Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 160

Tema: Užasan pelenski osip

  1. #101
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    ovo zvuci puno gore nego je mojoj bilo, ali nakon tri tjedna mazanja s kojecim, a od cega je islo malo na bolje, pa puno na gore, bepanthen sve rijesio u jedan dan...

  2. #102
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Švrćo prvotno napisa Vidi poruku
    Roza, a zašto nisi probala kupati u vodi s jajetom.
    To te sigurno ništa dodatno ne košta, malca kupaš i tako i tako, a to ZAISTA pomaže. Provjereno, prolaze rane na guzi. I to možeš tako kupati koliko god ti treba, pa i kad prođe (možeš mjesecima, jednom dnevno). I uz to sve možeš mazati nekakve kreme, neće se to pobiti međusobno. I još ga drži takvog golišavog i proći će....

    Ajde, drži se i da što prije prođe.
    Meni ovo s jajetom nikako ne stoji na otvorene rane.

  3. #103
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hvala cure na savjetima...
    Idem do pedijatrice danas i budem sve pitala, i za kupku s jajetom i za soor i za kortiko...a valjda bude nešto pomoglo. Imam osječaj da jest nešto ozbiljnije od čistog pelenskog osipa, jer i pored super tretmana koji dobija več 3 tjedna (mjenjanje svako 2 sata - a večinu vremena je gol, pranje pod vodu svaki put, trackanje tih krema, sušenje guze fenom) ta guza i dalje grozno izgleda, i ide na gore.

    Javim se na raport kad se vratimo,hvala

  4. #104
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj tajuska prvotno napisa Vidi poruku
    ovo zvuci puno gore nego je mojoj bilo, ali nakon tri tjedna mazanja s kojecim, a od cega je islo malo na bolje, pa puno na gore, bepanthen sve rijesio u jedan dan...
    Joj da je bar pomogao, mazali smo ga dosta dugo s Bepanthenom, ali nikakvog pomaka s tim nije bilo. Iako moram priznat da je i meni osobno to jedna od dražih krema...

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    na sor ne pomaze bephanten, malo smiri, ali ne leci. veruj , sve sam probala.
    ajd, javi sta ste uradili! good luck!

  6. #106
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    i mi smo se dugo mučile s tim

    niš nije pomoglo

    istina, nije bilo baš tako grozno ko vama ali ipak...

    Na kraju je pomogao hipermangan s kojim sam ispirala par puta dnevno, nakon 1 dana se upala smirila, a onda par dana poslije je sve bilo ko novo. nikad se nije ponovilo.

    i savjet koji nam je paijatar dao, osim hipermangana, je što manje pod vodu jer voda isušuje i iritira kožu koja je i onako preosjetljiva. rekao je da držimo dijete što više bez pelene, a kad se popiški da operemo samo što uže područje oko spolovila, ali ne i rane, pogotovo ne vodom iz špine jer je puna npr. klora. Mi smo prali vatom namočenom u prokuhanu vodu. i obavezno dobro posušiti, ali ne fenom nego mekanom krpicom ili ručnikom (bez omekšivaća, naravno).
    ova kombinacija je nama bila pobjednička.

  7. #107
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Joj, Roza...
    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure na savjetima...
    Idem do pedijatrice danas i budem sve pitala, i za kupku s jajetom i za soor i za kortiko...a valjda bude nešto pomoglo.
    Ja čak ne bih pedijatrici sugerirala ovo, ili ono. Ako ona ne zna što treba napraviti, bolje da vas pošalje dalje, specijalistu pedijatru dermatologu, koji s takvim stvarima ima više iskustva.
    Probali ste onako, nije baš uspjelo, a nije mi baš privlačna opcija da pedijatrica, ako nije sigurna, sada pokušava: hipermangan, ili Daktarin, a pitanje je može li sada na ranu, pa kortikosteroidi...
    Vjerujem da bi se specijalist bolje snašao u ovoj situaciji, onda bi vam trebala uputnica.

  8. #108
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    i savjet koji nam je paijatar dao, osim hipermangana, je što manje pod vodu jer voda isušuje i iritira kožu koja je i onako preosjetljiva. rekao je da držimo dijete što više bez pelene, a kad se popiški da operemo samo što uže područje oko spolovila, ali ne i rane, pogotovo ne vodom iz špine jer je puna npr. klora. Mi smo prali vatom namočenom u prokuhanu vodu. i obavezno dobro posušiti, ali ne fenom nego mekanom krpicom ili ručnikom (bez omekšivaća, naravno).
    ova kombinacija je nama bila pobjednička.
    I ovo podcrtano mi ima smisla, kad je koža već nadražena.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ovo s jajetom nikako ne stoji na otvorene rane.
    Svatko ima svoje mišljenje, ali znam sigurno da su takve otvorene rane gdje nije bilo kože na guzi zacijelile jedino u kupki sa svježim jajetom.
    Roza je tražila savjet, svi smo mi rekli ono što je najbolje za nas, a na njoj je da proba ili ne.
    Najvažnije je da rane zacijele i da sve to Špiri prođe da se jadničak više na pati. Valjda će to uskoro krenuti na bolje bez obzira koju "terapiju" Roza izabrala.

  10. #110
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Joj da je bar pomogao, mazali smo ga dosta dugo s Bepanthenom, ali nikakvog pomaka s tim nije bilo. Iako moram priznat da je i meni osobno to jedna od dražih krema...
    mozda stvarno najbolje traziti pedicu uputnicu za djecjeg dermatologa. sigurno postoji nekakva labaratorijska pretraga kojom se moze utvridi jesu gljivice, bakterije ili kaj vec...
    drzim fige!

  11. #111
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kazes da je gol vecinu vremena, a kako kaka, u gace ili ga stavljas nad nesto? mislim, jel mu samo ne prolaze ojedine ili mu je kakica jos uvijek na guzi kad se pokaka?

    lakse ce zarasti ako mu guza vise nece dolaziti u dodir s tim kiselim proljevom.

    ako hoces mogu doci do tebe da ti pokazem kako ces ga drzati.

    za malog slatkisa.

  12. #112
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Evo došli doma od pedijatrice i privatne posjete dermatologu (stric od rođakovog rođaka - nešto tako). Pedijatrica nam je dala triderm u kombinaciji s ribljim uljem i preko toga sudokrem, a ovaj dermatolog govori da su to več takve rane da ih prvo treba par dana posušiti prije mazanja ičim. Savjetovao mi je držat ga golog i svako 3o minuta stavljati oblog od kamilice. Tako da ćemo to provati sad. Navodno bi kamilica to trebala posušiti kroz 2-3 dana i onda možemo mazati kreme.

    Mikka on je uglavnom gol na našem krevetu (ili u rukama), pod njim su nepropusna plahta i 2-3 tetre, po noći je samo lagano omotan švedskom pelenom. Kakicu i pišalinu il hvatamo il se popiški i pokaki po sebi pa ga odmah peremo (jedno od nas je konstantno pored njega). Počela sam hvatat piškenje i kakenje, ali još sam teška početnica. Na što misliš kad kažeš kako ga treba držati? Jel za hvatanje???

    Hvala cure

  13. #113
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    o draga moja sto se namuciste svo troje sa tim....hajde valjda sad to upali ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  14. #114
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    da, da ti pokazem kako da ga drzis u pozi, ako nisi negdje vidla. u pozi se i lakse iskaka, tako da bi mozda mogao i manje puta kakati opcenito. za pisanje i nije tako bitno, to ne nagriza, ali za kakanje svakako. sjecam se kad je k. bila izjedena guza samo oko a. otvora, uzas, mogu si misliti kako je malom jadnicku.

  15. #115
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Roza, moj bebač nije imao problema s guzom, ali je s dva mj. imao takav dermatitis na licu (do krvi), a ja isto nisam kao htjela kortikosteroide, dok nije bilo 5 do 12, i btw. potrošila oko 800 kn na kremice, kad sam namazala s kortikosteroidima sve nestalo za dva dana, i više nikada nije bilo problema, odnosno držimo stvar pod kontrolom, osjetljivija mu je koža i pridajemo joj više pažnje, ali kortikosteroidi su nas onda spasili!

  16. #116
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Evo došli doma od pedijatrice i privatne posjete dermatologu (stric od rođakovog rođaka - nešto tako).
    Ovo za rođaka ste se dobro sjetili. Držim fige da se sada sve sredi, rane se zaliječe, a crvenilo prođe.
    Pedijatrica nam je dala triderm u kombinaciji s ribljim uljem i preko toga sudokrem
    A što je rekla, da će od toga sigurno proći? Nadamo se da hoće. Nije vam dala uputnicu za specijalista?
    a ovaj dermatolog govori da su to več takve rane da ih prvo treba par dana posušiti prije mazanja ičim. Savjetovao mi je držat ga golog i svako 3o minuta stavljati oblog od kamilice. Tako da ćemo to provati sad. Navodno bi kamilica to trebala posušiti kroz 2-3 dana i onda možemo mazati kreme.
    Roza, je li sada već bolje?
    (Inače, možeš ti probati na pola guze stavljati kako ti je pedijatrica rekla, a na drugu polovicu kako ti je dermatolog rekao, pa ćeš brzo vidjeti tko je u pravu.)

  17. #117
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Roza, ja ti držim fige da prođe što prije, više ne znam što dodati...

  18. #118
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    uh Roza, ja tek sad vidim da vi s ovim veliku muku mučite

    ljubi malu guzu ~~~~~~~ da prođe već jednom

  19. #119
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Roza, je li sada već bolje?
    (Inače, možeš ti probati na pola guze stavljati kako ti je pedijatrica rekla, a na drugu polovicu kako ti je dermatolog rekao, pa ćeš brzo vidjeti tko je u pravu.)
    Evo mi smo od jučer popodne provali ispirat sa kamilicom i mazat mješavinom triderma i jekoderma, uzeli smo i Alana pelene. Crvenilo koje je bilo oko rana je nestalo ali nažalost ojedine iako su se činile da idu na bolje su tu i jednako jake. Sad sam čak pri mjenjanju primjetila da mi ostaje krvi na mokroj gazi, dakle počele su i krvariti.

    Idemo kod dermatologice u Klaičevu ujutro...ali užasno me strah sada. Dal sam mu naškodila tridermom? Iako bio je jako miran, i činilo mi se cijeli dan i noč da mu paše. Nije uopče plakao, čak smo išli i u šetnju, bili na kavi u parku, uživao je, smješkao se...i sad pri mjenjanju ta krv.

    Isto tako sam primjetila da mu je ugodnije biti u peleni sa kremom nego gol. Kad je gol i ono malo govanca što izađe običnim prdcom mu užasno smeta, a u peleni to sve sklizne preko kreme pa ga valjda ne peče. Nisam sad pametna dal ga držat golog bez obzira ili mu do sutra ujutro još mazat triderm barem da spava dijete?

    Hvala vam na pomoći svima...samo se nadam da če mi dermatologica sutra imat što pametno za reći, jer naša pedijatrica nije baš nešto puna znanja, nije mi čak znala ni savjetovat koju pastastu kremu da mažem preko triderma pa smo uzeli sudokrem i mazali to.

  20. #120
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Roza Triderm je kombinacija kortikosteroida, protugljivičnog i protubakterijskog sredstva. Slična kombinacija (pisala sam ti ranije) je Leoni pomogla. To bi mu kroz dan, dva trebalo proći. Samo, koliko sam čitala, kortikosteroidi se ne bi smjeli zatvarati u pelenu jer to povećava apsorpciju lijeka Ja bih nastavila mazati i držala ga golog.

  21. #121
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    Roza Triderm je kombinacija kortikosteroida, protugljivičnog i protubakterijskog sredstva. Slična kombinacija (pisala sam ti ranije) je Leoni pomogla. To bi mu kroz dan, dva trebalo proći. Samo, koliko sam čitala, kortikosteroidi se ne bi smjeli zatvarati u pelenu jer to povećava apsorpciju lijeka Ja bih nastavila mazati i držala ga golog.
    Imaš ideju kako da mu čistim guzu, jer on meni kaki sa svakim prdcem pomalo, a ako ga brišem automatski dižem sloj kreme, a ne znam dal mogu stavljat novi premaz svakiput? Inače mi je držat ga golog jednostavno jer ne stavljam nikakvu kremu.

  22. #122
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Sudocrem je za takve situacije idealan, jer se maže doslovno u prozirnom sloju i stvara zaštitni film preko rane. On se koristi i za puno kritičnije situacije, kao što je dekubitus. Njegov taj prozirni sloj štiti ranu od doticaja sa kiselom stolicom.
    Ja bih dala Tridermu 2 dana šansu, mazala bih s njim po preporuci kako je dr. rekao, a u međuvremenu bih mazala Sudocremom, ako treba i nakon svakog kakanja. Mada meni je iskreno čudno, da djetetu sa svakim prdecom izleti malo stolice, ipak je onda vjerojatno soor.

  23. #123

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam sad pametna dal ga držat golog bez obzira ili mu do sutra ujutro još mazat triderm barem da spava dijete?
    Namaži mu opet, malo je bolje, ali ne može sve nestati od jednog mazanja

  24. #124
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Mada meni je iskreno čudno, da djetetu sa svakim prdecom izleti malo stolice, ipak je onda vjerojatno soor.
    I ja se to mislim....a vidjet ćemo sutra što dermatologica kaže. Večeras ćemo još mazat triderm pa što bude.

  25. #125
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mi smo od jučer popodne provali ispirat sa kamilicom i mazat mješavinom triderma i jekoderma, uzeli smo i Alana pelene. Crvenilo koje je bilo oko rana je nestalo ali nažalost ojedine iako su se činile da idu na bolje su tu i jednako jake. Sad sam čak pri mjenjanju primjetila da mi ostaje krvi na mokroj gazi, dakle počele su i krvariti.

    Idemo kod dermatologice u Klaičevu ujutro...ali užasno me strah sada. Dal sam mu naškodila tridermom? Iako bio je jako miran, i činilo mi se cijeli dan i noč da mu paše. Nije uopče plakao, čak smo išli i u šetnju, bili na kavi u parku, uživao je, smješkao se...i sad pri mjenjanju ta krv.

    Isto tako sam primjetila da mu je ugodnije biti u peleni sa kremom nego gol. Kad je gol i ono malo govanca što izađe običnim prdcom mu užasno smeta, a u peleni to sve sklizne preko kreme pa ga valjda ne peče. Nisam sad pametna dal ga držat golog bez obzira ili mu do sutra ujutro još mazat triderm barem da spava dijete?

    Hvala vam na pomoći svima...samo se nadam da če mi dermatologica sutra imat što pametno za reći, jer naša pedijatrica nije baš nešto puna znanja, nije mi čak znala ni savjetovat koju pastastu kremu da mažem preko triderma pa smo uzeli sudokrem i mazali to.
    Draga Roza,
    žao mi je što je takva situacija. Krema djeluje na crvenilo, ali je očito preagresivna za ojedine.

    Ne želim te plašiti, ali ako ojedine krvare, ja više ne bih čekala, nego odmah u Klaićevu. Stvar je u tome da se na tom mjestu gdje krvari otvara put bakterijama, pa bi, ne daj, Bože, moglo doći do sepse (otrovanja krvi). Nemoj mi zamjeriti što sam ovako otvorena.

    Ne znam zašto ste mislili ići ujutro, Klaićeva ti je inače dežurna za djecu od 0-24 h, radnim danom, vikendom i praznikom. S porte te upute na odgovarajući odjel.
    Znam zato jer smo mi imali problema sa zarastanjem pupka, i jedne noći pupak je malenoj prokrvario, pa smo morali hitno ići. Ni ne treba ti onda uputnica, oni vas prime i obrade.

    Ili ako više ne krvari, pa čekate jutro, ne bih ja do daljnjega stavljala Triderm, to jest tu kombinaciju. Mislim da je od toga prokrvarilo. Dermatolog vam je ionako rekao da pričekate s kremama 2-3 dana.

    Držite se, pusa.

  26. #126
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    U Klaićevoj će vam sigurno pomoći, jer će vas primiti pedijatar, koji je specijalist dermatolog.
    Crvenilo je, kažeš, prošlo, pa vam protubakterijska i protugljvična krema (Triderm) ne treba, sad treba liječiti ojedine, a pogotovo osigurati da ne prokrvare.

    Nažalost, kako kažeš, niti ona otopina koju vam je pedica prvo dala nije pomagala za ojedine. Treba onda specijalist reći svoje, sigurna sam da tamo imaju puno iskustva s takvim stvarima.

  27. #127
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hvala dutka...mislim da ču mu maknuti triderm i ostaviti samo kremu običnu. Ranice nisu više krvarile, nadam se da če do jutra to još biti OK. Držite nam fige!

  28. #128
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    I mojima su ojedine krvarile. Žlica maslinovog ulja u kadu i mazala kantarionovim uljem

  29. #129
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš ideju kako da mu čistim guzu, jer on meni kaki sa svakim prdcem pomalo, a ako ga brišem automatski dižem sloj kreme, a ne znam dal mogu stavljat novi premaz svakiput? Inače mi je držat ga golog jednostavno jer ne stavljam nikakvu kremu.
    Mislim da je ključno da se rješite tih zakakanih prdaca. Da li bi pomoglo da ga staviš u pozu (ono što mikka predlaže) pa da se više isprazni? Ovako http://www.slobodnadalmacija.hr/Port...baby_thumb.jpg
    David se skoro svako jutro u toj pozi dobro isprducka jer ga preko noći ne dižem da podriguje pa se prepuni zrakom.
    Ideju za čišćenje guze nemam jer je to, nažalost, začarani krug. Leona je imala rane i proljev u isto vrijeme i to je grozna kombinacija. Prala sam običnom vodom i vaticama. "Triderm" (tj. onu kombinaciju krema koja je mijenjala triderm jer nisu imali) sam nanosila samo nekoliko puta dnevno i istovremeno luftala guzu.
    Kortikosteroidi iz kreme zacjeljuju rane (zato vjerojatno ranice više nisu krvarile), antibakterijska tvar sprečava infekciju, a antigljivična eventualnu naseljenost gljivicama (ona ljubičasta tekućina je gencijana violet i to je protiv gljivica). Dakle, pokrivena su sva problematična područja.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    Roza, kao da pricas o guzi moje bebe. Soor je to! Svaki prdac izlazila je kakica. Pogledala sam fotke, isti su i stomak imali, naduven tako od gasova.
    Necu da ne nagovaram da radis nesto na svoju ruku, ali Nistatin je lek koji se ne resorbuje dalje od digestivnog trakta. Bezopasan je skroz. Probiotik i nistatin da prestane uzrok. Posledica je ojedena guza koja ce se brze zaleciti onda.
    Bas mi je zao te male guze
    Mi smo samo fenom susili + taj crveni rastvor i nistatin kremica.
    a prdaca je bilo dok nisu stali grcevi sa 3 meseca. guza se izlecila mnogo pre
    Posljednje uređivanje od frost : 17.03.2010. at 22:24

  31. #131
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    frost mislim da Nistatina više nema kod nas u prodaji. Barem su meni tako rekli prije godinu dana
    roza možda da ti uvedeš jako puno probiotika u svoju prehranu? Ja sam Leoni davala Probiotik premium, ali ne znam da li ga smiju tako male bebice

  32. #132
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    A patronaža mi je savjetovala acidofil, al bez problema krenem ja sa probiotikom, ista skoro stvar.
    Nego, ne znam jel me oči varaju jer ne spavam več nočima, al ćini mi se sad malo bolje. Iako ja brijem da je to Soor, previše nekako podudarajučih simptoma. Nadam se da če mi dermatologica znat reči više ujutro.
    Ključić ja njega dosta često držim u baš toj pozi (ajd možda ne dosta često, al sigurno ga stavim tako 10takputa dnevno, plus nogice mu pritisnemo na trbuh svako previjanje i kao masiramo, uvijek prdne.
    Frost, budem svakako pitala sa te kapi za usta.

    Hvala vam cure...napišem još ujutro jeli guza stvarno prolazi, kad bude prematanje u 06.
    Posljednje uređivanje od RozaGroza : 18.03.2010. at 04:13

  33. #133
    jantara avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    30

    Početno

    Možda jedan mali prijedlog, ja sam većinu kožnih "problema" svoje Jane rješavala eteričnim uljima i bila su uspješna, kod pelenskog osipa, kozica....
    Nisam sigurna da li i koja su ulja preporučljiva kod tako male bebe, ali obzirom da bi se eventualno stavila koja kap u xy litara vode mislim da bi bilo ok.
    No, da skratim priču, najbolje je nazvati centar cedrus, vjerojatno ste čuli za dr. sc. Stribora Markovića, fitoaromaterapeutu, koji će vam zasigurno znati dati dobar savjet, ulja koja on koristi su isključivo kemotipizirana i hladno prešana, radi se o Oshadhiju, Pranaromu, pa eto, probajte.
    držim fige da sve bude ok sa malim špirom

  34. #134
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Još jedna preporuka za Stribora. Jako je ozbiljan i oprezan. Evi je pravio kremu za ožiljak nakon operacije tako da zna što smiju bebe .
    Osim toga možeš probati i homeopatiju. Jučer sam čitala svoj priručnik ima dosta o pelnskom osipu, ali obzirom na stanje svakako je bolje otići nekom homeopatu da odredi točnu remediju.

  35. #135
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Nadam se da se situacija popravlja, znam kako je to teško za zaliječiti. Samo jedna preporuka nakon što zaliječite probajte koristiti kremicu Deflamol za svakodnevno mazanje nama ju je preporučio dermatolog (nakon epizode ljubičaste guze od ojedina) i nikad više nismo imali problema sa ojedinama/prištićima. Nisam pročitala sve postove, možda je netko već preporučio tu kremu ali eto stvarno je jako dobra. http://www.pharmatheka-consult.hr/Proizvod.aspx?ID=87

  36. #136
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    A kaže dermatologica nije soor. Obične ojedine, i rekla je da nastavimo sa tridermom 2xdnevno još 3 dana, 3xdnevno Imazol krema a sva ostala presvlačenja Bepanthen mast obilato. Što češče zračiti guzu i ispirat sa fiziološkom svako mjenjanje.
    Eto dam toj opciji 3 dana, ako ne upali krečemo sve i ovo nanovo.
    Iako, več mu je guza bolje, ali stvarno puževim korakom. Nije taj triderm ulinio neko čudo, al opet pomaže. Glavno je da više ne plače i ne muči ga.

    Čula sam za neke homeopatske pripravke u kojima ga kupam, i neke koje uzima oralno. To mi je sljedeči korak.

  37. #137
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    A kaže dermatologica nije soor. Obične ojedine, i rekla je da nastavimo sa tridermom 2xdnevno još 3 dana, 3xdnevno Imazol krema a sva ostala presvlačenja Bepanthen mast obilato. Što češče zračiti guzu i ispirat sa fiziološkom svako mjenjanje.
    Eto dam toj opciji 3 dana, ako ne upali krečemo sve i ovo nanovo.
    Iako, več mu je guza bolje, ali stvarno puževim korakom. Nije taj triderm ulinio neko čudo, al opet pomaže. Glavno je da više ne plače i ne muči ga.

    Čula sam za neke homeopatske pripravke u kojima ga kupam, i neke koje uzima oralno. To mi je sljedeči korak.
    Ja mislim da vam je ovo čisto ok terapija i da bi stvarno za 3 dana trebalo biti ogromnih pomaka.

  38. #138

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da vam je ovo čisto ok terapija i da bi stvarno za 3 dana trebalo biti ogromnih pomaka.
    Proći će za 3 dana, maži koliko je rekla i idući tjedan ste mirni

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    frost mislim da Nistatina više nema kod nas u prodaji. Barem su meni tako rekli prije godinu dana
    roza možda da ti uvedeš jako puno probiotika u svoju prehranu? Ja sam Leoni davala Probiotik premium, ali ne znam da li ga smiju tako male bebice

    nisam mislila bas nistatin, to je zavisi od trzista. kod vas sigurno ima nesto istog sastava pod drugim imenom.
    kod nas se nistatin proizvodi, zato ga valjda i ima. npr. mislim da kod nas nema rojazola

  40. #140

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    77

    Početno

    Roza, nadam se da će Špiri zacijeliti ojedinite kada završite sa propisanom terapijom.
    Vidim da ti je puno cura napisalo svoja iskustva, pa ću ti i ja reći svoje, možda bude od koristi.
    Moj F je također imao osjetljivu guzu i nakon cirkusa sa rota virusom (20 proljeva dnevno), imao je jezive ojedine. Kada sam očajna u ljekarni tražila bilo kakvu magičnu kremu za guzu, magistra mi je savjetovala da guzu nikako ne perem vodom jer ću je još više isušiti, već da je brišem vaticom namočenom u baby ulje i nakon toga , kada se dobro posuši, namažem kremom (ja sam koristila Sudocream u vrlo tankom sloju). Nama su se ojedine super povukle (no nisu bile tako jake kao Špiri, nismo imali rane).
    Kasnije, uvijek kada bih vidjela da mu se guza počinje crveniti, primijenila bi taj trik, tj. brisanje guze sa baby uljem. Ojedine nam se nisu ponovile.

  41. #141
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj Mum2B prvotno napisa Vidi poruku
    brisanje guze sa baby uljem
    I ja D. barem jednom dnevno očistim tako (ujutro ili navečer poslije kupanja). Iako, on kaka isključivo van pelene.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Ovo sa baby uljem provjeri sa dermatologom jer je projateljica tako radila sa svojom malenom i dijete je vrištalo koliko ju je peklo i pedica joj je rekla da ne smije koristiti. Ne znam sad sve detalje i ovo znam iz prepričavanja pa velim s pedjatrom provjeriti.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~za zdravu guzu.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    ja mislim isto da bi to jako peklo kad je koza ostecena.
    ako vec stavljas ulje bolje obicno maslinovo ili suncokretovo.
    baby ulje je upitnog sastava jer su to parafinska ulja pa miris i jos sta sve mogu staviti

  44. #144
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Za sad neču koristiti ništa više, jer mi se i ovako čini da na tu guzu sad ide jako puno svega. Kad mu stavim oblog od fiziološke onda je miran, paše mu. Ali pedijatrica mi je rekla što manje pod vodu i da kreme skidam sa uljnim maramicama. U apoteci uzeli becutan uljne maramice, pa me zanima koliko su i one štetne, ima neka od vas iskustva s njima? Imaju li neke koje su eventualno manje mirisne itd. od njih, jer mi se lini da one isto imau dosta kemikalija u sebi. Nisam sigurna...

  45. #145

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Mislim da je na temu vlažnih maramica bio zaključak da su Babylove s najmanje kemikalija, ali na tvom mjestu ja bih prokuhanom vodom i blaznicama malo oprala pa krema, ne puno, samo malo da osvježim područje.

  46. #146
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja sam isto više za vodu, al govori pedica da se mora skinuti sloj kreme koji je ostao od prošli put (a toga uvijek bude jer se jako često mjenja) i da to mogu samo uljne maramice. Nekako nisam sigurna u to, a kad sam je pitala za sapun i vodu, il samo vodu rekla je da je to gora verzija od tih baš uljnih maramica jer previše suši kožu. Ne znam ni sama...jesu te uljne maramice zapravo samo obične beby maramice?

  47. #147
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    I ja D. barem jednom dnevno očistim tako (ujutro ili navečer poslije kupanja). Iako, on kaka isključivo van pelene.
    Moram se ispraviti. Ja to radim samo sa bademovim uljem.
    roza uljne maramice su baš sa uljem. Kao one s kojima se namažeš poslije depilacije. Ili kao one za skidanje šminke. Ne obične baby.

  48. #148

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Onda uljnim maramicama..ide li na bolje?

  49. #149
    mfo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~ za Špirinu guzu

  50. #150
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Pffffff znala sam da mi tu nešto smrdi. Oni u apoteci meni pod uljne maramice prodali becutan beby maramice...uf...ujutro odmah idem kupit prave uljne maramice.
    Za sad ide na bolje, ali jako jako sporo, ipak su te njegove ojedine bile dosta jake. Ali sad su se več 2/3 povukle i ostale su samo 2 koje su bile malo veče. Ova jedna jejoš uvijek relativno otvorena, ali puno puno bolje izgleda. I dalje isti tretman kao do sad, s tim da je danas zadnji dan triderma, bojim se kako če bit kad prestanemo to koristit.

    Hvala cure na podršci

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •