Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Gelovi za tuširanje, losioni za tijelo uz dojenje....?

  1. #1
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno Gelovi za tuširanje, losioni za tijelo uz dojenje....?

    Vidjela sam da kreme protiv celulita nisu spojive s dojenjem, ali nisam pronašla ništa o gelovima za tuširanje i losionima/mlijeku nakon tuširanja. Smiju li se koristiti....
    Kad pogledam sastav ponekad mi se čini da su neke anticelulitne kreme prirodnijeg sastava nego npr. losion za tijelo

    Koža mi je užesno suha i osjetljiva i moram ju nečim namazati nakon tuširanja jer inače poludim od svrbljenja i perutanja
    Što vi koristite????????

  2. #2
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ja ne koristim nista, ali mozda je neko bazno ulje najsretnije rjesenje. Mozda bademovo (njega kapnem kad kupam seficu, znaci to je ok) ili, rece mi jedan aromaterapeut, nerafinirani svijetli sezam, valjda to smiju dojiljice.

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    možeš najnormalnije koristiti gelove, sapune i losione, jedino nemoj mazati dojke i bradavice.
    može se eventualno desiti da bebi zasmeta neki jači miris, u tom slučaju biraj neke neutralne.
    ali to je to

  4. #4
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    ne znam koliko je beba velika, ali sam ja kod svojih, dok su bili manji (cca do 3-4mj) skuzila da se malo neckaju primiti cicu ako sam promijenila gel, losion, dezodoran (jer im je drugaciji miris od onog na koji su navikli).
    inace se slazem s lut.

  5. #5
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    još malo pa ćemo 4 mjeseca...ma da, dojke i bradavice ne mažem losionom nego iskoristim kapljice mlijeka koje izmigolje nakon tuširanja i namažem ih time. E, da mi je takav losion
    znači, sve ono napisano na bočicama neće naškoditi našim medekima i bez straha se mžemo mackati? Jupiiiiiiii

  6. #6
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    ja nisam previše o tome razmišljala samo sam gledala da nije preintenzivnog mirisa i da mi nahrani kožu. doduše, ona glupa baby ulja koja sam ja koristila prije trudnoće ne čitajući sastav (toliko mi je suha koža da nakon tuširanja na mokru kožu stavljam ulje pa onda iza toga brisanje pa lotion za tijelo) sam zamijenila čistim bademovim uljem koje nema neki miris ali i ne smrdi i super je za kožu. i onda standardni lotion
    Posljednje uređivanje od tropical : 15.02.2010. at 21:15

  7. #7
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    mazala sam sebe kao i bebu s bademovim uljem, tuširala sam se s nekim tekućim sredstvom za pranje intimnih dijelova koji sam kupila za rodilište i nisam upotrebljavala dezodoran prvi mjesec. poslije nisam pazila, osim na bradavice.

  8. #8
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    dobro, kod deodoranata sam počela paziti da nemaju aluminija u sebi. ali to je cijela nova filozofija koju sam prihvatila ili svojim ukućanima nametnula otkako sam ostala trudna

  9. #9
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    problem s AC kremama nije u mirisu ni "kemiji" nego djelovanju. Mogu biti najprirodnije moguće, štetne su s dojenjem, jer potiču izlučivanje štetnih tvari kroz kožu, urinom, ali djelom i kroz mlijeko. Nemoguće izbjeć.

    Ostale su sve ok, ako nisu nekog jakog mirisa, mada većoj djeci ni to ne smeta.

  10. #10
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    ja sam se tuširala normalno s običnim gelom ali nisam stavljala dezedoran tek nedugo sam ga počela koristiti jer smrdim ko tvorić stalno se preznojavam dok dojim a maleni je upravo navršio 4 mj.

    a poslije tuširanja se namažem uljem od Dm-a protiv strija (ili bademvo ili maslinovo) a to sam koristila u trudnoći i bilo mi je super protiv strija , nije skupo i dugo ga imam

  11. #11
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Bademomo ulje, dušu dalo!!!

  12. #12
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj susret prvotno napisa Vidi poruku
    Bademomo ulje, dušu dalo!!!
    i ja to volim, i to na mokru kožu, prije brisanja

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ja se nakon prvog poroda nikad više nisam vratila na stare navike mirisnih kupki i deodorana s jakim mirisima. Do danas... Odvikla se tada (da bebama ne smrdi) i kasnije se JA nisam mogla priviknuti. Anticelulit kremu koristila sam nakon završetka dojenja - bez nekog vidljivog uspjeha. Bolja mi je bila rukavica/trljačica od lufe (to i danas koristim). Ima u DM-u za kupiti.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Zaboravih ovo - otkad su se djeca rodila svi smo se nekoliko godina prali njihovim šamponima umjesto gela za tuširanje. I koristili bademovo ili maslinovo ulje za kupanje. I danas to povremeno napravim (na punu kadu 1 nepuna žlica ulja + žlica mlijeka + par kapi eteričnog ulja lavande).

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    neću otvarati novu temu pa bum pitala tu....
    dobila sam na poklon opuštajuću masažu sa pilingom, pa sad me zanima s kojim uljima me ne bi trebali masirati s obzirom da dojim?da velim kozmetičarki?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Freya, u salonima se obicno koristi bademovo ili sezamovo ulje za masazu, samo napomeni da ti ne dodaje nikakvo etericno ulje jer nisu ispitana na trudnicama i dojiljama

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    super hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •