Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 147

Tema: Bazalna temperatura ako dodje do trudnoce ???

  1. #1
    Mira R.

    Početno Bazalna temperatura ako dodje do trudnoce ???

    Zna li neko kakva je bazalna temperatura ako je doslo do oplodnje ?
    Neposredno, prije sledeceg pocetka ciklusa dolazi do naglog pada BT, sto je znak da do zaceca nije doslo .
    Pozdrav

  2. #2
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    U slucaju da je doslo do trudnoce , bt ostaje povisena narednih 9 meseci! Za to je odgovoran progesteron. Mislim da se cak i nakon implantacije malcice povisi.

  3. #3
    Mira R.

    Početno BT ako je doslo do trudnoce ?

    Da li je nakon ovulacije povisena jednako kao i kada dodje do zaceca,ili je kod zaceca nesto visa ?

  4. #4
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Prilicno pouzdanim znakom trudnoce smatra se 18 povisenih temp. za redom.
    Nakon oplodnje, moguce je da temp. malo padne, i nakon toga se digne jos vise, cesto uz lagani spotting taj dan - to se smatra znakom implantacije (racuna se da se javlja 7-10 dana nakon O)

  5. #5
    Mira R.

    Početno Jutarnja temperatura mjerena vaginalno ispod 37

    Kada je jutarnja temperatura mjerena vaginalno ispod 37 znaci li da nije doslo do zaceca ? Zanimale bi me prosjecne vrijednosti u celziusima
    Kako izgleda diagram kada nije i kada jeste doslo do zaceca, mjereno u toku 28 dana.
    Unaprijed se zahvaljujem, Mira

  6. #6
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Cao, Miro!
    vrijednosti temp. su relativne, zavisno od osobe. nema apsolutnih vrijednosti ni promjena.
    najbolje je da se registrujes na Fertility Friend-u: www.fertilityfriend.com, to je web site na kojem besplatno mozes mjeriti bazalnu temp. i praviti grafikon, tamo mozes naci galeriju grafikona drugih clanica.
    tu galeriju mozes pretrazivati po parametrima koje sama odredis, dakle mozes uporediti i grafikone s trudnocom i bez nje.

    tipicno je da nakon ovulacije dodje do povisenja bazalne temp. za nekih 0,2 ili 03, od najvise vrijednosti u prvom dijelu ciklusa, pa da ta temp. traje do zaceca, nakon cega dodje do onog pada zbog implantacije, pa ponovnog porasta - tako dobijes tzv. trifazicnu krivulju sa tri porasta temp.

    kod ciklusa u kojima ne dodje do zaceca taj treci dio, odnosno treci porast temp. izostaje, a temp. obicno pada na vrijednost od pocetka ciklusa nekih dan-dva-tri prije pocetka krvarenja.

  7. #7
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno Re: Jutarnja temperatura mjerena vaginalno ispod 37

    Citiraj Mira R. prvotno napisa
    Kada je jutarnja temperatura mjerena vaginalno ispod 37 znaci li da nije doslo do zaceca
    Temp. se na mjeri vaginalno, može eventualno rektalno, ali mislim da nema potrebe, klasika pod rukom je sasvim OK.

  8. #8
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Aleksandra, naprotiv!
    za mjerenje bazalne temp. se preporuca mjerenje u ustima ili vaginalno, jer su rezultati stabilniji.

  9. #9
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Evo samo nekoliko nabacabih chartova koje sam trazila po ovom kriteriju:
    trudnoca
    mjerenje u °C
    znakovi implantacije

    link na chart 1 :: link na chart 2 :: link na chart 3 :: link na chart 4

  10. #10
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj plavaa prvotno napisa
    Prilicno pouzdanim znakom trudnoce smatra se 18 povisenih temp. za redom.
    Nakon oplodnje, moguce je da temp. malo padne, i nakon toga se digne jos vise, cesto uz lagani spotting taj dan - to se smatra znakom implantacije (racuna se da se javlja 7-10 dana nakon O)
    plava čudo si

    Hvala za chartove...buduci mi je temperatura veca no inace 37,6 (inace do 37,4-5) sve se nadam da se nešto događa, ali tko bi mogao predvidjeti što je je s tijelom jer je sve nekako slično ko pms

  11. #11
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Mada moram priznati da ništa ne kontam ove znakove na chartovima :?

  12. #12
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno Re: Jutarnja temperatura mjerena vaginalno ispod 37

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj Mira R. prvotno napisa
    Kada je jutarnja temperatura mjerena vaginalno ispod 37 znaci li da nije doslo do zaceca
    Temp. se na mjeri vaginalno, može eventualno rektalno, ali mislim da nema potrebe, klasika pod rukom je sasvim OK.
    I to 8 za mjerenje u ustima 8min., a vaginalno ili rektalno nešto manje!

  13. #13
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    Mada moram priznati da ništa ne kontam ove znakove na chartovima :?
    Pitaj sto ti nije jasno, objasnit cu ti. :)

    Citiraj Indi prvotno napisa
    Hvala za chartove...buduci mi je temperatura veca no inace 37,6 (inace do 37,4-5) sve se nadam da se nešto događa, ali tko bi mogao predvidjeti što je je s tijelom jer je sve nekako slično ko pms:)
    Enitajm :)
    U tome i je fora. SVE moze biti znak M, ali i SVE moze biti znak trudnoce... Zahebana stvar :D

    Citiraj Indi prvotno napisa
    I to 8 za mjerenje u ustima 8min., a vaginalno ili rektalno nešto manje!
    Rekltalno se ne mjeri bazalna temp., bar koliko ja znam.
    8 minuta za zivin toplomjer - ja imam digitalni, i drzim ga ispod jezika dok ne zazvizdi ;)

  14. #14
    Mira R.

    Početno Zaboravila sam link sajta, pardon !

    Ne mogu se ovdje registrovati ???
    http://www.fertilityfriend.com/
    Pozdrav, Mira

  15. #15
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Na tom linku ni ne mozes.
    Mozes na ovom: http://www.fertilityfriend.com/fforeg.html

  16. #16
    Mira R.

    Početno Registracija na sajt

    Probala sam , linkovala sam se i na tu stranicu. Ne ide ?!
    Dobijem ovo : http://www.fertilityfriend.com/ffo/signup.php

  17. #17
    Mira R.

    Početno Ako se nije otvorio link evo teksta !

    Signup Wizard




    Unfortunately your request for membership could not be processed favorably at this time. You may want to try again in a few days. This is not an error, please consult Membership Policy for more information. In addition please review the following important notes:

    If you have lost your password or if you never received it, please use our Lost Password form to retrieve your login information. Make sure to verify your SPAM/Junk mail setting before doing so to ensure that our email will not be incorrectly deleted.

    If you have lost your password and have also changed email address since you registered, please use our Change Email form to retrieve your login information. Scroll down on the form to see the provision for lost password.

    Please do not try to submit multiple requests as this will prevent you from getting and/or keeping a membership. We only allow one membership per person and per computer.

    Note that both our Charting and Pregnancy sites use the same login information, you only need one account.

    Thank you in advance for your understanding
    Fertility Friend Online
    Back To Fertility Friend TTC




    © Dawn Software 1997-2003 - http://www.FertilityFriend.com
    All Rights Reserved
    License and Disclaimer

  18. #18
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    curke, sorry na gnjavazi. imami ja jedno pitanjce vezano za bazalnu temp.
    naime, potaknuta vasim savjetima kako je to najpouzdaniji nacin da se otkrije je li bilo ovulacije ili nije, krenula sam i ja mjeriti temp. i to po savjetu : odmah ujutro kad se probudis. znam koja mi je inace normalna temperatura tijela (36,5 C), ali sad su mi mjerenja pokazala neke vrijenosti od npr 35,29 C (imam i ja digitalni pa kad zazvoni) ili 35,62 C. pa me zanima je li kod mjerenja u ustima normalno da je temp. niza nego kod npr. mjrenja ispod pazuha ili meni ne valja termometar??
    nemam sad vremena niti mogucnosti, a nisam ga imala ni prije, ici isprobavati mjereci istu ispod pazuha (a mogla sam to i tako provjeriti).

    hvala curke na odgovorima i pusa


  19. #19
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Miro, izgleda da se pokusavas logirati s javnog kompjutera - negdje iz mreze ili sl. Nemam drugog objasnjenja za taj problem... bas mi je zao.

    Franny, bazalna temp. je niza nego dnevna - ako mislis na dnevnu temp. pri "normalnoj" tjelesnoj temp. Inace, ako mjeris bazalnu i u ustima i ispod pazuha, bilo bi za ocekivati da je u ustima visa.

    druga stvar, za bazalnu temp. je jako bitno da je uvijek mjeris u isto vrijeme, a ne samo poslije budjenja - to znaci i vikendom

  20. #20
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno Re: Ako se nije otvorio link evo teksta !

    Citiraj Mira R. prvotno napisa
    Unfortunately your request for membership could not be processed favorably at this time. You may want to try again in a few days. This is not an error, please consult Membership Policy for more information.
    A to kaze ovo....
    Fertility Friend is a high quality and high reliability online service. As part of our philosophy we offer a free basic membership, however, we also control our membership growth to maintain a service of exceptional level to all members. Fertility Friend is entirely funded by its VIP Membership. We do not rely on advertizing or on traffic to fund our service; our focus is solely on quality.

    First time members receive a free 30 days trial of our VIP services as part of their registration.

    Our Membership Policy is fully handled by our automated Membership Request System. We allow one membership per person and per computer. We strive to offer our service to the largest number of people with or without the means of purchasing our VIP services.

    Please note that we do not sell VIP memberships to non members.
    Mozda je vec netko registiran s tog kompa stvarno.. Ako imas komp doma, probaj tako; a ako ne upali - posalji mail na support@fertilityfriend.com i pitaj u cemu je problem

  21. #21
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    hvala draga wewa.
    ali budim ti se ja i vikendom, hehe. ma znam sto si mislila. vec sam skontala, citajuci i ove i druge postove, da se mjeri uvijek cca u isto vrijeme.
    hm, onda ne kuzim zakaj sam tak "podhladjena" u 7 ujutro??
    a ako mjerim obicnim toplomjerom, onda ne kuzim tak detaljno te promjene temp. , a netko je rekao da se pika i razlika od 0,2 C npr.
    pusai hvalajos jednom,


  22. #22
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Mozda spavas s otvorenim ustima, pa je temp niza :/

  23. #23
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Franny, nema na cemu
    zelim ti sto prije + na testicu!

  24. #24
    Mira R.

    Početno Termometri posebno namjenjeni za BBT !

    Gdje se mogu kupiti takvi termometri. Imaju mnogo bolju preglednost i vrh im je prilagodjeniji odnosno kontaktna povrsina ?
    Pozdrav, Mira

  25. #25
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Ne postoje posebni toplomjeri za mjerenje bazalne temperature.
    Ja sam si kupila obicni digitalni i sve je ok, a mozes i s zivinim

  26. #26
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    zapravo postoje, modice nasa, ali se ne mogu naci na nasim trzistima...
    to su super-osjetljivi toplomjeri, s vise podioka.

  27. #27
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj plavaa prvotno napisa
    Citiraj Indi prvotno napisa
    Mada moram priznati da ništa ne kontam ove znakove na chartovima :?
    Pitaj sto ti nije jasno, objasnit cu ti.
    Ne kužim ove oznake ispot, pa ne mogu skontati kad je ovulacija, kad je bio dan oplodnje i tome sl.

    Hvala

  28. #28
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    dan ovulacije oznacen je ukrstanjem onih dviju crvenih linija, dan oplodnje je obicno oznacen kao +, PM ili AM u rubrici BD - baby dancing - sto je eufemizam za sex.
    CM je naravno oznaka za cervical mucus - ili cervikalnu sluz, a M u toj rubrici oznacava mentruaciju, * je spotting, E znaci eggwhite - kao bjelanjak, S znaci sticky - ljepljiva, D je dry, suha.

    Pitaj ako te jos nesto zanima

  29. #29
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    zapravo postoje, modice nasa, ali se ne mogu naci na nasim trzistima...
    to su super-osjetljivi toplomjeri, s vise podioka.
    Pisala sam u zurbi, s faksa, i u biti htjela rec tocno to sto i ti - ne postoje kod nas.
    Malo sam skratila


  30. #30
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    sto rekli u NMK - is okej :D

  31. #31
    Mira R.

    Početno Termometri BBT !

    Ja sam nasla ovaj za tu namjenu http://www.electronicshealthcare.com...E_MC-301N.html
    Pozdrav

  32. #32
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

  33. #33
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    • Ovulation Tracking Chart to record temperature for tracking ovulation patterns
    • Large Display for easy reading
    • Beep confirms that you are using the basal thermometer correctly
    • Memory...recalls last temperature
    • Auto shut off...to preserve battery life
    • Includes 5 probe covers


    Bezveze.
    Chat si mozete same nacrtat, ili pratiti preko FFa (preporucam).
    Veliki displej ima bilokoji, ja imam 2 doma digitalna.
    Pisti i moj. Oba.
    Pamti zadnju temperaturu (pa pogledam kasnije, ne moram ja pamtit).
    Iskljucivanje nisam sigurna, mogla bih probat. Al ne treba mi - ja ga sama iskljucim.
    5 zastita nemam, iskreno, sto ce mi :?

    Kupite si obicni digitalni toplomjer, samo pazite da pokazuje 2 decimale (ne onaj zuti po 30 kn iz DMa ) i to je to.
    Ne treba neki kojem ce napisat da je za bazalnu temp. Samo ispada poseban, i mogu dici cijenu na to...

  34. #34
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    hvala Wish!

    Po onim chartovima ispada, ako sam sve dobro uhvatila da je zenama koje su bile trudne pred ocekivanu menstruaciju ipak temperatura malo padala, i da im drasticno padne oko 7 dana nakon ovulacije pa se onda jako digne....cool...

    Ono sto mi je interesatno je da ni jedna nije imala porast preko 37,2.

  35. #35
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    hvala Wish!

    Po onim chartovima ispada, ako sam sve dobro uhvatila da je zenama koje su bile trudne pred ocekivanu menstruaciju ipak temperatura malo padala, i da im drasticno padne oko 7 dana nakon ovulacije pa se onda jako digne....cool...

    Ono sto mi je interesatno je da ni jedna nije imala porast preko 37,2.

    E ,da, je li pravilo da nakon 7 dana po ovulaciji drasticno padne temperatura ako je trudnoca u pitanju?

  36. #36
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Pretpostavljam da mene pitas :D

    nema tu nekog jaaaako bitnog pravila, Plavaa ti je dala linkove na grafove u kojima postoji taj implantacijski dip, napisala je da je pretrazivala po tim kriterijima, a ja ti predlazem da pogledas i druge grafove

  37. #37
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    wew, oslovih te kao Wish, sorry, hvala na odgovorima

    Ma ne znam jos to traziti pa ću drugi put, a i ne mogu se jos time baviti, jer cu onda doista zabrijati da sam trudna jer mi je bila ranija ovulacija...a bila sam sigurna da ovaj mjesec nema sanse da je sustignemo jer je MM trebao tad putovati, tj. otputovao je....

  38. #38
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    eh, plavaaaaaa, skontala si me odmah . Fakat spavam s otvorenim ustima (citaj : hrcem, hehe). vis ti o cemu sve ovisi mjerenje temperature...bum si flaster stavila po noci (a i pricam u snu pa bu vise koristi )
    pusa.

  39. #39
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    hvala wewa, vracam istom mjerom, dapace duplo +,+ 8)

  40. #40

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    76

    Početno

    bok svima ! može mala pomoć imala sam tri BT iznad linije (36.26) i f friend mi je pokazao ovulaciju, da bi nakon 5 dana poslje pokazao da nisam JOŠ imala ovulaciju, ostala sam u šoku. :?

  41. #41
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    daj pliz link na chart

  42. #42

  43. #43
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    dadukano provjeri navedeni link...ja ne vidim chart! Nije da se razumijem nego da ti plavaa može odgovoriti

  44. #44
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Ovaj link vodi na moj vlastiti chart, tvoj chart, bilociji chart nakon logina te osobe

    Ti pliz daj link na tvoj "homepage"
    Trebao bi izgledati slicno ovome: http://www2.fertilityfriend.com/home/ivanas samo umjesto ivanas neka rijec koju si ti upisala, ili neki brojevi

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    76

    Početno

    sorry, nemogu nikako da pšaljem ili neznam kako, pokušala sam da dodam ime al neće :?

  46. #46
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Ides na onaj izbornik sa strane >> sharing >> home page setup >> (i kopiras ono sto ti pise ispod) Your Charting Home Page Web Address

  47. #47

  48. #48
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    e, to mi treba! *thumbs up*

    Po ovome sto ja vidim nisi imala ovulaciju jos. Em nemas plodnu sluz, em ti nije temperature ne pokazuju ovulaciju.

    Preporucam ti da temp od osmog dana ciklusa zanemaris (discard) - nisi mjerila u isto vrijeme kao ostale i vrijednost ce ti buniti program.

    Sad samo dalje mjeri svaki dan u isto vrijeme, i vidit cemo kako ce izgledat :))

  49. #49
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    a moze jos jedno pitanjce (za mene "pothladjenu", hehe)?

    ok, pomirila sam se da mi je ocito temp. oko 36 C (jer mi je vec par dana za redom na istom: 36,39 C (dok je prije bila niza od toga, cak i 35,29 C!) pa me zanima, mora li temp. nuzno biti prema 37 C odnosno preko tih vrjednosti ukoliko se dogodilo zacece? znam da je sve to individualno, ali me zbunjuje jer mi je dosad uvijek temp. bila oko 36,5 C (pod time mislim dok nisam tako intenzivno pocela mjeriti temperaturu). po nekim mojim izracunima i "simptomima", ovulacija mi je bila oko 15. 10. i od tada mi je prakticki stalno jednaka temp, niti pada, niti raste (valjda nije toplomjer riknuo?). naravno, ne zelim se vise lazno nadat. pa me, molim vas, razuvjerite s nekim vecim brojkama, hehe.

    i jos nekaj: sjecajuci se prijasnjih godina, iscjedak mi je bio uglavnom vodenkast, malo gusci oko ovulacije, medjutim sad kad sam to pocela intenzivno pratiti - vodenkast je (npr. ako zaboravim stavit dnevni ulozak, gacice su mi kao da sam se lagano popiskila; oprostite na tako detaljnom opisu). e sad, meni je i nadalje sve vodenkasto ( i nisam ovaj put mogla tocno primijetiti da je gusci nego inace) pa me zanima: ako se npr. dogodila oplodnja, ima li iscjetka ili i on nestaje kao kad se tijelo priprema za dobivanje M??(tzv. suha faza).

    hvala na odgovorima, kaj bih ja bez vas? i oprostite ako mozda postavljam glupa pitanja, ali vi ste mi kao enciklopedija.


    puse,


  50. #50

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    76

    Početno

    hvala, a kaj da radim kad mi posao zahtjeva različito vrijeme buđenja, da li mi to jako utječe na BT, te kako da to rješim ?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •