Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Spavanje kod tate prek tjedna?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno Spavanje kod tate prek tjedna?

    Maks ima skoro 2,5 g i mi smo se ovaj vikend odselili od 'doma'. Dogovor s tatom je dvaput tjedno + vikendi, ali da ga ja cuvam i te vikende kad ima treninge i sl (ne da ga cuva baka). E sad... Maks novi dom ne smatra domom (da ne velim da smo se preselili iz Zg u Krapinu), ali dobro, tek smo dosli. Tata i ja smo u dobrim odnosima, ali ispada da su neke moje ideje o zajednickom odlasku na posao (jer ja nemam gdje parkirati u centru grada, pa da on mene iskrca na pol puta, maksa u vrticu i ode (mojim) autom na posao i natrag) i sl. pretjerane... Jesmo se rastali ili nismo? Tata hoce da Maks spava kod njega i preko tjedna, na kaj sam ja prvotno pristala ali to ne ispada najbolje rjesenje..
    Mozda je bolje da Maks dok je ovak mali spava samo kod mene a s tatom bude prek dana i nekim vikendima?
    Znamo kaj vise o tome? Kak vasi mali bumbarcici?

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Martha, ne želim se petljati, ali pozdano znam da to nije dobro za vaše djete. Dijete mora znati GDJE mu je kuća. Znači ako živi sa tobom, a tatu posjećuje, dok se na to ne navikne on MORA spavati u tvojem i njegovom novom domu. U protivnom unosite mu totalni kaos u njegov život.

    Ono što bih ti preporučila, a to je da ODMAH odeš kod nekog dječjeg psihologa (i to zajedno sa tatom i Maksom) i da vam on preporuči ono što je najbolje za djete. A vi, onda to ispoštujte.

    Maksu velika pusa.

  3. #3
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Potpisujem Mamu San skroz...

    Super mi je kaj ste ti i TBM ostali u tak dobrim odnosima i to je famozno zbog Maksa, imat će zasigurno puno manje trauma nego neko siroto dijete čiji roditelji samo blate jedan drugoga, ali zaista mu je sad za početak potrebno uspostavljanje neke čvrste rutine da mu se sve ne pomiješa u glavici...

    Puno vas sve ljubim i pozdravljam...držte se

  4. #4
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    martha, jako mi je zao da si nam se pridruzila

    kod nas je situacija (a tako mi se nekako cini da je puno cesce) da je tata otisao iz kuce... bojim se da max dozivljava da je otisao na izlet s tobom, a da se kod tate vraca kuci...

    ne znam sta da ti pametno savjetujem, najvaznije je da dijete osjeca sigurnost, super je sto ste ti i tata u dobrim odnosima... najbolje da se konzultiras malo sa djecjim psihologom...moze onim vrtickim za pocetak.

    puno srece!

  5. #5
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    e, vracam se na naslov topica - ege spava kod tate svaki drugi vikend. vidaju se 2-3 puta tjedno ali to je na 3-4 sata popodne.

  6. #6
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    I onda dečki planinare po Glavici

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Ja ti mogu samo dati primjer što se nama desilo. Kad je D.imao 3 godine preselili smo svi troje (ja, D i MM) u drugi stan u drugom gradu. Prije toga smo 1,5god. živjeli sa svekrvom. Napominjem da smo u tom stanu gdje smo se preselili živjeli prije odlaska kod sveki.
    Daniel nije dugo vremena mogao prihvatiti taj stak kao njegov dom. Stalno je pitao kad idemo kući. Bio je to jako veliki šok za njega i stvarno je dugo trajala prilagodba, a bili smo svi zajedno.
    U tvom slučaju gdje ste se samo ti i on preselili još mu je teže shvatiti.
    Želim ti puno sreće i svakako posavjetujte se sa dječjim psihologom.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja nemam osobno iskustvo ali vidim kroz koje probleme prolazii poznanica. njen se muz odlucio da mu je dosta kad je bila trudna 5 mjeseci sa drugim djetetom i siknuo nju i prvog klinca koji je tad imao 18 mjeseci van. poslje su kupili kucu za nju i djecu i ona tu zivi sa klincima. kako mala beba sad ima mjesec dana ona jednostavno nema energije za sve i pusta da stariji (sad ima 21 mjsec) spava tu i tamo kod tate

    mali nakon tih izleta ima napade panike, nocne more i uzasno se boji da ce ostati bez nje

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    uspjeli smo se dgv s tatom da ne spava preko tjedna kod njega.. fala na preporukama

  10. #10
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    super, martha

    najbolji je dogovor, i zbog vas a najvise zbog dijeteta. drago mi je!

  11. #11
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Baš mi je drago...poljubi mi malog miša

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •