Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 233 od 233

Tema: dr. Richter o dojenju

  1. #201
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ok, ali nisi mi odgovorila na pitanje, valjda ga nisam dobro postavila, lol.
    Mene je zanimalo kako su u priču uletile emocije nedojećih majki, odnosno ne vidim da je u diskusiji bilo nečega što bi dovelo u pitanje njihovo pravo na emocije. S druge strane, Deaedi je jasno i glasno emocije osobe o kojoj razgovaramo proglaila banalnim i nerealnim. Pa sam zapravo pitala jesmo li mi ovdje u diskusiji na neki način omalovažavali emocije nedojećih, kad ih ti imaš želju braniti.

    Što se tiče ovoga što pišeš, meni je to opis dviju krajnosti. Ja isto volim jasan i otvoren razgovor, i volim da mi se podastre realnost. Da treba pritom bit nepristojan i bahat, s tim se ne slažem. Također, može se uvažiti emocije pacijenta bez "plačem s tobom i držim te za ručicu". Zapravo - poštovanje je ono o čemu i ja pišem.

  2. #202
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni previđaš da je posao liječnika da se primarno ne bavi emocijama pacijenta, nego da hendla konkretnu osobu i njenu zdravstvenu situaciju, osim ako nisu emocije toliko tu osobu obuzele da onda treba primarno rješavat pitanja emocija (psihijatri).
    Jest, vala. Ali...
    Ali konkretna situacija jest hipotireoza i majka dojilja.
    Živim u zabludi u kojoj je jednom endokrinologu pis ov kjek provjeriti postoji li u šumi lijekova neki koji je kompatibilan s dojenjem.

  3. #203
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    [QUOTE=vertex;1908180]Ok, ali nisi mi odgovorila na pitanje, valjda ga nisam dobro postavila, lol.
    Mene je zanimalo kako su u priču uletile emocije nedojećih majki, odnosno ne vidim da je u diskusiji bilo nečega što bi dovelo u pitanje njihovo pravo na emocije. S druge strane, Deaedi je jasno i glasno emocije osobe o kojoj razgovaramo proglaila banalnim i nerealnim. Pa sam zapravo pitala jesmo li mi ovdje u diskusiji na neki način omalovažavali emocije nedojećih, kad ih ti imaš želju braniti.
    QUOTE]

    Ajde, o tome se dosta raspravljalo, ne želim antagonizirat forum i usijavat atmosferu jer nema nikakvog smisla, pa ću ti preko PP-a što točno mislim.

  4. #204
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Aj dobro .

  5. #205

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Jest, vala. Ali...
    Ali konkretna situacija jest hipotireoza i majka dojilja.
    Živim u zabludi u kojoj je jednom endokrinologu pis ov kjek provjeriti postoji li u šumi lijekova neki koji je kompatibilan s dojenjem.

    HIPOtireoza, odnosno terapija tog stanja JEST kompatibilna s dojenjem, osim ako endokrinolog nije izričito zabranio (ali onda nije problem u terapiji, nego je sve skupa kompleksnije). Hipotireoza se liječi uzimanjem nadomjesne terapije, tj. pijenjem tiroksina, hormona kojeg inače luči zdrava štitnjača. Ja sam dojila uz tu terapiju, SVI liječnici s kojima sam bila u doticaju (endokrinolog, ginekolog koji je pratio trudnoću, neonatolog, padijatar) znali su za to, i rekli da je u redu.

    HIPERtireoza - lijekovima se supresira rad štitnjače. Ne znam jesu li raspoloživi lijekovi za hipertireozu kompatibilni s dojenjem. Neki liječnici kažu da propiltiouracil (PTU) može ići, ali ne bih ovdje ulazila u to.

    U navedenom primjeru, radilo se o HIPERtireozi.

    Edit: Cubana, citiram tvoj post, ali i drugi su pisali. Znam da znaš ovo što sam napisala, samo nisi znala da se ovdje radi o hipertireozi.
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 09.06.2011. at 14:06

  6. #206
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ako dobro svhaćam, odna problem ipak nije tako lako rješiv i relativno medicinski banalan, tj. je li bi dr. Bošnjak i dr. opće prakse znali na to lakonski odgovorit?

  7. #207
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Moj lapsus, potpomognut Ininm.
    Na PTU sam i mislila kad sam pisala post, al otišlo mi "hipo" jer je samnom u rodilištu ležala majka četvero djece, a zadnja dva je dojila pod PTU.

    Edit: živa i zdrava majka i dijete su najvažniji u cijeloj priči. Ali otpiliti, a ne savjetovati mi je bez veze.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 09.06.2011. at 14:11

  8. #208
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako dobro svhaćam, odna problem ipak nije tako lako rješiv i relativno medicinski banalan, tj. je li bi dr. Bošnjak i dr. opće prakse znali na to lakonski odgovorit?
    uopće nitko ne dovodi u pitanje treba li dvaput, triput, n-put... razmisliti oko terapije uz dojenje, nego o načinu na koji doktor banalizira problem i svodi ga na majčinu ovisnost o dojenju, patološku vezanost za dijete, blabla...
    i naravno da nitko ne očekuje "lakonske odgovore", pa zdravlje je u pitanju!
    nema lakonskih odgovora ni na pitanje: "smijem li jesti jagode dok dojim"?
    ili si odlučio raditi takav posao ili nisi; sredine ne bi trebalo biti.

  9. #209
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    koliko filozofiranja, samo da ne bi morali jasno napisati: majci koja doji jednogodišnje dijete nije prikladno reći "ajd' stara ne brij, dojenje tolikog djeteta je ionako besmisleno".

    stvarno je topic otišao u kupus.

  10. #210

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ma naravno da nije prikladno, zbilja, o čemu uopće raspravljamo.

  11. #211
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni previđaš da je posao liječnika da se primarno ne bavi emocijama pacijenta, nego da hendla konkretnu osobu i njenu zdravstvenu situaciju, osim ako nisu emocije toliko tu osobu obuzele da onda treba primarno rješavat pitanja emocija (psihijatri).

    Mislim, sve je emotivno obojeno... Kao da je manje emotivno obojeno suočavanje majke da joj je dijete astmatičar, primjerice... Ništa od toga nije lako i jednostavno i ja osobno ne očekujem da se liječnik lijepi na to.

    Iskreno (jer sam ja takva osoba) liječnici stila "držim za rukicu i plačem s tobom" (one koje bih ja tako percipirala) mi em nisu bili od pomoći, em me to s njihove strane opterećivalo i očekivala sam "poslovni odnos, uz poštujem ja tebe, poštuj i ti mene ništa manje". Jer takvu vrst supporta dobijam od doma, od foruma, od neke svoje niše. Njemu dolazim za to da on to sa strane pogleda i kaže što misli.

    I po nekim teorijama o prenošenju loših vijesti, loše je ako se zapadne u previše suosjećanja jer onemogućuješ toj osobi da krene dalje.

    E, sad - što je previše... i koliko čekat pacijenta da prihvati sam od sebe neku dg, a kad je potreban šokovit pristup - ne znam, svi se slažemo da je malo grublji Richter u komunikaciji.
    Potpis.

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    koliko filozofiranja, samo da ne bi morali jasno napisati: majci koja doji jednogodišnje dijete nije prikladno reći "ajd' stara ne brij, dojenje tolikog djeteta je ionako besmisleno".
    A zašto joj nije prikladno to reći: očito ne razumije što joj njen liječnik govori na fini način, pa nekad treba i ovako formulirati. Zato je meni način komunikacija dr. Richtera skroz razumljiv - s nekim ljudima valjda moraš tako komunicirati. Svaka čast dojenju, ali ako dijete ima već 1g, ajde se pobrini sada za svoje zdravlje, i to stavi na prvo mjesto, jer dijete treba imati (zdravu) majku. I mislim da je to prioritet nad dojenjem. Osobno, ja smatram da je zdravlje majke bitnije od dojenja, između ostalog, ja sam tako postavila stvari kod svoje djece, bolje da imaju nedojeću majku, nego bolesnu i izmućenu. To je valjda egoizam.

  12. #212

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.cybermed.hr/forum/specija...gode_i_dojenje

    Odvalila sam na Jagodicu Bobicu

    Sve ostalo mi je...
    ja se slazem s tinom...svidja mi se nacin komunikacije i mislim da bi svi ljecnici trebali biti takvi...i istina je i ono sto on kaze, da se svak ipregled masno naplacuje nebi isli po takve savjete kakve trenutno ljudi traze od ljecnika

    i da...citiram ovo jer sam vecinu ja pisala i mogu reci da mi je tad to bio problem gdje sam vjerojvala da je problem u jagodama i eto...ispostailo se d anema nikakve veze s njima...da diejte ima ad i sasvim slucajno je izbijalo bas tadi ...

  13. #213
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka čast dojenju, ali ako dijete ima već 1g, ajde se pobrini sada za svoje zdravlje, i to stavi na prvo mjesto, jer dijete treba imati (zdravu) majku.
    Ali ovo vrijedi i za dijete od tjedan dana. Kakve onda veze ima koje je dijete dobi? Al ako postoji kompatibilan i prikladan lijek, zašto ga majka ne bi dobila pa da dijete i u školu ide?

  14. #214
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ovo vrijedi i za dijete od tjedan dana. Kakve onda veze ima koje je dijete dobi? Al ako postoji kompatibilan i prikladan lijek, zašto ga majka ne bi dobila pa da dijete i u školu ide?
    Već je cvijeta na to odgovorila:

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    itekako mi je jasno. al odgovor "ja nisam spremna na brutalan prekid" spada u stvari u kategoriju previše se opterećujemo, ima pravo rihter, previše kompliciramo. žena ima ozbiljne zdravstvene probleme, endokrinolog joj je rekao da prestane dojiti, dijete ima godinu dana, nije novorođenče, taman da i nađe lijek koji je komaptibilan dojenju, zdrav razum ti govori da dio tog lijeka mora doć i u mlijeko. a zašto? koliko god to bilo neškodljivo, više je škodljivo od nemasnog ili punomasnog mlijeka. druga je stvar da se radi o bebi od nekoliko mjeseci.

  15. #215
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    postoji i mogućnost odgode terapije da se dojenje ne prekida naglo, ili zamjenske terapije u tom periodu.

    ne govorim za ovaj konkretni slučaj nego općenito.

    ali liječnik mora imati razumijevanja za situaciju da bi krenuo tim putem, ako je moguće.

  16. #216

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis.



    A zašto joj nije prikladno to reći: očito ne razumije što joj njen liječnik govori na fini način, pa nekad treba i ovako formulirati. Zato je meni način komunikacija dr. Richtera skroz razumljiv - s nekim ljudima valjda moraš tako komunicirati. Svaka čast dojenju, ali ako dijete ima već 1g, ajde se pobrini sada za svoje zdravlje, i to stavi na prvo mjesto, jer dijete treba imati (zdravu) majku. I mislim da je to prioritet nad dojenjem. Osobno, ja smatram da je zdravlje majke bitnije od dojenja, između ostalog, ja sam tako postavila stvari kod svoje djece, bolje da imaju nedojeću majku, nego bolesnu i izmućenu. To je valjda egoizam.
    upravo to...neki ne shvacaju ili ne zele shvatiti kad se obajasnjava na lijep nacin, i takvi su u stanju isto preipitivati 10x da ne bi mozda nasili na odgovor koji im se svidja...

  17. #217
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    U stvari, ako ja dobro shvaćam... dvije forumašice koje su se dopisivale s dr. Richterom su, po protoku vremena, nekako došle na njegovo - Angelina2 i ivanaZG, ako dobro pamtim... Malo je da bi se radilo neko "pravilo"... I tko zna je li tu pripomogao ovaj "šokoviti pristup" i "išpuavanje iz njihovog tadašnjeg emotivnog stanja tj. liječnikovo zanemarivanje konkretnih emocija kao irelevantnih za njegov sud" ili protek vremena. Ali, evo, uzmite i ovo u obzir.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.06.2011. at 15:22

  18. #218
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ček, angelina, ti si jagodica bobica

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    .

    ali liječnik mora imati razumijevanja za situaciju da bi krenuo tim putem, ako je moguće.
    ja ne razumijem o čemu mi ovdje raspravljamo.
    rihterovi odgovori su takvi - bahati, bezobrazni, sigurni u sebe. duhoviti.
    bilo da se radi o dojenju ili astmi ili bilo čemu. a evo, kaže mima, da je prilično čitan. valjda ga ljudi ipak cijene.
    i, da, nema neko visoko mišljenje o produženom dojenju.

    meni osobno, taj pristup paše. volim banaliziranje svog problema jer to znači u mojoj glavi da problem nije tako strašan ako ga se banalizira. radilo se to o bolesti ili o dojenju. ako on banalizira prestanak dojenja djeteta od godine dana, to znači da to i nije tako strašno. meni bi to došlo ko melem na ranu. uostalom, uputio ju je na endokrinologa. da njega pita. jer on nije stručan. i onda dodao svoje mišljenje o produženom dojenju
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 09.06.2011. at 15:27

  19. #219
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    bi li isto mislila da banalizira ostanak roditelja uz hospitalizirano dijete, jer eto on to smatra bezveznim?

    nije tu meni sporan richter kao richter niti bih ga komentirala, problematično mi je da ijedan liječnik koji se bavi djecom ima takav stav o dojenju.

  20. #220
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    taman da i nađe lijek koji je komaptibilan dojenju, zdrav razum ti govori da dio tog lijeka mora doć i u mlijeko. a zašto? koliko god to bilo neškodljivo, više je škodljivo od nemasnog ili punomasnog mlijeka. druga je stvar da se radi o bebi od nekoliko mjeseci.
    Možda kompliciram, ali ako tako gledaš onda je količina lijeka ista, a bebica manja. I količina podoja veća. Po toj logici bi bilo bolje prestati dojiti mlađu bebu.
    Ne mislim da je problem jednostavan, ali u komunikaciji s kompetentnim liječnikom trebalo bi se lako naći rješenje. Pa bilo to i prestanak dojenja.
    A Richter... ne volim bahate i nekulturne.

  21. #221
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A propos hospitalizacije, meni je osobno najviše pasao pristup Srebrenjaka - može se ostati od 10-20 navečer, bez noćenja, osim ako si u apartmanu. Dobro mi je dolazilo to vrijeme navečer za razbistrit glavu, sredit logistiku, predahnut. Radilo se o nedojenom djetetu jasličke dobi. Možda i o tome isto i svi pacijenti ne misle isto.

  22. #222
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    i kako bi se osjećala da ti je liječnik rekao da si loša majka jer ne ostaješ uz dijete, i šta ti sad imaš sređivati logistiku umjesto da sjediš uz djetetov krevet?

    nije loše pogledati stvar iz drugog kuta.

  23. #223
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    i kako bi se osjećala da ti je liječnik rekao da si loša majka jer ne ostaješ uz dijete, i šta ti sad imaš sređivati logistiku umjesto da sjediš uz djetetov krevet?

    nije loše pogledati stvar iz drugog kuta.
    Pa sigurno ih ima i misle. Ako bi mi rekli, ne bih ostala dužna. To sigurno misli i jako puno njih što će ovo pročitat. Ljudi uvijek misle što žele mislit - živim s tim.

  24. #224
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    bi li isto mislila da banalizira ostanak roditelja uz hospitalizirano dijete, jer eto on to smatra bezveznim?

    .
    pa naravno.
    jer ako nije moguće ostati s djetetom (kao što sam lani morala ostaviti M preko noći u šibenskoj bolnici), meni, s mojom sklonosti drami, najbolje bi legao odgovor - ma daj, nemoj pretjerivati, šta će joj bit tih par sati po noći. niš. spavati će i ti ćeš ujutro doći. štaš se gobit na stolici uz krevet.

    a ako je ostanak moguć, onda bi me iskreno bolila briga za mišljenje jednog doktora oko ostajanja uz dijete.

    ja nisam ko ina, takav pristup ima i šibenska bolnica, s time da sam ih namolila da ostanem do pola noći. i suze i suze isplakala kad sam odlazila. i svih molila da šta im smetam na toj faking stolici, u praznoj sobi. i svakakve crne scenarije u glavi slagala.

  25. #225
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Možda kompliciram, ali ako tako gledaš onda je količina lijeka ista, a bebica manja. I količina podoja veća. Po toj logici bi bilo bolje prestati dojiti mlađu bebu.
    .
    pa jest. ima logike.
    al ne znamo što bi odgovorio mami mlađe bebe

  26. #226
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ali si ih molila da ostaneš, je li tako. a da nisi pitala, poslali bi te doma.

    samo o tome pričamo - o pravu one mame da dobije alternativno rješenje, ako ono postoji. i da je se ne kritizira što joj takva glupost uopće pada na pamet.

  27. #227
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    ali si ih molila da ostaneš, je li tako. a da nisi pitala, poslali bi te doma.

    samo o tome pričamo - o pravu one mame da dobije alternativno rješenje, ako ono postoji. i da je se ne kritizira što joj takva glupost uopće pada na pamet.
    Slažem se apsolutno. Doduše, realno naš sustav neelastičan i alternativna rješenja, ma na koju ona stranu pretezala - su najčešće takva da ih možeš dobit samo privatno, zato ljudi i idu privatno.

    Cvijeta, pretpostavljam da je ljude u šibenskoj bolnici bilo strah da se ne stropoštaš sa stolca tijekom noći pa da budu odogovorni za to.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.06.2011. at 15:59

  28. #228
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    i suze i suze isplakala kad sam odlazila.
    U stvari, moram se ispravit - ovako je i meni bilo prvi put, na nepoznatu dg, preko noći, najviše me smirila sestra jedna koja mi je rekla kako to sve ide i umirila me oko kontakata i razgovora s dr-a, a panika je nastala jer su dr-ovi samnom nejasno komunicirali (što joj je uopće, tj. na što sumnjaju).

    Ali, drugi put, kad se boravak protegao na 2 tjedna, odgovaralo mi je ovo da smo preko noći doma.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.06.2011. at 16:19

  29. #229

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    zato što je endokrinologu važnije da liječi primarnu bolest i ne obazire se na dojenje
    jer, nije rijedak slučaj da endokrinolozi zabrane dojenje, a onda ispadne da ipak postoji kompatibilan lijek, samo se nekome nije činilo važnim da ga pronađe
    Ne samo endokrinologa, nego liječnika općenito ( i opća praksa i pedijatri). Realno, maleni broj lijekova traži prekid dojenja. A opet, liječnicima je (čini mi se) lakše zabraniti dojenje nego reći "ne znam" i provjeriti kod liječnika koji zna.

  30. #230
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ne samo endokrinologa, nego liječnika općenito ( i opća praksa i pedijatri). Realno, maleni broj lijekova traži prekid dojenja. A opet, liječnicima je (čini mi se) lakše zabraniti dojenje nego reći "ne znam" i provjeriti kod liječnika koji zna.
    Ne bi se složila da je lakše...

    Zamisli koji je rizik da dozvoli dojenje ako nije 100% siguran da bebi lijek koji se izluci u mlijeko ne moze naskoditi.

  31. #231

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    Nije, nego upravo obratno
    slazem se i upravo ga obozavam.... al bi vjerovatno isto preslagivala nekoliko puta pitanje da ne piknem kako Marija kaze u akupunkturnu tocku... lol... al da je duhovit i osvjezavajuce iskren, je!!!!

  32. #232
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Baš

  33. #233
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    poanta je da postoje liječnici koji su pedijatri "opće prakse" i specialisti sa pet subspecijalizacija i čovjek bi očekivao da nekog Đikića ne ideš pitat da ti izračuna kosinus ili mu pričat markove konake o svojem shvaćanju fizike na osnovu dokumentarca na htv-u, a to što je kod nas svatko dr.znanosti je tipično nasljeđe komunizma , a njbolje je ako mu možeš reći "ti" i poslati ga u neku stvar, a on se usavršava i uči već30 godina-uravnilovka.
    Posljednje uređivanje od pikula : 20.06.2011. at 19:54

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •