Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 227 od 227

Tema: Koja ste krvna grupa?

  1. #201
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Joj Beti3, a možda smo i mutavi.
    Nije mu određivana krvna grupa, kao odrasloj osobi. U dječjoj dobi, vjerojatno je, jer je proveo dosta vremena u bolnici, ali roditelji nisu zapamtili.

    Koja je razlika da li znaš ili ne krvnu grupu, ako te u nesvjesnom stanju doveze hitna u bolnicu?

  2. #202
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Pa meni za vozacku nisu određivali krvnu grupu.znam ju jer sam dobrovoljni davatelj krvi.a i prosla sam tri cr

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  3. #203
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da ti neposredno prije transfuzije svejedno ponovno odrede krvnu grupu. To sto ja njima kazem da sam ta i ta njima ne znaci puno (bar je takvo moje iskustvo).

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    X
    I u rodilištu ne priznaju da im kažeš, nego trebaš papirnati nalaz.

  4. #204
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Vozačku sam dobila također bez određivanja krvne grupe. Znala bih to, baš me je zanimalo. Izgleda da je za zdravstvo riskantnije biti trudnica nego voziti auto

  5. #205
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Koja je razlika da li znaš ili ne krvnu grupu, ako te u nesvjesnom stanju doveze hitna u bolnicu?
    A čuj, razlika vjerojatno postoji, pogotovo danas kad je sve u kompjuteru. Pod uvjetom da imaš uz sebe zdravstvenu ili neki dokument.
    Pretpostavljam da se u one stare knjižice to i upisivalo.

  6. #206

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    ja sam najčešća A+,

    vjerujete li da ima nešto u onoj prehrani po krvnim grupama?

  7. #207
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da ti neposredno prije transfuzije svejedno ponovno odrede krvnu grupu. To sto ja njima kazem da sam ta i ta njima ne znaci puno (bar je takvo moje iskustvo).

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Obavezno se ponovo određuje krvna grupa u slučaju potrebe za transfuzijom, to sam i ja napisala nekoliko postova prije tvog, S2000.

    A kako biste onda čitali knjigu: Prehrana prema krvnoj grupi , ako ne znate istu?

    Malo se šalim, ali vjerujte da ste me ovom temom ostavili u čudu. Stvarno sam mislila da svi znaju svoju krvnu grupu. Uopće mi nije bitan razlog zašto bi se to znalo. Ja ne bih mogla da ne znam

  8. #208
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Obavezno se ponovo određuje krvna grupa u slučaju potrebe za transfuzijom, to sam i ja napisala nekoliko postova prije tvog, S2000.

    A kako biste onda čitali knjigu: Prehrana prema krvnoj grupi , ako ne znate istu?

    Malo se šalim, ali vjerujte da ste me ovom temom ostavili u čudu. Stvarno sam mislila da svi znaju svoju krvnu grupu. Uopće mi nije bitan razlog zašto bi se to znalo. Ja ne bih mogla da ne znam
    Ako nisi bila na nekoj operaciji ili nisi davatelj krvi kako bi onda znala?
    Mene su samo prije poroda trazili taj podatak .
    Od moje troje djece jedino mi je na papirima od najstarijeg sina pisala krvna grupa.za ostalo dvoje ne znam koja je

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  9. #209
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    starija tema, o utvrđivanju krvne grupe novorođenčadi u našim rodilištima http://forum.roda.hr/threads/21156-k...%91en%C4%8Dadi

  10. #210
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    a kad smo već kod papirnatog nalaza. Meni su na oba porod priznali nalaz krvne grupe iako je na njemu pisalo moje djevojačko prezime.
    prošli tjedan išla sam na operaciju u tu istu bolnicu i komplitirali su jer je na njemu djevojačko prezime. Neka im mm faxira vjenčani list li će oni poslat krv na Rebro da imaju crno na bijelo sve s novim prezimeno. Koje nepotrebno trošenje novaca.

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    X
    I u rodilištu ne priznaju da im kažeš, nego trebaš papirnati nalaz.

  11. #211
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Bodulice, tata ti nikad nije imao vozačku dozvolu, matrikulu za neki brod, nikad nije bio ni na jednoj operaciji, nije nikad slomio neku veću kost?

    Vjerujem da mu je bilo kad u prošlosti rađeno određivanje krvna grupe, ali možda ljudi to jednostavno ne percipiraju i ne pamte da im je netko rekao, ili ne pročitaju svoj karton, jer ih jednostavno ne zanima. Mnogi ljudi možda i ne znaju da postoje krvne grupe.
    Možda im je nekad neki liječnik i rekao koja su krvna grupa, ali su prešli preko toga, kao i preko saznanja gdje im je, što ja znam, slijepo crijevo ili hipofiza. Nepotrebno znanje za mnoge.
    tata nema vozačku, imao je položeno za vodiča čamca, čitav život je radio u prosvjeti, neke zdravstvene probleme je imao pa su mu možda i određivali krvnu grupu, ali njemu je taj podatak potpuno irelevantan pa ako ga je kad u životu i čuo nije zapamtio. sestra i ja smo ga pitale iz čiste znatiželje jer smo i ona i ja negativne, a mama je bila pozitivna pa nas je zanimalo, ali nije nam znao reći.

    meni su sad pred operaciju ponovno određivali krvnu grupu iako je znam. i ako se budem u skoro vrijeme ponovno podvrgnula op. žuči opet će mi tražiti novi nalaz. a ako je nešto hitno koliko sam shvatila onda ti šibnu 0 negativnu.

  12. #212
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    starija tema, o utvrđivanju krvne grupe novorođenčadi u našim rodilištima http://forum.roda.hr/threads/21156-k...%91en%C4%8Dadi
    Molim vas, nemojte čitati ovu linkanu temu. Osim zadnjeg posta i još 2-3 , sve su totalne netočnosti, da ne upotrijebim neku drugu riječ.

  13. #213
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    A čuj, razlika vjerojatno postoji, pogotovo danas kad je sve u kompjuteru. Pod uvjetom da imaš uz sebe zdravstvenu ili neki dokument.
    Pretpostavljam da se u one stare knjižice to i upisivalo.
    pomikaki, ne bih rekla da je to uopće na bilo koji način povezano (tj. da se ispravim - možda i je povezano, ali se ta veza ne koristi).
    Npr. dođem na hitnu (a znaš da dođem) i moram donjeti sve papire specijalista, diktirati nalaze, terapiju,... a zar ne bi bilo logično da hitna ima pristup npr. mojem kartonu?

  14. #214

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj mona prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nisi bila na nekoj operaciji ili nisi davatelj krvi kako bi onda znala?
    Mene su samo prije poroda trazili taj podatak .
    x

    Ja sam saznala svoju KG kod prvog darivanja krvi. Muž ne zna koja je KG, niti znam za djecu. Ako su i određivali u rodilištu, nisu nigdje u plavoj knjižici to zapisali, niti pedijatar ima taj podatak.

  15. #215

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas, nemojte čitati ovu linkanu temu. Osim zadnjeg posta i još 2-3 , sve su totalne netočnosti, da ne upotrijebim neku drugu riječ.
    U pravu si, išla sam opet pročitati.

  16. #216
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala puno na crtanju ha ha da zapravo moji roditelji su oboje 0+ al moja svekrva je Rh - pa je to ocito mm prenio bez obzira sto je on 0+.
    hvala puno. za sina ne znam Rh a ocito je 0 grupa.
    možda si se ponadala da su ti zamjenili dete, ha?

  17. #217
    frodo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    269

    Početno

    moj muz je AB+
    ja sam 0+
    dijete je A+

  18. #218
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas, nemojte čitati ovu linkanu temu. Osim zadnjeg posta i još 2-3 , sve su totalne netočnosti, da ne upotrijebim neku drugu riječ.
    nisam čitala do kraja, zapazila sam samo tvrdnju da se određuje krvna grupa djeteta ako je majka 0
    Ja sam 0+ i djetetu nije određena krvna grupa, a ni ne znam zašto bi to bio razlog.

  19. #219

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pomi, pa zato je i rekla da ne čitaš. To nema nikakvog smisla, određuje se KG uvijek kada je mama Rh-, i to zbog Rh faktora i postupanja nakon poroda ako je dijete Rh+, a ne ABO krvne grupe.

  20. #220

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    41

    Početno

    Ja sam B+, muž AB+, a za djecu nemam pojma

  21. #221
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    ja a-
    muž a+
    djeca 0-, a-, a+

  22. #222
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    ja 0-
    muž A+
    obe cure A+

  23. #223
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Ja AB-
    Muz A+
    Klinka A-

  24. #224
    Cokolina86 avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    16

    Početno

    Ja, muz i dvoje djece... svi O poz.

  25. #225
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    ja AB+, a muž 0-, za djecu ne znam..

  26. #226
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    ja 0+
    moja kcerka A+
    moj andelak A-
    oboma su odredili kad su se rodili, pise na onom papiru gdje su podaci o novorodencetu, koji dobijemo zajedno sa otpusnim pismom pri izlasku iz bolnice.

  27. #227

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno

    0+

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •