Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Trikovi za davanje lijeka?

  1. #1

    Početno Trikovi za davanje lijeka?

    Nemamo puno iskustva s davanjem lijekova, a Magdalena i Ivan moraju piti antibiotik. S njim nema problema, dobije na spricu, malo se namrsti, ali sva kolicina zavrsi tamo gdje treba.

    S njom je situacija krajnje dramaticna. Nikakvo uvjeravanje, nagovaranje, pricanje prica, glumatanje, pa ni ucjenjivanje (cak ni hranom!?!?) ne pomaze. Cvrsto stisne usnice i vrti glavom. Ne pali ni zlicica niti sprica. Jedino sto preostaje je na silu, no onda, dakako, vristi kao sumanuta, batrga se i nemam pojma koliko je lijeka zapravo zavrsilo u ustima, jer ga ima posvuda, po kosi, odjeci, rukama, podu, krevetu, meni, Ivanu, Marku itd.

    Tek je popila dvije ture i vec mi mrak pada kako ce izgledati sljedeca... Kako vama to uspijeva?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Kod nas je u to vrijeme izgledalo otprilike isto. Nismo našli neki bezbolniji način. A lijek se mora popiti, tu izbora nema.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    kod nas moze samo ako smije SAM popiti. natocim mu u onu casicu za doziranje i molim se da ne prolije.

    nikakva sila ni moljakanje ne prolaze.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mi smo s Lukom, koji je godinu dana stariji, upravo prošle godine imali iste drame. Čašica je i kod nas riješila stvar. Mi smo koristili onu od Prospana.
    Imaš negdje topic o tome, probat ću ga naći.

  5. #5
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Jedno vrijeme ništa nego sila, a onda negdje sa 2,5 godine sam joj jedno sat vremena pričala o zločestim bakterijama koje se vesele što ona neće piti antibiotik i da je zato boli stomak (upala mjehura) ima febru i boli je kad piški. To je bio cijeli igrokaz - kako oni vrište od veselja; "Jupi neće da pije antibiotik, baš dobro jer bi nas samo ta mala žlica a. potamanila, ha-ha". I tako da bi razradila cijelu priču, i pripremila joj najdraži sok ili kocku čokolade da stavi usta iza antibiotika da joj spere okus. Tako smo objavili rat bakterijama (teško se djetetu zainatit ) i otad nikakvih problema s antibioticima.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Arijana, ovo je baš dobro. Mi smo tako sredili pranje ruku. I s poglavljem "Paraziti" u medicinskoj encikopediji (slike grinja, glista i sl.).
    Link na moje jade sa sirupima je http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=2536

  7. #7
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    mi smo pili 2x antibiotik i od svih opcija jedino pali da mu stavim u fildzan (soljicu od kafe) ili u dozirnu zdjelicu i onda mu je zanimljivo pa sam popije. U suprotnom, ako mu dajem silom onda povrati.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Mi smo sve antibiotike pili iz boce s dudom, pomjesane s cajem. Mozda mozes i kamuflirati u malo soka, ali nikako u mlijeku. To bas nije naj naj ali ako ne ide drugacije...
    Kod nas nikad nista nije islo na silu jednom probali sa sumamedom i sve je ispovratio... pa smo zato imali ovaj sistem, a pali i lizaljka, koju inace ne smije jesti pa sam potkupljivala
    Znam i za slucaj da su antibiotik zamjesali u cokoladnu kremu za tortu, ali to je radila farmaceutica to se ja ne bi usudila.

    Vec gotovo 2 godine nemamo nikakvih problema s pijenjem antibiotika jer ih NE pijemo.

  9. #9

    Početno

    Prijavljujemo veliki neuspjeh. Sve metode isprobane (poceli 35 min prije zadanog vremena) i nista nije pomoglo. Niti prica o malim bubicama u trbuhu, niti davanje lijeka SVIM igrackama (cak i bageru), niti drzanje cokoladice i soka u jednoj, a lijeka u drugoj ruci, niti nagovaranje i uvjeravanje da ga sama popije... i opet je sve zavrsilo na silu... spricu na ono mjesto odakle ne moze ispljunuti i malo po malo ispustati. Vristala je kao da ju vukovi trgaju...

    A pet minuta nakon torture ispricala je tati na telefon kako je popila lijek i kako je plakala, ali je lijek bio jaaaaako fini... :?
    Za ne vjerovati.

  10. #10
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    dile a ja sam znala staviti i cuclu na onu dozirnu zdjelicu pa mu kroz igru pomalo uspricat u usta. to je isto bilo ok jer male kolicine ne moze povratiti. ruku na srce zavisi od dana, nekad je lijek popio u slast i trazio repete a nekad je moralo na silu pa je urlao kao da ga davimo...a isti lijek u pitanju

  11. #11
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Moja Jelena je bila isto takva. Nikakve kamuflaze niti nagovaranja nisu uspijevala, a ako bi i na prevaru progutala lijek tada bi ga i povratila . Kad je imala anginu i sarlah morali smo je voditi na injekcije jer nije bilo nacina da proguta antibiotik. Tek kad je malo narasla (mislim sa 3 godine) uspjela je shvatiti da moze odabrati - malo muke sa sirupom ili injekcije.

  12. #12

    Početno

    Od ciste sile sam odustala.. nocnu turu je dobila pomijesanu s malo soka, no taj vrag stvarno ima ogavan miris i okus i nikakav sok ga ne moze zakamuflirati. Nije htjela ni primirisati... i opet sam joj nekako morala to ustrcati, no sad nije bilo samo 5 ml lijeka nego 15 ml soka s lijekom, znaci trostruka tortura... Strava i uzas... Cijelu noc me mucilo kako ce jadno dijete SIGURNO do kraja zivota imati traume i sanjati mamu kako joj se usred noci priblizava i na silu joj gura neku smrdljivu tekucinu u usta...

    I onda sam jutros pokusala kamuflazu s polovicom jednog malog vocnog jogurta, kojeg inace obozava... i vidi cuda - jede ona u miru i tisini, ne buni se. Zadnju zlicicu nije htjela ni blizu, pa sam ju po skrivecki pomijesala s cijedjenim sokom od mrkve. I to je popila!!! Znaci - sva kolicina zavrsila u njoj!

    E sad, jel' se to smije ili ne, ne znam, ali lijek je unutra...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj dille prvotno napisa
    ... no taj vrag stvarno ima ogavan miris i okus i nikakav sok ga ne moze zakamuflirati. Nije htjela ni primirisati...

    E sad, jel' se to smije ili ne, ne znam, ali lijek je unutra...
    Sve znam. I sve sam to isto radila. I bojala se da li ce lekovi uopste da deluju. Sa Jovanom smo se namucili i on i ja, jer je bio cesto bolestan kad je tek krenuo u jaslice, sa Minom nije bilo toliko potrebe za antibioticima.

    Iz mog iskustva, sok od jagode, najobicniji iz samoposluge prilicno dobro kamuflira ukuse, ostali sokovi poprime ukus leka.

    Ali, ako smem i ja da se ubacim sa pitanjem, sad imam jedan skoro pa neresiv problem: Na redovnoj lekarskoj kontroli su mi rekli da Mina ima nekako uvucenu grudnu kost i da mora da pije riblje ulje. Kupila sam i uvalila joj prvu kasiku i pogadjate, dete od nepoverenja ceo dan nije htelo da uzme vise nista od mene! Ja posle uzela, nista odvratnije nisam probala u zadnje vreme. Da li bas mora to riblje ulje i da li ima neka varijanta ne tako odvratna?

  14. #14
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Koliko ja znam, baš i nije dobro antibiotike miješati s nečim jer se može dogoditi da ne popije cijelu količinu i onda bude još kompliciranije jer, baš kak si ti dille rekla, moraš dijete gnjaviti triput duže.

    Mi smo isto na prisilnoj metodi, a pogotovo mi je to bilo strašno prije dva tjedna kad je morao piti i antibiotik i sirup za iskašljavanje (5 žlica sveukupno dnevno). Još smo se uspjeli tu i tam (jedva jednom dnevno) dogovoriti za sirup protiv kašlja, ali antibiotik nikak. onda sam mu dala da si sam primi špricu i rekla nek pije kao na slamčicu, a ja sam mu uštrcavala polako u usta i tak smo uspjeli par puta. Kad to više nije bilo fora, probala sam s ucjenama i sl, ali ništ nije upalilo (lažem, jednom je upalilo kad sam mu rekla da ćemo ići gledati helikoptere kad popije sirup i skoro sam pala u nesvjest kad je otvorio usta i popio cijelu žlicu sam tak :shock: )

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    sandraS riblje ulje postoji i u drazejima, pa ako je to u stanju progutati nema los okus.

  16. #16
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj sandras prvotno napisa
    Da li bas mora to riblje ulje i da li ima neka varijanta ne tako odvratna?
    A vitamin D?

  17. #17
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Zar smo jedino mi morali na injekcije zato sto nismo uspijevali progutati lijek?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    nama nagovaranje i igrokazi traju danima (za to vrijeme gutamo lijek nekad na silu, nekad na neku foru) i taman zadnji dan terapije EM odluči lijepo otvarati usta i dobre volje progutati lijek... Do sljedeće boleštine naravno sve opet zaboravimo pa otpočetka...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Zbog svih tih traumi oko antibiotika sam jos vise zadovoljna sto ih vise ne pijemo. Homeopatija im se toliko svidja da samo otvaraju usta i za sirup i za glubulice - zovu ih bobice i veselo ih cuclaju.
    Nije to jedini ali jedan od motiva zasto smo se skinuli s mjesecnog antibiotika.

    Film s antibioticima mi je puknuo kad je dobio s 3 godine sumamed kao 8 antibiotik u 7 mjeseci i morali smo mu ga dati doslovce tako da smo ga drzali pritisnutog, zacepili nos da otvori usta i ustracavali u usta (i to djetetu koje je uvijek sve pilo bez problema do tada) - svima nam je bila takva trauma da se i sada nakon 2 godine osjecam lose.

  20. #20

    Početno

    Moramo se pohvaliti da nam ide fantasticno!

    Nakon prvih par dana ocaja i svih mogucih (jalovih) trikova, shvatila je da se lijek popiti MORA, te da nikakvo opiranje ne pomaze... otprilike kao sto sam i ja shvatila da sila ne pomaze.

    Sad svakoj turi prethodi uvjeravanje i objasnjavanje da je ona jako, jako, jako, jako, jako, jako, jako dobra mala djevojcica (pa brzo gutljaj od 1 ml i jos brze mali gutljaj soka) koju mama jako, jako, jako (x100) puno voli (pa brzo drugi gutljaj od 2 ml i odmah jos malo soka) i cim ona popije lijek dat cemo ga zajedno i Ivanu i medi (slijedi nabrajanje svih igracaka i brzo jos 2 ml lijeka i malo vise soka) i GOTOVO!!! Nakon toga je tako sretna i ponosna da je bila jako dobra i popila sav lijek, a nije plakala...

    Eto, mozda nekome pomogne...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Bravo za naj naj curicu. To je ipak najbolji nacin da lijek popije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •