Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 173 od 173

Tema: Teta priča četverogodišnjacima kako je Isus umro u mukama!!!

  1. #151
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene vrijeđa kad se moj ateizam omalovažava i kad se insinuira da ja ipak vjerujem u balon .
    Potpis na mariu.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene vrijeđa kad se moj ateizam omalovažava i kad se insinuira da ja ipak vjerujem u balon .
    I mene.

  3. #153
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja nisam ateistica. Nit vjerujem nit ne vjerujem. Uopce mi to nije vazno nit me zanima - jel ih ima ili ih nema - mislim bogova i boginja. Mozda bih mogla reci da vjerujem u balon ili sam svojevjerka kako je to Juanita jednom nadahnuto izjavila. U nekom trenutku me je totalno prestalo vrijedjati to sto se moje vjerovanje tj. nevjerovanje omalovazava, boli me guza za to. Lijepo okrenem na sprdnju pa se odmah nadje nova tema. S tim da ja to imam doma u obliku muza kojeg povremeno spopadne napadaj vjere, il sta je to vec. Pa kad on krene s vjerskom temom - ja uzvratim svojim vlastitim razmisljanjima. Obicno rasprava vrlo brzo zamre. Vrlo funkcionalno. Vjerujem da se da primijeniti i na druge, ne samo na muza.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Zarrin, maria, vissnja....
    Ako niste primjetile ispriČala sam se i zao mi je ako sam vas povrijedila... Al zar nitko od vas ne prihvaĆa ispriku???

    Isto tako zar mislite da mene nije povrijedilo kad je netko isusa spominjao kao nebulozu.. Itd.. Da ne duljim previŠe??

    I taj balon je bio samo balon... Ono ljudi vjeruju u ljubav, moja mama sad kaj je iŠla na kemo je vjrovala da Će joj pomoĆi hrana, i pomogla joj je ... Kak ne kuŽite... I nisam to nikome rekla da ga povrijedim... Ja sam od onih koja prije veli a tek onda razmisli...

    I kao Što sam rekla ispriČala sam se, Što joŠ Želite?

  5. #155

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    I samo joŠ neŠto...
    InaČe ne ulazim u ovakve rasprave i ovaj moj posti je zadnji na ovom pdfu, ali nije mi jasno ako smo veĆ svi zakljuČili da je teta pretjerala zar se onda treba pljuvati po vjeri i po onome u Što ja ili netko drugi vjeruje. Meni vjera nije nebuloza, glupost... Ja vjerujem da je isus uskrsnuo, moje pravo je reĆi moje miŠljenje o svemu tome isto kao i vaŠe... A to Što sam vjernik ne Ćini me niti boljom niti gorom osobom od bilo koga...

    Dakle ja se mogu ispriČatim, vi ne morate i moŽete me nastaviti pljuvati bez problema... Probudite se iz snova... I sagledajte svijet oko sebe i nauČite oprostiti!!!
    ŠtoviŠe, proČitati ispriku i bar je uvaŽiti, moŽda to i napisati... Jer najteŽe je priznati greŠku i ispriČati a najlakŠe je s oproŠtenjem dalje srat

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    mlukacin sve ok
    Moj je post bio replika na post od paid da nju kao vernicu vredja ova tema. Vredja i mene kao ateistu, ali nisam trazila njeno kljucanje vec sam dosla da iznesem svoje argumente i da se objasnimo ako ikako mozemo.

  7. #157
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj zarrin prvotno napisa Vidi poruku
    da li si razmišljala kada si spominjala fetve da je ovaj topic postao uvrijedljiv i za neke druge možda(osim tebe), isto kao i postovi u stilu osnujte si svoje privatne vrtiće(tipa građani drugog reda)
    ako si čovjek uzme za pravo reći nekome drugome u navedenom tonu, treba biti spreman i čuti možda i ono što se i njemu ne sviđa...
    Ispričavam se svima kojima je dio s fetvom bio uvredljiv. Pretjerala sam, priznajem.

    Sad kad smo se svi svima ispričali (istina, riječ se ne može povući, posebno kad je napisana, ali što je tu je...) mislim da bi stvarno bio red da ne idemo dalje. Tko je za?

  8. #158
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    mislim da je sada ipak bolje.slažemo se da je teta pretjerala s detaljima iako ne znamo što je i kako točno rekla. moja je opservacija samo da su se puno konstruktivnije teme i poučnije zaključavale, a ova je krenula u vrlo negativnom smjeru kako za vjernike tako i za ostale.eto toliko
    a

  9. #159

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ja ću se samo povući , lagano s ove teme jer insinuacije da serem su ispod mog nivoa komunikacije.

    mlukacin, pročitaj si još jednom oba posta ujutro .

  10. #160
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ne razumijem, što vas vrijeđa? to što su neki izjavili da ne vjeruju u uskrsnuće?

  11. #161
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    zeznuto je to s vrijeđanjem.
    zato jer je vjerovanje dio osobe, a ne vjerovanje, nije.
    mene kao ateistu ne određuje činjenica što ne vjerujem. to je samo moj odnos prema jednoj tematici, kao što imam odnos prema, nemam pojma, vegetarijanstvu. ili bezpelenaštvu. pa kad mi neko kaže da vjerujem u balon to me apsolutno ne vrijeđa.
    vjernicima nije to samo odnos prema jednoj tematici.
    i zato u raspavama o vjeri dolazi do vrijeđanja.
    ne znam, možda sam i u krivu, ali tako nekako se meni čini.
    hm, ova tema bi u principu mogla biti i zanimljivija od same tete u vrtiću.
    al bolje da ne nastavimo u tom tonu jer vjerojatno i ovaj moj post nekog vrijeđa

  12. #162

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    ma ja sam i do zadnjeg posta se maknula i rekla da neću pisati ništa. mene vrijeđa samo netolerancija, niš drugo.
    ak se treba zaključak neka se, ak ne isto ok. ja sam totalno

    pa pa svima vjerovali ili ne

  13. #163

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    zaključak=zaključati

  14. #164
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    zeznuto je to s vrijeđanjem.
    zato jer je vjerovanje dio osobe, a ne vjerovanje, nije.
    mene kao ateistu ne određuje činjenica što ne vjerujem. to je samo moj odnos prema jednoj tematici, kao što imam odnos prema, nemam pojma, vegetarijanstvu. ili bezpelenaštvu. pa kad mi neko kaže da vjerujem u balon to me apsolutno ne vrijeđa.
    vjernicima nije to samo odnos prema jednoj tematici.
    i zato u raspavama o vjeri dolazi do vrijeđanja.
    ne znam, možda sam i u krivu, ali tako nekako se meni čini.
    hm, ova tema bi u principu mogla biti i zanimljivija od same tete u vrtiću.
    al bolje da ne nastavimo u tom tonu jer vjerojatno i ovaj moj post nekog vrijeđa
    X

  15. #165
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    zeznuto je to s vrijeđanjem.
    zato jer je vjerovanje dio osobe, a ne vjerovanje, nije.
    mene kao ateistu ne određuje činjenica što ne vjerujem. to je samo moj odnos prema jednoj tematici, kao što imam odnos prema, nemam pojma, vegetarijanstvu. ili bezpelenaštvu. pa kad mi neko kaže da vjerujem u balon to me apsolutno ne vrijeđa.
    vjernicima nije to samo odnos prema jednoj tematici.
    i zato u raspavama o vjeri dolazi do vrijeđanja.
    ne znam, možda sam i u krivu, ali tako nekako se meni čini.
    hm, ova tema bi u principu mogla biti i zanimljivija od same tete u vrtiću.
    al bolje da ne nastavimo u tom tonu jer vjerojatno i ovaj moj post nekog vrijeđa
    slažem se s ovim.
    mada, bit ću iskrena, samo to vjerovanje je kod mene došlo do točke kada sam skužila da zapravo više nego što vjerujem ja želim vjerovati, odnosno voljela bih da je to što vjerujem zaista tako no nisam potpuno sigurna.
    primjetila sam malo prateći ljude da je ustvari u našem narodu vjera kod dosta ljudi postala više kao dio "folklora". njeguju se običaji, drži se do nekih moralnih principa i zakona pa i odlazi se na mise, samo onaj dio pravog vjerovanja u jednu vrhovnu personu izostaje. možda sam u krivu, nisam teolog niti se bavim time, samo moje zapažanje.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Pa mene pomalo vredja to sto se moje neverovanje dovodi u pitanje (al ne dovoljno da bih trazila kljucanje). To ispada da ja sad ovde pisem neistine.
    Ni mene kao osobu ne odredjuje moj ateizam, ali me odredjuje u najuzem krugu u kom se krecem i to prilicno. Jer moja familija je puna svestenika i vernika, a i prijatelji su uglavnom verujuci. Pa smo mi na neki nacin, ajmo reci diskriminisani.

  17. #167
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    mlukacin, je ću riknut.
    lijepo si se ispričala, sve do zadnje riječi. i naravno,uvijek će se naći netko ko će zanemariti 1000 riječi isprike i uhvatit će se za onu jednu ružnu riječ.

  18. #168
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se s ovim.
    primjetila sam malo prateći ljude da je ustvari u našem narodu vjera kod dosta ljudi postala više kao dio "folklora". njeguju se običaji, drži se do nekih moralnih principa i zakona pa i odlazi se na mise, samo onaj dio pravog vjerovanja u jednu vrhovnu personu izostaje. možda sam u krivu, nisam teolog niti se bavim time, samo moje zapažanje.
    O da. Pa babe (posebno po selima) sjede pod misom i prebiru krunicu i uopće ne slušaju niti čitanja, niti evanđelje... jedino možda dignu glavu ako župnik malo jače zagalami pod propovjedi. Mnogi uopće ne razumiju, boje se sumnjati iako će mnogi reći kako upravo iz sumnje i razmišljanja proizlazi vjera. Moja teta zna reći, ja to ništa ne razumijem, ali strah me Boga, strah me o tome razmišljati, znam da vjerujem. Kao da je Bog strašan policajac koji će ju pendrekom po glavi ako posumnja. To je najgore što se mnogi vjernici boje Boga umjesto da vjeruju u njegovu dobrotu i sveprisutnost.
    Osim toga, mnogi mladi dolaze u crkvu jer su tako navikli (iako sam ja sretna što je moja vjera zapravo i proizašla iz te navike s početka, i kao dijete sam išla u crkvu, idem i sada, no tek sa svojih 28, 30 godina sam shvatila da sam duhovno zrela... (da znam, bilo je duhovno nezrelo spominjanje fetve...))...
    I tako. Udaljili smo se mi od prvotne teme.
    Što bi teta iz vrtića rekla na sve ovo?

  19. #169
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    Pa smo mi na neki nacin, ajmo reci diskriminisani.
    a to je druga stvar, nisam to imala na umu kad sam pisala post.
    diskriminacija me itekako vrijeđa.

  20. #170
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    .
    Što bi teta iz vrtića rekla na sve ovo?
    mene zanima jel autorica ovog topica prijavila tetu ravnateljici i što je ova rekla. no nešto čisto sumnjam da je bilo kako odreagirala jer se više uopće ni ne javlja na temu.

  21. #171
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    vjera je ispunjenje....duhovno stanje i nešto uistinu prekrasno.

    ateiste nikada ne diskriminiram zato i vi ostavite prostor da ipak ima punoooooo ljudi kojima vjera nije strah, foklor i sl.
    pozdrav svima

  22. #172
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa Vidi poruku
    vjera je ispunjenje....duhovno stanje i nešto uistinu prekrasno.

    ateiste nikada ne diskriminiram zato i vi ostavite prostor da ipak ima punoooooo ljudi kojima vjera nije strah, foklor i sl.
    pozdrav svima
    oprosti nemoj se odmah vrijeđati, nisam uopće pomislila da nema puno ljudi koji istinski vjeruju nego sam samo rekla svoje zapažanje da ima i drugačijih. ne znam zašto si se osjetila napadnuto?

  23. #173
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Mene baš ništa ne vrijeđa ni u jednoj forumskoj raspravi.
    To bi mogla biti posebna tema.
    Predložila bih, kad bih mislila da to može imati smisla, da zaboravimo argument uvrijeđenosti i posvetimo se ostalim argumentima. Ono, retorike radi. Ako nalazimo u tome nešto zanimljivo.
    Ako se vrtimo stalno oko toga tko se za što uvrijedio, onda zbilja :zijev:

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •