisam navela nikoga posebno, nego sam napisala svoje mišljenje o tom fenomenu općenito.

    Kad se radi o tome što je normalno, meni nije normalno prozivati nekoga za nešto što dotični nije učinio.
    A riječ "tamica", kao niti "tamnica", u mojim se postovima uopće ne spominje.
    pa ninika te je još doista blago parafrazirala, naglasak na parafrazirala, obzirom da si ostavljanje (spavanje) djeteta u svojoj sobi usporedila sa dječjim domom i tako srceprajući skrojila rečenice. brrr, da se čovjek naježi s čime se ljudi sve služe.

    u svakom slučaju, ne samo da tvoja primjedba i usporedba nije baš na svom mjestu (nenormlano zapakirano u celofan, jel ) nego je i vrlo neukusno sročena.

    ali ti si velika cura i to ioanko jako dobro znaš što si htjela tom izjavom postiči i prema kome, a ninika u toj procjeni definitvno nije pogriješila.

    a napisala si sljedeće:

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Već je jednom prije bilo govora o ostavljanju djeteta samog u sobi, pa sam napisala da me to podsjeća na atmosferu u dječjem domu, gdje djeca silom prilika sama zaspe i spavaju sama. I da mi je to jako tužno. Na to se nadovezala sorciere, dojmljivim opisom kako je nju (sorciere) jedna djevojčica s prozora doma u suzama zvala da dođe po nju, da ta djeca čeznu za pažnjom.

  9. #309

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Bubica je, sudeći barem po njezinim postovima, po mom mišljenju jedna jako umjerena, u svojim razmišljanjima trezvena osoba, željna pomoći drugima savjetom. Pod uvjetom da ti drugi to žele. Ne vidim razloga da je se napada.
    Anemona, svaka čast. Ispade ti neki ekstremist! Tebe, Anemona, Smajlić i pomikaki, sve potpisujem.
    A evo i konstruktivne dutke_lutke.

    Već je jednom prije bilo govora o ostavljanju djeteta samog u sobi, pa sam napisala da me to podsjeća na atmosferu u dječjem domu, gdje djeca silom prilika sama zaspe i spavaju sama. I da mi je to jako tužno. Na to se nadovezala sorciere, dojmljivim opisom kako je nju (sorciere) jedna djevojčica s prozora doma u suzama zvala da dođe po nju, da ta djeca čeznu za pažnjom.

    Dakle, što se tiče odvajanja novorođenčeta i dojenčeta u posebnu sobu: razmislimo - u kojoj situaciji se ljudsko biće nađe samo u sobi, u nemogućnosti kontakta s drugim ljudskim bićem?
    Pa u samici, u zatvoru. Samica je najstroža kazna, namijenjena samo najgorim prijestupnicima. A zašto? Valjda zato što ljudsko biće ima potrebu za kontaktom.
    Dotičnima se, pretpostavljam, daje prilika da razmisle o svojim djelima i posljedicama tih djela, te da promijene svoje ponašanje. Drugi razlog je uklanjanje potencijalne opasnosti za druge zatvorenike.

    Ovi razlozi kod male bebe, čini mi se, ne postoje. Zašto je se onda kažnjava?
    ovo je dakle taj post u kojem ti "nisi" nikoga prozvala i "nisi" stavljanje djeteta na spavanje u svoju sobu usporedila s samicom i zatvorom.

  10. #310
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Molim vas da se vratite na temu, a prepucavanja ostavite ili za pp, ili, jos bolje, odustanite od njega.

  11. #311
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj ninika prvotno napisa Vidi poruku
    draga dutka-lutka,oprosti,ali ne dozvoljavam da se me proziva(ja sam među onima koje su napisale da im dijete spava u svojoj sobi) zato jer sam stavila dijete spavati u svoju sobu i da se to uspoređuje s zatvorom i tamnicom. nemaš na to pravo ako kod nas tako najboje klapa i ako to mom dijetetu odgovara.
    Kao što vidiš, tamnicu si mi ti podmetnula. Ja je nisam spominjala. Nije lijepo drugima stavljati riječi u usta. Šteta što ne čitaš postove koje komentiraš.

    Prozvala, naravno, nikoga nisam, a značenje riječi "prozvati" možeš provjeriti u rječniku hrvatskog jezika, ako ti je koji dostupan.
    Koliko ja znam, to znači, otprilke, "glasno izreći nečije ime". Ničije ime nisam navela.

    Iza citiranog posta stojim, a spavanje novorođenčeta u odvojenoj sobi nisam usporedila sa zatvorom, nego sa samicom, koja se nalazi u zatvoru.

    Mislim da više neću odgovarati, jer ovo me sada već jako umara. Naime, razgovor s tobom, ninika, i moiom (u ovom kontekstu vas navodim) počinje jako sličiti tečaju čitanja s razumijevanjem na nekoj nižoj obrazovnoj razini. Da ne govorim o hrpi tipfelera, koji govore o nepoštivanju sugovornika, i o obveznim gramatičkim greškama, pa čak i u ovom tvom posljednjem postu od jedne jedine rečenice.

  12. #312
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zar se zaista trebamo spustiti na razinu gramatike i tipfelera?

    molim vas, nemojmo...

  13. #313

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Kao što vidiš, tamnicu si mi ti podmetnula. Ja je nisam spominjala. Nije lijepo drugima stavljati riječi u usta. Šteta što ne čitaš postove koje komentiraš.

    Prozvala, naravno, nikoga nisam, a značenje riječi "prozvati" možeš provjeriti u rječniku hrvatskog jezika, ako ti je koji dostupan.
    Koliko ja znam, to znači, otprilke, "glasno izreći nečije ime". Ničije ime nisam navela.

    Iza citiranog posta stojim, a spavanje novorođenčeta u odvojenoj sobi nisam usporedila sa zatvorom, nego sa samicom, koja se nalazi u zatvoru.

    Mislim da više neću odgovarati, jer ovo me sada već jako umara. Naime, razgovor s tobom, ninika, i moiom (u ovom kontekstu vas navodim) počinje jako sličiti tečaju čitanja s razumijevanjem na nekoj nižoj obrazovnoj razini. Da ne govorim o hrpi tipfelera, koji govore o nepoštivanju sugovornika, i o obveznim gramatičkim greškama, pa čak i u ovom tvom posljednjem postu od jedne jedine rečenice.
    tebe umara? mene još više. stvarno nije bilo potrebe za vrijeđanjem. u tijeku je rasprava a ti si me sad dobro izvrijeđala. to stvarno nije bilo potrebno. dok se god na ovom forumu nalaze ljudi koji ne mogu sudjelovati u običnoj raspravi nego na sve odgovaraju vrijeđanjem-mene nema. zašto vrijeđati druge koji su odgovorili na nešto što si ti napisala? ma,uostalom,zašto da se trudim? nema smisla,jel da?

    oprosti na gramatičkim greškama jer stvarno se neda pročitati što sam napisala. pozdrav

    p.s. ispričala bih se moderatoricama na off topiciranju.
    Posljednje uređivanje od ninika : 26.02.2010. at 10:59

  14. #314
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    cure, postoji tipka ignore

  15. #315

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    69

    Početno

    ajme vi zbilja niste normalne.............
    ne želim se izjašnjavati na čijoj sam strani i čije mišljenje dijelim........ samo ću reći da sam mislila kako su -ovdje- prisutne zrele osobe s integritetom ......

    da se samo kratko osvrnem, filozofirale (da se poslužim samo ovim izrazom) ste o svemu i svačemu, neke su se spustile jako nisko, svakim postom mi se činilo -evo sad će.... sad će eskalirat, gotovo je - , pretresle ste svašta nešto, čak krenule "zabadati nos" (figurativno rečeno) gdje nebi trebale, bar ja smatram da su takve stvari zabranjenje ....... a zapravo niste ništa konkretno rekle - a samim tim niste dakle bile od nikakve pomoći

  16. #316
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj Osječanka9 prvotno napisa Vidi poruku
    ajme vi zbilja niste normalne.............
    ne želim se izjašnjavati na čijoj sam strani i čije mišljenje dijelim........ samo ću reći da sam mislila kako su -ovdje- prisutne zrele osobe s integritetom ......

    da se samo kratko osvrnem, filozofirale (da se poslužim samo ovim izrazom) ste o svemu i svačemu, neke su se spustile jako nisko, svakim postom mi se činilo -evo sad će.... sad će eskalirat, gotovo je - , pretresle ste svašta nešto, čak krenule "zabadati nos" (figurativno rečeno) gdje nebi trebale, bar ja smatram da su takve stvari zabranjenje ....... a zapravo niste ništa konkretno rekle - a samim tim niste dakle bile od nikakve pomoći
    X

  17. #317
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Evo da malo skrenem temu na nešto konkretno, a i da se usput malo pohvalim!
    Privremeno sam rešila problem kako da izbegnem plakanje, a i da stignem ponešto da poradim za sebe i po kući. Naizmenično kombinujem aktivnosti koje voli sa onima koje ne voli. Pritom ono što ne voli traje samo onoliko koliko ona to toleriše, čim počne da se buni- promena. Npr. kad je stavim u ogradicu, tu izdrži 15-20min za to vreme poradim šta imam po kuhinji, pa pauza, 15-20min puzanja po dnevnoj sobi i sve tako u krug. Naravno sve vreme sam joj pred očima, (a i ona meni ) ali niti očekujem od nje da može da bude sama neko vreme, niti mislim da je to bezbedno.
    Odlazak u kupatilo sam uredila tako što su mi kolica parkirana u hodniku ispred kupatila, pa je stavim u njih i onda se ona ili nečim igra ili se igramo skrivanja iza vrata.
    Osječanka mislim da kafu na miru skoro nećemo popiti. Moja prijateljica ima sinčića 3 meseca mlađeg od moje devojčice. Kafu možemo da popijemo samo ako oboje spavaju. Doskočimo im ponekad sa šetnjom.
    Ma nek su oni nama živi i zdravi, kad sa 15, 16 okrenu ploču na *iskuliraj kevo* ima da žalimo za danima kad su tražili da neprekidno budu pored nas.

  18. #318

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj Osječanka9 prvotno napisa Vidi poruku
    ajme vi zbilja niste normalne.............
    ne želim se izjašnjavati na čijoj sam strani i čije mišljenje dijelim........ samo ću reći da sam mislila kako su -ovdje- prisutne zrele osobe s integritetom ......

    da se samo kratko osvrnem, filozofirale (da se poslužim samo ovim izrazom) ste o svemu i svačemu, neke su se spustile jako nisko, svakim postom mi se činilo -evo sad će.... sad će eskalirat, gotovo je - , pretresle ste svašta nešto, čak krenule "zabadati nos" (figurativno rečeno) gdje nebi trebale, bar ja smatram da su takve stvari zabranjenje ....... a zapravo niste ništa konkretno rekle - a samim tim niste dakle bile od nikakve pomoći
    a koji si ti pametan savjet dala?

  19. #319
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Citiraj Osječanka9 prvotno napisa Vidi poruku
    samo ću reći da sam mislila kako su -ovdje- prisutne zrele osobe s integritetom ......
    VELIKI potpis na ovo.

  20. #320

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    69

    Početno

    Citiraj ninika prvotno napisa Vidi poruku
    a koji si ti pametan savjet dala?
    no, tvoje pitanje sve govori.............
    prelistaj stranice pa će ti bit jasno...... zapravo nemoj,vidim da je to prevelik trud, evo odgovorit ću - ja nisam dala savjet, ja sam ga tražila
    nadam se da je sad jasan moj zadnji post tj. predzadnji

  21. #321
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj IvanaR prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nek su oni nama živi i zdravi, kad sa 15, 16 okrenu ploču na *iskuliraj kevo* ima da žalimo za danima kad su tražili da neprekidno budu pored nas.
    Potpisujem...
    I nadovezujem se na tvoje. I meni beba "dirigira" vrijeme. Kad je budna i kad želi pažnju, tu sam. Kad spava ili kad leži sama (i to nekad traži, zna dati do znanja kad želi ležati na miru), onda obavim što treba. I ne započinjem velike poslove (tipa hajdmo sad oribati cijelu kuhinju), već si zadatke organiziram u kratke poslove. Tako mi se čini da sam obavila što sam naumila i ne frustrira me što neki veliki posao nisam završila jer mi ona "ne da".

  22. #322
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Joj, Osječanka, pa dale su žene savjete. Jedino što nisu navele da se obraćaju baš tebi.

    Citiraj Osječanka9 prvotno napisa Vidi poruku
    uglavnom od uvijek je njen mali takav, da tak kažem šuti i gleda i igra se......... ona ima vremena za sve, i izgleda mi da ima te metode pusti dijete da plače i sl.
    Je li stvarno maleni toliko miran?

    Citiraj Osječanka9 prvotno napisa Vidi poruku
    još moram gledat da nešto ne strpa u usta, stalno joj nešto "uzimat" da se ne ozlijedi, pa da mali nebude ljubomoran i ne otrgne jjoj igračku iz ručice, pa dok on juri okolo da ne bubne na nju ili da je ne pogazi (jer ona sjedi ili je na pupi dolje)......... nadam se da ste me shvatili,
    Aha, ustvari i nije tak miran. Samo kaj kolegica ne obraća pažnju. A ne bi li možda trebala ona paziti na svoje dijete, umjesto što ti paziš na dvoje? Pa naravno da ti je onda naporno. Dobro, to je sad sporedno.

    Citiraj Osječanka9 prvotno napisa Vidi poruku
    Želim se nadovezat na ovo jer mi je zaista teško,koliko već fizički toliko još duplo psihički........ pa ak mi tko može pomoći savjetom ..... svaki je dobro došao
    Potrudit ću se objasnit situaciju
    stalno nešto zanovijeta npr. ne smijem otići na wc -mala nužda- jer čim nisam u njenoj blizini najdalje 1 m i pogotovu ak me ne vidi ona plače kao da je ...... neznam...... kao da trpi nesnošljivu i neizdrživu bol, ja nemogu učiniti apsolutno ništa dok tata ne dođe s posla da bude s njom ( a ona kad spava, preko dana to bude 2x po pola sata tak da ja eventualno stignem jesti i npr. skloniti rublje)
    Sorry što sam tak razvukla ali nemogu opisat kak je zahtjevna beba a stalno joj udovoljavam, preteško mi postaje i neznam više šta ću..........
    Ovo što ću ti sada napisati nisu ti neke velike mudrosti.
    Ne znam zašto si toliko vremena sama s malenom. Imaš li u blizini mamu, svekrvu, sestru, brata, da navrate k tebi, pa malo zabave bebu, pridrže je, ponunaju, ili donesu ručak, skuhaju, pospreme? Usput se vidite, popričate, pa ti je i stres manji.
    Ovo s kolegicom, mislim da bi se ti bolje odmorila dok šetate, malena u nosiljci ili u kolicima, pa pričajte. Ovakva "kava" mi se čini stresna, možda griješim.
    Ili odete u park, da se mali "istutnji".
    Dok si sama s malenom, mislim da bi ti bio spas sling ili marama, pa bi dosta toga mogla i napraviti dok malenu nosiš. Ona bi bila zadovoljna, često bi i zaspala, ili dojila. Ja se toga, šteta, nisam sjetila na vrijeme, pa mi je doma bio kaos.
    Dok si u kupaonici / na WC-u staviš je u nosiljku / vrtić / kolica ispred kupaonice da te vidi i pričaš joj, pjevaš, smiješ se.
    Ja sam, recimo, dosta koristila usluge dostave hrane (dok nisam kuhala bebi), a vidim da neke forumašice koriste usluge i tete spremačice, ili čuvalice.
    Sve to može ti pomoći da se rasteretiš, ako to želiš.
    A kao što sam u svom prvom postu na ovoj temi napisala, (i tvoja) beba je sada u fazi naručja, pa joj se nemamo što previše čuditi.

  23. #323

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    69

    Početno

    Ma je, zbilja, mali je baš miran To što sam rekla "juri okolo" odnosi se na ono kak hodaju tako mala djeca, još uvijek nespretno jel pa ak malo "požuri" padne i ak je moja mala dolje može je nagazit jer je i on još mali pa naravno ne zna paziti.... Normalno da nije totalno miran da sad samo sjedi (gdje ga se stavi ))) hoda on, istražuje i tako ali ne plače, ne tuli, ne cvili stalno, ne zanovijeta ...... dok moja mala ajoooooooooooooj

    Sad da "obranim" legicu, nije da ona nepazi ili ne čuva svoje dijete, ali valjda baš zato što je, hajde reći ću prilično miran,ona ga pogleda tu i tamo ali neopterećeno nastavlja s onim što radi, kontaš me

    I eto,hvala puno na savjetu! nisam tražila da se baš meni izričito netko obrati ali kad sam krenila čitati postove nije bilo nijednog primjera i sl. kako se tko "bori" sa svojim djetetom već samo silne rasprave i one stvari u koje se ne "ulazi"

  24. #324

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    69

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo što ću ti sada napisati nisu ti neke velike mudrosti.
    Ne znam zašto si toliko vremena sama s malenom. Imaš li u blizini mamu, svekrvu, sestru, brata, da navrate k tebi, pa malo zabave bebu, pridrže je, ponunaju, ili donesu ručak, skuhaju, pospreme? Usput se vidite, popričate, pa ti je i stres manji.
    Ovo s kolegicom, mislim da bi se ti bolje odmorila dok šetate, malena u nosiljci ili u kolicima, pa pričajte. Ovakva "kava" mi se čini stresna, možda griješim.
    Ili odete u park, da se mali "istutnji".
    Dok si sama s malenom, mislim da bi ti bio spas sling ili marama, pa bi dosta toga mogla i napraviti dok malenu nosiš. Ona bi bila zadovoljna, često bi i zaspala, ili dojila. Ja se toga, šteta, nisam sjetila na vrijeme, pa mi je doma bio kaos.
    Dok si u kupaonici / na WC-u staviš je u nosiljku / vrtić / kolica ispred kupaonice da te vidi i pričaš joj, pjevaš, smiješ se.
    Ja sam, recimo, dosta koristila usluge dostave hrane (dok nisam kuhala bebi), a vidim da neke forumašice koriste usluge i tete spremačice, ili čuvalice.
    Sve to može ti pomoći da se rasteretiš, ako to želiš.
    A kao što sam u svom prvom postu na ovoj temi napisala, (i tvoja) beba je sada u fazi naručja, pa joj se nemamo što previše čuditi.
    Iskreno, volim ja biti sama s njom. Imam i mamu i svekrvu i sestru, čak i bake ali nitko mi od njih nije od prevelike pomoći. Moja mama radi prijepodne,pa dok ode doma i pobrine se za moje sestre (klopa,zadaća s mlađom itd) već i moj dragi završi s poslom........ pa mama ak i dođe malo se poigra s malom, nosi je i popričamo svi (a zna mi i ona ponekad dići živac s pametovanjem oko bilo čega u vezi male, dobronamjerno je znam ali uvijek ista priča)
    Što se tiče svekrve, živi ispod mene kuća je na kat, ali ja bi voljela da živi na drugom kraju svijeta Stvarno sam mislila da ću imat normalan odnos s tom ženom, međutim ......... ona uvijek sve najbolje zna, ona je starija, ima iskustvo, baš tipičan primjer osobe koja misli da je popila pamet cijelog svijeta i mora biti u pravu čak i kad nema nikakvu osnovu za to. Uglavnom, puno sam čitala i tražila na netu (evo i tu po Rodi naravno) o svemu vezano za bebe,djecu... i od prvog dana od kad se mala rodila pije mi krv, pogotovo otkad sam počela dohranu (sa 6 mj. jer dotad sam je isključivo dojila, ona je htjela da dohrana ide od 4 mj. jer je ona tako sa svojima - a i nije dojila) Stalno joj se žuri s nečim, kad ćeš joj dat ovo,kad ono, zašto to ne ovako onako ... neću sad još i primjere davati Ajoj opet sam razvukla. Neću više O ostalim "pomagačima" neću
    Ukratko,radije sam sama s malom pa ak me već netko treba zaje...... nek to bude moj mali anđeo, ostale nemoram trpit Tak da eto, jasno je jel zašto nemam pomoć, jer uz nju dolazi hrpa ..... neću reći čega

  25. #325
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Osječanka9, samo što se tiče ovog "ne paženja" na dijete. I ja ne bdijem nad svojim djetetom kad smo doma, na njegovom terenu. Tako je praktički oduvijek, jer mu je sve poznato, znam što može, što ne može, što je eventualno potencijalni problem,... Kad smo kod nekog drugog moram puno više na njega paziti, jer je na nepoznatom terenu (sad več ne toliko, nego dok je bio mala puzajuća beba).
    Tako da vjerujem da je situacija kod kolegice točno takva kako pričaš.

  26. #326

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj Osječanka9 prvotno napisa Vidi poruku
    no, tvoje pitanje sve govori.............
    prelistaj stranice pa će ti bit jasno...... zapravo nemoj,vidim da je to prevelik trud, evo odgovorit ću - ja nisam dala savjet, ja sam ga tražila
    nadam se da je sad jasan moj zadnji post tj. predzadnji
    oprosti. ali,opet nije bilo potrebno vrijeđati.
    moje isprike...

  27. #327

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    69

    Početno

    sorry nije trebala bit uvreda, samo sam na "grublji način" prokomentirala jer je bilo očito,na temelju tvog pitanja, da baš nisi obraćala pažnju na moje postove.......
    eto,sorry

  28. #328

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    88

    Početno

    neki ljudi se zahvale na bilo kakvim savjetu ili napisanom iskustvu. ja sam ti napisala kako je kod mene ne bi li ti možda time pomogla,a ti si me kvalitetno izvrjeđala. nisam rekla da ti moraš ili nesmiješ skakati na svaki glas svog djeteta jer neznam kako je kod tebe. takve i toliko uvreda nisam dobila kroz cijeli svoj život koliko sam od tebe a ni ne poznajem te. ne poznaješ ni ti mene jer bi inače znala da sam osoba koja samo želi pomoći nekome u problemu. sljedeći put promisli prije nego napišeš post jer vrijeđato nekoga STVARNO NIJE LIJEPO. pozdrav

  29. #329

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Jesam naskakala sam se i po noći i po danu i nakuhala ručka sa jedno rukom, a u drugoj držala dijete,
    tuširala se i u WC uguravala kolica isl.

  30. #330
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Prvorođeni je znao satima spavati na meni, trčala sam na svaki kme, vadila sisu gdje treba i gdje ne treba. I sa malenom bih isto tako, al na žalost ne mogu baš svaki put. Bebica se probudi recimo baš kad njemu brišem guzu, hladim obrok ili slično i mora pričekati koju minutu. I sama sam se iznenadila kad sam vidjela da se zna i sama smiriti ili zaigrati, ali opet ne "treniram" ju na taj način i teško mi je kad plače.
    Ne znam koja forumašica je napisala ovu misao: djeca se ne navikavaju na nošenje, ona se rađaju s tom navikom; naviknuti ih možeš jedino na nenošenje.
    To je tako istinito!

  31. #331
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa Vidi poruku
    Prvorođeni je znao satima spavati na meni, trčala sam na svaki kme, vadila sisu gdje treba i gdje ne treba. I sa malenom bih isto tako, al na žalost ne mogu baš svaki put. Bebica se probudi recimo baš kad njemu brišem guzu, hladim obrok ili slično i mora pričekati koju minutu. I sama sam se iznenadila kad sam vidjela da se zna i sama smiriti ili zaigrati, ali opet ne "treniram" ju na taj način i teško mi je kad plače.
    Ne znam koja forumašica je napisala ovu misao: djeca se ne navikavaju na nošenje, ona se rađaju s tom navikom; naviknuti ih možeš jedino na nenošenje.
    To je tako istinito!
    Ovo u potpunosti potpisujem
    Pogotovo ovu zadnnju misao.

  32. #332
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Lukina mamma prvotno napisa Vidi poruku
    Potpisujem...
    I nadovezujem se na tvoje. I meni beba "dirigira" vrijeme. Kad je budna i kad želi pažnju, tu sam. Kad spava ili kad leži sama (i to nekad traži, zna dati do znanja kad želi ležati na miru), onda obavim što treba. I ne započinjem velike poslove (tipa hajdmo sad oribati cijelu kuhinju), već si zadatke organiziram u kratke poslove. Tako mi se čini da sam obavila što sam naumila i ne frustrira me što neki veliki posao nisam završila jer mi ona "ne da".
    veliki x

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •