Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: CZSS podnio zahtjev za zabranu kontakata oca sa djetetom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    18

    Početno CZSS podnio zahtjev za zabranu kontakata oca sa djetetom

    Evo mene opet nakon nekog vremena, budući da su posjetioci ovog foruma vjerujem upoznati sa mojim prijašnjim postovima, evo nastavka mog slučaja.

    Budući da otac ne dolazi od kraja 08.mj.2009 na druženja sa djetetom na našu adresu, a kako imamo nadzor nadzorni je to naravno prijavio u izvještajima. Isto tako od 12 mj više uopće otac niti ne pita za dijete jel živo itd.....naplata alimentacije je krenula jer ima uvjetnu na godinu dana pa tu i tamo još zakasni koji dan sa uplatom ali mislim da kad prođe u ljetu tih godinu dana od presude da bude opet sve po starom, tj. da budemo se opet natezali, tj. da namjerno ne bude plaćao na vrijeme.
    U međuvremenu sam saznala i da je ostao bez vozačke radi brda kaznenih bodova i prometnih prekršaja (najviše radi prebrze vožnje). Nadzorni iz CZSS me obavijestio da je djelatnica centra koja ima to sve preko sebe podnijela zahtjev sudu da se ocu zabrani kontakt sa djetetom jer isti nije dolazio na druženja sa djetetom. Merne sad zanima ako netko ima sličnih iskustava da mi pojasni što mogu očekivati na sudu, jer i ako otac bude primio poziv za ročište, on bude makar iz čistog inata nešto muljao da nije dolazio jer je bio bolestan, nije imao prijevoz (mislim, da ne povjerujete kakve on sve priče ima i može plasirati). S druge strane, sam se nije nikad pojavio u CZSS da bi eventualno izjavio ili javio da je spriječen radi nečeg dolaziti na druženja, čak je prilikom donošenja uplatnica o izvršenim uplatama alimentacije na upozorenje djelatnice Centra sam izjavio da bude došao taj tjedan na druženje, međutim njega uopće nema.

    Zanima me kako bi sud mogao reagirati, tj. da ne bi na kraju ispalo da se njemu dozvoli da on dolazi po dijete (a dijete ga uopće ne poznaje) i da sve ostane na upozorenju pa da se dalje produži to druženje pod nadzorom....i da li mogu iskoristiti to saznanje radi čega je ostao bez vozačke dozvole (dobila sam info iz izvora u MUP-u, a mogu vjerojatno i od odvjetnika zatražiti da službeno zatraži od mupa info) za ubuduće da mogu ne dozvoliti da nakon nekog vremena može voziti dijete nekud (poznavajući njegov nagon za ludom vožnjom).

    Ah, vidim da sam svašta namrljila ovdje ali jednom rječju zanima me ako netko zna što bi sud mogao i kako rješava takve situacije, tj. da li prihvaća zahtjev CZSS ili postane blag ukoliko otac počne sipati argumente (ako ih ima) zbog čega nije dolazio na druženja sa djetetom.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    prvi put cujem da CZSS samoinicijativno BEZ VALJANOG RAZLOGA pokusava izvesti zabranu kontakta! ma sta si oni zamisljaju?????????????????????????????????''
    umjesto da rade svoj posao izigravaju neki zakon. Nema sanse da niti jedan sud na svijetu donese takvu presudu SAMO zato jer otac ne dolazi na druzenja. Zna se koji su to zakonski uvijeti koji se moraju ispuniti da bi se nekome ZABRANILO vidjanje sa djetetom, a prvenstveno je to sigurnosti djeteta dok je sa tom osobom, zlostavljanje itd., a ne neodlazak.. kakva glupost.
    Osobno da sam na tvom mjestu bi zabranila takvo postupanje centra jer ces se od toga samo navuci svraba na ledja, povlaciti ces se po sudovima, bivsi muz, a moguce jednog dana i tvoje vlastito dijete ce ti to sigurno zamjeriti, a apsolutno nista neces postici sa tim. Jedino ce stvoj BM jednog dana imati ispiru zasto nije dolazio, ja mu nebi dala taj gust.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    prvi put cujem da CZSS samoinicijativno BEZ VALJANOG RAZLOGA pokusava izvesti zabranu kontakta! ma sta si oni zamisljaju?????????????????????????????????''
    umjesto da rade svoj posao izigravaju neki zakon. Nema sanse da niti jedan sud na svijetu donese takvu presudu SAMO zato jer otac ne dolazi na druzenja. Zna se koji su to zakonski uvijeti koji se moraju ispuniti da bi se nekome ZABRANILO vidjanje sa djetetom, a prvenstveno je to sigurnosti djeteta dok je sa tom osobom, zlostavljanje itd., a ne neodlazak.. kakva glupost.
    Osobno da sam na tvom mjestu bi zabranila takvo postupanje centra jer ces se od toga samo navuci svraba na ledja, povlaciti ces se po sudovima, bivsi muz, a moguce jednog dana i tvoje vlastito dijete ce ti to sigurno zamjeriti, a apsolutno nista neces postici sa tim. Jedino ce stvoj BM jednog dana imati ispiru zasto nije dolazio, ja mu nebi dala taj gust.

    Ne znam kako sud postupa samo velim ono šta mi je rekao suradnik centra koji dolazi na nadzor a otac se ne pojavljuje. Naravno da nitko ne može prisiliti njega da dolazi, ali rješenje je još na snazi o nadzoru i naravno da samim tim i stručni suradnik centra dobija naknadu i putne troškove pa oni moraju barem radi toga nešto riješiti i dobiti neko drugo rješenje od suda. E sad šta bude sud napravio, ne znam, otac nije dolazio, ne pita, ne skrbi sa svoje strane nikako (ako se tu ne računa alimentacija koju eto nekako plaća na vrijeme po presudi jer je dobio uvjetnu budući da nema šanse za nekom ovrhom jer radi na crno), dijete ga ne poznaje i nema šanse da bude samo sa njim nekud htjelo ići.....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj tuga05 prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da samim tim i stručni suradnik centra dobija naknadu i putne troškove pa oni moraju barem radi toga nešto riješiti i dobiti neko drugo rješenje od suda.
    pa je rješenje toga onda nebulozno kao ovo? mislim stvarno..
    Ja se sve nadam da ce moj BM jednog dana, ne znam kada, pokazati zanimanje za svoje dijete i kada se taj dan desi sigurno cu to prihvatiti, nikada nebi radi nedolaska trazila zabranu prilaska. Toliko problema oko toga bude, tvoje dijete bude jedno od 3je djece u cijelom vrticu ili skoli o kojem svi nastavnici i osoblje pricaju ( jer ima zabranu prilaska svog oca ), ti postajes meta svakakvih prica i razgovora, a sve to bez ikakvog razloga, jer je jedan radnik centra osmislio nacin da sebi ispuni vrijeme, doslovno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    pa je rješenje toga onda nebulozno kao ovo? mislim stvarno..
    Ja se sve nadam da ce moj BM jednog dana, ne znam kada, pokazati zanimanje za svoje dijete i kada se taj dan desi sigurno cu to prihvatiti, nikada nebi radi nedolaska trazila zabranu prilaska. Toliko problema oko toga bude, tvoje dijete bude jedno od 3je djece u cijelom vrticu ili skoli o kojem svi nastavnici i osoblje pricaju ( jer ima zabranu prilaska svog oca ), ti postajes meta svakakvih prica i razgovora, a sve to bez ikakvog razloga, jer je jedan radnik centra osmislio nacin da sebi ispuni vrijeme, doslovno.
    Samamama,

    meni nikad nije bio cilj da dijete ne viđa oca.....uostalom to se vidi i po tome što sam mu ja vodila dijete kad se on sjetio svaki 6.tjedan, prije te sudske odluke o viđanju pod nadzorom, kad je stupila na snagu ta odluka jedno vrijeme je dolazio pa sve rjeđe i od 10 mj. prošle god. ga nema. Ja znam da se nikog ne može prisiliti ali onda ili nek viđa dijete ili ne,a ne da se dijete i mota samo....i odkad je to rješenje na snazi ja sam sa svojim djetetom na dan kad je to bilo određeno bila doma u navedeno vrijeme uz prisustvo soc. radnika....a isto tako sam mogla to vrijeme kvalitetnije iskoristiti i otići nekud sa djetetom....ja ga nisam ni spriječila da se druži niti ništa....samo je sad pitanje kako oni misle to riješiti budući se otac nije pridržavao tog rješenja.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj tuga05 prvotno napisa Vidi poruku
    .samo je sad pitanje kako oni misle to riješiti budući se otac nije pridržavao tog rješenja.
    to onda rješava i policija izmedj ostalog.
    znas li da ukoliko otac koji ima zabranu prilaska i jednog dana odluci kontkatirati svoje dijete i dodje ga vidjeti ispred skole npr., ili ispred vrtica, nastavnik ili odgajatelj je DUZAN pozvati policiju.

    po meni je najbolje da ukines i to vidjanje pod nadzorom, radi kojeg samo sjedis doma u to vrijeme. Ne znam vise sta bi rekla,. puno nas ima probleme sa tom istom stvari, otac na dolazi, ne kontaktira, ne pita.. iz svega toga je najbolje sto se vise distancirati, a meni je osobno bio jedini nacin da stavim centar i svih na stranu.
    Ja sam svojoj socijalnoj radnici zadnji put zabranila da me zove ili poziva u centar, a to je radila zato jer do BM nije mogla nikako doci. Ma rekoh; sta to mene briga? pa sta bi se ja trebala povlaciti po sudovima i centrima zato jer netko drugi ne izvrsava svoje obaveze ? ma ne pada mi na pamet, ako nista drugo neka izdaju tjeralicu za njim, ja se sigurno necu baviti sa time. Tako da evo, mogu reci da sada funkcionira kako treba, dobivam uredno mjesecno uzdrzavanje od centra, povremeno moram samo obavijestiti ima li kakve promjene stanja i to je to. Kako ce se oni naplatiti od njega i sta ce poduzimati me uopce ne zanima, ali ne dozvoljavam da mene ili moje dijete itko sa time opterecuje.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Znam da nije ovo tema razgvora al htjela bi zamolit da mi samamama odgovori dali to mjesecno uzdržavanje od centra dobiva u unom iznosu koji je dogovoren ili samo 50%,Naime moj bivši također ne plača,tj mi smo tek riješili sud,al kolko mi se čini da od te njegove alimentacije neće biti ništa,jer isto nigdje ne radi.pa me zanima kome se treba javit.i dali centar plača 100% ili 50% od dogovorenog.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    aj aj lucik@ , da barem centar toliko placa :D oni ti placaju 50% minimalnog iznosa odredjenog zakonom, sto ti ispada na nekih 430-tak kuna mjesecno... jad i bijeda sve u svemu.

  9. #9
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    kada ja vidim svoje dijete uplakano jer se njen otac ne žli družiti s njom i jer se nije pojavio na dogovorenim druženjima jer je pio u lokalnom kafiću s ekipom i novom curom, ja bi mu isti moment ukinila skrbništvo i zabranila dolaske jer, JE to zanemarivanje djeteta i JE to nebriga, i JE to psihičko maltretiranje djeteta za kojeg ponekad osjećam da bi joj bilo bolje da ne zna tko joj je otac (da ja ne znam :D) nego da ima ovakvog kakvog ima.
    ne znam za njegova prava, al czss se brine o djetetu, o pravu mog djeteta na susrete i druženja s ocem a osoba koja joj to uskračuje čini loše po emocionalno stanje djeteta, u ovom slučaju baš on.
    sve što je loše po dijete, treba ukinuti, pa makar to bila druženja, a njenih razočarenja, suza i čekanja i meni je puna kapa, i uopće ne smatram da to nije razlog za zabranu viđanja.
    pa ili viđaj ili ne viđaj dijete, al ne pravi ga budalom jer to užasno negativno utječe na djetetov emocionalan razvoj, nije to loptica koje se šuta kako ti padne na pamet.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj nine prvotno napisa Vidi poruku
    kada ja vidim svoje dijete uplakano jer se njen otac ne žli družiti s njom i jer se nije pojavio na dogovorenim druženjima jer je pio u lokalnom kafiću s ekipom i novom curom, ja bi mu isti moment ukinila skrbništvo i zabranila dolaske jer, JE to zanemarivanje djeteta i JE to nebriga, i JE to psihičko maltretiranje djeteta za kojeg ponekad osjećam da bi joj bilo bolje da ne zna tko joj je otac (da ja ne znam :D) nego da ima ovakvog kakvog ima.
    ne znam za njegova prava, al czss se brine o djetetu, o pravu mog djeteta na susrete i druženja s ocem a osoba koja joj to uskračuje čini loše po emocionalno stanje djeteta, u ovom slučaju baš on.
    sve što je loše po dijete, treba ukinuti, pa makar to bila druženja, a njenih razočarenja, suza i čekanja i meni je puna kapa, i uopće ne smatram da to nije razlog za zabranu viđanja.
    pa ili viđaj ili ne viđaj dijete, al ne pravi ga budalom jer to užasno negativno utječe na djetetov emocionalan razvoj, nije to loptica koje se šuta kako ti padne na pamet.
    Nina,

    moram prvo reći da radije posjećujem rodin forum. Naravno da sam svoj problem ne samo sad nego i ranije predstavila na legalis forumu, i uvijek sam tako popljuvana da tko sam ja da ja branim ocu susrete sa djetetom (prijedlog je dao CZSS) da otkud CZSS pravo da zabrane susrete, da to oni samo rade da skinu posao sebi sa grbače, da se susreti zabranjuju u slučaju maltretiranja djeteta i ako je jedan roditelj "problematičan"....uglavnom, odlučila sam na legalis forum više ne ići, jer sam tamo uvijek popljuvana!!!
    U međuvremenu, dan nakon što je otac primio poziv za ročište u pošti je poslano (vidi se po datumu na štambilju) meni anoniman dopis (autor je ili otac, ili što je više vjerojatno očeva vanbračna partnerica koja me već više puta vrijeđala sms-ovima da ja lovim muške djetetom, i da onda prijetim alimentacijom i zatvorom itd) gdje se meni očitavaju prava oba roditelja, da oba roditelja imaju pravo na zajedničku skrb (to je meni jasno, ocu očito nije), i da otac istražuje mogućnost davanje mita djelatnicima suda i CZSS od moje strane, jer kao nijedno rješenje do sad nije u njegovu korist). Pri tome su mi poslali izlistan čitav OZ skinut sa neta gdje je podcrtano da ću i ja i djelatnici centra i suda odgovarati ukoliko se ja pismeno ne očitujem ocu za sporazum oko viđanja djeteta, da će on dati istražiti u kojim uvjetima dijete živi (čisto baljezganje, može dati istražiti što hoće, sve je čisto ko suza)!!!! autor se nije potpisao, pisano je na računalu. Na savjet djelatnika CZSS to sam odnijela i prijavu podnijela MUP-u,i rekli su mi da to obavezno napomenem sad uskoro kad bude ročište.....

    Prijedlog za zabranu susreta je dao CZSS a samo se ja kao majka prozivam u tom pismu da otkud meni pravo da djetetu uskratim druženje sa ocem, drugom bakom (koja btw nije poslala jednu čokoladicu za rođ., niti ne pita za nju).
    Za veliku subotu otac šalje sms da ja dovedem u grad dijete na uskrs (opet pokušaj a i argument za sud kao "njemu je ipak stalo do djeteta", ali ja se kao majka ne odazivam), ja sam nazvala i djelatnika CZSS koji dolazi na nadzor da se oglušim na taj sms jer on još uvijek ima određeno i još uvijek do ročišta vrijedi to rješenje da viđa dijete na mojoj adresi tad i tad.
    Moje dijete više ga i ne poznaje na slici, govori da je striček, makar ja njoj govorim tata....ali se sjeća da se tu i tamo znao doći poigrati...

  11. #11
    Beatrice77

    Početno

    Tuga05,ja sam u potpuno istoj situaciji kao i ti,samo što je moj ex postao užasno,ni sama ne znam kako bi to opisala,pasivno agresivan...samnom odbija razgovarat mjesecima,sad će biti godina dana,malu dođe vidjet dvaput tjedno,ali nikad ne pita ništa za nju,ako se usudim išta zucnuti u vezi nje,ode u drugu sobu,ili mi okrene leđa...donese joj igračku da se igra s njom i onda je odnese natrag doma...bolesno...nikad ništa nije dao za nju...nikakve novce,ništa...a na czss-u je servirao takve gadosti da mi se još vrti u glavi...da joj ne dam jest,da je prljava,da samo slatkiše dobiva,da je ne presvlačim...mislim,užas...svaki put kad ode tamo(žalit se na mene naravno)novu bljuvotinu servira...i sad je kao šlag na tortu podnio tužbu da se njemu dodijeli skrbništvo...
    Kako je to izgledalo na sudu,daj mi neki savjet,kako da se postavim?
    I btw,Legalis je katastrofa,samo pljuju po ženama...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •