Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 91

Tema: Prehlada kod bebe

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno Prehlada kod bebe

    moja bebica ima skoro 4 mj i jako je prehlađena, najstrasnije je cut njen kasalj. dr. nam je rekla za polozajnu drenazu, aspiriranje i spavanje na povisenom. temperaturu hvala Bogu nema. cerumen joj danas iscurio iz uha pa sutra cim mm dođe iz nocne u vinogradsku..
    jel vi imate kakvih savjeta kak joj olaksat? maleni nikad nije bio bolestan pa mi je ovo grozno.
    Posljednje uređivanje od mihim : 27.03.2010. at 23:39

  2. #2
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    jel doktorica pregledala bebu? teško je tu bilo što reći jer je bebica još jako mala. aspiriraj, puno doji (ako beba siše, ako ne onda puno tekućine), a za ostalo kod tako male djece ne znam

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Moji su sedamnaestogodišnjaci bili jako prehlađeni s dva tjedna života. Bilo je to davno ali mi je bilo prestrašno za čuti takav kašalj iz njih toliko sićušnih. Bili smo kod doktorice, vratila nas je jer nisu imali temperature. Bili smo ponovno nakon nekoliko dana (opet bez temperatue), a onda je nastala panika - slikanje pluća (uopće ne znam zašto jer je ionako dala antibiotik). Od tada ne vjerujem u potpunosti liječnicima. U tri dana je posve promijenila iskaz i terapiju.
    Traži drugo mišljenje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ma je pregledala ju, napisala sam kaj mi je rekla, vadile i krv, leukociti ok, sve ok, samo kao malo jaca prehlada. je, doji, al kad ona hoce, a ne kad ja hocu, a ostalo nis jos ne dobiva , ni vodu, al nije dehidrirana sigurno. a, nis, svejedno ti hvala, i meni je problem kaj je tak mala pa stvarno nemam pojma.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ljiljana nemoj me plasit, idemo svejedno sutra u vinogradsku.a kaj je bilo kod vas?

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Ne znam ,nešto mi "zvoni" da kod tako male djece uslijed ogromne količine sekreta u dišnim putovima lako dođe do bakterijske upale. Ipak vi odite ujutro u vinogradsku...Ali bojati se nemoj, pa neće se ništa dogoditi u dan-dva.
    Kod nas je na kraju bio težak bronhitis, nije bila upala pluća u što je dr. sumnjala. Otišlo nakon tri dana antibiotika.
    Posljednje uređivanje od ljiljan@ : 27.03.2010. at 23:54

  7. #7
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj mihim prvotno napisa Vidi poruku
    ma je pregledala ju, napisala sam kaj mi je rekla, vadile i krv, leukociti ok, sve ok, samo kao malo jaca prehlada. je, doji, al kad ona hoce, a ne kad ja hocu, a ostalo nis jos ne dobiva , ni vodu, al nije dehidrirana sigurno. a, nis, svejedno ti hvala, i meni je problem kaj je tak mala pa stvarno nemam pojma.
    ne nisam mislila zbog dehidracije nego zato što tekućina pomaže kod kašlja. sada sam se još sjetila za balzam od dr. tehissa od eukaliptusa, ako ga možeš sada nabaviti, pomaže kod kašlja i začepljenog nosića, ali nemoj ga tako maloj bebi ni slučajno stavljati na kožu prije nego se konzultiraš sa dr. nego možeš malo staviti na piđamicu. ima blagi miris koji povoljno djeluje na odčepljivanje nosa. ne znam jel vam prepisala kakve kapi za nos tipa efedrin ili sl? znam da od 3 mjeseca bebe smiju još i c vitamin onaj za male bebe i to je to što znam. a kod njih je gadno samo to što se stanje mijenja jako brzo pa ujutro može biti jedna dijagnoza, a naveče druga, samo nemoj da te to plaši. prati dijete normalno, olakšaj mu spavanje, malo češće provjeri tijekom noći, a sutra svejedno idete na pregled i sve će biti ok. moji su obojica imali početak bronhitisa tako mali, ali su dobili antibiotik zbog opasnosti od upale pluća. vidjet ćeš što će ti dr. reći. nama je prošlo za par dana, a tako će i vama sigurno!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    a to sigurno, zato me i frka. ne znam ni sama, ona je definitivno bolje, vise joj ni nosic ne curi ( bilo je prozirno ), nego samo taj kasalj i danas je uho " procurilo ", al ni ne place, dobro je raspolozena... uf... a ja bas nisam za antibiotike ak nije potrebno, leukociti su normalni, a i mala mi je za te kemije, jos kad se i gljive nakaleme nakon njih.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    spava pored mene u krevetu pa mi je stalno na oku... a iskreno se nadam da ce brzo proc, jos mi je veci šok zato kaj maleni zbilja nikad ( do sad kad je s 2,2 god zavrsio na antibiotiku i zarazio i nas dvije ) nije nikad bio bolestan, a ona tak malena pa ju taj kasalj zeza, zakaslje mozda 10 puta dnevno, ak i tolko, al stvarno ruzno zvuci, ko onaj kod pusaca.

  10. #10
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ma nisam rekla da ćeš dobiti antibiotik nego sam samo rekla kako je bilo kod nas. to ne mora značiti da će tako biti i kod vas. nisam ni ja za atb. ako nije potrebno, ali evo moji su na žalost pili i nisu nikada dobili gljive nakon njih. ma zaboravi da sam spomenula atb. ja umjesto da te utješim samo te još više isprepadam....sorry

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ma bez brige, nis me ne prepadas, svijesna sam ja svega, med. sestra sam... nego, otvorila sam temu da vidim iskustva i jel ima jos kakav nacin da joj bez kemija olaksam. i evo lijepo si mi rekla za ovaj eukaliptus, i da nisu dobili gljive..

  12. #12
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ondak super! evo vam i malo~~~~~~~~~~~~~ za nosonju i kašalj.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    tnx, a nis, idem spavat, javim sutra kaj ce tam pametno rec.

  14. #14
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    meni je V u dva navrata bila prehlađena,kašljala je i nos je curio.mazala sam ju s balzamom od eukaliptusa i stavljala sam V ozopulmin čepiće tako da joj je za dva dana već bilo bolje.čim joj se nos malo očistio prestala je kašljati.ti čepići nas spase....

  15. #15
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    i što je bilo s bebicom na dežuri?

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Sjećam se da se na forumu pisalo da eukaliptus uopće nije dobar za tako malu djecu.

    mihim - ono što je kod tako male bebe problematično je da može dobiti bronhiolitis; a to se može dogoditi u par sati, zato treba paziti kako dijete diše.Jako je dobro to problematično disanje 'iz trbuha' bilo opisano u onoj staroj knjižici 'moja prva godina' koja se međutim više ne dobije u rodilištu - no, uglavnom, ako bi ti se činilo da beba teže diše onda treba ići na Hitnu.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Moj maleni je u istoj dobi od 4 mjeseca počeo jako kašljati, zvala sam pedijatricu i savjetovala je da mu dajemo čaj od sljezovog korjena. Tako i jesam par dana na žličicu koliko je maleni htio popiti. I prošlo je, ali bilo mi je grozno slušati ga kako kašlje. Srećom po noći nije kašljao i nije mu smetalo dok spava.

  18. #18
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moja je tako strasno slinava bila s 1.5 i s 2.5 meseca,znaci kao jako malena beba.
    Pedica je izrazila sumnju na treci krajnik,pa je savetovala vodene inhalacije.
    U najveci sud koji imas stavis po saku listica kadulje,bosiljka i kamilice kad voda zavri,i tako vrelo drzis u sobi gde beba spava.
    Ta isparenja navodno "tope" i razredjuju sekret koji se luci.
    Pre svakog podoja isprati nosic fizioloskim i izvuci sto vise aspiratorom.Povisiti uzglavlje.
    I cekati da prodje i nadati se najboljem.
    Svaki put smo se izvukli bez temperature i komplikacija,ali te sline traju sigurno 7-10 dana,na zalost
    Kada je bila vec malo veca,posto nije umela da iskaslje punili su joj se donji disni putevi,pa smo dobili prave inhalacije i brzo je proslo.
    Najvaznije je da ne dodje do komplikacija.
    Sretno

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    cure hvala svima na odgovorima, nadam se da ce i drugima posluzit. ona je definitivno bolje, jako rijetko zakaslje, al jos uvijek nije bas lijepo za cut, nosic skoro pa ne curi.... nismo na kraju isli jucer jer mi je mm reko da prestanem izmisljat i panicarit i s tim maltretirat bebu jer kao pikat ce ju...., nije bitno, al ja sam se slozila da ne idemo jer je zbilja bila super i bojala sam se da nebi bila neka specijalizantica pa nebi stvarno nis pametno napravila samo maltretirala dijete. danas ujutro smo bili kod nase dr., rekla je super da je bolje, al uzela je bris nosa za svaki skucaj i to je to.
    mima
    mislim da si i ti kod moje dr. - ivanovic - ili? kakva je u takvim situacijama, kad su maleni bolesni. mi do sad bili na redovnim kontrolama pa kad su bolesti u pitanju ne znam kakva je po tom pitanju?

  20. #20
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    ajme meni
    kod mog malenog je i kašalj i temperatura
    i još mu zubić izbija
    prestrašno mi ga je za slušati
    bili smo jučer kod pedij. i nije imao temper. pa je rekla da joj se javimo ako bude gore-danas radi popodne
    cijelu noć sam dežurala i mjerila temper. i došla je do 38 pa sam mu dala lupocet čepić a jutros je nema i jedino što mi je povratio zbog kašljanja
    kašalj mu je mokri ... pa me zanima da li možda se smije kakav sirup za lakše iskašljavanje dati maloj bebi od 5 i pol mj ?

  21. #21
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    malenom nije ništa bolje
    jedino što nema temper.ali tako mi plaće navećer ... počeo je iskašljavati van , mazali smo mu mukoplantom prsa i leđa i kapi bisolex ( po preporuci pedijatra)
    jutro je još dobro ali navečer je plač i moj i njegov
    čak smo bili na izlazu za hitnu...ali prestao je i zaspao relativno je mirno spavao i izvlačila sam mu šmkljice s aspiratorom i nije se bunio

  22. #22
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    eh da počeo je kihati svako malo ali nosić mui ne curi več ja s aspiratorom izvlačim sekret
    jedino me je frka da se to naglo ne bi promijenilo u upalu pluća
    jer dok. ga je jućer oped gledala i nije bilo ništa ni na plučima , uho i grlo su ok jedino taj kašalj a to je vjerovatno još od bisolexa
    ima li netko kakav savijet pa da ipak odemo u Vinogratsku???

  23. #23
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Cure dajte se molim vas konzultirajte sa doktorima oko tih prirodnih pripravaka za male bebe (ili u ljekarni).
    Jasno se sjećam da je bibai pisala na forumu da joj je neki toksikolog rekao da eukaliptus nije pogodan za bebe jer može izazvati epi napad. I kad je Lea bila na Srebrnjaku među roditeljima je 'opće znanje' bilo da se tako malima ne smije stavljati ništa sa eukaliptusom, nego da je za njih dobar cajeput (od eteričnih ulja).
    Zapravo, kobila suzy koja se ovdje javlja i koja je maherica za eterična ulja bi trebala to znati bolje od doktora.

    mihim ja sam ti u vezi ovoga što si me pitala poslala pp, a kako se istima na ovom forumu uopće ne znam služiti ne znam jesi li ga dobila.

  24. #24
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    To sto nema temperaturu je dobro.
    I to sto kaslje je dobro,taj sluzavi sadrzaj mora van.
    Mojoj se maloj takvo stanje znalo vuci po 10 dana,7 minimum,dakle ne moze proci tako brzo.
    Znam da je strasno s tako malenom bebom,i s mojom koja je vec velika bude strasno
    Kada tako zariba,samo brojim dane i znam da ce svakim danom biti bolje.
    Ispiraj mu pre podoja i vadi slince aspiratorom.
    Ako se pogorsa,opet ga odvedi kod Dr.
    Drzi se

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/13667-t...644&viewfull=1

    evo tog topica. Moguće je dakle da dr. Theissov balzam ipak nije problematičan, ali radije vi to provjerite.

  26. #26
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    na mucoplant od eukalip. piše " ne sadrži mentol pa je osobito prikladan za dojenčad i malu djecu" "ne nanosi se na liceposebno ne oko očiju i nosa"
    meni osobno je pedij. rekla da namažem na kožu prsa i leđa i da na to stavim još i gazu da zadržava toplinu i da ga grije
    tako i radim
    a pravo smo kupili ovlaživać "lampu" ( i to mi pedij. preporučila )

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    miha je bila bolesna prije dva tjedna, dakle tad je imala malo više od dva mjeseca... imala je sluzi ko u priči, o kašlju ne želim ni razmišljati, skoro svaki put kad bi se najela je sve povratila...
    riješili smo to aspiratorom za nos (za usisavač) i mislim da nas je samo to i spasilo... čajevac na radijator na mokri ručnik, upaljen ovlaživać zraka, spavanje na povišenom, topli oblozi na prsa... ima u Mulleru za kupiti mali medeki punjeni sa košticama trešnje koji se zagrije u mirkovalnoj i bude topli dva sata...

    sretno
    Posljednje uređivanje od mlukacin : 02.04.2010. at 15:41

  28. #28
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    eto ja javim još uvijek mi kašlje, nema temp. i sad je promukao od kašljanja ali je bolje volje nego zadnjih par dana pa me zanima da li mogu snjim izaći van , makar na pola sata, naravno dobro bih ga utoplila

  29. #29
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mislim da se naš Špiro prehladio. Ima 2 mjeseca i 6 dana.
    Došli smo iz Zagreba u DUbrovnik i on je krenuo sa nekim malim kašljucanjem, po par puta dnevno, pripisali to promjeni zraka. A evo danas baš kašljucka kao da je prehlada. U nosu nema previše, uglavnom to rješimo sa vatom i aspiratorom. Nisam mu mjerila temp. budem sad. Zanima me da li tako maloj bebi ima smisla išta davati? Kako da mu ublažim simptopme, neki oblozi, nešto?

  30. #30
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moja je bila jos i manja,nekih mesec dana stara,kada smo "zaslinili" prvi put
    Fiziolosku mozes koliko god treba,to nece skoditi,a sprecava eventualne komplikacije.I to spricom,ne u kapima.
    Mozes i Sterimar i sl.kapi bez hemije.
    Moja je tome sklona,pa je imala i s 2 meseca i jos X puta tokom 1.godine.Srecom nama je prolazilo bez temperature i posledica,ali se vuuuuuklo barem po 10 dana svaki put....
    Prati malenoga i zelim da vam sto pre prodje,tj da se nije ni prehladio
    Btw,tako malen a vec se smeje,mnooogo je sladak

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ovlaživanje zraka, fiziološka u nos i to obilato špricom i do 7 puta u toku 24 sata, izvlačiti šmrklje prije hranjenja i po potrebi, za eterična ulja stvarno neznam, ja svojima dok su bili tako mali nisam mazala nikakve balzame, spavanje na povišenom, mi smo ispod madraca podmetali deku tako da je cijeli madrac bio podignut, spavanje na boku (lakše im je disati). Neznam teško je kad su tako mali doista, a i često zna završiti bronhitisom i traje doista dugo.
    Kašalj je dobar, to će reći svaki doktor i kašalj se nesmije zaustavljati. Pošto bebice neznaju iskašljati,često povrate sluz jer drugačije nemogu. Koliko god to bilo teško za gledati povraćenje sluzi je dobro. Neznam što još da kažem, oprezno s lijekovima za razrijeđivanje sluzi. Ja ih nikako nebih uzimala na svoju ruku, jer kako bebe neznaju iskašljati može im biti još gore. Nažalost ovo sve iz gorkog iskustva mame bronhitičara s opstrukcijama. Ako beba počne škripati (to je jedan specifičan zvuk koji proizvodi kod disanja, disanje iz trbuha) odmah odite pedijatru jer se najvjerojatnije radi o teškom bronhitisu.
    Netko je spomenuo curenje cerumena iz uha. Mom najstarijem je dosta curilo i to prvih godinu dana. Doktor nam je rekao da je to pozitivno, jer je uho dobro ventilirano i bolje je da mu to iscuri van nego da kuha unutra. Mojoj curki je kad smo jednom izašle van, a bilo je dosta hladno ispao cijeli stvrdnuti komad iz uha, nisam mogla vjerovati.

  32. #32
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Cure, tu se ponavlja da fiziolosku treba davati u sprici ne u kapima..
    Ja kad dajem spricom on skoro da se udavi....
    Kako vi to spricom uspijete? Molim vas pomozite....bebica je stara dva mjeseca, ne curi mu nos, ali cujem kako mu hropce u nosu i kaslje...sav se napinje jadan...
    Cistim mu aspiratorom, dr prepisala efedrin.

  33. #33
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Nase su cure imale prehladu sa 2,5 mj. Dr isto prepisala Efedrin koji mm nije htio stavljati. Pa smo samo stavljali fiziolosku na spricu ali polako. Bebu u narucje, glavu lagano zabaciti unazad, neka joj neko malo pridrzi glavicu (nase bi se bunile) i ti onda polako stisces spricu. Netko drzi par minuta pa tek onda aspirira ali mi bi to nakon 15-20 sec.
    Nasa pedica je bila za ciscenje nosica sa tuljcima od vate i fizioloske. I to smo radili ali kad bi bas bilo puno toga onda bi aspirirali sa onim aspiratorom na baterije. I inhalirali smo ih sa obicnom fizioloskom.

  34. #34
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, tu se ponavlja da fiziolosku treba davati u sprici ne u kapima..
    Ja kad dajem spricom on skoro da se udavi....
    Kako vi to spricom uspijete? Molim vas pomozite....bebica je stara dva mjeseca, ne curi mu nos, ali cujem kako mu hropce u nosu i kaslje...sav se napinje jadan...
    Cistim mu aspiratorom, dr prepisala efedrin.
    giussepe, moj maleni je isto prije par dana hroptao, kašljao, ja sumnjala na bronhitis, jer ga je već imao sa 3 mjeseca. Na sreću nije nego samo prehlada. Mi smo efedrin dobili kad je imao bronhitis, sad nam je rekla samo fiziološku. Ja mu ukapam malo u svaku nosnicu, pustim koju minutu i onda usisam. Evo danas sve čisto.

  35. #35
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Kad sam sama onda bebu za moram u ručnik da se ne mrda i po legnem na bok, u gornju nosnicu ustrcam fiziološku a kroz donju izlazi...i onda usisam.

  36. #36
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ovo je odlicna fora s umotavanjem u rucnik. Jer on bas jako lamace rukicama...
    Ja mu kapam efedrin, slabo ja to njemu izvucem, a cujem da se muci pa da mu smanji oteklinu sluznicr barem.

    Noc protekne ok, on se ustvari vise kad je budan napinje i kise i kaslje,al bas se nekako muci
    Znam da to hoce potrajati ....

    Samo se nadam da nam ne ode na pluca ili bronhije jer bas imam osjecaj da mu se slijeva jako.

    Danas je evo peti dan, a uopce nemam osjecaj da je ista bolje. Samo jos vise kaslje i kise.

  37. #37
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Usisavaj nosić često, kad god je budan. Pogotovo ako ništa ne ide van na nosić, tako je i mojem, imam osjećaj da mu je sve stajalo u grlu, kad bi se nakašljao i hroptanje bi prestalo, ali brzo bi se opet nakupilo.

  38. #38
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Mislite da je ok i da ga inhaliram?
    Oprecna su misljenja oko inhalacija...

  39. #39
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja sam svog inhalirala fizioloskom. Mozes ga i odvesti u slanu sobu.

  40. #40
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ima dva mjeseca..di cu s njim u slanu sobu? Mislis da je ok i za tak male?

  41. #41
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Kad sam ja bila sa starijim, tamo je bila bas jedna tako mala beba. Za svaki slucaj se raspitaj jos.

  42. #42
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Zašto se fiziološku ne smije kapat??

    Mi smo evo (svi) prehlađeni. Jutros 37.0, pa 37.5, pa se spustilo na 36.8, i 36.1. Kašljucne tu i tamo. Oči vlaže, a nos sluzi dosta.

  43. #43
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto se fiziološku ne smije kapat??
    Prvi put ovo cujem...doduse ja sam obojima davala na spricu ali ne vidim razliku...Meni je jednostavnije kupiti fiziolosku, zabiti iglu, na nju spricu i samo izvlacim koliko zelim...bilo za direkt u nos, bilo za inhalator

  44. #44
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,277

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto se fiziološku ne smije kapat??

    Mi smo evo (svi) prehlađeni. Jutros 37.0, pa 37.5, pa se spustilo na 36.8, i 36.1. Kašljucne tu i tamo. Oči vlaže, a nos sluzi dosta.
    To tvrdi dr. RIchter, bilo je o tome tekstova na forumu. Evo na brzinu našla sam neki njegov post ovdje: http://www.cybermed.hr/forum/specija...oloska_otopina

    Inače, ja imam alergičara i astmatičara, mm i ja imamo kronične probleme sa sinusima. U našoj kući fiziološka otopina je zakon. Točno po ovoj Richterovoj preporuci s linka. Probala ja sebi - meni je pomoglo, pa dala i djetetu. I njemu je pomoglo i pomaže. Za ispiranje nosa (rhynohorn) i usta (obično grgljanje, jer moj mlađi ima osjetljive glasnice - fiziološka je savršena za to).

    Btw. kad su dečki bili bebe, najbolja se pokazala kombinacija bijelog sljeza i soli.

  45. #45
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    He,he Peterlin,pokazala si dr.Richteru

  46. #46
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Što taj priča? Pa višak tekućine ode u grlo i dijete ga ili ispljune ili proguta, a bitno je da bude prohodno bar malo da može disati, a ne da svi mogući putevi budu instant prohodni. Gle, nije ni ponudio alternativu. Samo je napisao što, po njemu, ne bi smjelo.

  47. #47
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi ne stavljamo nista u nos, samo iscijedimo sto izlazi samo. Pokusala sam par puta fiziolosku i postigla ama bas nista, osim sto je dijete postajalo sve vise i vise histericno i sve vise i vise se davilo u slajmu.

  48. #48
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Meni je do sada koristilo. Otopi joj suhe šmrklje koji drugačije ne izlaze van, ali to kad je zdrava. Sada je njoj nos supervlažan i bez fiziološke.

  49. #49
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ulijevanje tekućine u nos izaziva osjećaj utapanja kod onoga kome se ulijeva.

    I ako je ta osoba pri tome sputana, pa bilo to i ručnikom, tada je to pravo mučenje.

    Molim vas, NEMOJTE svojoj djeci ulijevati ikakvu tekućinu u nos. To je trauma. 1 kap (eventualno 2) su sasvim dovoljne za te male nosiće.

  50. #50
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Što taj priča? Pa višak tekućine ode u grlo i dijete ga ili ispljune ili proguta, a bitno je da bude prohodno bar malo da može disati, a ne da svi mogući putevi budu instant prohodni. Gle, nije ni ponudio alternativu. Samo je napisao što, po njemu, ne bi smjelo.
    Nisi u pravu. Tako kako ti pišeš bi bilo da su usta i nos povezani jednim jednostavnim kanalom i da nije uključeno i uho i sinusi.
    Kapanje fiziološkom je, po meni ok, ako sadržaj nosa ne curi sam vani , nego je gušći i kapaš fiziološkom kako bi ga razrijedila i usisala.
    Ako sam curi van, znači da se nos u biti sam čisti, ali, ako dijete ne može disati, moraš usisatu, što ćeš.


    A, što se šturog odgovora gorespomenutog dr tiče, evo i jednog manje šturog u kojem elaborira svoje stajalište:
    Kada se okomljujem na inhalacije fiziološkom otopinom i drugim vodicama, okomljujem se na neumjerenost, jere se najčešće radi o upornom zalijevanju djetetove dišne sluznice, kao da tamo raste trava, danima i tjednima. Ako dijete suho napadajno kašlje, može mu korisitti da se taj čas inhalira fiziološkom otopinom, ili da se unujtra metne 5-6 kapi otopine Bisolexa za inhaliranje. No,isto tako bi joj koristilo dapopije malo toplog čaja s medom i limunom. I to i inhalacija fiziološke otopine imaju samo karminativno ili "milujuće" djelovanje na sluznicu dišnog trakta, uglavnom ždrijela, pa je kašalj manje derući. Apsolutno se protivim sistematskom poljoprivrdenom navodnjavanju dišne sluznice.
    (http://www.cybermed.hr/forum/specija...trija/zbunjena)

    i još jedan:
    Na koji način može štetiti? Na isti, na koji ribi šteti propuhivanje škrga zrakom. Mislim da ti manevri u količinama u kojima se bez ikakve grižnje savijesti primjenjuju, daleko prelaze okvire neke moguće koristnosti. Ako je u nosu sekret sasušen, i djetetu smeta, onda normalno da se može nos malio ispirati. Ili, ako je u nosu i iza nosa, u nazofarinksu, obilje gustog sekreta, tada mu koristi da to ispuše, a ako ne ide, da se i ispere (metodom koju nazivamo dispalcement - ili "čok-čok"blunk. No, svaki puta kod tih ispiranja u nosne hodnike i nazofarinks dolazi novi volumen koji pravi pritisak, i, ako su Eustahijeve tube insuficijentne, nešto od sadržaja iz nazofarinska može ući u srednje uho, a to nikako nije dobro, jer baš zbog toga nastaje ili se komplicira ili produžuje upala srednjeg uha. Zato se upala srednje uha, koja se ponavlja, pregledava i liječi kod ORL specijaliste, a ne kraj vodopada fiziološke otopine.
    (http://www.cybermed.hr/forum/specija...a_srednjeg_uha)

    A suhi šmrklji u zdravom stanju izađu kihanjem, pogotovo nakon kupanja, ili se obrišu tuljkom mokre vate.
    Ispiranje nosa fiziološkom tu stvarno nije potrebno.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •