Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: 04.02.2004. - Glas Istre

  1. #1
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno 04.02.2004. - Glas Istre

    UDRUGA »RODA« UPUTILA APEL ZA UVOĐENJE BOLJIH UVJETA U DJEČJE VRTIĆE

    Hrenovke i pašteta nisu dobra hrana za djecu

    ZAGREB - Bjegovi iz dječjih vrtića češći su od onog što se objavljuje u medijima, vrtiće nitko ne čuva od noćne devastacije pa se osoblje svakodnevno bori s iglama i bocama u dvorištima, a iako većina roditelja radi do 17 sati, velik dio vrtića zatvara svoja vrata upravo u 17 sati. Djeca se u vrtićima od najranije dobi hrane hrenovkama i paštetom jer ne postoje normativi za prehranu po dobnim skupinama, broj djece na jednog odgajatelja veći je od propisanog zbog nedovoljnog broja odgajatelja i dječjih vrtića, liste čekanja na mjesto u vrtiću su nezamislive, a psiholozi, defektolozi i logopedi nisu obavezni dio stručne ekipe jednog dječjeg vrtića, upozorava udruga »Roda - roditelji u akciji« koja je s ciljem hitnih promjena u predškolskom sustavu pokrenula akciju »Za vrtić iz bajke«.
    U apelu roditelja, koji se za sada može naći na web stranicama udruge (www.roda.hr) od nadležnih institucija, Sabora, Vlade i lokalne samouprave, traži se donošenje novog normativa u sustavu predškolskog odgoja, osiguranje sredstava za čuvanje vrtića od devastacije uvođenjem čuvarske službe ili bilo adekvatnim ograđivanjem i osvjetljavanjem, sukladno potrebama svakog pojedinog vrtića. Potpisnici apela, a sad ih je već oko osam stotina, traže i da se osigura provođenje kvalitetne i zdrave prehrane djece u vrtićima, te produlji radno vrijeme vrtića sukladno potrebama roditelja.
    - Svjesni smo da se razne stručne službe, a pogotovo tete u vrtićima trude raditi najbolje, no u tome su ograničeni objektivnim stanjem u našim vrtićima. Bez podrške zakonske regulative i konkretne financijske pomoći zaposlenici u vrtićima ne mogu mnogo napraviti, ističe Davorka Makorović-Malenica, koordinatorica projekta koji će uskoro izaći iz okvira interneta. - Apel, odnosno peticija uskoro će krenuti na potpis i po dječjim vrtićima u svim mjestima gdje »Rode« imaju svoje podružnice, a moći će se potpisati i u našem središtu u Zagrebu, napominje Makorović-Malenica i ističe veliku važnost da se počne pričati o problematici predškolskih ustanova.


    M. CRNJAK

  2. #2
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Vec sam se bila zabrinula :wink:

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Bas nam je super PR za Bajku.Toliko je odmjeren i uvijek je lijepo istaknut pravi problem i pohvaljeno osoblje vrtica.
    Davorka jako jako dobro

  4. #4
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Slazem se
    Mislim da je to izuzetno vazno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Hvala cure! Jedino mi baš nisu morali hrenovke i paštetu staviti u naslov, to baš nije bit problema. Ali što sad, to ti je novinarska sloboda.

  6. #6
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Ma ne znam zasto, ali svi se prvo na to zakace :?

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da se puno ljudi na to kaci jer nisu prije razmisljali da to mozda i nije najbolja hrana za djecu u jaslicama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •