Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: jajnici se ostecuju cuvanjem od trudnoce?!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno jajnici se ostecuju cuvanjem od trudnoce?!

    Sta mi rece!!!
    Moram vam ovo ispricati. Pita mene jedna zenska kad mi planiramo bebu. Ja kazem ne jos, kad budemo spremni. Kaze ona :"nemoj se puno cuvati, mozes ostetiti jajnike, pa kasnije neces moci" :shock:
    Je li ikad iko cuo za ovakvu izjavu? Ja sam u soku. Ne da joj vjerujem, ali kako takve stvari ljudi mogu lupati i savjetovati te a i ne znaju te. Odakle im i sama pomisao da cu ja planiranje bebe raspraljati sa citavim svijetom. Mi smo malo vise od godinu dana u braku i vec su me svi poceli savjetovati sto ne radjam jos i je li nesto nije u redu s nama tj sa mnom. Prvo je zensko u pitanju.
    Ma imala bih jos svasta reci, ali ne zelim se jos vise nervirati oko glupih zena. Moram vam se malo izjadati. znam da dosta vas prolazi kroz ove komentare, samo me je interesovalo da li ste culi jos onakvu izjavu ikada.


    Promijenila naslov.
    plavaa

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Ja sam to cula, ali u nekoj malo drugacijoj interpretaciji.

    U kasnim 20-tima reproduktivna sposobnost zene pocne opadati. Ljudi vjerojatno nisu razumjeli tocno uzroke tome, pa su to pripisivali "naknadnim ostecivanjem jajnika".

    Zanimljivo je da su zene najplodnije u ranim dvadesetima, kad ogroman broj njih ni ne pomislja na majcinstvo.


    Ovdje ima npr. clanak o tome:
    http://www.iskon.hr/bebe/page/2002/10/17/0398006.html

  3. #3
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    u biti je žena u pravu može se svašta dogoditi: potres, poplava...

  4. #4
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    hmmmm...mozda se tu mislilo na to da se starenjem naseg organizma smanjuju nase reproduktivna moc i sposobnost pa su to ta "ostecenja"....

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno


    Hajde to sto opada reproduktivnost zene kako stari mi je jasno. Ali to izazvati cuvanjem od trudnoce mi je vise nego apsurd.

  6. #6
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Oduvijek me fascinirala ta "briga" ostalih oko svega što se tiče rađanja nakon što se udaš. Kao da nisi dobra žena ako nemaš bebu u roku odmah i nedaj Bože da nešto planiraš jer ćeš se upropastiti za cijeli život.
    Mislim da takvim izjavama samo pokušavaju izvući infomacije tipa: kad misliš i zašto još nisi trudna.
    Radoznalost...

  7. #7
    Dorothea_30

    Početno

    Ljubičica, pazi ovaj biser: danas sam išla u apoteku po vaginalete, i žena mi kaže neka stavljam jednu ISKLJUČIVO navečer, jer mi inače prek dana može ispasti iz vagine!!! :? "Jer znate, kaže ona, to vam se ne pije, nego se gura u vaginu". Ma veću glupost u životu nisam čula, kao da prvi put u životu stavljam vaginalete...i to od žene koja je zaposlena u apoteci, ajde da je to neko babsko naklapanje ne bi niš rekla.

  8. #8
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj DOROTHEA prvotno napisa
    Ljubičica, pazi ovaj biser: danas sam išla u apoteku po vaginalete, i žena mi kaže neka stavljam jednu ISKLJUČIVO navečer, jer mi inače prek dana može ispasti iz vagine!!! :?
    Vaginalete se u pravilu stavljaju navecer (osim ako ne moras 2 puta dnevno po doktorovoj preporuci) i iskljucivo navecer bas zato da se dobro rastope i upiju.

    ne vidim sto je tu glupost

  9. #9
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ni meni nije jasno što ti je tu glupo, to što ti je žena rekla nešto što bi ti trebala znati ili to što misliš da ti je nešto krivo rekla??

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Ja mislim da je njoj bilo krivo to sto se svako neupitani petlja u zivot :shock:
    Stvarno nekad mi dodjem da im odbrosim da im ne padne napamet posle toga ni progovoriti sa mnom, a ne dobaciti nesto

  11. #11
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    cure, mislim da je dorothea mislila na apsurdnost: ako se zovu vaginalete, ocito su za primjenu vaginalnim putem (a ne usmenim, hehe), a osim toga, strucna se osoba krivo izrazila i gede "ispadanja" vaginalete: ona se moze samo rastopiti pa u sitnim dijelovima izaci na gacice (ak ne nosis ulozak - a cudi me da ti i to nije savjetovala, hahaha). e ne moze ispasti cijela. mozda je na to dorothea mislila....apotekarica je sigurno bila neka mladja osoba,mozda mrvicak niskusna, a mozda naprotiv i nije jer dosta jos ima neukih zena kojima bi ovakvo njeno objasnjenje pomoglo: da mozda fakat ne popiju vaginaletu. tko bi znao...

  12. #12
    Dorothea_30

    Početno

    Hej žene, bez napadanja molim!!! Dobro je Franny rekla, mislila sam na apsurdnost da mi vaginaleta može ispasti iz rodnice. Nemam 12 godina, znam čemu služe vaginalete, gdje se stavljaju (!) i da ih je najbolje stavljati navečer. Žao mi je što su me neke krivo shvatile... :/

  13. #13
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ja nisam napadala, samo sam pitala 8) !
    A vjeruj mi iznenadila bi se koliko žena ih pije. To mi je ginekolog pričao, umirala sam od smijeha. Rekao je da mu se dosta žena nakon Geonistina, žalilo na želučane tegobe , a jedna je pila i čepiće ne bi li joj olakšali probleme s tvrdom stolicom.

  14. #14
    Dorothea_30

    Početno

    Strašno! Sad si nekaj mislim, možda je meni apotekarica dala tak detaljna uputstva (kao malom debilu) zato jer sam plavuša Možda se vodila metodom - bolje spriječiti nego liječiti.

  15. #15
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    eh, curke, mozda nisam OK, ali sad ste me nasmijale...nemrem vjerovat da neke to piju...mislim, ok,kuzim, ima nas neukih koje stosta ne znamo, ali ipak...pa pise na uputama kak se koristi, osim toga. :shock:

  16. #16
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    e pa svašta ...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Radim u ljekarni, magistra sam, pa da ispričam jednu situaciju s početka staža. Došla cura cca 25 godina, koja je dan prije dobila Flagyl (vaginalete metronidazola) i kaže da joj je danas nešto bolje, ali da ju je bolio želudac nakon što je popila Flagyl. Ne možete vjerovati da tako mlada cura mogla popiti vaginaletu, ali dešava se. To me naučilo da je bolje uvijek reći kak' se koristi, iako se većina žena pomalo uvrijedi, što je i normalno.

  18. #18

    Početno

    fakat je smijesno kad cujes koliko ljudi zapravo malo vode brigu o sebi i svojem zdravlju pa im je problem i procitati sta pise u uputstvima..ja za lijekove stvarno uvijek citam uputstva..a kaj ces.ima jos puno nepismenih ljudi.a i te cure tko zna iz kakve sredine dolaze..zato se slazem s martinomP:bolje je uvijek reci..osim toga to je i posao tetama u ljekarni..ja se osobno ne bih uvrijedila..samo bih se nasmijesila

  19. #19
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Radim u ljekarni, magistra sam, pa da ispričam jednu situaciju s početka staža. Došla cura cca 25 godina, koja je dan prije dobila Flagyl (vaginalete metronidazola) i kaže da joj je danas nešto bolje, ali da ju je bolio želudac nakon što je popila Flagyl. Ne možete vjerovati da tako mlada cura mogla popiti vaginaletu, ali dešava se. To me naučilo da je bolje uvijek reći kak' se koristi, iako se većina žena pomalo uvrijedi, što je i normalno.
    aaaaaaaaaaa mamaaaa

  20. #20
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A mislim, kaj im nije dovoljno kaj se zovu vaginalete a ne tablete?????
    Za to ne moraš biti niš ekstra pametan, čak ni pročitati uputstva!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    To sa vaginaletama nije nista. Ja sam cula slucaj da je zenska popila hidrogensku tabletu ( valjada je tako mogu nazvat) sto je nekad dolazilo u paketu farbe za kosu.( ako se sjecate, davno je to bilo)
    I to popila duplu dozu da joj kosa bude sto plavlja


    ja sam cula da se cesto desi problem kod zaceca ako je zena dugo vremena pila kon. pilule. (nije pod obavezno, ali cesto) Navodno se tako cesto ostete jajnici i potrebno je duze lijecenje.
    Vremena se mijenjaju, a sa njima i novije tebletice.... Sta ja zna, mozda ima nesto u tome, mozda ne.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Joj mene i "ja sam cula"

  23. #23
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ovo s tabletama ima logike. Ja ne volim kemiju i uopće ne volim nikakve tablete, čak ni one za glavobolju a kamoli neke koje bi dirigirale mom tijeluna takav način. Ok, znam da ima žena koje imaju neredovite cikluse i sve i svašta pa tablete i dobro dođu, ali inače. Ne znam, nisam nikad ni razmišljala da ih pijem...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •