Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 181 od 181

Tema: Bodies revealed

  1. #151
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    ne može

  2. #152
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ivar i ja isli jucer
    na kraju nismo uopce fascinirani, od tih silnih polimera i umjetnih boja i nemogucnosti pipkanja izostala je ta sokiranost da se radi o pravim tijelima. sve mi je preplasticno ko manekenke nakon photoshopa
    gadljivost me hvatala samo pred vitrinama gdje su ih rezali na snite, ko kotlete

    ono sto meni nasa tijela cini fascinantnima u ovoj izlozbi mi je skroz izostalo kao prikaz, ko da netko u tehnickom muzeju predstavi neki avion na nacin da ga rasarafi do zadnjeg sarafa i onda na jednu hrpu stavlja ovo, na drugu ono

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    12

    Početno

    meni je izlozba ok
    najvise me se dojmila mreza krvnih zila- npr- jetre, sake

    a nikako mi se nije svidjelo - presjeci tijela- bilo uzduzni, bilo onaj zadnji izlozeni - tijelo kako ga vidi MR

  4. #154
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    konacno sam i ja posjetila izlozbu. nisam ni znala da je ovo zadnji vikend. uglavnom nije me fasciniralo, i nisam imala osjecaj kao da gladam pravva tijela. mislim da bi me formalinski uzorci ipak vise impresionirali od ovih.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    konacno sam i ja posjetila izlozbu. nisam ni znala da je ovo zadnji vikend. uglavnom nije me fasciniralo, i nisam imala osjecaj kao da gladam pravva tijela. mislim da bi me formalinski uzorci ipak vise impresionirali od ovih.
    X

    Najviše su mi se svidjeli fetusi, krvožilni sustav, prikaz moždanog udara i činjenice o tijelu. Sve u svemu, bila sam razočarana na kraju.

  6. #156
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    mene je najvise izivcirala guzva
    (istina, cekali smo zadnji dan), prvo cekanje u redu za kartu, onda u redu za uci na izlozbu, pa guzvetine unutra oko izlozaka, ljudi koji maltene legnu na onu staklenu kocku u kojoj je izlozeno recimo stopalo, nema sanse da vidis, a kamoli procitas sto pise....

    od onog sto sam vidjela sve mi je bilo interesantno
    krvozilni sustav
    pa cijelo tijelo u snitama
    crijeva, koliko ih je
    jetra je tako velika, a bubrezi malecki...
    itd

    premalo je jednom samo prohujati kroz cijelu ljudsku anatomiju, to bi trebalo u nekoliko puta, natenane, da ostane....

    fantastican stroj je to nase tijelo
    ali imam dojam da bih isto bila fascinirana i da se radilo o plasticnim uzorcima

  7. #157
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Je l bio tko na izložbi Bodies 2.0? Zbunjuju me cijene ulaznica:
    https://www.eventim.hr/hr/ulaznice/b...626/promo.html

    Cijena ulaznice je 99 kn. Za posebne kategorije su niže cijene ulaznica. Pa za naše dijete košta 55 kn. I onda idu obiteljski paketi, Obiteljski paket 1 (2 odraslih+ 2 djece) košta 60 kn, a Obiteljski paket 2 (2 odraslih+3 djece) košta 54 kn. Nije mi jasno zašto ja ne bih kupila Obiteljski paket 2 i došla s jednim djetetom. Odnosno, mogu li uopće s jednim djetetom kupiti Obiteljski paket 1. Ili sam sve krivo shvatila?

  8. #158
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Je l bio tko na izložbi Bodies 2.0? Zbunjuju me cijene ulaznica:
    https://www.eventim.hr/hr/ulaznice/b...626/promo.html

    Cijena ulaznice je 99 kn. Za posebne kategorije su niže cijene ulaznica. Pa za naše dijete košta 55 kn. I onda idu obiteljski paketi, Obiteljski paket 1 (2 odraslih+ 2 djece) košta 60 kn, a Obiteljski paket 2 (2 odraslih+3 djece) košta 54 kn. Nije mi jasno zašto ja ne bih kupila Obiteljski paket 2 i došla s jednim djetetom. Odnosno, mogu li uopće s jednim djetetom kupiti Obiteljski paket 1. Ili sam sve krivo shvatila?
    Mislim da plaćaš cijenu puta broj, tako da je tvoja opcija skuplja. Iako je pojedinačna karta malo jeftinija.
    Iako meni matematika nije jača strana.

  9. #159
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Koji je problem uzeti još jedno dijete?
    Koliko kužim za pakete je cijena po osobi pa onda množiš s 4 ili 5

  10. #160
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Vidim da sam se prije 11 godina spremala na izložbu . Nisam tada bila, ali smo otišli sad.

  11. #161
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Bila sam na prvoj, a spremam se i sad jer dijete hoće - dobit će 5 iz Bio ako idu .

    Prvi put sam bila fascinirana, na dijelove preplašena (ljudsko tijelo isfiletirano kako ga vidi MR, živčani sklop djeteta dobi koje je tad imalo moje dijete), na dijelove utješena (kako izgledaju malformirani embriji - tad sam baš prolazila jedan spontani i mene je to zanimalo/tješilo, valjda sam tako lakše otpustila taj svoj spontani, kako izgledaju vanmaternične, kako izgledaju ti organi koje sam 10 godina buljila samo preko slika uzv-ova i jedva to trudnoće - to mi je bilo supr da sam mogla vidjet više tu maternicu i te jajnike koji me toliko zezaju, a viđala sam ih samo posredno ).

    Tad je bilo vodstvo od strane studoša medicine, mislim da je nas vodila Sanaderova kćer, dobr aje bila.

    Jelena, mislim da ti je to debelo premalo za tvoje dijete - neće nešto posebno dobiti, ali nikad ne znaš, možda to njemu bude fascinantno s obzirom da je mala pametnica.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.05.2021. at 15:31

  12. #162

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Bila sam na obje. Na onu prvu sam vodila i dijete (iako vidim da sam onda napisala da nećemo ići - ipak smo otišli ), tada je imao 6 godina i sve ga je zanimalo, ali za njega tada je to bilo ipak previše informacija. Mislim da se sad više ni ne sjeća da je bio na tome.
    Na ovoj drugoj sam bila sama. Manje je opsežna od prve (rekla bih da je cijena karata malo prenapuhana), ali sve skupa je jako zgodno posloženo i zanimljivo je. Što se tiče vođenja djece, čini mi se da bi idealan uzrast bio viši razredi OŠ (7.-8. razred, ako vole biologiju), i srednja škola (ako baš uče fiziologiju). Studente medicine i biologije ne brojim više pod djecu, oni neka se vode sami
    Na žalost, mojem srednjoškolcu je pun kufer učenja na kraju školske godine, pa mu se na ovakvu izložbu ne da ići. Šteta, jer mislim da bi sad imao puno više od te izložbe nego prije 11 godina.

  13. #163
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Bili smo, kupili pojedinačne ulaznice jer sam gledala da nema razlike u odnosu na obiteljsku, tako nešto

    E i meni se čini da je bilo embrija prvi puta, sad nisam vidjela

  14. #164
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče vođenja djece, čini mi se da bi idealan uzrast bio viši razredi OŠ (7.-8. razred, ako vole biologiju), i srednja škola (ako baš uče fiziologiju).
    Idealna dob onda, voli bio . Javim njene dojmove.

  15. #165
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Bili smo Mm i ja na prvoj. Mene je vise zanimala tehnika prepariranja. Embrija se ne sjecam, sjecam se kako me fasciniralo kako su zadrzali krvozilni sustav s tako tankim cjevcicama.
    Mali je pokazao interes. Nemam pojma sto ce bit.

  16. #166
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Tj. pretpostavljam da cemo vidjet samo manji dio izlozbe. Nije uopce naucen ici na izložbe. Kako ce i biti u ovo ludo doba. Ima sigurno jeftinijih izlozbi za vjezbu. Al opet, mozda bolje da krenemo s necim sto znamo da ga zanima.

  17. #167
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Koji je problem uzeti još jedno dijete?
    Koliko kužim za pakete je cijena po osobi pa onda množiš s 4 ili 5
    Iako mi i dalje nije jasno zasto nisu napisali cijenu paketa 240kn, koji ukljucuje 2 odrasla i do dvoje djece.
    Nemam koga za uzeti cetvrtog. Tj. nazalost, ocekivala bih dar-mar da povedemo najboljeg prijatelja.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 27.05.2021. at 11:37

  18. #168
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku

    E i meni se čini da je bilo embrija prvi puta, sad nisam vidjela
    da, bili su embriji zadnji put
    odvojeni u nekoj sobici, s upozorenjem

  19. #169
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Iako mi i dalje nije jasno zasto nisu napisali cijenu paketa 240kn, koji ukljucuje 2 odrasla i do dvoje djece.
    Nemam koga za uzeti cetvrtog. Tj. nazalost, ocekivala bih dar-mar da povedemo najboljeg prijatelja.
    Zato smo mi uzeli 2 odrasle + dijete zasebno ulaznicu. 5 kn razlike od ove za 4 osobe. Svašta

  20. #170
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Bili, curi se svidjelo, meni se cini siromasnije nego prosli put, falili su mi embriji, patologija trudnoce, jasna usporedba zdravih pluca i pluca pusaca, vodstvo studenata medicine...A mozda je kod mene i efekt vec vidjenog.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.05.2021. at 16:45

  21. #171
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I nije bilo.zivcanog sustava djeteta i nekako mi.je proslo put bio bolji prikaz, a smetale su me i reklame za cbd ulje, sve je oslo nekako vise u new age u odnosu na prosli put. Nije bilo ni koze..Jeste vi skuili.zasto su tijela tako mala? Stisnu se u postupku ili? Izgledaju tijela nekih manjih domorodaca akonje to stvarna velicina. Svidio mi se probavni sustav, toga nije bilo prosli put il se ne sjecam.

  22. #172

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I nije bilo.zivcanog sustava djeteta i nekako mi.je proslo put bio bolji prikaz, a smetale su me i reklame za cbd ulje, sve je oslo nekako vise u new age u odnosu na prosli put. Nije bilo ni koze..Jeste vi skuili.zasto su tijela tako mala? Stisnu se u postupku ili? Izgledaju tijela nekih manjih domorodaca akonje to stvarna velicina. Svidio mi se probavni sustav, toga nije bilo prosli put il se ne sjecam.
    Da, bilo je svega skupa manje nego prošli put, zato sam i napisala da mi se cijena karata čini prenapuhana.
    A te reklame sam uspjela odmah potisnuti na rub svijesti, da ih ne gledam zapravo, mislim da mi je najviše od svega smetalo to što je u pitanju bio nekakav nepismen prijevod

  23. #173
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Da, bilo je svega skupa manje nego prošli put, zato sam i napisala da mi se cijena karata čini prenapuhana.
    A te reklame sam uspjela odmah potisnuti na rub svijesti, da ih ne gledam zapravo, mislim da mi je najviše od svega smetalo to što je u pitanju bio nekakav nepismen prijevod
    Meni je najviše zasmetalo što im je težina izražena u kilogramima. Trebali su pisati masa.
    Manja je izložba, al nama taman. Mi smo izlazili s izložbe taman kada je počinjao rasprodani termin. Kad smo izlazili van, moralo se doslovno probijati kroz ljude u redu. Ne znam kako je to epidemiološki zamišljeno. Mali je bio pristojan. Što je shvatio, nisam sigurna. Nama je nakon ovog mrtvila, godio obiteljski izlazak, a da nije park ili šuma.

    Negdje na početku je bilo neko vođenje. Meni to nije odgovaralo jer se stvara čep. Mi nismo ni prišli tom eksponatu, a i bilo mi je nelagodno u toj prostoriji gdje smo ih sustigli, previše ljudi, nema prozora.

    ina33, lupetam, al došla sam do zaključka da su to Azijati, vjerojatno Kinezi. Jer zaista su sitni.

    Za reklame imam filter. Uopće ne znam o kojim reklama govoriš.

  24. #174
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Niti ja nemam pojma o kojim reklamama se priča

    Mi smo išli radnim danom u prvi termin, i bilo je stvarno malo ljudi.

    Ja bih isto rekla da se tijela i smanje, ipak smo mi puni vode pa kad to ode...

  25. #175
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je najviše zasmetalo što im je težina izražena u kilogramima. Trebali su pisati masa.
    jedinice su mi dio struke i razumijem te. no, medicinski termin je tezina i to je tesko ispravljivo. i engleski je weight, ne mass. jer medicinari.

  26. #176
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    jedinice su mi dio struke i razumijem te. no, medicinski termin je tezina i to je tesko ispravljivo. i engleski je weight, ne mass. jer medicinari.
    Ne može biti medicinski termin težina, da se ubiješ. Može biti samo da se u medicini često krivo primjenjuje izraz. Ortoped s kojim sam se neko vrijeme družila ne razlikuje krutost od čvrstoće pa ne znači da je točno zato što je medicinar. Nije niti weight točno. Upišeš u google weight or mass i dobiješ što je točno. Druga stvar je što se primjenjuje. To nije stvar lingvističkog odabira, ili argumenta - uvriježeno je, kad to nije točno. Kao da ja napišem da je glava peti ekstremitet, jer se u mojoj struci zna što je ekstremitet.

  27. #177
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    joj tjeras mak na konac. ja se cijeli zivot gombam s medicinarima da se jedinica za litru ne pise s velikim L, pa sam znala dobit od rolajzanja do vrijedanja da sam ja samo jedan obicni dipl.ing pa sam odustala boriti bespotrebne bitke na ljudima koji ne shvacaju osnove

  28. #178
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Niti ja nemam pojma o kojim reklamama se priča
    Bili su, mislim da se to stručno kaže "pingvini" (?), ono samostojeće veličine čovjeka, a debljine 3, prije ulaza u prostorije - reklama stvari ala CBD oil i još tako nekih "high-tech" proizvoda. Općenito mi je, u odnosu na prvu izložbu, ovo bilo previše "Disneylanda" / komercijalizacije, s onim prodajnim dućanom dijelom na kraju pa inspirativni neki natpisi (iako je moja mala "pala" na izradu šarenice, pa još i to 120 kn), a s manje sadržaja, ali što je tu sjećanje i gubitak onog wow efekta od prvi put, stvarno mi je teško reći.

  29. #179
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    E to sa šarenicom mi je bilo čudo. Ja sam kao Alisa u zemlji čudesa ušla u dućan i kad je cura za kompom rekla da nam može napraviti šarenicu, ja sam mislila da je to u sklopu cijene ulaznice, da ne kažem besplatno. Onda sam skužila da piše 120 kn i malog preusmjerila na gotove fotke da vidi kako šarenica izgleda povećana. Izvukla sam se

  30. #180
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj je isto to tražio i stavio si u sobu, oduševljen je bio. I od tipa gledao kako se sređuje ta slika

  31. #181
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    E to sa šarenicom mi je bilo čudo. Ja sam kao Alisa u zemlji čudesa ušla u dućan i kad je cura za kompom rekla da nam može napraviti šarenicu, ja sam mislila da je to u sklopu cijene ulaznice, da ne kažem besplatno. Onda sam skužila da piše 120 kn i malog preusmjerila na gotove fotke da vidi kako šarenica izgleda povećana. Izvukla sam se
    Odlično, klasičan upsell .

    Za tijela, da, valjda su Azijati (sad sam se vratila u dopisivanja od prije, izgleda da su Kinezi), bit će još malo smanjeni u tom postupku.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •