Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Bušenje vodenjaka?!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno Bušenje vodenjaka?!

    Ma već duže vrijeme razmišljam da li da pišem ovo, ili ne, a sad sam se ipak odlučila za pisanje... Cura koja je rodila kad i ja vidjela je ogrebotine na bebinoj glavici i naravno šizila, jer je mislila da je to posljedica epiziotomije... Nije ništa rekla, niti pitala... Kako sam ja ostala duže u bolnici i tako dočekala i ispratila nekoliko tura novih mama i beba, došla je jedna druga cura čija je beba imala 12 ogrebotina (1 mm širine), dugih cca. 2 cm Beba je, hvala Bogu, bila skroz OK, ali se mami naravno nije svidjelo to što je vidjela i pitala je sestru što je to, na što je ova "cool" odgovorila da "to nije ništa, to kad su vam bušili vodenjak" :shock: Nemojte krivo shvatiti, nije napad na doktore, ali mi se baš i nije svidio odgovor, a bilo mi je žao bebice... Zanima me da li je to stvarno tak' normalno i uobičajeno, kakva su vaša iskustva? Mislim, ono, mi ih mazimo i pazimo, posebno glavicu, a sestra totalno nezabrinuta što je netko bebicu 12 puta ogrebao po glavi... (da ne kažem da je cura rekla da joj je vodenjak bio puknuo prije i da je čula da govore nešto "suha je", pa je mislila da su možda "bušili" na prazno (teško mi je to povjerovati, ali više niti sama ne znam)...


    p.s. Najbolje mi je kad pišem "cura", ali mi žena zvuči tak' ozbiljno, a ja tak' mlada (k'o rosa u podne)

  2. #2
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Te ogrebotine mogu biti i od elektrode od "unutrašnjeg" ctg-a.

  3. #3

    Početno

    Pa ako je vodenjak otišao prije onda sumnjam da su joj ga bušili...Meni se F još nije bio spustio dovoljno da ga zakače s tim, valjda, nismo imali tih problema... :/ Mislim da bi ubila nekog da se nešto dogodilo

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Može biti. I moja je beba imala ostatke "škara" za prokidanje vodenjaka na glavici. Srećom, brzo je prošlo, ali da nije...

  5. #5
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Te ogrebotine mogu biti i od elektrode od "unutrašnjeg" ctg-a.
    Meni ovo zvuči vjerojatnije.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Eh, pa ja nisam imala unutrašnji ctg, a dr. mi je sama rekla da su to ožiljci od škara.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    I da - i meni su ga "bušili na suho" :/

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    a ja bila uvjerena da mi je vodenjak doc probušio prstom?! to je jedina stvar koja u predrađaoni i rađaoni nije boljela ko vrag, tj. jedva da sam i osjetila! škare po bebinoj glavi :shock:

  9. #9
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Koliko ja znam ne buši se ni škarama, a bogme ni prstom ( oduševila si me), nego nekakvim nije štapić nije iglica, nešto između i ima kukicu.

  10. #10
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    brrrr

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ono čime su meni "bušili" vodenjak izgleda kao škare, ali nisu na vrhu oštre, nego zavinute pod kutem od 90o, slično kao kliješta.
    Doktorica preda mnom otvarala iz sterilnog pakiranja tak da sam jako dobro mogla vidjeti tu spravicu. A usput mi je i sve govorila što radi i što namjerava raditi (ajde, bar to mi se svidjelo).

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Te "škare" su izgledale otprilike ovako:

    http://www.poslovna-informatika.hr/roda/scissors.jpg

    :/

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Ajoooj! I bojala sam se da moje "cimerice" nisu jedine s tim iskustvom

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    trenutak u kojem su mi probili vodenjak bio mi je odvratan i nikad ga neću zaboraviti. matija još uvijek ima na glavi neke ogrebotine, ranice koje su zarasle (sad se gule), od čega, ne znam.

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    povredjivanje djece u porodjaju je nesto vrlo cesto, o cemu se nazalost jaaako malo govori.

  16. #16
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj tanjaa prvotno napisa
    trenutak u kojem su mi probili vodenjak bio mi je odvratan i nikad ga neću zaboraviti. matija još uvijek ima na glavi neke ogrebotine, ranice koje su zarasle (sad se gule), od čega, ne znam.
    I meni je bilo koma kada su ga bušili. Nimalo ugodno nego čak i vrlo bolno iskustvo, ali na sreću bebi nije bilo ništa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •