Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: preporuka za odvjetnika- radno pravo

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno preporuka za odvjetnika- radno pravo

    Treba mi, što prije, preporuka za odvjetnika koji ima iskustva u sporovima vezanima uz radno pravo.
    Zagreb.
    Može na PP.

    I informacija koliko koštaju usluge i na koji način se obično naplaćuju (po satu, da li je moguća telefonska, mail konzultacija, odlazak sa strankom kod poslodavca).

    Hvala!

  2. #2
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ............
    Posljednje uređivanje od mamma san : 01.04.2010. at 13:58 Razlog: obrisala sam preporuku jer ispada da je direktna reklama.

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Molim sve korisnice koje žele dati preporuke, neka to učine putem privatne poruke.

    Hvala.

  4. #4
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ok! sorry!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    hvala bucka!

    molim da napišete i ako netko ima informaciju o cjeniku (da li je jedinstven ili ovisi o pojedinom odvjetniku)
    i red veličine o kojoj lovi pričamo (po satu ili kako već)

  6. #6
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    postoji odvjetnička tarifa!
    objavljena je u NN br. 148/09
    Posljednje uređivanje od bucka : 01.04.2010. at 15:16

  7. #7
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    dok sam ja bila u frci i nisam znala šta će bit kad se vratim na posao malo sam tražila i našla da su cjene određene pravilnikom, i mislim da je oko 500 kn savjetovanje, izlazak na ročište, pisanje tužbe i tako dalje.
    meni su jako pomogli na legalisu i pošto sam bila u sve upućena, i nisam dala da me zeznu povukli su se i ostavili me na mom radnom mjestu.
    da ne velim da su mi tili podvalit da potpišem aneks ugovoru što ni u ludilu nisam htjela.
    nakon dva dana su zvali da se dogovorimo mirnim putem.

    ako mogu kako pomoć vezano uz moja saznanja slobodno se javi na pp.
    kod mene je bio slučaj povratka na posao nakon njege djeteta.
    Posljednje uređivanje od AnneMary : 01.04.2010. at 15:18

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    Molim preporuku za odvjetnika koji je spretan i okretan u sporovima vezanim uz radno pravo na PP.
    Hvala.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    8

    Početno

    Da ne otvaram novu temu, također bih trebala preporuku za odvjetnika za radno pravo, molim na PP. Hvala!

  10. #10
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    nadam se da stavljanjem ovog linka neću prekršiti forumska pravila!
    http://www.nacional.hr/clanak/14168/...kih-odvjetnika

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Ja bi također trebala preporuku za odvjetnika za radno pravo.Molim na PP.

  12. #12
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    mNina, bojim se da ćeš imati problema sa primanjem poruka, jer si friški korisnik. Trebala bi imati barem nekoliko postova. Pogledaj u pravilima ponašanja na forumu!

    http://forum.roda.hr/threads/54572-Pravila-ovog-foruma
    Posljednje uređivanje od mamma san : 29.02.2012. at 09:29

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    mozda ta napisete u kojem ste gradu, pa se moze dati i bolja preporuka

  14. #14
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    mozda ta napisete u kojem ste gradu, pa se moze dati i bolja preporuka
    Podižem. Zagreb.
    Preporuke može ovdje ili na pp.
    Ako treba više info onda na pp, lijepo molim

  15. #15
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Podizem. Pula
    Hvala

  16. #16
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Hitno mi treba netko tko se bavi radnim pravom u Puli. Cure, u stanju sam ocaja, ako me netko moze uputiti bila bi mu jako zahvalna.

  17. #17
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Rominka, znam za odvjetnicu Tamaru Delić i Loredanu Štok,ne znam da li se one bave radnim pravom. One su u istoj zgradi gdje i ja, ima i drugih odvjetnika tamo, pa ako ništa drugo mogu ti nabaviti br. telefona pa da makar nazoveš i pitaš.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Rominka, ne znam da li znaš da ako si član sindikata imaš pravo na besplatnu pravnu pomoć, pravnici iz sindikata odrađuju sve isto što i odvjetnik, razlika je što ništa ne plaćaš.

  19. #19
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Jesam, ali ovaj nas sindiklani je sav u strahu i iskreno mi je rekao da mi on ne moze pomoci. Mislim da je doslo da mi zapravo i treba netko zvucnijeg imena jer
    mozda tada sve to skupa prestane...jer ja vise ne mogu. Nemam snage.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam, ali ovaj nas sindiklani je sav u strahu i iskreno mi je rekao da mi on ne moze pomoci. Mislim da je doslo da mi zapravo i treba netko zvucnijeg imena jer
    mozda tada sve to skupa prestane...jer ja vise ne mogu. Nemam snage.
    Malo je čudno da se netko boji raditi svoj posao, u takvom slučaju se treba obratiti stepenicu više, odnosno u središnjicu sindikata. Ili si možda pobrkala sindikalnog povjerenika sa pravnikom sindikata? Ako nisi unaprijed se ispričavam.

    U svakom slučaju žao mi je što sve to prolaziš, preporuku za odvjetnika nemam jer nisam iz Pule, živim u manjem gradu i ovdje svi odvjetnici rade radno pravo tako da ne možeš fulati previše s odvjetnikom. Želim ti svu sreću da se izboriš za svoja prava.

    U prilog ti ide što sudovi činjenice cijene i pravo primijenjuju u korist radnika. Ono što tijekom postupka treba utvrditi je samo vjerojatnost da je tvoje pravo povrijeđeno a na poslodavcu je teret dokazivanja da to nije tako. Samo pazi na rokove. Zato se obrati za pomoć što prije i sretno.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj Water prvotno napisa Vidi poruku
    Rominka, ne znam da li znaš da ako si član sindikata imaš pravo na besplatnu pravnu pomoć, pravnici iz sindikata odrađuju sve isto što i odvjetnik, razlika je što ništa ne plaćaš.
    u mom slučaju, pravnik iz sindikata je bio od niškoristi, osim za skupljanje 120 kn svaki mjesec za članarinu sindikata

    općenito sam ogorčena na naš sindikat!

    svakako ja sam podigla tužbu, angažirala odvjetnika za ostvarenje prava iz radnog odnosa, i pripremite se za jedan dugotrajan i mučan proces

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj Water prvotno napisa Vidi poruku

    U prilog ti ide što sudovi činjenice cijene i pravo primijenjuju u korist radnika.
    nisam baš sigurna u ovu tvrdnju

    mislim da svakako ovisi koliko ti je "jak" poslodavac, nažalost

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    nisam baš sigurna u ovu tvrdnju

    mislim da svakako ovisi koliko ti je "jak" poslodavac, nažalost
    Žao mi je što je tvoje iskustvo loše ali po mom iskustvu nema nikakve veze "jačina" poslodavca, što god to značilo.

  24. #24
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Sindikalni povjerenik je pokusavao popraviti situaciju, ali svaki put se sve vise zakuhalo. A pravnik, e to je zapravo povezano sa izuzetno jakoim poslodavcem, nazalost. Dovedena sam do toga da sam prisiljena dati otkaz kako bih sebe zivu i zdravu sacuvala, a sve sto zelim je raditi. No, ovo traje vec godinu i pol, i vec mi je tada preko ljudi receno da ce se uciniti sve samo da dam otkaz. I svi postupci vide k tome, no ova situacija sada je prelila casu. Ne mogu vise i ne zelim. Samo je pitanje mogu li boriti i imam li kvalitetnog odvjetnika. Pristala bib ja i na poslivno uvjetivani otkaz uz uvjet da vise nitko iz te firme ne smije ni spomenuti moje ime. Ma ne znam vise. U svakom slucaju sutra cu vidjeti sto ce mi reci odvjetnik pa cu dalje po njegovom savjetu.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj Water prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je što je tvoje iskustvo loše ali po mom iskustvu nema nikakve veze "jačina" poslodavca, što god to značilo.
    osim ako nisi dijete, ne mogu vjerovati da ne znaš što to znači u našoj lijepoj, pravnoj državi..

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    osim ako nisi dijete, ne mogu vjerovati da ne znaš što to znači u našoj lijepoj, pravnoj državi..
    Ja stvarno ne znam zašto se ti svađaš sa mnom. Ja znam u kakvoj državi živim, a ne kužim zašto si ti uopće pokrenula spor ako si sigurna unaprijed da nemaš šanse. I stvarno ne vidim svrhu ovom prepucavanju.



    Rominka, ne potpisuj ništa u firmi prije nego angažiraš odvjetnika, tada sve radi u konzultaciji s odvjetnikom.
    Posljednje uređivanje od Water : 16.09.2012. at 16:36

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    zašto ti misliš da se ja svađam s tobom?

    gdje sam napisala da u mom sporu nemam šanse? nisam niti glupa niti naivna, da bih se zafrkavala s nečim što je osuđeno na propast..

    ali...živimo u takvoj pravnoj zemlji gdje se moraš obratiti sudu ako ne želiš raditi nešto protuzakonito, na što te poslodavac ( koji je "jak") prisiljava..

    ako ti misliš da su u sudstvu dva plus dva četiri, ti i dalje živi u svom uvjerenju, ja znam da nisu

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    ali...živimo u takvoj pravnoj zemlji gdje se moraš obratiti sudu ako ne želiš raditi nešto protuzakonito, na što te poslodavac ( koji je "jak") prisiljava..
    Pa tome sudovi i služe ne znam po čemu je naša država izuzetak, koliko ja znam radnih sporova ima svugdje.

    A to što ja mislim ili znam o sudstvu ti stvarno ne možeš znati. Ćao.

  29. #29
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    trebala bi pravni savjet oko mog radnog prava, situacja je malo komplicirana da sad pišem tu, ugl, povratak na posao nakon porodiljnog
    pa ako mi netko može dati pravni savjet i preporučiti nekog dobrog odvjetnika/odvjetnicu koji mi neće po defoltu izreferirati koja su moja prava (na papiru) i poklopiti slušalicu bez mogućnosti dogovora da dođem kod njih po savjet (i platim,naravno,uslugu)

    istočni dio zgb, ili sesvete
    molim u inbox

  30. #30
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Lucas prvotno napisa Vidi poruku
    trebala bi pravni savjet oko mog radnog prava, situacja je malo komplicirana da sad pišem tu, ugl, povratak na posao nakon porodiljnog
    pa ako mi netko može dati pravni savjet i preporučiti nekog dobrog odvjetnika/odvjetnicu koji mi neće po defoltu izreferirati koja su moja prava (na papiru) i poklopiti slušalicu bez mogućnosti dogovora da dođem kod njih po savjet (i platim,naravno,uslugu)

    istočni dio zgb, ili sesvete
    molim u inbox
    nemam preporuku, samo sam ti došla dati
    znam što je mene dočekalo kad sam se vratila nakon gubitka trudnoće...
    kao što sam napisala na drugom topiću: lijepa naša HR

  31. #31
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    hvala ti... da,lijepa naša....

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Molim lijepo ako netko može da mi preporuči iskusnog i dobrog odvjetnika specijaliziranog za radno pravo.mail:endi-gradnja@windowslive.com
    Unaprijed hvala

  33. #33
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Molim preporuku za provjerenog odvjetnika za radno pravo u Os...na pp, hvala!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Molim lijepo da li netko može preporučiti iskusnog i kvalitetnog odvjetnika/odvjetnicu specijaliziranu za radno pravo u Zagrebu.
    Preporuke može na pp.

    Unaprijed hvala.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    131

    Početno

    I ja trebam preporuku za radno pravo za ZG. Hvala.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj paklenica prvotno napisa Vidi poruku
    Treba mi, što prije, preporuka za odvjetnika koji ima iskustva u sporovima vezanima uz radno pravo.
    Zagreb.
    Može na PP.

    I informacija koliko koštaju usluge i na koji način se obično naplaćuju (po satu, da li je moguća telefonska, mail konzultacija, odlazak sa strankom kod poslodavca).

    Hvala!
    Usluge koštaju ovisno o vrijednosti predmeta spora, obično odvjetnici naplaćuju sat rada sa strankama 250 kn +pdv.
    Za detaljnje informacije i dobru uslugu, najbolje bi bilo dobiti odgovor od više odvjetnika o vremenskom periodu trajanja postupka, procjeni troška i izvjesnosti uspjeha.
    Nedavno sam naišao na ovu stranicu i same pohvale imam za istu, nudi mogućnost velikog izbora, besplatne konzultacije i procjenu troškova.
    http://www.advocator.hr/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •