Vidi rezultate ankete: Da li imate profil na društvenoj mreži i da li stavljate slike decee...anketa

Glasači
34. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Nemam profil na društvenoj mreži

    15 44.12%
  • Imam profil na društvenoj mreži i stavljam slike dece

    14 41.18%
  • Slike dece su zaštićene

    8 23.53%
  • Slike dece su nezaštićene

    0 0%
Anketa s mogućnošću izbora više odgovora
Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Da li imate profil na nekoj drustvenoj mrezi i da li stavljate slike deteta/dece?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    126

    Početno Da li imate profil na nekoj drustvenoj mrezi i da li stavljate slike deteta/dece?

    Jos uvek sam cekalica, pa tu i tamo svratim na forum. Pre nekoliko godina kada smo predavali zahtev razgovarala sam sa drugaricom koja takodje nema dece. Rekavsi joj da smo podneli dokumenta, ona je rekla da se boji usvajanja i kao razlog navela da se za npr. 10 godina moze javiti majka deteta i praviti probleme.
    U tom trenutku, sam joj rekla da mi to uopste nije palo na pamet, zaista nije.
    Uostalom, i kad bi se to dogodilo, dete je po zakonu nase, tu su organi koji se brinu da vas niko ne uznemirava. Nepijatnosti moze biti, ali za kratko.
    Drugo pitanje je da li na internet uopste stavljati slike dece, naravno tu su razne mogucnosti zloupotreba mentalno poremecenih osoba - pedofila, koji mogu da skinu sliku i ko zna sta im moze pasti na pamet. Na mnogim forumima ljudi stavljau slike dece, primetila sam jedno, oni koji pocnu da stavlju, stavlju jos vise slika, a drugi se klone toga. Postujem svaciji izbor i daj Boze da dobijemo dete, pa da onda razmisljam o realnoj dilemi.
    Teoretski, je moguce da neko zaista podje ovim tragom i lako dodje do vasih podataka, makar ih i zastitili.
    Sa druge strane, ako ne stavljate slike deteta uz vase, vi niste kompletna porodica i kako mu to objasniti ?
    Kao trece, danas se deca, nazalost, jako rano srecu sa komjuterima, sto samo po sebi nije ni dobro ni lose, ali po pravilu biraju ovakve zabavne sadrzaje, a ne informacije za skolu, pisanje zadace, edukaciju i sl.
    Pre neki dan sam na nasoj TV videla jedan razred, deca su tu negde, najvise 10 godina, svako od njih ima mobilni, svi nesto kuckaju, a najveca je guzva oko kompjutera.
    Razgovaram sa drugaricom koja predaje u skoli, kaze da se deca posvadjau preko Facebooka i onda sutra dodju u skolu .
    Da ne davim vise, mislim da su moje dileme jasne, kako dete sacuvati od losih sadrzaja na internetu, ovo se odnosi i na decu koja nisu usvojena, a druga je ovo pitanje, da li imate profil i stavljate li slike sa zimovanja, letovanja proslava i sl., odn da li ste oprezni u tom smislu ?
    Koristim ovu priliku da se obratim zeni sa kojom sam se lepo dopisivala PP-om, ali vidim da nije procitala moje 2 poslednje poruke, mozda nije videla, ne znam kako da drugacije objasnim, pisala sam joj pre 2-3 nedelje.
    Izvinjavam se zbog uzurpacije prostora i pozdravljam sve
    PS
    Vidim da postoji mogucnost da se napravi anketa, ali nazalost ne vidim kako , ako moderatori mogu da nesto urde bilo bi zanimljivo imati i ovako sredjen i egzaktan uzorak
    Pitanja bi bila :
    a) Nemam profil na drustvenoj mrezi
    b) Imam profil na drustvenoj mrezi, ali ne stavljam slike deteta
    c) Imam profil na drustvenoj mrezi i stavljam slike deteta

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    126

    Početno

    Pokusala sam da postavim anketu i unela ove 3 opcije, ali...
    vBulletin poruka

    Please complete both the question field and at least 2 option fields. Press the back button, correct the problem and try again.

    Eto, ako moderatori mogu nesto da ucine, bila bih zahvalna, a i bilo bi preglednije

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    nemam doduse veze s posvajanjem, al imam cetvero djece i profil na jednoj drustvenoj mrezi. i da - stavljam fotografije obitelji na taj svoj profil. ali - fotografije mogu pogledati samo oni koji imaju pristup mom profilu. nikako stranci.

    nekad davno, na pocecima mog internetskog "drugovanja" i ja sam (prostodusno, naivno, iz neznanja...) stavljala otvorene albume na net i pustala da svi mogu vidjeti. medjutim, nisam to dugo radila i danas to vise, sasvim sigurno, ne bih.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    126

    Početno

    Naravno da se pitanje odnosi i na biolosku i a usvojenu decu, pri cemu je kod usvojena, situacija slozenija (ili nije ? ).
    Naucila sam da postavim anketu na onom delu foruma gde se forumasi uce kako da koriste opcije, ali anketa ide samo uz pocetni post, odn. onaj koji otvara temu, tako da sad ne mogu nista da izmenim, ne nudi mi opciju .
    Cetvoro dece, bravo

  5. #5
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Uma, ako želiš otvori novi post s anketom, pa ću ovaj postojeći zalijepiti tamo. Ako ne želiš da problematika dotakne samo posvojitelje, post postavi na Izazovima roditeljstva.

    Što se tiče PP-a, forum je nedavno redizajniran i svatko je morao isprazniti svoj inbox jer su nam se nagomilale poruke od zanjih nekoliko godina. MOguće da korisnica s kojom si se dopisivala ima prepun inbox.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 05.03.2010. at 04:53

  6. #6
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Imam profil na Facebooku (isključivo zbog lakše i brze komunikacije s prijateljima koji su daleko i s onima s kojima se ne stignem češće viđati) i stavljam slike djece, koje mogu vidjeti samo oni koji su mi prijatelji na FB-u (ali ne i prijatelji prijatelja). E sad, nisam 100% sigurna da li je i to dovoljna zaštita, budući da zaposlenici FB-a imaju pristup svim podacima i slikama korisnika. Mislim, što mi znamo tko sve može doći do tih slika.
    Još nešto, na FB-u nisam pod svojim imenom i nemam napisanu lokaciju.
    Dvoumila sam se da li uopće otvoriti profil. Ipak jesam jer mi je to jedini način "bliže" komunikacije s nekim ljudima.

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ne stavljam nikakve slike nigdje na internet, ne zato što se bojim (ne razmišljam baš o tome), nego mi je glupo da netko čita što pišem, zna mi facu, pa da me nepoznata osoba vidi u tramvaju i zna što ja mislim o ovome ili onome, koju knjigu čitam ili što mi dijete voli jesti. Jednostavno mi je to blesavo.

  8. #8
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    nego mi je glupo da netko čita što pišem, zna mi facu, pa da me nepoznata osoba vidi u tramvaju i zna što ja mislim o ovome ili onome, koju knjigu čitam ili što mi dijete voli jesti. Jednostavno mi je to blesavo.
    Slažem se. Zato ja nikad nisam nigdje imala otvorene albume.

  9. #9
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Nemam profil upravo zato što ne želim na taj način izlagati svoj privatni život.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Nemam profil i za sada ne osjećam potrebu za time.

    Posvojenje našeg starijeg sina proteklo bez prekida veza s njegovom biološkom obitelji. Ipak njegove fotografije nisam stavila na ovaj forum, da ga ne može prepoznati netko na cesti tko je pročitao moju stranu naše priče.
    Biološka obitelj mlađeg sina izrazila je želju za kontaktom, ali smo procijenili da nije još vrijeme. S obzirom na to, do daljnjeg sigurno nećemo stavljati njegove fotografije uz naše podatke na internet.

  11. #11
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Imam profil - ne stavljam slike djece. Paranoična sam malo oko toga.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    126

    Početno Anketa

    1,2,3,4

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    126

    Početno

    Joj, svima se izvinjavam, prvo nisam otvorila anketu, kako treba, pa onda 2 puta, jer nisam videla da se prvi put pojavila .
    Još jedno izvinjenje, a posebno Čokoladi koja če morati da briše nepotrebne postove i spoji kako smo se dogovorile.
    Mislim da se anketa pre svega odnosi na usvojenu decu, pa zato ovde, mada, naravno, svi članovi forum mogu da odgovore.
    Evo ja ću prva u nadi da neću još dugo biti čekalica.
    Pozdrav

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    126

    Početno

    Uspela sam da zaboravim jedno pitanje u anketi
    Imam profil na društvenoj mreži, ali ne stavljam slike dece, sigurno ima i ovakvih slučajeva, tako je kad žuriš.
    Nadam se da će nam i ova krnja anketa nešto reći, bar sam naučila da napravim anketu, a drugi put ću unapred sastaviti pitanja, što i vama savetujem.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    126

    Početno

    Prosto me stid, sve moji postovi, da se zahvalim moderaciji na brzoj reakciji i uklanjanju nepotrebnih postova i duplih tema, koje sam načinla svojom nespretnošću. Ja se više neću javljati, bar dok se ne razvije diskusija, a vi izvolite...
    Pozdrav svima

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Imam profil i nikad, ama baš nikad ne stavljam slike svojeg djeteta na njega.

  17. #17
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja imam profil na faceu (ogranicen na prijatelje) i stavljam svoje fotke i fotke svoje djece
    ne smeta mi da da ljudi znaju kaj radim u zivotu tj. brijem da ak mi bas neko silno zeli napravit neko zlo ucinit ce to ma sto ja (u)cinila da se zastitim, iako znam da je prevencija najbolja, al hbga, znam da nije dobro ni pusit pa pusim i da dalje ne nabrajam...
    meni se jednostavno svidja podjelit nesto iz naseg zivota s drugima... u ovo doba napredne tehnologije, ak netko bas silno zeli zlorabit slike moje djece uslikat ce ih na putu od skole do kuce ili bilo gdje drugdje, a da ja to necu ni znati - ovak bar znam sto sam i kamo JA stavila

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Čuj fali ti- imam profil na društvenoj mreži i ne stavljam slike djece. Eto to sam ja.

  19. #19
    Zorica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj dani1 prvotno napisa Vidi poruku
    Čuj fali ti- imam profil na društvenoj mreži i ne stavljam slike djece. Eto to sam ja.
    I ja

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj UmaBg prvotno napisa Vidi poruku
    Uspela sam da zaboravim jedno pitanje u anketi
    Imam profil na društvenoj mreži, ali ne stavljam slike dece,
    Znam da mi fali, sledeći put će biti preciznija anketa, ako je bude, ustvari prilično je teško napraviti sveobuhvatnu i dobru anketu, to sam zaključila tek kad sam stavila ovu.
    Srećom pa smo se snašle .

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    imam, stavljam samo svoje fotke i fotke s frendicama koje su isto na Face-u. ne stavljam MM, dijete ni ikog drugog. MM ne želi i ima opravdane razloge, a dijete ako će htjet nek si otvori samo. fotke djeteta šaljem mail-om kome želim, il razvijem fotke pa poklonim.

    caka je na Face-u, čak ako i zaštitite fotke da Vam ih nitko ne može vidjet - ipak može, npr. imam opciju da samo frendovi mogu vidjet - meni se dogodilo da je frend stisnuo "Like" na moju fotku i svi koji su njemu frendovi su mogli vidjet koju je to fotku "Like-nuo" - tako da da - svi na kraju ipak mogu vidjet sve fotke.

  22. #22
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    perice ocito imas u postavkama friend of a friend....

  23. #23
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    to sam i ja primijetila.

    ako imaš u postavkama da mogu samo frendovi vidjeti, onda npr. frend komentira fotku, svi frendovi od frenda mogu vidjeti vaše fotke. i to na način da kliknu na njegov komentar.
    probajte.

  24. #24
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    imam profil na fejsu i stavljam slike djece. s vremena na vrijeme me uhvati paranoja pa obrisem stare albume i ne stavljam nove ali me brzo prodje :/

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Nemam profil. Ne stavljam slike.

    Zašto? Zato jer vjerujem da bi se moja djeca istog trena prilijepila i tražili i oni svoj profil. Znam da neću izbjeći, ali odlučih se kloniti dokle god mogu.

    A slike... imala sam svojevremeno (davno) slike djece na avataru jednog malog neprometnog foruma. Skinula. Nije mojoj djeci na internetu mjesto... AKo budu sami htjeli stavljati svoje slike kad dorastu, nek stavljaju. Oprezni smo po pitanju djece i interneta. Bar za sada, dok još možemo kontrolirati.

  26. #26
    Aradija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    100

    Početno

    Imam. Slike deteta kada ga bude bilo najradije ne bih stavljala. Medjutim suprug je vec unapred rekao da on zeli da stavlja slike deteta/dece, kad vidi kako drugi stavljaju slike uvek masta kako ce i on itd. Tako da mu necu to uskratiti, a onda ne menja puno ni da ja stavim slike. Jedino sto cu to ciniti tek kad bude postupak usvajanja potpuno zavrsen a to cu sugerisati i njemu. I naravno da bude ta opcija da samo prijatelji vide mada suprug ima preko 1000 fb prijatelja pa je to veliki broj ljudi. I svakako cemo se dogovoriti da ako neko postavi pitanje otkud sad dete kad ga do skoro nije bilo, to pitanje obrise pa da mu odgovori privatno. Mislim prijatelji ce svakako znati o usvajanju deteta ali nisu svi od tih mnogobrojnih ljudi prijatelji, cak ni poznanici pa ne moramo da ih upoznajemo sa svim detaljima nasih zivota...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •