Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 243 od 243

Tema: nema stolicu 9 dana

  1. #201

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    martinaP hvala na odgovoru

    tvrdoglava sam ko mazga, pa ću ustrajati u tome, iako moram priznati da mi je u par navrata došlo da joj dam AD (bila sam iscrpljena totalno)... ipak, do prvog posjeta pedici ću ustrajati ovako, nadam se da će se izregulirati

  2. #202
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    jenz ni patrik nije kakao po 7 dana i to prvih 6 tjedana, a i kasnije. ja sam bila kod ped. na vaganju i isto sam imala stalno nekakve nedoumice, ali su mi savjetnice sa sos telefona strašno puno pomogle i eto uspjeli smo. preporučam da ih nazoveš čisto da popričaš s nekim tko će te malo ohrabriti
    uglavnom pedijatrica je rekla da je normalno što nekaka i da ne mora kakati svaki dan ako je isključivo dojen

  3. #203

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Na jugu
    Postovi
    109

    Početno

    Pišem u ime svoje poznanice. Beba je stara dva mjeseca,isključivo dojena ,nema kakice po sedam dana i bebica se muči. Pedijatrica je rekla da je mamino mlijeko prejako i preporučila adaptirano,uz kamilicu i čaj od komorača. Da li poslušati pedijatricu?

  4. #204
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Monita prvotno napisa
    Pišem u ime svoje poznanice. Beba je stara dva mjeseca,isključivo dojena ,nema kakice po sedam dana i bebica se muči. Pedijatrica je rekla da je mamino mlijeko prejako i preporučila adaptirano,uz kamilicu i čaj od komorača. Da li poslušati pedijatricu?
    NIKAKO!

    Neka mama proba promjeniti svoju prehranu i jesti hranu koja više otvara.
    Nekima je to pomoglo, pročitaj malo po topicu - imaš svakakvih savjeta.
    Masirati trbuščić, vježbati nogicama, raskomotiti bebu itd...

    Mamino mlijeko nikako ne može biti "prejako", jer ono je idealno i savršeno baš za tu bebicu.
    Tek od adaptiranog mlijeka dijeca imaju problema sa stolicom i kakanjem.
    A čaj može sam odmoći, a nikako pomoći.

    Strašno je to što sve naši old school pedijatri savjetuju


    Pruži prijateljici podršku i reci joj da samo i dalje doji svoju bebu - jer tako nam je majka priroda predodredila a što može biti bolje od toga?

    Moj Luka je kako točno svaki 10-ti dan. Ali nije se mučio, ništa mu to nije smetalo.
    Takav mu je valjda ritam bio

  5. #205
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Majkumu i tim našim pedijatrima... mamino mlijeko je uvijek ili prejako ili preslabo, al je zato adaptirano uvijek savršeno i prva preporuka za rješavanje problema...grrrrrrrrrrrrrr

    Za utjehu mamama nekakača: kad je Leona bila beba, a bila je isključivo dojena prvih 6 mjeseci, kakala je u prosjeku jednom tjedno. Naš divni dr. Sabol je na to samo rekao "Vidi ti nju, ne da ni zrna žita neprijatelju!"
    Uvijek me umirivao da je probava jako individualna stvar i da ima bebača koji kakakju svaki dan x puta i onih koji kakaju svakih 10 dana.
    Rekao je da ni pod razno ne moram razmišljati o koketiranju s adaptiranim jer to sigurno neće riješiti stvar, vjerojatnije će samo pogoršati stanje.
    Uglavnom, kad smo krenuli s krutom hranom više nije bila tako škrta i kakači su se počeli češće pojavljivati

  6. #206

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Na jugu
    Postovi
    109

    Početno

    Tako sam je i savjetovala,jer i sama dojim i nema šanse da bi dala adaptirano svome djetetu,ali radi nje sam eto još jednom provjerila. Moja mala je stara četiri mjeseca i dosad nije kakila tri dana i to se dogodilo dva puta. Hvala na odgovorima!

  7. #207
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    evo mi brojimo 11ti dan.
    danas sam luda od brige bila kod pedice na vaganju da provjerimo sto se provjerit da prije nego krenemo sa invazivnim djelovanjem. naime, A. je iskljucivo dojena na zahtjev, spava cijelu noc (od 21h do 05h). ja ne izdrzim ponekad da se ona probudi pa ju u snu pristekam na cicu. u prvih mjesec dana dobila je 1300g, zatim 800g, a sad u 24 dana 460g i u duzinu isto tak prvi mj 7cm pa 4cm pa jos 2cm...na pregledu (nakon sto mi je na tel rekla da joj napravim jako zasecereni caj od kamilice :shock: ) ju je cijelu ispipala, gurnula toplomjer u guzu i zakljucila da je s A. sve ok, da ne dajem nista (ja sam se bunila da joj ne zelim dodavati dohranu prije nego je potrebno) da ocito imam mlijeka, a da ona sve iskoristi i da pricekamo jer ce ona obaviti svoje kad bude trebala...
    uff
    raspisah se, ali eto, ima djece svakakve...nadam se da ce se skoro istovariti jer ne znam bas koliko jos cekati

  8. #208
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    saska7 čemu tolika briga?
    Dali je on ok, dali ga što muči/boli?
    Ako je bebe ok, ne brini. Iskoristi sve što pocica i nema kaj kakati.
    Znaš i sama da je tako.

    Luka je dobrih 3 mjeseca kakao svaki 10-12 dan i ništa se nije bunio.
    Tako da nisam brinula.

  9. #209
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    I da.....
    i sad kad papa dohranu, ako koji dan manje ili čak ništa ne jede nego samo
    cica isto ne kaka 2-3 dana.

  10. #210
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Saska nosilis li je u marami, radis li kakve vjezbe, masiras li? Spava li samo na ledima ili i na trbuhu uz tvoju kontrolu? Mislim inace, a ne zbog nekakanja.
    Ako to sve ne radis, onda pocni.

    Moj dodatni trik 15 bi bio da se beba okrene naglavacke, naravno ako se usudis, kao sto to radi pedijatar recimo kod pedijatarskog pregleda, ali s tim da je drzis za butine, a ne za gleznjeve.

    Ja sam takoder protiv dodavanja kamilice i slicne kemije.

  11. #211
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Saska nosilis li je u marami, radis li kakve vjezbe, masiras li? Spava li samo na ledima ili i na trbuhu uz tvoju kontrolu? Mislim inace, a ne zbog nekakanja.
    da da da (cak i masaza tocaka prema istocnjackim tehnikama) spava na ledjima po noci, po danu na boku, na trbuhu ne jer se ne usudim - ja zacorim uz nju...probali smo do jucer svasta, al nis..i eto jutros se curka odlucila to obaviti pa sad ispocetka

  12. #212
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Podižem temu jer smo bili i mi u problemu
    Ipak,zahvaljujući svim savetima cura,a naročito je plodonosan bio samaritankin(okretanje naopako ),uspeli smo da se olakšamo posle 9 dana bez ikakvih mehaničkih podražaja tipa toplomer ili čepić.Btw,ni sama ne znam kako bih joj to izvela, jer ni Piki nikad nisam merila temperaturu rektalno
    Začudjujuća mi je činjenica da je kaka, posle toliko vremena, bila ista, po boji i konzistenciji, kao i ona "redovna"....jedino miris :/

  13. #213
    happygirl avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    61

    Početno ne kaka već neko vrijeme

    Moj mali debeljuco nije kakao odavno...nisam brojala dane jer se nisam zamarala time s obzirom da super napreduje (1200g prvi mjesec, 1250g drugi mjesec i 850g treći mjesec). Sad ima 3 ipo mjeseca i već se brinem jel sve ok s njegovom probavom. Inaće je živahan, smrdljivo prducka i ne izvlači ruke iz usta... ima li razloga za brigu?
    Vidim iz postova da nisam jedina s tim problemom pa mi je lakše. Ali zanima me nakon koliko dana da se brinem...da li da se uopće brinem? Ili da ne obraćam na to pozornost dok jede, napreduje i ne buni se?
    Inače da napomenem- isključivo dojim, ali sam primjetila posljednje dane da mu je malo. Što dan više odmiče on traži više a u mene mlijeka sve manje. Posljednji obrok pred spavanje je uvijek kritičan, on je nervozan a ja "iscijeđena". Razmišljam da mu navečer ubacim jedan obrok adaptiranog...možda mu regulira probavu i nadomjesti ono malo što mu fali.
    Ne znam više ni sama...

  14. #214
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    A. je od 2-5mj kakala prosjeku svakih 10 dana. jednom smo 11dan bile kod pedijatra ali nije bilo nikakvih znakova poremecaja - 12 dan je obavila svoje. sa 5mj je pocelakakti sve cesce, a sad to obavlja na dnevnoj bazi. ne brini.

    zasto bi dodavala adaptirano ako dijete dobro napreduje?

    umor, iscrpljenost, vecernje nervoze majke i djeteta su uobicajene ljepote majcinstva. ja ne vidim razlog za dodavanje adaptiranog. osobno, vlastito smirenje bih probala postici necim drugim - pronaci barem trenutak za sebe, potraziti podrsku u svojo najblizoj okolini, podsjetit se da to nece trajati dugo, da je dojenje najbolje za dijete i da moj mir i sigurnost znaci mir i sigurnost djeteta...

  15. #215
    happygirl avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    61

    Početno pokakao se :)

    ...nisam više mogla čekati da se pokaka i dala sam mu jednu večer adaptirano. Sutradan ujutro se pokakao.
    Iako ne zagovaram adaptirano i potičem dojenje (i sama dojim već skoro 4 mjeseca) moram da vam kažem da adaptirano pomaže kod kakanja. Jedna boca svako 15ak dana kada probava zakaže mislim da je više korisna nego štetna. Barem u mom slučaju je upalilo. Sve sam probala-i toplomjer u guzi i šljive i marelice a upalilo tek ovo...

  16. #216
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    happygirl ja bi se na tvom mjestu suzdržala od ovakvih savjeta :/

    Ne treba napominjati koliko štete ta "jedna bočica" može napraviti dojenju.
    Također, uvođenje AD bi trebalo biti u dogovoru i pod kontrolom pedijatra, a ne samoinicijativno.

    Nadalje, nisam još čula da se AD koristi u svrhu reguliranja probave kod ISKLJUČIVO dojene djece.
    Baš suprotno, mame se žale na probleme sa kakanjem nakon uvođenja AD :/

  17. #217
    happygirl avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    happygirl ja bi se na tvom mjestu suzdržala od ovakvih savjeta :/

    Ne treba napominjati koliko štete ta "jedna bočica" može napraviti dojenju.
    Također, uvođenje AD bi trebalo biti u dogovoru i pod kontrolom pedijatra, a ne samoinicijativno.

    Nadalje, nisam još čula da se AD koristi u svrhu reguliranja probave kod ISKLJUČIVO dojene djece.
    Baš suprotno, mame se žale na probleme sa kakanjem nakon uvođenja AD :/
    Ja nisam nikom davala savjet već samo pričam svoj slučaj.
    Dok sam bila na terapiji 4 dana mi je maleni bio samo na AD i imao je super regulirano kakanje. Svaki dan nakon obroka je kakio. Vrlo lako smo se prebacili na moje mlijeko nakon toga i opet je prestao kakati. Zato sam sada pokušala ovo.
    Ne znam zašto bi jedna bočica ugrozila dojenje. Možda tako razmišljam jer moj maleni uopće ne osjeća razliku između cike i boce niti između mog i AD mlijeka (ali njegova probava osjeća).

  18. #218
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj happygirl prvotno napisa
    ... jer moj maleni uopće ne osjeća razliku između cike i boce niti između mog i AD mlijeka (ali njegova probava osjeća).
    u ovome je poanta 8)
    o AM, uvodjenju kod dojene (iskljucivo dojene djece) ima milion topica i ne treba i ovdje razvijati raspravu...
    svatko iznosi svoj slucaj - ja sam navela situaciju kod ISKLJUCIVO dojenog djeteta jer A. do 5.5mj nije probala NISTA osim mojeg mlijeka tako da opcija sa marelicama, sljivama, kamilicom sa secerom uopce nije dolazila u obzir osim da je to konzumiram pa da A. ima nekakve posljedice (btw tih dana dok je ona imala redovito stolicu svakih 10 dana ja sam imala savrsenu problau )

  19. #219
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moja curica ima skoro 5 meseci.
    Nakon svakodnevnih vise stolica u pocetku,odjednom je pocela kakiti svaki treci dan.
    To me je zacudilo pa sam pri kontroli priupitala pedijatricu,ona joj je popipala stomacic i rekla"ima tu jos mesta"
    Naime,bitno je da stomacic nije tvrd.
    Kada vidim da se bas uvija i muci,i da joj je tesko poceti,raspovijem ju i malo kolencima pritisnem stomacic.Onda najpre prducka,stenje e-eee i pocne kakiti.
    Tada izadje toliko puno da se pitam kud joj to stane :shock:
    A gustine je paste za zube Nije ni cudo da joj je tesko....
    Znaci li to da je mleko masno...ili?
    Uglavnom.,vise ne brinem,ustalilo se na 3 dana.

  20. #220
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Inače nisam paničar i vodim se onime da je kod isključivo dojene djece sve normalno ali sada sam zabrinuta jer je moja L. od svog 3. tjedna prestala redoviti kakati, prvo s razmakom od 2 dana, pa onda u ogromnoj količini ali sada je u 8 dana kakila samo jednom i to mizerno.
    Ne bi me uopće brinulo da ne znam iz tekstova o dojenju kako bebe do 6 tjedana starosti moraju imati 3-4 stolice dnevno. Nije joj trbuh tvrd, nema one klasične grčeve, jedino što se često napinje i puno i smrdljivo prducka. Od ovih savjeta ovdje probala sam sve osim okretanja naglavce. Što se tiče popišanih pelena, neki dan sam ih brojila, bilo ih je 14 i to uglavnom teških i napunjenih. Njoj nisam ništa davala ni poticala, ne znam više što da radim, ne brinem se oko te njezine stolice već da ne dobiva dovoljno mlijeka, a i zbog žutice jer sam pročitala da se višak bilirubina izlučuje stolicom, a ona je još žuta.

  21. #221
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    LIMA teško ti je ovako bilo što savjetovati :/
    Od srca ti preporučujem da nazoveš SOS telefon i da porazgovaraš sa savjetnicama jer tako je najlakše
    doći do nekog zaključka i riješenja.

    Ovisi kako i koliko ti bebica siše, dali je zadovoljna, dali napreduje i tako.
    Tu je i žutica.
    Hajde ti lijepo sutra zovi pa nam se javi.

    SOS


  22. #222

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno

    Moj R. je bio žut mjesec i pol dana nakon poroda , svaka pelena mu je bila natopljena mokraćom , a kakio je prosječno svakih 7 do 9 dana . Mene je to izludilo , pedica je rekla da je kod dojene djece normalno imati stolicu nakon svakog podoja a isto tako i nemati je do 9 dana . On je napredovao super , nikad nije imao grčeve hvala bogu samo je grozno prdio i tko god bi ga uzeo rekao bi da je ukakan a on bi samo prduckao . Slažem se da ipak nazoveš SOS tel al ipak eto ti moj slučaj , trajalo je preko 4 mj , isključivo i samo dojenje , napredovao izvrsno i sada kaki školski

  23. #223
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    LIMA razmišljala sam o tebi cijelu noć :/
    Nisam te mislila plašiti, naprotiv, znaš kako se kaže, bolje puhati na hladno nego se opeći.

    Vjerovatno je sve u redu, svaka bebica ima svoj ritam.
    Možda tvoja ima takav.
    Meni je Luka kako svakih 10 dana i nisam se uopće zabrinjavala (ali stvarno) jer sam
    vidjela da super napreduje, da je zadovolja i da ga, što je najvažnije, to uopće nije mučilo.
    Jednostavno se pokakao svaki 10-ti dan i to je to.
    Bez drame, plaća, napinjanja.
    S napomenom da je to počelo nakon 6-og tjedna.

    Ima tu puno parametara koje je dobro "protresti" prije negoli se išta kaže.
    Ipak su to naša mala sunca

  24. #224
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    kahna puno ti hvala na brizi i odgovoru, ma nisam zvala sos jer nisam htjela gnjaviti - u petak smo trebali ići na savjetovalište pa sam čekala da vidimo kilažu, no morali smo to odgoditi za sljedeći tjedan.
    Stvari stoje ovako: ona se općenito sasvim normalno ponaša, dobro doji, pravilno siše, čini mi se onako odoka da dobro napreduje jer sam spremila hrpu robice koju je prerasla.
    Čim sam napisala post ona se pokakila , to je bilo nešto nevjerojatno, možete misliti kada sam joj kakicu iz pupka vadila, mislim da je pokakila preko pola kile. Još se 2 puta taj dan dobrano iskakila (boja je ona prava, zlatno-žuta) i sada opet već 2 dana ništa. Kada se pokakila taj dan su joj koža i bjeloočnice naočigled pobijelili. :shock:
    Još je malkice žućkasta, puno mi je od tada budnija i aktivnija preko dana, samo kakanje - 0 bodova.
    Samo da nije mlađa od tih famoznih 6 tjedana ne bih se apsolutno ničim zamarala. :/

  25. #225
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    LIMA zašto misliš da bi gnjavila?
    Ne tako misliti, da te žene misle da ih se gnjavi nebi to radile / volontirale

    Super za kakača, znaći našla si čarobni recept, kad ne kaka samo tu napiši 8)

    Hajde uživajte, cicajte i čuvajte se.

    I da, zvrcni SOS neće te nitko grditi.

  26. #226
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    MarikaPika čestitam ti na tome da si se usudila na metodu okretanja naglavačke.

    Mnogi ovdije probaju sve, a tek iz očaja rade "naglavačke"...

  27. #227
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    samaritanka

    može pliz pojašnjenje što se točno događa kad se bebe okrene naglavačke da pomogne kod kakanja?
    Znatiželja

  28. #228

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    i mene to zanima
    da isprobam ako radi i sa starijom djecom

  29. #229
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Provejerna je to metoda i kod starijih. Narvno da ih onda više ne držiš za butine nego za zdjelicu i oko struka.

    Moja teorija naravno neprovjerena nekom studijom da se koljeno debelog crijeva ili sigma malo izravna i vrati u trbušnu šupljinu kad dijete okrenemo naglavacke pa se onda prilikom povratka debelog crijeva u normalnu poziciju podraži peristaltika (kontrakcije crijeva) tako da krene pražnjenje. Sigma se može zamisliti kao serpentina.

    Kod mene recimo pomaže kad imam zatvor tako da radim svijeću.

    Ima još jedna stvar kod dojenih koja je isto prisutna pa da i malo o tome promislite, a to je dolazak prve menstruacije nakon porođaja. Neposredno prije nego što če doći menstruacija žena nagomilava vodu i tako se priprema za gubitak krvi. Žena je preplavljena antidiuretičkim hormonom, a ima ga i majčinom mlijeku. Kod bezpelenški držane dijece se pokazalo da u tom periodu ima manje nezgoda i da djeca često ne kakaju ili imaju prividne zatvore, što se definitivno mjenja kada majka dobije menstruaciju. Ako to precrtamo u život majki dojene djece između 2 i 4 mjeseca života gdje se javlja ovo famozno neimanje stolice od po tjedan dana i više moglo bi se zaključiti da bebe kojima se ne pomogne onda ne kakaju. Mislim logički je da bebe sa toliko mase u sebi nisu previše zadovoljne...Bebe sa 2-4 mjeseca isto nisu previše pokretene ako im ne pomognemo. Ritanje nogicama sa fiksiranom zdjelicom za podlogu ne otkači tu famoznu sigmu, ali okretanje naglavčke to uspije...

    Recimo Kegleove vježbe trudnica gdje trbuh visi, omogućava također da se sigma odtereti od pritiska. Dobro je i kad nismo trudne. To bebe vježbaju kad počnu puzati na koljenima.

  30. #230
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    samaritanka
    Vrlo jasno objašnjeno.

    Sad ću i mamu naglavačke 8)

  31. #231
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    MarikaPika čestitam ti na tome da si se usudila na metodu okretanja naglavačke.

    Mnogi ovdije probaju sve, a tek iz očaja rade "naglavačke"...
    Čuj nje...čestita....pa ništa lakše,a i njoj poznat položaj. Mi našu decu od malena prevrćemo i okrećemo na sve moguće načine i za sada nemaju strah(mislim na Piku....Duna je još mala ). A čini mi se da je baš to okretanje urodilo plodom. Od tada je svaki dan bar po 2-3 puta izvrnem naglavačke

  32. #232
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Možda je glupo pitanje ali koliko dugo se dijete drži okrenuto i koliko puta dnevno to raditi?

    Ja sam svoju prije par dana držala 2 puta po par sekundi ali nije upalilo. Pokakila se tek danas, tj. deseti dan i opet vrlo obilno. Dakle, zadnja kakanja su joj u razmaku od 10 dana. Bili smo na 1. savjetovalištu (dobila je 1350 g u 1. mjesecu), rekli smo pedijatrici za (ne)kakanje, a ona nam je rekla da se tolerira nekih 7 dana i da joj kod nekakanja napravim (h**p) čaj od kamilice i još malo pošećerim ili malo nadražim toplomjerom.
    Ja sam sada :? , čaj ne bih baš, ona kaže da može 1 dl :? a ovo s toplomjerom ne kužim, probala sam malko podražiti ali sam odustala jer mi se to ne čini baš ugodno, nije se pokakila. Kako se uopće radi to s toplomjerom?
    S obzirom na to da sada vidim kako dobiva dovoljno mlijeka ja ne bih ničim izazivala stolicu... ili je 10 dana ipak previše za tako malu bebu bez stolice (sutra će joj biti 6 tjedana).

  33. #233
    Lavica02 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    i mi ćemo prošvikati s tim kakanjem ... :/

    malena ima 3 mjeseca , isključivo je dojena na zahtjev (između 1,5 i 3 sata osim po noći kada zna u komadu odspavati i po 8 sati) ... no zadnjih mjesec dana imamo problema s kakanjem ... kaka svakih cca 10-ak dana, ali prdi za ponoriti ... a to smrdiiii ... kako kaže mm: Oči peku

    sad ima 10 dana da nije kakala ... masiramo trbuščić, čak sam se odvažila ju i okrenuti naglavačke, ali kakač ne izlazi :/

    patronažna mi je rekla da joj ujutro prokuham 1dl vode, namočim (samo na kratko) vrećicu s kamilicom i stavim (mislim) 2 žičice šecera => to mi je malo ali ako taj kakač ne krene i to ću probati

    isto tako kaže da je moguće da ona iz mlijeka sve iskoristi pa da zato nema otpada ... tim više što kad se i po kaka nema "sadržaja" ... no opet mi je to malo :? da baš sve iskoristi i da nema niša za pokakati

    prvih mjesec dana sam se bavila sisama, a sada sa slinom i kakačima ...luda sam, luda 8)

  34. #234
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    LIMA - sa toplomjerom se NIKAKO ne podražuje kakanje
    nebi to radila sebi pa nemoj niti djetetu.

    A zaslađeni čaj od kamilice - za što? da dijete "frće" = boli u trbuhu pa da ga potjera

    I LIMA i lavica 02

    Citiraj Lavica02 prvotno napisa

    isto tako kaže da je moguće da ona iz mlijeka sve iskoristi pa da zato nema otpada ...
    razmislite o ovome, zašto vam to nije dovoljno?
    Zar ne vjerujete da vaše tijelo savršeno zna što je potrebo vašoj bebici?
    Zašto je nevjerojatno da beba iskoristi sve što posiše?

    Meni je upravo to bilo zadivljujuće
    I opet ponavljam da je i moj malac kakao svakih 10 dana i to dugo dugo tako.

    Ako je bebica zadovoljna, napreduje, ako joj ne smeta i djeluje da je sve u redu - pustite ih neka kakaju 2-3 puta mjesečno i uživajte u blagodatima dojenja i čistih guza 8)

  35. #235
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Ma i ja tako razmišljam, samo što mi je pedijatrica ubacila bubu u uho, mislim, valjda žena zna, a ovo sa zašećerenom kamilicom mi nije ona jedina preporučila.

    Ustvari, ovdje sam došla samo da potvrdim svoje mišljenje i baš si me kahna obradovala

  36. #236
    Lavica02 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    mi smo danas ujutro kakali :D :D :D :D :D tekuće (bez sadržaja) ali smo kakali :D :D :D :D

    ljudi moji, kak je to smrdilo :shock: ... mislim ona prducka stalno, i to smrdi za poluditi, ali kak je ovo smrdilo no ona je obavila 8)

  37. #237

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    evo i nas u društvo lijenih crijeva ili kako god to nazvali...
    već sam luda...
    u prosjeku kaka svaka 3 dana i kad ovo sve čitam, onda vidim da je normalno ali opet se brinem...
    kahna, hvala ti što se trudiš na ovome topiku, tvoj zadnji post me umirio iako nije bio namijenjen meni...

    daj mi samo recite, kako bebu od 2 mjeseca okrenuti naglavačke? za čega da ju držim? za trup?
    hvala

  38. #238
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    may

    Ako se ne varam pisalo se da se dijete primi za butine te onda okrene.

  39. #239
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Ja Dunu uhvatim za kolena. Visi ona tako i smeje se....moj mali šišmiš....Da, mi smo uhvatili ritam-petkom pa petkom Sada je okrećemo više radi njenog ugodjaja nego zbog poticanja kakanja

  40. #240
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    promašila je petak i sva je očajna, a i mi sa njom......sve smo živo probali sem toplomera,klizme i kojekavih zasladjenih čajeva.....prdi toliko smrdljivo da štipa za oči.....gotovo čitasv dan bila bez pelene-i ništa...baš se brinem jer to više nije samo jedna epizoda višednevnog nekakanja, već se napravi serija .....pada nam na pamet da je odvedemo gastroenterologu....

  41. #241

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    mi smo kakali nakon para dana i za živo čudo, pedijatrica nam je na redovnoj kontroli rekla kako čak i 6 dana nekakanja nije drama za isključivo dojenu bebu...
    i nakon što sam ja ohladila oko toga, gđica je danas kakala 2x

  42. #242
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Poludećemo od brige, a sirota Duna od muke
    Evo opet vozi 13 dan bez kakanja, i muči se kao Isus. U peleni je samo kad spava i kad je izvedemo u šetnju, a tada je u slingu. Masažu stomaka i vežbice sprovodimo svaki dan. Od okretanja naglavačke pretvoriće se u šišmiša. Ja jedem puuuuno voća koje otvara(breskve, kajsije, lubenicu), ali ništa od svega toga ne vredi Kad god je stavim u položaj za eliminaciju ona toliko vrišti da sva pocrveni u licu, i još više kad prdne.....mislim da joj ta kaka unutra ful smeta i da je pecka ili boli, i da zato tako reaguje pri pokušaju da kaki. I mnoooogo je nervozna....
    Nemamo ni jedan ležeći ili sedeći podoj, samo hoće da siki kad je nosim i krećem se, i uglavnom kada je u polusnu. Mislim da to neredovno kakanje od nje pravi jednu neurotičnu i zahtevnu bebu...

    A pored svih tih situacija srce mi se cepa i što Pika pati,jer joj fakat fali moje društvo u igri.....nadam se da će uskloro sve doći u kakav-takav red i da će biti češće pokakanih pelena...za dobrobit svih nas

  43. #243
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Meni s Ivom pomaze(a i ranije sa Damjanom),da joj kad pocne da daje znake da bi kakila a ne moze pritisnem kolena na stomacic odlucno(bez grubosti naravno)
    Najpre kolenima izmasiram predeo oko pupka,s jedne i druge strane,zatim pritisnem i drzim tako.
    Prvo se opire,onda ponovim "masazu" i opet pritisnem.
    Makar se isprdi pa joj bude lakse,a redovno i kaki.
    To je jedna vrrrrlo gusta masa nalik pasti za zube i jasno mi je zasto joj je tesko da to obavi sama.
    I toga bude puuuuno
    Tako se fino "iskakimo"zajednickim snagama i-mir.
    Do sledece prilike.
    Vec odavno kaki jednom u 3-4 dana.....a i dalje samo sisa dohrana 0 bodova

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •