Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 233

Tema: dr. Richter o dojenju

  1. #51
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Tek sam nedavno otkrila Richtera i bila sam totalno oduševljena. Ne ulazim u MPO tematiku, jer ne znam što je pričao i ne zanimaju me njegova privatna mišljenja, no čula sam da je uživo jako fin, i nedavno sam saznala da je pomogao recimo jednoj poznanici iz prve, nakon što se vucarala s djetetom od nemila do nedraga po doktorima dvije godine.

    Iako pretpostavljam da mnogim roditeljima nije ugodno pročitati njegov odgovor, mislim pitanja su često za sjest i plakat. Meni je genijalan njegov odgovor na pitanje:
    "Poštovani doktore, vidjela sam više Vaših odgovora na sličnu temu i molim Vas da mi odgovorite, otkud sad toliko djece sa dijagnozom distonog i silnim vježbicama i svakakvim prognozama,da neće sjediti,neće hodati..i slično ako ne krenu na te vježbe i po mogućnosti što ranije.
    Toliko je danas isprepadanih roditelja da je to nevjerojatno.
    I danas nema Foruma na kojima roditelji ne pričaju svoja iskustva i vježbaju po dva tri sata dnevno sa dvomjesečnim djetetom jer im kao nema druge."

    Dakle odgovor:
    "Ja vam u četiri oka mogu reći odakle ta silina dijagnoza distonog sindroma i potrebe da se ubacuju vježbe. Na forumu, ne mogu."
    Inače, distoni je prozvao mediteransko-balkanskom umotvorinom, jer taj se sindrom ne spominje nigdje drugdje u svijetu i to doktori dijagnosticiraju kad je beba u redu, no možda malo kaska za standardima postavljenim za njezinu dob.

    To sam sve pročitala nekoliko dana nakon što sam s mm komentirala da kako danas toliko djece mora k fizijatru, dok su svi bili zdravi do prije nekoliko godina i jedini slučaj kojeg sam znala da ide na vježbe je bio frend sa sinom koji ima Downov sindrom. Danas pak svaka treća osoba na vježbama.

    No to je samo sitnica u moru sličnih slučajeva, ja sam uvijek obožavateljica doktora koji smiruju i ne izazivaju paniku, jer nažalost sve više ljudi paničare bez potrebe (i sama sam u jednom trenu podlegla tome, no nakon jedne neprospavane noći opet su mi se posložile sve ovce u glavi ) i famozna mi je izjava pedijatrice koja je mojim starcima kad su dobili prvo dijete rekla: nemojte iz zdravog djeteta radit bolesno i slušat svakog. Gledajte bebu i vidjet ćete sve. (kad je jedna druga doktorica htjela mojeg brata, tad 6-mjesečnu bebu, poslat na bespotrebnu operaciju jer je navodno imao iskrivljenu vratnu kralježnicu - a samo je uvijek ležao na istom mjestu i gledao prema svjetlu) I da, ta ista doktorica je rekla mojim tad mladim i uplašenim roditeljima da neka izađu na cestu i ako nađu tri čovjeka čija su tijela potpuno proporcionalna, da ona odmah daje otkaz. Enough said.

    Uglavnom, i ja bih, da se bezveze uplašim, vrlo rado došla kod Richtera koji bi me tonom sa cybermeda spustio na zemlju... ako treba i pod nju malo, da mi ne padnu opet raznorazne gluposti na pamet drugi put, nego da uživam s djetetom

  2. #52
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Ne bih željela biti gruba, ali kakve veze ima naslov teme s ovim što si napisala u postu? Ako ti se razgovara na temu jesu li roditelji bespotrebno isprepadani i kakvi su pojedini liječnici po tom pitanju, prebaci se na filozofski kutak, a tu ćemo se držati dojenja.

  3. #53
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih željela biti gruba, ali kakve veze ima naslov teme s ovim što si napisala u postu? Ako ti se razgovara na temu jesu li roditelji bespotrebno isprepadani i kakvi su pojedini liječnici po tom pitanju, prebaci se na filozofski kutak, a tu ćemo se držati dojenja.
    Sorry, nisam stavila u tekst da je offtopic. Isto kao ni skori pola komentara na prvoj stranici - naime čitala sam temu od početka i budući da su komentatori vrlo brzo prestali komentirat njegov stav o dojenju i ja sam zaboravila da je to primarna tema.

    Inače, back on topic, ovi odgovori koje sam ja čitala vezano uz dojenje, nije nigdje komentirao koliko dugo smatra da treba dojiti, ali je itekako PRO dojenje.

  4. #54
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Na ovoj temi je jedan njegov tekst o dojenju:
    http://forum.roda.hr/threads/15750-R...enju?highlight=



    Ovdje skraćeno navodim najvažnije preporuke za zdravu dojenčad:
    • zdravo novorođenče treba odmah po porodu kožom uz kožu pribljubiti uz majku – novorođenče se briše, određuje se Apgar i obavlja prvi pregled dok je na majci, a zatim, već u prvih sat vremena, dobije prvi podoj;
    • ne davati vodu, glukozu, umjetno mlijeko;
    • dudu ne davati dok se ne uhoda dojenje;
    • u prvim tjednima uhodavanja dojenja broj obroka tebao bi biti od 8-12 u 24 h, ponuditi dojku na prvi znak gladi (plač je kasni znak);
    • nakon što je dojenje uhodano, treba nastaviti s oko 8 obroka dnevno;
    • pad težine od više od 7% u odnosu na porođajnu težinu u prvih 5 dana ukazuje na neadekvatno hranjenje;
    • isključivo dojenje preporučuje se tijekom prvih 6 mj. života, nastavak dojenja barem do dobi od 12 mjeseci, a iza toga prema želji djeteta i majke, te nema objektivnih pokazatelja razvojnih problema zbog produživanja dojenja do u treću godinu života;
    • u prvih 6 mj. isključivog dojenja ne dodavati vodu, čaj, sokove ili "pojačavati" prehranu drugim dodatcima, jer to istiskuje majčino mlijeko i njegove protektivne efekte;
    • vitamin K dodaje se u dozi od 1 mg i.m. nakon prvog podoja u rodilištu, vitamin D u dozi od 200 i.j. dnevno s početkom u prva dva mjeseca života, željezo od dobi 6 mjeseci, fluoridi od dobi 6 mj. - ali ovisno o količini u pitkoj vodi, hrani i pasti za zube;
    • majka i dojenče trebali bi spavati u blizini.
    Kontraindikacije za dojenje su:
    • klasična galaktozemija;
    • neliječena otvorena tuberkuloza u majke, HTLV-I, HTLV-II i HIV infekcija u majke;
    • herpes na koži dojke;
    • majka uzima droge, citostatike, antimetabolite, radioaktivne dijagnostičke ili terapijske pripravke. Nije apsolutno zabranjeno, ali pod svaku cijenu treba izbjegavati pušenje i alkohol – alkohol se smije popiti u društvu u socijalnoj dozi, no podoj bi potom trebalo odgoditi za najmanje 2 h.

  5. #55
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Hm...nemam vremena sad tražiti, ali imao je on i nedavnih bisera koje se baš ne slažu s ovim citiranim tekstom u postu iznad (napr. napisao je da nema opravdanih/ nutricionističkih razloga zašto bi se dijete dojilo i nakon 6.mj.života).

  6. #56
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Potpisujem Ripcord totalno, on je meni zakon... uredno ga pratim i već sam puno naučila od njega... a da ljudi pitaju gluposti, pitaju.. jedna žena ga je pitala kaj da radi da njeno dijete u godinu dana još nikada nije prespavalo noć... halooo pa kaj je to pitanje za pedijatra.. jel ti dijete kuri, kašlje, šmrca... ne... pa onda...pa za to i postoje Roda i sl. ja mislim da on i ima tako malo grublji pristup baš zato da te malo strese da počneš i sam razmišljat svojom glavom... a to kaj se neki odmah uvrijede... pa onda nek zaobilaze njegov forum... zna se kakav je... dr. House rules...

  7. #57
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Evo i ovdje si je dao truda - opovrgava znanstveni članak koji povezuje hipernatrijemiju u novorođenčadi s dojenjem:

    http://www.cybermed.hr/clanci/osvrt_..._the_diagnosis

    "...I sada, ona stiže kući, u stresu, i ne misli da je žedna, vjerojatno je tupe bespotrebno sa svih strana, umjesto da joj vrate njezin krevet i dijete, i čašu vode..."
    Posljednje uređivanje od Dalm@ : 03.05.2011. at 16:26

  8. #58
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    I ja sam čula da je divan kad dođeš k njemu u ordinaciju, pogotovo da je super prema djeci... ja si to ovako tumačim... u ordinaciju mu dođu ljudi sa bolesnom djecom, teško da netko ide na Rebro s djetetom da ga pita što napraviti da dijete konačno prespava cijelu noć što su gluposti koje ga ispituju na Cybermedu pa on onda poludi.. nije da baš svima odbrusi, tko mu pošalje pametno sastavljeno pitanje, medicinsko.. lijepo odgovori bez ikakvih sarkastičnih komentara...

  9. #59
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    mene je taj čovjek šokirao svojom bezobraštinom, nekulturom, egom, kad sam znala čitati njegove odgovore drugima i onih koje je i meni uputio, ali nakon početnog šoka uzvratila sam mu istom mjerom "inteligentnim cinizmom", što bih ja rekla ponižavanjem....sramota je da si jedna fakultetski obrazovana javna osoba, doktor koji radi s djecom, dopušta javno takvu vrstu komunikacije a što je još jadnije je da to neke zabavlja- kao npr. našeg pedijatra- za mene je on obična seljačina bez obzira na obrazovanost i stručnost, jer jako je važno kakav je neko i čovjek te na koji se način ophodi s ljudima, bilo putem interneta ili u ordinaciji- a ne njegova titula- neka si je okači..znate gdje..ha,ha

  10. #60
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    On je jedan od onih ljudi koji nikog ne ostavlja ravnodušnim, ili ga vole ili ne vole, nisam još nikog našla da je ravnodušan, meni je super, ali dopuštam da ga netko ne može provarit... takvi ga trebaju izbjegavat i gotovo.. pa nije jedini..

  11. #61
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    zašto po tebi nije pitanje za pedijatra ;zašto beba ne spava? nego za koga je? psihijatar?
    - ja ako odem tražiti na internet onda mi naš pedijatar kaže da se pravim pametna i šta će mi onda on (koji ego) kad sve saznam od raznih budala ( pogotovo napominje Rodu mada nezna da sam na forumu)..a ako njemu uputim pitanje, e onda ili ispadnem glupa, pa šta sad njega pitam ili to shvati kao prvokaciju tipa jel on nešto dobro radi, a ne kao pitanje osobe kojoj treba odgovor

    -tvrdite kao i doktori da dijagnoze ne treba tražiti na internetu jer se tu nađe svakakvih gluposti
    - a sad po tebi ne bi trebalo pitati pedijatra - a koga da pita npr. samohrana majka koja je "sama na svijetu", prvi put je rodila i ne zanimaju je dijagnoze forumaša, nego npr. pedijatra koji je upravo radi toga na internetu- da daje odgovor ( nisam nigdje vidjela da su kolege dotičnog doktora bezobrazne u odgovaranju, samo on)

  12. #62
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    zato što dijete koje ne želi spavati po noći nije bolesno dijete, a pedijatri su išli tolike godine u školu da se bave bolesnom djecom... kao što nećeš pitati automehaničara kako da sašiješ zavjese, tako nećeš pitati pedijatra nešto o odgoju djece, nije on odgajatelj, a ako ga pitaš kao roditelja... pa za to i postoje ovakni forumi... zašto se pravi razlika u zanimanjima... pa nisu pedijatri za sva pitanja vezana za djecu...

  13. #63
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    A ostale doktore na tom forumu ljudi uglavnom i pitaju medicinska pitanja, nisam baš viđala da psihijatra pitaju zašto ih boli zub ili još gore, kako očistiti kuhinju... to bi meni bilo isto...

  14. #64
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    O.T. djete koje ne spava nije bolesno dijete- tko kaže...nama je nerupedijatrca dala podugačak odgovor....
    s druge strane tko je to molim te stručnijo od pedijatra na ovome forumu da na to odgovori - majke raznih zanimanja -eto jel one odgovaraju iz iskustva, pa nema li dotični pedijatar iskustva s takvom djecom u ordinaciji i doma???

    - ne mora nešto službeno biti bolest pa da ideš doktoru???
    - ne spavanje može imati i neke uzroke u nekim bolestim- mogao joj je reći da napravi prvo osnovne pretrage da se isključe neke stvari tipa zdravlja a onda je npr. uputiti psihologu, neropedijatru itd.

    -zanimljivo je što dotični doktor pljuje i po svojim kolegama i njihovim dijagnozama kao hrvatskim i balkanskim izmišljotinama- prestrašno

  15. #65
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj TINAZG prvotno napisa Vidi poruku
    zato što dijete koje ne želi spavati po noći nije bolesno dijete, a pedijatri su išli tolike godine u školu da se bave bolesnom djecom... kao što nećeš pitati automehaničara kako da sašiješ zavjese, tako nećeš pitati pedijatra nešto o odgoju djece, nije on odgajatelj, a ako ga pitaš kao roditelja... pa za to i postoje ovakni forumi... zašto se pravi razlika u zanimanjima... pa nisu pedijatri za sva pitanja vezana za djecu...
    Pa može se zanimanje i ovako usko shvatiti, ali ja ga tako ne zamišljam, a ni naša pedijatrica ga tako ne zamišlja. Njoj je normalno i meni je normalno da brine za opću dobrobit moje djece, koliko je u njenom dosegu. Ona redovito obraća pažnju na odnos roditelja i djece, na primjer, i intervenira komentarom ako to smatra potrebnim.
    I sve ove kontrole prvih godinu-dvije nisu pregledi bolesne, nego zdrave djece i na njima se prati razvoj djeteta. Od pedijatrice dobivamo savjete tipa razgovarajte što više s bebom, dajite joj predmete u ruke, važno je da pomalo uči žvakati...Apsolutno i kvalitetan san, odnosno preživljavanje nekvalitetnog sna, spada u opću dobrobit obitelji i po meni, spada u područje u kojem pedijatar može i treba dati mišljenje i savjet.

  16. #66
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Sve to pedijatar može ali ne mora... pa može ti i automehaničar dati savjet kako da sašiješ zavjese... zašto se mi ljutimo ako se to Richeru ne da, on hoće medicinska pitanja i gotovo, ja mu niti ne bi postavila takvo pitanje ako znam da će ga razljutiti... kaj on meni uopće i ima govorit kako ću ja odgajat svoje dijete.. on je tu da je liječi ako je potrebno, za sve ostalo, imam zdrav razum, forume, prijatelje, mamu, knjiga i časopisa mali milijun, Internet... pa kaj je Richter autoritet po svim pitanjima... pa nije...

  17. #67
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Ni meni se ne sviđaju pojedini odgovori na Cybermedu, ali ljudi ponekad svašta znaju pitati.
    ivanazg, velika je razlika između zdravog djeteta koje ne spava i bolesnog. Ako neuropedijatar govori o nespavanju, to se bitno razlikuje od djeteta koje ne spava, ali koje je zdravo, kakav sam slučaj imala sa svojom djecom.

  18. #68
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa može se zanimanje i ovako usko shvatiti, ali ja ga tako ne zamišljam, a ni naša pedijatrica ga tako ne zamišlja. Njoj je normalno i meni je normalno da brine za opću dobrobit moje djece, koliko je u njenom dosegu. Ona redovito obraća pažnju na odnos roditelja i djece, na primjer, i intervenira komentarom ako to smatra potrebnim.
    I sve ove kontrole prvih godinu-dvije nisu pregledi bolesne, nego zdrave djece i na njima se prati razvoj djeteta. Od pedijatrice dobivamo savjete tipa razgovarajte što više s bebom, dajite joj predmete u ruke, važno je da pomalo uči žvakati...Apsolutno i kvalitetan san, odnosno preživljavanje nekvalitetnog sna, spada u opću dobrobit obitelji i po meni, spada u područje u kojem pedijatar može i treba dati mišljenje i savjet.

    X

  19. #69
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Točno tako n.grace... da nespavanje ima ikave veze s neuropedijatrijom onda niti Richer ne bi davao sarkastične odgovore...

  20. #70
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Ni meni se ne sviđaju pojedini odgovori na Cybermedu, ali ljudi ponekad svašta znaju pitati.
    ivanazg, velika je razlika između zdravog djeteta koje ne spava i bolesnog. Ako neuropedijatar govori o nespavanju, to se bitno razlikuje od djeteta koje ne spava, ali koje je zdravo, kakav sam slučaj imala sa svojom djecom.
    naravno ali pedijatar (nego tko drugi-on ima opća znanja a bome i iskustva svakodnevna i višegodišnja s djecom)) je tu da te savjetuje i u vezi toga ili te uputi na nekog stručnijeg (nije se ni kod nas radilo o bolesti)

  21. #71
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    naravno ali pedijatar (nego tko drugi-on ima opća znanja a bome i iskustva svakodnevna i višegodišnja s djecom)) je tu da te savjetuje i u vezi toga ili te uputi na nekog stručnijeg (nije se ni kod nas radilo o bolesti)
    Da, u ordinaciji, a koliko vidim, takav je i dr. Richter (ne poznajem ga, ali nemam razloga ne vjerovati ljudima koji pišu da je stručan i ugodan u svojoj ordinaciji).
    Ne zagovaram njegov način pisanja na netu, ali ponavljam - ponekad bi mi bilo smiješno pročitati neka pitanja na Cybermedu.

  22. #72
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    čekaj malo ali on na netu ne piše pod nikom već imenom i prezimenom- zar je podvojena ličnost ako se u ordinaciji ponaša onakoa na netu ovako, ili se boji da bi dobio"što zaslužuje" u živo, "šakom" ili "jezikom"...?

  23. #73
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    čekaj malo ali on na netu ne piše pod nikom već imenom i prezimenom- zar je podvojena ličnost ako se u ordinaciji ponaša onakoa na netu ovako, ili se boji da bi dobio"što zaslužuje" u živo, "šakom" ili "jezikom"...?
    Iskreno, uopće me ne zanima.

  24. #74
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj TINAZG prvotno napisa Vidi poruku
    Sve to pedijatar može ali ne mora... pa može ti i automehaničar dati savjet kako da sašiješ zavjese...
    ?
    Ovo je besmislena paralela. Možda da pitam pedijatricu koji bi dezodorans najbolje odgovarao mom suprugu, onda bi paralela bila ok.

    To da pedijatar može i ne mora, to stoji. S tim da je meni kvalitetniji pedijatar koji gleda širu sliku, nego onaj koji samo liječi bolesti. Roditelj se s pravom može pitati je li nespavanje normalno ili ne, je li to nešto što djetetu šteti ili dijete tako funkcionira i ok mu je, može li se nešto poduzeti ili s time treba živjeti.

    A zašto ljudi pitaju baš Richtera, to ne znam. Ja ga ne bi pitala.

  25. #75
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj TINAZG prvotno napisa Vidi poruku
    Točno tako n.grace... da nespavanje ima ikave veze s neuropedijatrijom onda niti Richer ne bi davao sarkastične odgovore...
    čekaj malo sad je on doktor opće prakse-pedijatar, stručniji od kolegice neuropedijatrice s 40g staža,iskustva i s specijalizacijom upravo za taj nuro-razvoj dijeteta???- pa nije ona neka alternativna kvazi lječnica!!!!!

  26. #76
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    zanimljivo je što dotični doktor pljuje i po svojim kolegama i njihovim dijagnozama kao hrvatskim i balkanskim izmišljotinama- prestrašno
    To je potkrijepio time da se ne spominje nigdje drugdje na svijetu, niti u jednoj literaturi osim na našim prostorima, kao što sam i napisala da je rekao.

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    I sve ove kontrole prvih godinu-dvije nisu pregledi bolesne, nego zdrave djece i na njima se prati razvoj djeteta. Od pedijatrice dobivamo savjete tipa razgovarajte što više s bebom, dajite joj predmete u ruke, važno je da pomalo uči žvakati...Apsolutno i kvalitetan san, odnosno preživljavanje nekvalitetnog sna, spada u opću dobrobit obitelji i po meni, spada u područje u kojem pedijatar može i treba dati mišljenje i savjet.
    Ja recimo ne želim da mi pedijatrica govori da zašto npr. nosim svoje dijete ili ne nosim dok ono primjerice ne plače ili plače. Nebitno.

    Želim da prati njegov razvoj, a ako mi mali, primjerice, ne spava, mogu usput pripomenut kad me pita kako je inače beba, da ne spava, ali ni sama neću dramit oko toga. Tu, btw, ne govorimo o nekim bolestima i o tome da dijete vrišti po cijelu noć, nego da jednostavno ne spava po noći (različite bebe različito spavaju, jedu, i rade ovo i ono - kao i odrasli).

    Primjera radi, dijete mi ima gastro refluks, i iako se najčešće ubijem dok ga nahranim (i to zna trajat po cijele dane), doktorici je sve to nebitno dok on dobiva na težini. I od nje nje ne očekujem riječi utjehe za naše "muke po papanju, disanju, bljuckanju i zagrcavanju", nego samo konstatiramo i ona i ja da će to proći s vremenom. Glavno da jede.

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Ni meni se ne sviđaju pojedini odgovori na Cybermedu, ali ljudi ponekad svašta znaju pitati.
    ivanazg, velika je razlika između zdravog djeteta koje ne spava i bolesnog. Ako neuropedijatar govori o nespavanju, to se bitno razlikuje od djeteta koje ne spava, ali koje je zdravo, kakav sam slučaj imala sa svojom djecom.
    Potpisujem.

    Sorry na offtopičarenju admini

  27. #77
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    To da pedijatar može i ne mora, to stoji. S tim da je meni kvalitetniji pedijatar koji gleda širu sliku, nego onaj koji samo liječi bolesti. Roditelj se s pravom može pitati je li nespavanje normalno ili ne, je li to nešto što djetetu šteti ili dijete tako funkcionira i ok mu je, može li se nešto poduzeti ili s time treba živjeti.

    A zašto ljudi pitaju baš Richtera, to ne znam. Ja ga ne bi pitala.
    Slažem se.

  28. #78
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ripcord, nema smisla sad secirati u detalje, a dramu nisam nigdje spominjala, ni plakanje na ramenu pedijatra. Nisam rekla da pedijatri moraju nadzirati svaki naš udah, nego da smatram da im mora biti važna šira dobrobit djeteta. Ljudi s djecom rade puno veća sranja (oprostite na izrazu) od dizanja ili ne dizanja svaki put kad zaplaču. Ne radi se uvijek o tisuću nijansi dobrog odnosa, nego se često radi o 1000 nijansi lošega.
    Uostalom, nema se ovdje što dokazivati, to su jednosatvno različita viđenja jednog zanimanja.

  29. #79

  30. #80
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    čekaj malo sad je on doktor opće prakse-pedijatar, stručniji od kolegice neuropedijatrice s 40g staža,iskustva i s specijalizacijom upravo za taj nuro-razvoj dijeteta???- pa nije ona neka alternativna kvazi lječnica!!!!!
    pa nisi me shvatila, ja sam htjela reći da ako je nespavanje povezano s neurološkim pitanjem, znači da treba o tome nešto reći doktor, onda je to medicinsko pitanje i Richter na takva pitanja odgovara, normalno, njega živcira kad netko pita ona uobičajena pitanja, kaj bi pitao i ovdje na forumu.... kako da moje dijete spava cijelu noć... zašto se sa godinu dana još budi 5 puta i doji kad sva djeca mojih prijatelja već odavno spavaju cijelu noć...pa kaj to njega briga.. i opet, ja i ne želim da mi on daje savjete za to... niti mu je to posao...

  31. #81
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    čekaj malo sad je on doktor opće prakse-pedijatar, stručniji od kolegice neuropedijatrice s 40g staža,iskustva i s specijalizacijom upravo za taj nuro-razvoj dijeteta???- pa nije ona neka alternativna kvazi lječnica!!!!!
    ?
    Što je doktor opće prakse - pedijatar? Pa svaki pedijatar je - specijalist pedijatrije.

  32. #82
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    njegovi odgovori mi dirnu dušu intenzivnije od najljepše svjetske poezije.
    ozbiljno, takav stil izražavanja mi fenomenalno sjeda. najviše cijenim ljude koji mi odmah daju do znanja da pitam gluposti i spuštaju me na zemlju, a još ako su k tome i kreativno-sarkastični... milina. nisam primjetila da daje zajedljive odgovore na smisleno postavljena pitanja.

    moguće je da na neki način i suosjećam s dotičnim jer sam provela par mjeseci u jednoj korisničkoj službi.

  33. #83
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ripcord, nema smisla sad secirati u detalje, a dramu nisam nigdje spominjala, ni plakanje na ramenu pedijatra. Nisam rekla da pedijatri moraju nadzirati svaki naš udah, nego da smatram da im mora biti važna šira dobrobit djeteta. Ljudi s djecom rade puno veća sranja (oprostite na izrazu) od dizanja ili ne dizanja svaki put kad zaplaču. Ne radi se uvijek o tisuću nijansi dobrog odnosa, nego se često radi o 1000 nijansi lošega.
    Uostalom, nema se ovdje što dokazivati, to su jednosatvno različita viđenja jednog zanimanja.
    X ovo je odgovor i TINAZG

  34. #84
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa Vidi poruku

    moguće je da na neki način i suosjećam s dotičnim jer sam provela par mjeseci u jednoj korisničkoj službi.
    onda ti je bio posao odgovarati na pitanja....nisu svi kompeteni za sve i zato imamo jedni druge
    MM radi u poreznoj i isto poludi na milijun istih po njemu glupih ptanja na dan, ali nekom tko se bavi građevinom, medicinom umjetnošću ili nije školavan, ta pitanja nisu glupost i trebaju mu odgovori- a ta osoba upravo se za to školovala i upravo zbog toga i ma posao da bi odgovarala na pojedina pitanja u usmjeravala ljude-koliko god to naporno bilo

  35. #85
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Potpisujem Plašljivo pile... i ja radim s ljudima i možete mislit što sve ne čujem.. ja sam pravnik pa obožavam kad mi netko tko se ne zna potpisati (da, imam takvih, radim u mirovinskom) počne objašnjavat zakone i još k tome međunarodne ugovore... super... pa to jedva ja mogu pohvatat a kamoli čovjek s 4 razreda osnovne škole.. sorry ali istina.. isto tako mi roditelji mislimo da nije porebno 6 godina medicine i još specijalizacija (da doktor opće prakse nije isto što i pedijatar- dobro je napisala n.grace) da bi se znala medicina... dovoljno je malo prosurfat po internetu... e to njega ubije u pojam.. i s pravom...

  36. #86
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    onda ti je bio posao odgovarati na pitanja....nisu svi kompeteni za sve i zato imamo jedni druge
    MM radi u poreznoj i isto poludi na milijun istih po njemu glupih ptanja na dan, ali nekom tko se bavi građevinom, medicinom umjetnošću ili nije školavan, ta pitanja nisu glupost i trebaju mu odgovori- a ta osoba upravo se za to školovala i upravo zbog toga i ma posao da bi odgovarala na pojedina pitanja u usmjeravala ljude-koliko god to naporno bilo
    pa to ja i govorim njemu je posao odgovarat na medicinska pitanja, kao što tvoj muž neće odgovarat na pitanje kako se izračunava mirovina, nego kako se izračunava porez npr.
    Posljednje uređivanje od TINAZG : 04.05.2011. at 11:04 Razlog: krivi spelling

  37. #87
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ripcord, nema smisla sad secirati u detalje, a dramu nisam nigdje spominjala, ni plakanje na ramenu pedijatra. Nisam rekla da pedijatri moraju nadzirati svaki naš udah, nego da smatram da im mora biti važna šira dobrobit djeteta. Ljudi s djecom rade puno veća sranja (oprostite na izrazu) od dizanja ili ne dizanja svaki put kad zaplaču. Ne radi se uvijek o tisuću nijansi dobrog odnosa, nego se često radi o 1000 nijansi lošega.
    Uostalom, nema se ovdje što dokazivati, to su jednosatvno različita viđenja jednog zanimanja.
    Boldano potpisujem. A dramu sam navela kao primjer isto kakvi ljudi dobivaju otresite odgovore.

    Jednostavno, ja bih radije išla kod Richtera s takvim odgovorima, da me spusti na zemlju, nego kod pedijatrice koja drami i radi slona iz buhe (kao na početku naša), no to sam navela i na vrhu stranice

  38. #88
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa da, ok, ako su to jedine mogućnosti. Nasreću, ima i stručnih, zainteresiranih i pristojnih nepaničara . Pedijatri rade sa širokom populacijom i dobre komunikacijske vještine su im prilično važne za posao, jer dijete liječe u suradnji s roditeljem. Ako i ima roditelja kojima paše da se netko na njih otrese kad postave glupo pitanje, vjerojatno ćemo se složiti da većini ne paše.
    Posljednje uređivanje od vertex : 04.05.2011. at 11:12

  39. #89
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Hvala Bogu pa imamo mrak pedicu koja je stručna i uopće nije sklona dramatiziranju pa eto niti mi ne treba Richter, ali kad bi bilo potrebe išla bih Richeru pez razmišljanja.. pa to je kao dr. House, ajde cure moje da je taj lik stvaran.. pa koga bi vi rađe da vam lijeći dijete, vas, ikoga... nekoga divnog i krasnog ali manje stručnog ili njega... ja ne bih razmišljala...

  40. #90
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Htjela sam reći, otresanje i nije neki temelj za suradnju kod većine ljudi. Samo što se Richter valjda otresa po internetu, gdje ne snosi odgovornost za učinjeno. Ako je u ordinaciji drugačiji, to znači da se slaže sa mnom .

  41. #91
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Kad bi imala tako komplicirano i fatalno zdravstveno stanje da mi treba House, išla bi Housu, jer mi ne bi bilo druge. Kad bi postojao netko normalnijeg ponašanja, a s istim rezultatima, išla bi tome. Ovdje ipak govorimo o kompetencijama koje ima veći broj liječnika.

  42. #92
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Ma je ali on ipak radi na Rebru, pa to je glavna bolnica valjda u državi... pa ne uspoređujem ga s pedijatrom u DZ, valjda ipak ima više iskustva i znanja.. zakaj nas pedijatri čim nešto ne znaju šaljuckaju po bolnicama... znači ne zna moja, pa odi ti ipak kod Richtera, to je neka hijerarhija... valjada...

  43. #93
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    ...- ja ako odem tražiti na internet onda mi naš pedijatar kaže da se pravim pametna i šta će mi onda on (koji ego) kad sve saznam od raznih budala...
    Pojava se zove "kognitivna disonanca", a očituje se u pljuvanju nečega što ti je nedokučivo kako bi sami sebi olakšali muku. Primjer kognitivne disonance opisuje basna o lisici i grožđu:

    Vidjela lisica grožđe u vinogradu koji je bio ograđen žičanom ogradom i odluči probati to grožđe. No međutim ide ona tako redom sa svih strana i ne može nikako naći neki prolaz kroz tu ogradu, muči se i muči i nikako da prođe tu ogradu. I na koncu lisica odustane i kaže: "Ma nema veze, grožđe je i onako kisleo."

    Kada je nekome internet nedokučivi izazov, prirodno je da će po internetu pljuvati.

  44. #94
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Pojava se zove "kognitivna disonanca", a očituje se u pljuvanju nečega što ti je nedokučivo kako bi sami sebi olakšali muku. Primjer kognitivne disonance opisuje basna o lisici i grožđu:

    Vidjela lisica grožđe u vinogradu koji je bio ograđen žičanom ogradom i odluči probati to grožđe. No međutim ide ona tako redom sa svih strana i ne može nikako naći neki prolaz kroz tu ogradu, muči se i muči i nikako da prođe tu ogradu. I na koncu lisica odustane i kaže: "Ma nema veze, grožđe je i onako kisleo."

    Kada je nekome internet nedokučivi izazov, prirodno je da će po internetu pljuvati.
    Daleko od toga da mi je internet nedokučiv izazov.
    Ali daleko i od toga da je sve što piše na njemu pametno.

  45. #95
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Daleko od toga da mi je internet nedokučiv izazov.
    Ali daleko i od toga da je sve što piše na njemu pametno.
    Potpisujem....

  46. #96
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj TINAZG prvotno napisa Vidi poruku
    Ma je ali on ipak radi na Rebru, pa to je glavna bolnica valjda u državi... pa ne uspoređujem ga s pedijatrom u DZ, valjda ipak ima više iskustva i znanja.. zakaj nas pedijatri čim nešto ne znaju šaljuckaju po bolnicama... znači ne zna moja, pa odi ti ipak kod Richtera, to je neka hijerarhija... valjada...
    Ne znam za slanje, mene pedijatrica nikad nije uputila drugom pedijatru, jedino drugim specijalistima.
    A ne znam kakve pacijente on inače prima, nisam o tome razmišljala. Ako prima samo zaista bolesne i kompliciranije slučajeve, onda je možda zaboravio šta rade primarni pedijatri. Ali svejedno, mogao se prisjetit u međuvremenu, kad se već prihvatio tog internet-liječništva, ako se mene pita. Ma zapravo, ja mislim da je on baš zadovoljan sa sobom ovakvim kakav jest.
    Ajme, meni se toliko očigledno ne radi danas . Idem prakticirat samodisciplinu.

  47. #97
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    pa niti nas nije slala dalje, dobro dok ne mora... pa pretpostavljm da ima kompliciranije slučajeve... bilo bi glupo da na Rebro dođu roditelji zbog mjerenja težine i visine, tj. sistematskog pregleda koji pedijatar u DZ radi... on valjda očekuje da ćeš obična pitanja, tipa to spavanje pitat svog pedijatra u DZ kad dođeš na pregled a ne njega...

    imaš ti pravo vertex, treba radit...

  48. #98
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    TINA, ja se slažem da nećeš ići na Rebro i kod Richtera na sistematski.
    Ali, ako pišeš na jednom tako otvorenom mediju kao što je cybermed, svakako možeš očekivati da ćeš dobiti svakakva pitanja. I prema svakome od njih (i prema pitanju i prema autoru) se trebaš odnositi sa jednakim poštovanjem.
    Kao što i mi na ovome forumu jednako tretiramo i pitanje "smijem li jesti krušku" kao i relaktaciju.
    I zamisli da se koja od nas savjetnica drzne napisati: to smo već sto puta rekle ili kaj me sad to pitaš ili zamisli je li moja baba Manda mogla razmišljati hoće li jesti krušku ili jabuku.
    Zato taj posao i ne mogu raditi svi.

    A što se opisa radnog mjesta doktora tiče, rekla bih kako je veliki dio njihova posla i velika obaveza - očuvanje zdravlja.
    Vjerojatno jednakovrijedna kao i liječenje bolesti.
    Posljednje uređivanje od apricot : 04.05.2011. at 15:00 Razlog: tipfeler

  49. #99
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Ma ja se i slažem s tobom... ali opet kažem kao što su i neke druge forumašice rekle da on s tim zajedljivim odgovorima pokušava ljude malo protrest i navest da misle svojom glavom....
    trebalo bi i na forumu nekad tako ako mene pitaš, jer neki ljudi se stvarno boje učiniti bilo što bez da se konzultiraju s nekim i to po meni nije dobro, ovaj forum bi trebao biti za izmjenu iskustava i sl. ali baš da odgajaš dijete po odgovorima na forumu bez iznimke.. pa to je malo too much... treba koristit zdrav razum i roditeljski instinkt, a to se neće razvit ako za sve ideš odmah pitat joj što bi cure s foruma napravile, još što Richter misli o tome... roditeljstvo je teška stvar ali nije baš tako strašno.. treba promatrat svoje dijete i naravno uvažavati i svoje neke potrebe i tu prvenstveno nalaziti odgovore na neka svakodnevna pitanja...

  50. #100
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    A meni je zanimljivo kako je dr. Richter usprkos osebujnom načinu komunikacije na Cybermedu još uvijek tamo i odgovara na pitanja. Očito nije zamijenjen nekim drugim pedijatrom. Opet kažem, ne sviđaju mi se pojedini odgovori koje sam pročitala. Ali nije dr. Richter jedini pedijatar, niti jedini koji na netu odgovara na pitanja, pa neka mu se obraćaju ljudi kojima odgovara njegov stil. A očito da takvih ima.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •