Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 94 od 94

Tema: Nova trudnoĆa manje od 6 mjeseci nakon poroda

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj mi ništa draga. Dijete mi upravo spava.
    Predbacuješ, patroniziraš i još si pasivno agresivna.
    A što ono govore - žene trebaju biti potpora jedne drugima?
    Kakvu potporu da očekujem od žena koje se zbog banalnog sukoba mišljenja pretvore u ovakve k**ke preko noći?
    Eh, ako je test u pravu tj. ako si stvarno opet trudna, onda ti ja stvarno ne trebam zagorčavati situaciju, život to uvijek riješi kako treba. Dobiješ ono što trebaš dobiti. Ne govorim bezveze nego opet iz iskustva - pogledaj mi potpis - imala sam dvojicu u dvije godine i nije lako. Od te dvojice jedan je trebao raznovrsne terapije i vježbanje, a drugi je bio nedonošče i trebao drugačiju vrstu stimulacije.

    S druge strane, ako očekuješ potporu, moraš voditi računa o tome kako tvoje riječi izgledaju drugima. Sorry, to je tako, bez obzira na to kakvim imenom nazoveš mene. Nek ti je sa srećom.

  2. #52
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Hvala cure.
    @karanfilcic, četiri mjeseca, termin sredinom osmog.
    Još mi je bilo čudno što mi se trbuh neće povući do kraja, iako ne jedem puno.

  3. #53
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, ako je test u pravu tj. ako si stvarno opet trudna, onda ti ja stvarno ne trebam zagorčavati situaciju, život to uvijek riješi kako treba. Dobiješ ono što trebaš dobiti. Ne govorim bezveze nego opet iz iskustva - pogledaj mi potpis - imala sam dvojicu u dvije godine i nije lako. Od te dvojice jedan je trebao raznovrsne terapije i vježbanje, a drugi je bio nedonošče i trebao drugačiju vrstu stimulacije.

    S druge strane, ako očekuješ potporu, moraš voditi računa o tome kako tvoje riječi izgledaju drugima. Sorry, to je tako, bez obzira na to kakvim imenom nazoveš mene. Nek ti je sa srećom.
    Mislim da bi ti trebala početi voditi računa o tome. Na filozofiji komentiram politiku, religiju, nešto, a ti mi spuštaš kako se ne bavim dovoljno svojim djetetom. Na drugoj temi o mlijecima i lijekovima, opet ti se ne sviđa što pišem i spuštaš mi da nemam životnog iskustva, iako me ne znaš. Sada ovdje nastavljaš da će mi život zagorčati. Znam to jako dobro. Ne mora mi nitko reći. Od bolesti koje očekujem, od brige i smrti roditelja, od financijske nesigurnosti. Stvarno misliš da ne znam koliko je život u*ran? To me opterećuje svaki je*eni dan. Od najmlađih dana.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 11.03.2016. at 09:40

  4. #54
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moram prokomentirati. (Ok, ne moram, ali me vuče).
    Peterlin jako volim i cijenim, te rado čitam od prvih dana mojeg "forumiranja", ali bez obzira što mi žutaminuta na skoro svim temama ima preagresivan ton, nisu mi u redu Peterlini komentari prema njoj. Zvuče mi jako, jako ružno.

  5. #55
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Znam to jako dobro. Ne mora mi nitko reći. Od bolesti koje očekujem, od brige i smrti roditelja, od financijske nesigurnosti. Stvarno misliš da ne znam koliko je život u*ran? To me opterećuje svaki je*eni dan. Od najmlađih dana.
    ovo pothitno mijenjaj!
    da ne kažem da znam iz iskustva

    i molim te, živi dan po dan. svakome je danu njegove muke dosta i stvarno nije fer da si opteretiš današnji jer si time nećeš rasteretiti sutrašnji niti ijedan u budućnosti.
    u konačnici, nakon 24 godine braka i majčinstva, smrti roditelja, bolesti, strepnji raznih, iz iskustva ću ti reći: bude sve dobro! molim te, ne brini toliko!

  6. #56
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I smatram da čovjek NE dobije uvijek ono što treba dobiti i nadam se da sam krivo protumačila tu rečenicu, jer meni ona uključuje i bolesti i razne nesreće i svašta takvo što mislim da ni jedan čovjek ne zaslužuje.

  7. #57
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Prije svega žuta neka ti je sa srećom, čestitam ti od srca!!

    Neka bebice, bit će zahtjevno al ima i drugih koji su sve to prošli i evo ih danas živi i zdravi zato će ti nakon par godina biti puno lakše nego onima koji imaju veću razliku među djecom.

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne percipiram zutuminutu kao bezobraznu i napadački nastrojenu. Čak si mi falila dok si bila banana, i to sam napisala
    Baš si mi zanimljiva. I drugačija. Mlada
    potpisujem Beti, meni je žuta zanimljiva baš zato što je drugačija (neku temu sam očito preskočila jer vidim da je stalno spominjete no sigurna sam da to ne bi promijenilo moje mišljenje)
    Moram priznat da iako si mi strašno draga Peterlin, evo objektivno frapiraju me tvoji odogovori i ponašanje prema žutoj, ne znam što se dogadjalo al ne mogu pronaći nijedan opravdan način da joj tako često spuštaš i to na baš ružan način tipa radije se bavi djetetom nego tipkanjem...

    baš sam onako i uvjerena sam da nije tvoj nick u pitanju već bi dosta forumašica reagiralo.Evo ja to onako iskreno iz dubine srca, nemoj zamjerit al morala sam to izbacit iz sebe.

    Mislim svatko od nas ima neke forumašice koje nam ne sjedaju baš najbolje no svejedno ima načina i načina ....

    Edit: ajme postova u međuvremenu, idem čitat.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.03.2016. at 10:00

  8. #58
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Moram prokomentirati. (Ok, ne moram, ali me vuče).
    Peterlin jako volim i cijenim, te rado čitam od prvih dana mojeg "forumiranja", ali bez obzira što mi žutaminuta na skoro svim temama ima preagresivan ton, nisu mi u redu Peterlini komentari prema njoj. Zvuče mi jako, jako ružno.
    anemona očito smo istodobno pisale, čitamo si misli

  9. #59
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Žutaminuta čestitam

  10. #60
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Žuta, čestitam!
    Ma žečim ti reći da onako kao se stoički držiš na temi o dohrani i bez obzira na sve komentare od kojih bi možda netko već poklueknuo, ti i dalje sve radiš da dijete hraniš zdravo, odlično ti to ide i samo tako naprijed! Drži se i sada i ne daj da te brine što te plaše da će ti biti teško. Možda i hoće, ali PROĆI ĆE i to brže nego što trepneš. Teško je možda malo u onom trenutku dok prva beba prohodava i tetura po kući, trčiš za njom da se ne lupi negjde, a druga beba plače jer bi se nosala, aaaali.. to je već sve. Preživiš. A možda druga beba bude mirnica i samo vas gleda. Kako god, to prođe za čas. A onda ti ostane idućih 10 godina blaženstva gdje se djeca prekrasno igraju zajedno jer je mala razlika, i nitko ne viče- maaaama, daj se igraj sa mnom, dosadno mi je… ili maaama, seka/braco me smeta, sve dira.. i slično. Dakle, mala razlika ima i te kako prednosti. Samo hrabro!

  11. #61
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Da da zutaminuta bas ti je zivot u**an jer cekas drugo dijete. Jer si financijski nestabilna i neznam ni ja sta jos ne. Meni Peterlin nije uopce preagresivna. Naslov teme je jedan a prvi post od zute nesto sasvim drugo. Zao mi je sto ti trudnoca tako tesko pada nadam se da ces prebolit. Netko se ne moze nositi sa zivotom kada je na parkingu guzva i ne moze pronaci mjesto. Vjerujem da su takvi 24h na dan duboko nesretni. Jako je tesko imati dijete ali i prekrasno. Nespavanje,viroze,gripe..nedajboze neceg goreg. Poseban je stres kada dode prvo pa je sve novo i tesko. Nema vise "slobode" i odgovoran si od 0-24 i onda jos u svemu tome evo i drugo. Ali ti to mozes bez obzira na svu zabrinutost. Ako mislis da si u depri i za to postoji rjesenje. Za sve postoji rjesenje. Ja sam mnogo puta bila u financijskoj krizi ali dok mi je cigareta u ustima osjecam da nemam pravo se zaliti. Voljela bih i ja pruziti svojima sve na svijetu i da imam koliko imaju Charles i Camilla. Ali nemam i vecina nema. I to je to. Dam koliko imam. Najvise imam ljubavi. Nemoj se naći uvrijedena mojim postom,pisem ti onako kako bi i sebi napisala. Zelim ti srecu

  12. #62
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    Žuta, čestitam!
    Ma žečim ti reći da onako kao se stoički držiš na temi o dohrani i bez obzira na sve komentare od kojih bi možda netko već poklueknuo, ti i dalje sve radiš da dijete hraniš zdravo, odlično ti to ide i samo tako naprijed! Drži se i sada i ne daj da te brine što te plaše da će ti biti teško. Možda i hoće, ali PROĆI ĆE i to brže nego što trepneš. Teško je možda malo u onom trenutku dok prva beba prohodava i tetura po kući, trčiš za njom da se ne lupi negjde, a druga beba plače jer bi se nosala, aaaali.. to je već sve. Preživiš. A možda druga beba bude mirnica i samo vas gleda. Kako god, to prođe za čas. A onda ti ostane idućih 10 godina blaženstva gdje se djeca prekrasno igraju zajedno jer je mala razlika, i nitko ne viče- maaaama, daj se igraj sa mnom, dosadno mi je… ili maaama, seka/braco me smeta, sve dira.. i slično. Dakle, mala razlika ima i te kako prednosti. Samo hrabro!
    e ovako sam nekako i ja mislila kao alga.

  13. #63
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ovo pothitno mijenjaj!
    da ne kažem da znam iz iskustva

    i molim te, živi dan po dan. svakome je danu njegove muke dosta i stvarno nije fer da si opteretiš današnji jer si time nećeš rasteretiti sutrašnji niti ijedan u budućnosti.
    u konačnici, nakon 24 godine braka i majčinstva, smrti roditelja, bolesti, strepnji raznih, iz iskustva ću ti reći: bude sve dobro! molim te, ne brini toliko!


    X

  14. #64

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Čestitam, žutaminuta!
    Off top: cure koje mislite da je Peterlin pretjerala, možda ste ipak preskočile koji post od žute...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ne sjecam se da sam ikad naisla na neku temu gdje je peterlin bila gruba prema nekome, pa sam sad bas iznenadjena. Procitala sam temu i ne kuzim peterlin. Mozda postoje tenzije sa neke druge teme, al svejedno...to je PETERLIN koja inace smiruje uzburkane vode.
    Peterlin, jel tebe mozda pucaju neki hormoni?

  16. #66
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    I smatram da čovjek NE dobije uvijek ono što treba dobiti i nadam se da sam krivo protumačila tu rečenicu, jer meni ona uključuje i bolesti i razne nesreće i svašta takvo što mislim da ni jedan čovjek ne zaslužuje.
    Nema zivot veze sa zaslugama. Barem ne u smislu da servira dogadaje prema nekim zaslugama.
    Mene zivcira izuzetno nervira ono klasicno pitanje u neplaniranim i/ili negativnim situacijama : " zasto ja?"
    Mislim , zasto NE ja?! Pa netko mora biti u negativnoj statistici.
    Nema to veze sa pravdom u Svemiru i ravnotezom u Prirodi. Dogodi se.
    Jedino sto tada mjenja stvari je nas pogled na situaciju. I nas dozivljaj te situacije.
    To je jedino sto mozemo uciniti. Sto ne znaci da povremeno ne smijemo biti zbunjeni, frustrirani i nesretni. Povremeno je to ok. Ali sutra je novi dan. Jbg, kazes sebi da nemas kontrolu nas cijelim svemirom i da je to skroz ok.

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Ne sjecam se da sam ikad naisla na neku temu gdje je peterlin bila gruba prema nekome, pa sam sad bas iznenadjena. Procitala sam temu i ne kuzim peterlin. Mozda postoje tenzije sa neke druge teme, al svejedno...to je PETERLIN koja inace smiruje uzburkane vode.
    Peterlin, jel tebe mozda pucaju neki hormoni?
    Ne da mi se ovo, ali moram...
    Probaj staviti opciju svih postova zuteminute, naročito pogledaj topice o dnevnom meniju beba i o magarećem mlijeku. Ne čitaju svi forumaši sve postove, zato postoje moderatori, pa ako sam pretjerala, nek me opomenu.

    A mene ne pucaju hormoni. Sad ću vam svima otvoreno reći što me puca... Dok čitam te postove, osjećam se kao da gledam svog sina pa ne mogu podnijeti tu razinu internet pameti, sve dok ne ugazi duboko u sr*nje, pa zove u pomoć istim tim bogomdanim tonom.

    Tko je shvatio, shvatio je.

  18. #68
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da, Peterlin, meni je jasno. Ponekad bi ponekome trebao virtualni šamar, ili bar ga(ju) dobro protresti, pogledati u oči i reći: ukopčaj pamet!!
    A da to fino zvuči. I da ne povrijediš ničije osjećaje. Ja povrijedim, jer ponekad moram reći popu pop, a bobu bob

    Zar nije bolje dobiti virtualnu prodiku na forumu, nego se uvaljati u sr*nje iz kojeg je teško, pa i nemoguće isplivati. Pogotovo kad uvijek ima onih koji znaju kada tu prodiku podastrijeti
    Uostalom, nitko ne kaže da savjet treba prihvatiti, ionako je anoniman, ali, možda, ponekad, bar djelomično, do nekoga dopre.

    zutaminuta, ti ćeš imati dvoje dječice sa malom razlikom, to je sasvim OK situacija, ne treba se izvlačiti iz nje, dapače, treba uzeti najbolje od nje. Ne mislim uopće na tu situaciju kad pišem o prodici. Ali, kad se radi o (ne)vježbanju sa curicom i odlasku liječniku radi nesjedenja...mislim da tu nisi u pravu. I sad kako "ufino" reći da bi to moglo dovesti do onog gore spomenutog sr*nja. Nadam se da me razumiješ.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Ja jesam mlada al sam isto dobila ovakav dojam kao Peterlin i točno znam zašto je onako reagirala.
    Svejedno,žuta čestitam ti i želim svu sreću.
    Jedino što bi te sada trebalo brinuti je da sada rodiš zdravo dijete i da sve bude ok,a dotle uživaj s malenom.

  20. #70
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Pišem i brišem već deseti put za redom. Nema smisla.

  21. #71
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    zutaminuta, ti ćeš imati dvoje dječice sa malom razlikom, to je sasvim OK situacija, ne treba se izvlačiti iz nje, dapače, treba uzeti najbolje od nje. Ne mislim uopće na tu situaciju kad pišem o prodici. Ali, kad se radi o (ne)vježbanju sa curicom i odlasku liječniku radi nesjedenja...mislim da tu nisi u pravu. I sad kako "ufino" reći da bi to moglo dovesti do onog gore spomenutog sr*nja. Nadam se da me razumiješ.
    Možda kada bih znala s čime se to ne slažeš, i kada ne bi obilazila kao mačak oko vruće kaše, možda bi to pomoglo da se bolje razumijemo?

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Evo ja kao majka bivšeg vježbača ti mogu reći da sam vježbala puno s djetetom , a mogla sam još i više .

  23. #73
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Koja mu je dijagnoza?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Koja mu je dijagnoza?
    dijete je imalo usporeni motorički razvoj, slab tonus mišića itd

  25. #75
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Možda kada bih znala s čime se to ne slažeš, i kada ne bi obilazila kao mačak oko vruće kaše, možda bi to pomoglo da se bolje razumijemo?
    Bila sam na putu, pa tek sada odgovaram.
    Znam da obilazim, točna ti je poredba. Ali, kako da ti direktno kažem, a da te ne uvrijedim, da bi se trebala zabrinuti, ako beba sa devet mjeseci ne sjedi, i čak se sklopi kao list papira ( tvoje riječi).
    Mislim da to nije za čekati, da moraš odmah djelovati, unatoč svemu drugome, i vidjeti zašto ne sjedi i što učiniti da se to popravi.
    Ili ste naručene, jer iz tvog posta nije jasno da li si odbila termin ili ipak idete.

  26. #76
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Odbila je termin kod socijalnog zbog dugog cekanja. Bila je kod privatnog koji je zakljucio da nema ptologije ( tj. pretpostavljam da je zakljucio da nema podloge u neuroloskom ostecenjenju). Vjezba sama kod kuce pokazane vjezbe, ide na kontrolu kod privatnika za par tjedana.
    Dakle, nije da ne poduzima nista.
    Jedino je moje misljenje o tome bilo u smjeru da bi bolji rezultati bili da sa djetetom vjezba i profesionalac.
    ( npr. E. je vjezbala po Bobathu i vjezbala je samo kod fizioterapeuta, mi nismo sa njom uopce vjezbali kod kuce. Samo smo joj pokazali potez ako ga je zaboravila.)

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Žuta, kao prvo čestitam!
    Ja sam bila jedna od onih žena koje su 8 tjedana nakon poroda bile plodne, a uz vadi ga van je jako puno žena kojih znam ostalo trudno pa sam se ja odmah odlučila za nešto djelotvorno :D
    A za dojenje znaš i sama.
    Bit će teško, ali proći će i to! Samo hrabro!
    A što se vježbanja tiče, moje mlađe dijete ima pp i to debele i nije sjedio s 9 mj, evo sad tek s 10 i bila sam isto kod doktorice i rekla je da je ok i da skinem pp i stavim jednokratnu po danu dok zuji po stanu i već nakon par dana sam vidjela razliku.
    Al da se brinem - brinem se (kao i zuta, inace ne bi pitala). Ali ima djece kojima treba duže i doktorica će ga ubrzo ponovo pregledati pa radim do tada sve što mogu.

  28. #78
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ili ste naručene, jer iz tvog posta nije jasno da li si odbila termin ili ipak idete.
    Bili smo kod privatnice fizijatrice koja nam je dala stručno mišljenje i upute kako da radimo s djetetom. Objasnila je da je riječ o nasljednom svojstvu bez patologije koja bi stanje pogoršavala. To ima smisla jer sam ja hipotona i bila sam također nešto sporija kao beba. Zato ne idemo po drugo mišljenje i ne forsiramo vježbe sa terapeutom. Mala se od plača ionako potpuno zgrči pa od vježbe nema ništa. Doma vježbamo sve što su pokazali plus fitness lopta.

  29. #79
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    A za dojenje znaš i sama.
    Bit će teško, ali proći će i to! Samo hrabro!
    A što se vježbanja tiče, moje mlađe dijete ima pp i to debele i nije sjedio s 9 mj, evo sad tek s 10 i bila sam isto kod doktorice i rekla je da je ok i da skinem pp i stavim jednokratnu po danu dok zuji po stanu i već nakon par dana sam vidjela razliku.
    Al da se brinem - brinem se (kao i zuta, inace ne bi pitala). Ali ima djece kojima treba duže i doktorica će ga ubrzo ponovo pregledati pa radim do tada sve što mogu.
    Meni je dojenje s malom bilo vrlo jednostavno. Nisam imala rane, ni mastitis, ni sl. Dobro, prije par dana se javio neki čudan osjećaj, ali je brzo prošao. Nije mi jasno kako ću fizički izvesti dojenje dva djeteta s obzirom na to da mala voli zaspati na cici, a drugo dijete će morati biti na cici više manje cijeli dan.

    Mi isto nosimo platnene, a kad idemo na preglede stavimo plastične pa se nitko od doktora nije sjetio pitati za to. Ali inače, to sam i sama primijetila da je puno živahnija navečer pred spavanje kada joj navučem plastičnu. Mogla bih probati tako danas pa vidjeti ima li efekt.

  30. #80
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Ako ne mrziš tetre, to je maleno skoro kao jp.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    @zuta - da, znam da ste i vi u pp pa sam zato spomenula.
    A za dojenje sam mislila da znaš i sama da ne štiti od trudnoće. O tome kod nas bruje i prije nego ostaneš trudna :D
    Al sad si ok s tim i tvoj partner / muž/ dečko isto?

  32. #82
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    @Vlattka, ne mrzim ih, ali su mi nepraktične, ili ih nisam naučila vezati. Stavila sam ih par puta kada su pp bile na pranju i nisu mi se svidjele.

    @annie, bilo je vadi van, ali ne dovoljno na vrijeme, i onda sam opušteno zaključila "a što sada, ionako je mala mogućnost da zatrudnim". Da, sad smo ok, osim što ne znamo kako će sve to izgledati.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Inače, zutaminta čestitam na trudnoći i vjerujem da će to sve posložiti onako kako vama paše

  34. #84
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Žuta, pripremi se na naporne 2-3g i to je to. Nasa najstarija je imala 4,5g kad se najmanji rodio, srednji je bio 1,5g. Jos smo dobili malenog drekavca koji je plakao dan i noc, nosila sam ga non-stop. Na rukama jer nosiljke nisu valjale. I prezivjeli smo . Imam prijateljicu koja ima 3 klinaca u 3,5g. I jedno koja ima dvoje u 11mj. Da je naporno je. Nesto najnapornije u mom zivot, pogotovo jer smo bili sami za sve ( roditelji daleko). Pripremi se da ti je sve puta 2. I nabavi neka kolica za dvoje, ako imas tu mogucnost, mene je to spasilo kad su bili malo veci i morali smo negdje sami. Nekih epizoda se ni ne sjecam, znas ono, pamtim samo dobre dane

    Ali je zato nakon tih par godina milina. Klinci su generacija, zajedno se igraju, zajedno idu u skolu... Da opet biram, opet bi tako.

  35. #85
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    AM, hvala ti na tako lijepom postu
    baš sam trebala takve riječi danas

  36. #86
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nešto s interneta.
    Koliko teško, možeš li ukratko opisati?
    Ne spavam već ni sada. Imam malo vremena u danu, osim toga, sve je vrlo podnošljivo.
    Htjela sam ti već i prije napisati svoje iskustvo ali nikako uhvatiti vremena za napisati cijeli post.

    Dakle, po mom iskustvu razlike od 19 mjeseci:

    Biti će ti fizički teško.
    Dvoje male djece u pelenama nesposobno da se sami presvuku, nahrane, uspavaju...
    Znači, duplo mijenjanja pelena, oblačenja, dizanja, nošenja.
    Kičmatrans bajbaj.

    Onda je tu ta razlika u dobi, mala, ali značajna.
    Starije dijete treba 3-4-5 puta dnevno nahraniti (skuhati, pripremiti), a beba treba cicu, često.
    Starije dijete treba izvesti van, treba se kretati, hodati, pa penjati se, pa družiti, a beba će mirno spavati u kolicima do određene dobi, a onda računaj da će ti biti na rukama/u nosiljci dok starije stavljaš u ljuljačku, na tobogan, vodiš za ruku po zidiću.

    Starije dijete još neko vrijeme neće biti sposobno za duže šetnje, dakle, spasit će vas neka dupla kolica (ima na sreću sad svakakvih opcija).

    Ne treba ni izostaviti nemogućnost uvaljivanja dvoje male djece na čuvanje da mama ( i tata) uhvate malo zraka (naravno, dok su jako mali).
    Rijetko koja baka se može snaći sa double troubleom toddlera i dojenčeta.
    Čini mi se da je u mnogim stvarima čak i jednostavnije sa blizancima, na istom su stupnju razvoja i imaju slične potrebe pa je "samo" stvar toga da jedan uvijek mora pričekati svoj red.
    Toddler i dojenče imaju poprilično različite potrebe, a opet, jako su ovisni o pomoći roditelja.

    Pišeš da ne znaš kako će izgledati dojenje dvoje djece.
    Tu nemam iskustva,ali nemoj smetnuti s uma koliko tvoja djevojčica napreduje iz dana u dan.
    Za 4-5mjeseci možda niti neće više dojiti, možda hoće, možda će se sama znati uspavati, možda će cicati ili grliti tješilicu ili tvoju ruku

    Ali, biti će tu puno situacija u kojima ćeš se osjećati nadjačana.
    Uspavljivanje oboje djece odjednom, spusti mlađe dijete da utješiš starije koje je palo, da li prvo podojiti gladno ili presvući pokakano...
    Moj je mlađi prešao godinu dana, hoda i počinje lagano govoriti i sada je to već puno lakše, ali, dok je bio manji, često sam govorila da po cijele dane žongliram. Mnoge su mi loptice bile u zraku, neke sam morala i pustiti da padnu, kako bih dobar dio ipak održala u zraku da preživimo dan sa što boljim ishodom.

    Ja nisam imala pomoć sa djecom, osim od supruga kad ne radi ali sam si zato osigurala tetu čistilicu 1xtjedno (za naših 90-tak kvadrata).

    Potraži pomoć, prihvati pomoć, do prohodavanja mlađeg je stvarno najteže, a to stvarno brzo prođe.

    Onda ih staviš zajedno u kadu i blistaš kada zajedno prelijevaju vodu u čašice, špricaju se i umiru od smijeha. Rastavljaš kad si otimaju stvari. Uživaš kada se zajedno igraju. Topiš se kad se grle i ljube. Ponosiš se kad vidiš koliko je tvoje dijete nježnije i obzirnije prema drugoj djeci i životinjama zato što ima mlađeg brata/seku...

  37. #87
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja tek sad skužih da je žuta trudna - čestitam!
    E, da, Primastick je NAJGORI test za trudnoću koji je ikad proizveden - meni su 2 bila negativna a bila sam trudna. Da se nisam sjetila ići na UZV, mislila bih da se samo debljam.

  38. #88
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Hvala lavko, i svima ostalima koji su čestitali.

    Ne sjećam se koji je bio. Kupio ga je on u ljekarni na Kvatriću. Izgledao je kao svaki drugi test. Sada on meni veli da ga nisam dobro napravila. Kao da je znanost popišati se na štapić, a radila sam testove već jedno 3-4 puta do tada.

  39. #89
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Reci ti njemu da ne prebacuje krivicu. ON je taj koji je nešto za...baš

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Aaa Maci,sadcte procitah jer me svaki dan to sve ceka i to sa razlikm od max 15 mj!!! Bit ces mi jocker zovi

  41. #91
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Zuta minuta cestitam na trudnoci bila si malo zlocesta jelde :D a sta sad, izdrzat ces ti to..

    da se nadvezem o tvojim pelenama, kazes da su ti tetre neprakticne zbog vezanja i to.. ne moras ih koristiti na taj nacin, slozi ih kao ulozak i u ai2 cover stavi, tanko, mekano, nemas brige.

  42. #92
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jun 2023
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav,

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jun 2023
    Postovi
    2

    Početno Upit

    Pozdrav,

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •