Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 147

Tema: Bazalna temperatura ako dodje do trudnoce ???

  1. #51
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Mozes mjeriti BT cak i ako radis u smjenama... Naci cu ti link, negdje sam ga imala..

    Daj mi pliz napisi kako se budis koji dan..

  2. #52
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj [url=http://www.fertilityfriend.com/Faqs/BBT_and_shift_work.html prvotno napisa
    Fertility Friend[/url]]How can I chart my BBT if I work shifts?

    It is not impossible to take your BBT if you work shifts, but it will be more challenging. Take your temperature at the time you wake up when you are most likely to have had the most sleep. Be as consistent as you can. On your days off, take your temperature after you wake up as well, even if it is at a different time. Make a note on your chart of changes in your waking schedule. You may take your temperature in the afternoon before you go to work if that is your usual waking time and the time after which you are most likely to have had the most sleep. It is not useful to take your temperature when you are already awake and active.

  3. #53
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Franny, negdje na FF pise da nije nuzno da svaka zena ima ili prepozna ovulacijsku sluz kao bjelanjak, vec da je bitno da se primijeti promjena. sto znaci da ako imas vodenastu sluz od 12-15 dc. a prije toga je bila creamy ili sticky, znaci kremasta/bjelkasta/ljepljiva, onda je to uz povisenu temp. pouzdan znak da je ovulacija tu.

    s druge strane, ako ti je temp. i sredinom odredjenog ciklusa priblizno jednaka kao u prvoj polovici, to moze biti znak da je ovulacija izostala ili da kasni. nije nuzno da ti je svaki ciklus ovulatorni.

    sto se perioda nakon oplodnje tice, nazalost ne mogu govoriti iz iskustva, ali trudnice obicno zamjecuju pojacan sekret, mada ne znam tacno kada. znaci, ja bih ocekivala neki prozirni ili bjelkasti sekret u periodu kad ga obicno nema. e sad, ja obicno neposredno pred m. imam neki iscjedak, znaci nisu dry days, pa je i to vjerovatno individualno.

    ne brini sto ti je sad ovo previse informacija, treba ti neko vrijeme da udjes u fazon, a nadam se da ces i prije toga ugledati +!
    Citiraj Franny prvotno napisa
    a moze jos jedno pitanjce (za mene "pothladjenu", hehe)?

    ok, pomirila sam se da mi je ocito temp. oko 36 C (jer mi je vec par dana za redom na istom: 36,39 C (dok je prije bila niza od toga, cak i 35,29 C!) pa me zanima, mora li temp. nuzno biti prema 37 C odnosno preko tih vrjednosti ukoliko se dogodilo zacece? znam da je sve to individualno, ali me zbunjuje jer mi je dosad uvijek temp. bila oko 36,5 C (pod time mislim dok nisam tako intenzivno pocela mjeriti temperaturu). po nekim mojim izracunima i "simptomima", ovulacija mi je bila oko 15. 10. i od tada mi je prakticki stalno jednaka temp, niti pada, niti raste (valjda nije toplomjer riknuo?). naravno, ne zelim se vise lazno nadat. pa me, molim vas, razuvjerite s nekim vecim brojkama, hehe.

    i jos nekaj: sjecajuci se prijasnjih godina, iscjedak mi je bio uglavnom vodenkast, malo gusci oko ovulacije, medjutim sad kad sam to pocela intenzivno pratiti - vodenkast je (npr. ako zaboravim stavit dnevni ulozak, gacice su mi kao da sam se lagano popiskila; oprostite na tako detaljnom opisu). e sad, meni je i nadalje sve vodenkasto ( i nisam ovaj put mogla tocno primijetiti da je gusci nego inace) pa me zanima: ako se npr. dogodila oplodnja, ima li iscjetka ili i on nestaje kao kad se tijelo priprema za dobivanje M??(tzv. suha faza).

    hvala na odgovorima, kaj bih ja bez vas? i oprostite ako mozda postavljam glupa pitanja, ali vi ste mi kao enciklopedija.


    puse,


  4. #54
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    draga wewa,

    a kaj to sto je temp. sa 35,29 C npr. skocila na 36,39 C ne racuna se kao neki porast? u kom smilu bi trebale biti vece promjene temp.? negdje sam procitala da se vrlo male razlike racunaju kao promjena.

    hm, sad, sto se sluzi tice, to mi stvarno varira. sad ju , evo pratim cca mjesec dana, kakve je gustoce i kolicine (prije nisam). i dok ju nisam pratila, imam negdje u sjecanju podake da sam tocno znala primijetiti na wc papiru kao neke sluzave grudice, onak zelatinozne npr. a sad toga nema vec je sve kao tekucina. da li se sad to sto nema apsolutno nikakve promjene u gustoci sluzi smatra da nije bilo ovulacije? znaci, ako je sve npr. vodenasto cijelo vrijeme. :?

    to je onaj bad, mene je samo strah da cu si ja dosta toga sugerirati i umisliti neke simptome jer sam sad bas intenzivno pocela pratit svoje tijelo i kao da sam opsjednuta time svime. lako je reci: opusti se, ne razmisljaj i sl. ali kaj mogu kad ja svaku noc u zadnje vijeme legnem u krevet i fino si pogladim tibicu s mislima kak ce se tu uskoro (fakat se tome nadam) nalaziti moja mala ribica...

    pusa i hvala,


  5. #55
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    p.s.
    sad sam se pridruzila fertility friend-u i upisala svoje vijednosti pa me zanima sto znace kratice BD i DPO? ako se neka od vas kuzi?? jer to nisam nigdje mogla pronaci. ima kao link za objasnjenje kratica, a kad to kliknem, baci me na neku bezveznu, opcenitu stranicu.

    hvala i bokich

  6. #56
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    joj, sorry kaj sam dosadna, ali nasla sam sve kaj me zanimalo. samo je trebalo malo dulje cackat...
    hvala, ko da jeste

  7. #57
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Franny, ta tvoja promjena temp. je definitivni skok, ja sam govorila opcenito, pa te mozda zbunilo

    moj bi zakljucak i nekakvo generalno pravilo bilo da je svaki organizam jedinstven, a svaki ciklus prica za sebe, pa treba polako pratiti sve sto se desava iz ciklusa u ciklus.

    ja sam tako zakljucila da je meni i inace temp. povisena iza ovulacije, i to ne samo bazalna nego uopce. ona, svaki put mogu odrediti kad mi je ovulacija i s kojeg jajnika ide, a prije nisam imala pojma o tome. istina, moj je trening za prepoznavanje simptoma potrajao nenadano dugo i jos traje...

    Samo polako, uhodaces ce za sekundu! :pusa:

  8. #58

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    76

    Početno

    budim se u 7:15, ali ima dana kada se dižem u 4: 30 , obično jednom tjedno ali zna se desiti i do 3 dana u tjednu

  9. #59
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    A fak. :/

    Ja sam se dizala par dana u tjednu u 7, par u 9, onda sam jednostavno uvijek mjerila u 7, no ovo je velika razlika .... Probaj ovako kako kaze FF *slijeze ramenima*

  10. #60
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    a je li velika razlika od 2 sata, u mjerenju BT? naime, kad radim ujutro ja se dizem u 5h, tako da mjerim tep oko 5:20, a kad radim popodne, dizem se u 7h pa ju mjerim oko 7:20.
    thx svima.
    puse,

  11. #61
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Vrlo, vrlo velika.
    Maximum koji se tolerira je +/- 30 min.

    I kako to mislis - dizes se u 5, temp mjeris u 5:20. To onda nije bazalna temp.
    Bazalna temperatura se mjeri onog trenutka kad otvoris oci, bez pricanja prije, a kamoli ustajanja iz kreveta. I svaki dan u isto vrijeme, nakon minimum 3-4 sata neprekinutog sna.

    Tako da ti ja preporucam da ju mjeris svaki dan u 5 (pa i vikendom), a lako ti nakon toga nastavis spavat

  12. #62
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ah, onda cu si obrisat chart za ovaj period jer mi vrijednosti ne vrijede

    mislila sam da se tolerira da cim se probudim odem na toalet (jer obicno cim otvorim oci prvo MORAM tamo, inace ce mi mjehur eksplodirat, nazalost) i odmah se vratim u krpe, izmjerim pa na posel. kuzim da se temp. pri svakom gibanju povecava, ali nisam uopce razmisljala da je to tak osjetljivo.

    hvala plavaa, ja sam totalna neznalica jer to nisam dosad radila, ali mi tvoji savjeti pomazu.
    i naravno, imat cu zatvorena usta dok spavam, hehe.

    puse,


  13. #63

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    76

    Početno

    imam još jedno pitanje kaj ak sam budna 24h kak da onda pišem , da li će mi to jako utjecati na BT?

  14. #64
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Franny, nisam ni ja znala dok nisam pocela, a onda sam sve sto sam naucila saznala preko neta Samo ti pitaj, dapace - kako ces naucit ako ne pitas ...

    dadukano - onda ne pises uopce BT jer ju nemas. (za mjeriti BT moras spavati barem 3-4 sata u komadu)

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa
    p.s.
    pa me zanima sto znace kratice BD i DPO?
    BD= Baby Dance, tj kad imas odnos.
    DPO= Day Post Ovulation tj Dani Posle Ovulacije

  16. #66
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    joj, ljubicica, hvala puno.

    istina, jucer sam malo dulje svrljala netom pa sam do nekih zakljucaka i sama dosla, a kasnije sam bas i pronasla tumacenje tih nekih znakova.

    no tnx anyway.

    puse,



    p.s. plavaaa, hvala ti kaj me razumijes

  17. #67

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    76

    Početno

    da li mi neko od vas može objesniti onako "zdravo seljački" kako da opipam cervix( sve ono kaj traže na FFriendu), neznam kaj da opipam

  18. #68
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Ja to ne radim, meni je to malo blaaaaaaaah, nije mi ugodno uopce ...
    Ali NATTIE2 je dobro objasnila:

    Citiraj NATTIE2 prvotno napisa
    Obavezno osim temperature je praćenje crvikalne sluzi što vidim da pratiš. Nakon toga moraš pratiti i položaj cervixa. To je bitno jer po temp i sluzi možeš samo nagađati kad je ov bila. Cervix se otvara postepeno prema ovulaciji i nakon nje zatvara. Kao i sve za vrijeme menzesa ne trebaš ga pratiti. Pipa ga se samo jednom dnevno da ne izazoveš infekciju i to s dobro opranim rukama. Najbolje je u isto doba dana jer i on se mijenja s obzirom na okolnosti. Ja sam oko 5 popodne nakon posla provjeravala gdje je. U kupatilu skineš gaćice, jednu nogu digneš na kadu i s jednim prstom (srednjim ili kažiprstom) uđeš u rodnicu i tražiš kraj. Dočaraj si to kao slovo "M" ---> kad zabodeš prst kraj ti je ovaj mali v u slovu m i to je cervix, ali ako odeš u stranu naići ćeš na meso rodnice i nećeš ga moći naći. Dakle vršak tvog kažiprsta traži tu neku izbočinu koja je prije ovulacije TVRDA I ZATVORENA ali osjetiš da je nekakva sitna rupica tamo.....što se tiče tvrdoće, feeling je kao da dotakneš vršak svog nosa. Bliže ovulaciji i za vrijeme primjetit ćeš kako je cervix omekšao i otvorio se.....sad je mekan kao tvoja donja usna kad je popipaš a rupicu ćeš osjetiti kao malo veću udubinu u koji ti vršak kažiprsta "upadne". Treba prakse oko ovoga ali puno pomaže kod interpretacije tablice jer uvijek ima sumnje oko toga kad se ov stvarno desila.

    Nabavi si F test u ljekarni za 109 kn. To ti je stakalce na koje ujutro čim izmjeriš temp stavljaš prvu slinu ispod jezika. Kad se osuži pokazat će ti točkice ako si neplodna ili paprat ako si plodna. To ti nije isključiv znak plodnosti ali u kombinaciji s temp, cervikalnom sluzi i položajem cervixa daje izvrsne rezultate. Ja sam tako zatrudnila....ako pogledaš moju tablicu imat ćeš pravi uvid u to što znači imati sve pokazatelje----->>>pomislili smo da je ov bila 13DC jer se sve poklopilo, međutim nakon 3 dana temp je pala na 36,1 (16DC) i pomislili smo da smo fulali, a kad je F test pokazao tako prelijepu razgranatu paprat kao nikad do tada a cervix se ponovo otvorio----> znali smo da je sad ili nikad i napravili bebu! Da nisam sve to radila ne bismo bili uspaničeni vidjevši paprat i ponovo otvoren cervix i bebu bi još čekali.

    Ovulacija se ne dešava uvijek na dan pada temperature tako da ako imaš dva mjeseca s dvije identične tablice temperature, ovulacija je mogla biti u različiti dan. To će ti reći svi ovi pokazatelji zajedno!!!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    76

    Početno

    plavaa, hvala ti puno na savjetima, baš sam probala i izgleda kako je nattie2 objasnila ( ako sam dobro opipala) idem se baciti na !! vidjet ćemo kaj bu bilo!

  20. #70
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    drzim fige!!

    samo sad provjeravaj tako svaki dan u otprilike isto vrijeme i trebala bi primjetiti promjene

  21. #71
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    jos jedno pitanjce vezano za bazalnu temp.

    ako mi je nakon ovulacije temp. konstantno jedno 5 dana bila jednaka (36,39C), pa je 24 dc. pala na 36,00 C da bi 25., 26. i 27. dc (tj.danas) bila konstantno 36,29 C , znaci li taj pad (unatoc tome da je temp. visa nego prije ovuacije, kad sam bila "pothladjena" na 35,29 C ), dakle, znaci li taj pad temp. da se ipak nije dogodila oplodnja???
    znam da sam imala neka mjerenja u 7:20h, ali vecinom, kad si pogledam chart vidim da su vriednosti uzimane u 5:00 do 5:20.
    takodjer sam napravila mali eksperiment i sad vec par dana mjerim kak je plavaa rekla, drito iz kreveta, cim otvorim lijevo oko, dakle u 5:00. ali onda izmjerim opet nakon kretanja do WC-a kao sto sam nekad u neznanju radila i vrijednosti su mi apsolutno iste!!! nista mi nije temp veca. mjerim na isti nacin, u ustima.

    ako skuzite koj eje bilo pitanje( od ovog mog filozofiranja ), javite odgovor, pliz.

    hvala i puse.

  22. #72
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Franny, taj tvoj pad temp. 5 DPO moze oznaciti implantaciju i u chartanju se obicno naziva "implantation dip" - pad temp. povezan s ugnjezdjivanjem oplodjenog jajasca u zid maternice. drzim fige da je to bas ono sto se tebi dogodilo!

  23. #73
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    juhu, jupi! to bi bas bilo supach! ali, necu nis poduzimati dok mi ne prodje dan kad bih cca trebala dobiti. istina bog, ovih sam dana turbo umorna (s vremena na vrijeme, ne konstantno, pa se isto ne zelim zavaravati), ali to pripisujem svojem tlaku koji varira pa kad padne, padnem s njim i ja, a osim toga zbog ovog ludo toplog vremena, svima oko mene se uzasno spava pa si to nekak nepripisujem simptomima. bumo vidjeli...

    no, svejedno, hvala na lijepim zeljama, vracam istom mjerom

  24. #74
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    p.s.

    ma, sad sam si isla detaljnije pogledat chart i vidim slijedecu situaciju:
    od 1.-7. DPO temp je bila u okvirima 36,39 C, 8.DPO padne na 36.29 C, 9.DPO (a ne 5 kak sam prvobitno napisala) padne na 35,88 C da bi sad opet 10. 11. i 12. DPO (tj. danas) temp. bila 36.29 C.
    ok, strpit cu se jos 3-4 dana kad bih cca trebala dobit pa cemo vidjet. osim toga , bumo vidjeli vec sutra ujutro -mozda temp padne...

  25. #75
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    9 je jos bolje jer je implantacija obicno 7-10 DPO ;)

  26. #76
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    jooj, kak bi to bilo super. samo, nisam ja te srece, hehe, jer sam pocela temp. mjeriti ne 1. dc vec cca 10. dc, pa sam onda mjerila u kriva vremena...i tak. tako da bas necu previse nade polagat na ovaj chart (plus da mi je iscjedak ovaj cijeli mjesec apsoltulno jednak, vodenast, nikakvih pomaka nema, tj. nije postao gusci, niti gumenastiji, tj. zelatinozni, kako cesto zna postat u dane ovulacje...).

    danas mi je temp opet jednaka, 36.29 C. jel to dobro ili bi trebala biti jos veca? mislim, ak se sumnja da se dogodila oplodnja, treba li temp. rasti ili je dovoljno da je na istom? hvala bogu da nije pala, jel tak? da je pala znacilo bi da se nije dogodila oplodnja???

    hvala na utjehama i puse,

  27. #77
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Ne mogu ti rec jel tvoja vrijednost ok ...
    Meni temp oko 36.2 (dakle samo maaalo manje od tvog) znace M i ja bih ocekivala M sutra. Ali to sam ja i moje tijelo. Tvoje reagira i ponasa se na svoj nacin, tako da ovo moze biti dobro

  28. #78
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ma ja necu vise filozofirat o tome jesam li ili nisam jer zam da - nisam. nije jos nis doslo, ali me onak bolucka kao i inace prije M, a danas mi se i temp spustila na 35.97 (doduse, vrijednosti su jos uvijek iznad one linije, ali..pad je pad). a jucer sam predvecer vec pocela osjecati i onu nervozu, kao kad bih nekome mogla glavu odristi bez ikakvog razloga, bez da me je itko raspigao ili sl. ali sam se suzdrzavala, hahaha. daklem, to mi sve upucue na jedan novi PMS...
    nis, kak vele u igrama nasrec : "vise srece iduci put"...

    puse,

  29. #79
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    draga plavaa ili tko vec zna,

    buduci da se vro vjerojatno vise kuzite od mene u iscitavanje charta na fertilityju, zanima me jel ti komp sam pokaze (po nekim vrijednostima, npr.) zelenu liniju koja spaja par povisenih temperatura i koja znaci da je doslo do oplodnje ili se ti prvo testiras, skuzis da je plusic, to upises u chart pa onda komp to zabiljezi? zanima me moze li se po nekim drugim parametrima bez prethodnog testiranja ukazati na postojanje trudnoce? mislim si ono, ovi koji su napravili program su ipak pametniji i bla, bla bla pa vec pojedine vrijednosti mogu npr. ukazivati na to, bez testiranja...ili to jos nije tak usavrseno, hehe?

    hvala,

  30. #80
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Zelena linija izmedu temp. se pojavljuje tek nakon sto ti upises plus
    Citiraj Franny prvotno napisa
    zanima me moze li se po nekim drugim parametrima bez prethodnog testiranja ukazati na postojanje trudnoce?
    18 povisenih temp zaredom nakon O se uzimaju kao vrrrrrrrrrrrlo siguran znak trudnoce

    drzim fige!!

  31. #81
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    draga plavaaa, tnx.

    meni se temp spusta za 0,1 C svakih koliko - toliko, pa mi malkoc naraste do 0,5 C razlike tak da mi sve tosmrdi na pad temp. uoci M. u principu, ocekujem ju svaki tren pa se idem malo oprat hadnom vodom da ne fantaziram vise... bum se nadala iduci mjesec.

    puse i hvala.


  32. #82
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Ja sam dosadna ko us, sa svojim pitanjima. Znam to. Sorry :/ .
    Ali, kaj mogu kad me stalno nesto zanima.
    A sad me zanima slijedece, ako netko zna:

    kakva je cervikalna sluz ako se dogodila oplodnja, odnosno ima li je uopće? Ako npr. nema cervik. sluzi (suha faza), a izostala je mjesecnica, odnosno trenutno kasni, je li to znak da oplodnja nije uspjela i da ce M stici svaki tren?
    Zahvaljujem na odgovoru.

    BTW, meni po fertilitiju ispada da na danasnji dan imam 18 uzastopno povisenih temperatura, ali ja cu ipak jos malkoc pricekat s testicem jer je moje mjerenje temp. u pocetku bilo neispravno (nisam mjerila u isto vrijeme i tak to) pa nekak nemrem vjerovat da nam se ipak posrecilo

    puse svima i sorry na gnjavazi


  33. #83
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    E to pojma nemam :/

    Pogledaj na FF jel pise ista o tome ..

    Koji ti je dc?

  34. #84
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ma jesam, procesljala sam cijeli FF uzduz i poprijeko, analizirala sve FAQ-ove, rostala i po drugim slicnim siteovima, ali nisam nis nasla. nema veze, bum pitala svoju doc kad odem na pregled, ak do onda nis ne nadjem.

    danas mi lagnini zavrsava 33. dc (no meni je ciklus 30 - 35 dana, tak da jos uvijek imam sanse dobit ...; zato i cekam s testicem).


    hvala i puse,


  35. #85
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Franny, u subotu test? ;)

  36. #86
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    jesemti gajde, kaj si brza s odgovorom, hahaha.

    mislis da cu izdrzati do subote?? osim toga, bum vidjela ak mi sutra drasticno padne temp. ispod one zamisljene linije - idem se plakat

  37. #87
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Ah, kad se motam okolo .... :lol:

    Ma kazem do subote, da ne potrosis testic bez veze.

    A sta ima veze ako i dode M ... Prosao ti je mjesec super - upoznavala si svoje tijelo i to je savrseno iskoristen mjesec, nema smisla tugovati :)

    Beba ce doc kad ona smisli, a ne mama. Jedna moja jaaaaako dobra frendica kaze kako ona vec sad ima vrlo tvrdoglavo dijete koje je uci da ce bit onak kak ono hoce, a ne onak kak ona planira :lol: :lol:

  38. #88
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    onak, u povjerenju, kupila sam onaj jeftini SIGN - Test (21,00kn) kak si mi savjetovala pa mi nekak nije zal i ako ga iskoristim, a bude corak
    zacudila sam se kad sam istu apotekarku pitala da mi da najeftiniji test, a ona mi ga je i - dala. ali tam onekud iz zapecka, odakle mi prije NIJE davala sve one intim pluseve, grrr. a ja bedak, mislila da su to jedini :/

    ma naravno, nece mi biti tak jako zao jer prije sam dosta povrsno kuzila neke stvari, a sad zahvaljujuci vama i ovom forumu znam dosta sto mi moze pomoci za daljnja nastojanja...

    a i ne predajem se ja tak lako. mozda moja beba ipak zeli biti lav u horoskopu, sto bi i meni pasalao, hehehe. (jer da se sad zacela, bila bi rakica).

    puse

  39. #89
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    hm, hm, hm... meni vrag nije dao mira pa sam se ja ipak jutros testirala. i kamo srece da otpocinje novo odbrojavanje...ali nis od toga. testek negativan , bazalna i dalje "povisena" (u odnosu na ostale vrijednosti), a M nema... bas lijepo.
    Iduci tjedan tak i onak idem k svojoj doc pa cemo vidjeti.

    :?

  40. #90
    Rianea

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa
    a moze jos jedno pitanjce (za mene "pothladjenu", hehe)?
    I ja od kad sam ostala trudna, trenutno 6.tj., stalno mi je hladno, temp. nisam mjerila, sta se desava sa mnom da li umirem?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Pomozite mi savjetom. Imam terapiju utrogestanom od 16.-26. dana, ne znam zašto ali čudno mi je da prestajem stavljat utrogestan 26. dan baš kada se plod treba održati. Bazalnu temperaturu povisuje upravo progesteron, a ja imam jako nisku razinu. Ima li netko ovakvih iskustava? Javite mi se molim Vas :?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    54

    Početno

    Branka
    Kako izgleda tvoj temperaturni niz?Koje su vrijednosti tvoje temp.?
    Evo mog iskustva: i ja sam mislila da je temp pod utricima vislja nego inace i da ne pada na dan implantacije. Moja je uobicajeno nakon ovulacije 36.7 ili 36.8 i isto mi je takva s utricima, a do implantacjskog pada mi je izgleda(sumnjam da sam trudna,ali jos nisam posve sigurna) doslo 7 i 9 dan( na 36.4) iako sam koristila utrice. Dodajem da mi inace nije dolazilo do pada temp tih dana,uvijek mi je nakon ovulacije bila 36.7 i mozda za 0.1 manja.

    I mali savijet,i ja sam ga dobila od iskusnijih, nemoj prekidati s utricima,ako ces procuriti procurit ces i uz njih. Ako mislis da si trudna,koristi neki testic ili odi raditi betu,to je najpouzdanije.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Sanjana draga hvala ti na odgovoru. Prvi put sam ovde. Pokušavam zatrudnit već 6 godina, prošla sam svega i svačega. Kad bi Vam rekla da mi u 6 god ginić nikad nije izvadio progesteron ne bi mi vjerovale, a bila sam i u bolnici (HSG). Sada po prvi put su mi otkrili tako nizak progesteron i dobila sam terapiju od 16.-26. dana. Otkrili su mi i bakteriju Clamidiju koju sam izliječila već prvom terapijom (hvala Bogu). Sada sam nakon pustih razočarenja i tvrdnji doktora da je sve u redu, promijenila ginića i našla drugu koja mi je ovo sve i otkrila naapoookoon!! Sada sam odlučila svoje iskustvo dijeliti s Vama kako bi mi pomogle svojim iskustvom i ja Vama svojim.
    Kako misliš da ne prestajem stavljat utriće?

  44. #94
    leonas

    Početno

    Čitam u detalje sve što ste do sada napisale. Ja čekam rezultate AIH i mjerim temeraturu.
    Temperaturu nisam prije mjerila, ali znam da je moja uobičajena 36.5 C. Nakon inseminacije sam počela mjeriti i rezutati su ovakvi:

    AIH 14 dc - 36.7 ujutro
    15 dc - 36.7 ujutro
    16 dc - 36.7 ujutro
    17 dc - 36.7 ujutro
    18 dc - 36.9 ujutro
    19 dc - 37.1 ujutro
    Popodne i navečer se kreće 36.7-37.1

    Prehlađena nisam :/

    dani mi se vuku.........do tada svaki vaš komentar je dobro došao

  45. #95
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    leonas, jel ti mjeris bazalnu ili tek tako?

  46. #96
    leonas

    Početno

    Ujutro, čim otvorim oči, uvijek u isto vrijeme, običnim toplomjerom ispod pazuha.

  47. #97
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    A jel uzimas neke lijekove koji bi mogli utjecati na povisenje tjelesne temp? ne znam utjecu li utrici na to ili nesto sl? :?

  48. #98
    leonas

    Početno

    Drugi dan od inseminacije počela koristiti utrogestane. I prije njihovog korištenja, (ali počevši od 14 dc) temperatura je viša za 0.2 C, tako da nisam sigurna da je ta povišica od njih. Drugo ništa ne koristim.

  49. #99
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj leonas prvotno napisa
    Ujutro, čim otvorim oči, uvijek u isto vrijeme, običnim toplomjerom ispod pazuha.
    bazalna se u principu mjeri u ustima, a ne ispod pazuha!!!!

  50. #100
    leonas

    Početno

    Znači, mjerenje ispod pazuha ne vrijedi?!

    Naime, znam da se bazalna temp. mjeri u ustima, ali eto ja mjerim ispod pazuha. Porast temperature je porast temp. ili............ja živim u neznanju i zabludi :?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •