Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: anksioznost nakon prestanka dojenja?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno anksioznost nakon prestanka dojenja?

    prestali smo dojiti.KOnačno,nakon skoro 2 pune godine. Mali i ja smo se preporodili,spavamo cijelu noć,bez buđenja.Ali ja se ponekad osjećam loše,i ne znam je li to možda navikavanje na život bez dojenja ili neki drugi poremećaj.Non stop sam živčana,depresivna, bez strpljenja,non stop razmišljam crno,kaj ako će biti ovo kaj ako će biti ono, kaj ako bude smak svijeta 2012,kaj ako izgubimo poslove,kaj ako ... ne znam,totalne gluposti.Ali ne osjećam se dobro.Je li to povezano s prestankom dojenja? Vraćaju li se hormoni na svoje mjesto pa uzrokuju lavinu emocija u meni? POmozite.

  2. #2
    Lucija_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    130

    Početno

    nisam sigurna da li se ne osjecas dobro bas zbog dojenja ali znam da meni isto tako dodju crne misli a dojim.jednostavno, od kad sam mama postala sam "osjetljivija" na crne teme. takve misli dodju i prodju, mozda je zbog vremena
    uzivaj u svom djetetu koliko god mozes i pokusaj ne razmisljati predaleko u buducnost.radost je u malim stvarima.

  3. #3
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja sam nedavno prestala dojiti nakon što sam 4 godine u komadu ili bila trudna ili sam dojila. prestala sam taman na početku ciklusa i iduća menga mi je pošteno kasnila, više od 2 tjedna pa sam se obratila jednoj savjetnici za dojenje koja mi je objasnila da je moguće da mi se zbog hormonalnog disbalansa menga poremetila. u isto vrijeme javila mi se grozna depresija. bila sam totalno bezvoljna za sve i činilo mi se kao da svakodnevne stvari poput kuhanja ručka, pranje suđa, odlaska u šoping nemaju smisla. a i kad bi ljenčarila ni to mi se nije dalo. ništa me nije veselilo, čak ni djeca, sve sam "odrađivala" zato što moram i da mogu najrađe bih se isključila ni ležala ni spavala, samo isključila iz svega. užas! to je trajalo nekih desetak dana i kada sam dobila mengu je prestalo, a ja sam to shvatila kao neki hormonalni tulum u mom organizmu koji se dogodio zbog prestanka dojenja. ipak je to velika promjena za organizam.

  4. #4
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    kad sam prestala dojiti (nakon 26mjeseci) prvi put sam u životu osjetila što je pms. većinu vremena sam bila nekakva umrtvljena onda pred mengu neki bi unutrašnji neprijatelj ušao u mene i samo bi urlala , svađala se i bjesnila-tko bi naletio, nastradao bi. prošlo je za par mjeseci.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Poznata priča... s prvim djetetom to nisam osjetila jer sam ga na silu prestala dojiti zbog druge trudnoće. Ali nakon drugog sina isto mi je tako bilo, a još sam radila stresni divljački posao. I kad bolje razmislim, što mi je pomoglo ... više fizičke aktivnosti. Baš smo tada kupili vikendicu pa smo kosili travu, uređivali okućnicu itd. To mi je pomoglo da se riješim viška energije i da mi se hormoni stabiliziraju. Po zimi - joga ili teretana. Naviku sam uspjela zadržati do danas.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    27

    Početno

    Nisam sigurna spada li ovaj moj post pod ovu temu, ali nisam nasla slicniji topic. Elem, moja cura kroz tri dana navrsava 20 mjeseci. Ja sam posljednjih tjedan dana zbog apscesa na zubu trosila antibiotike i u tom periodu nismo dojile. Mazile smo se, ona bi pomazila jednu i drugu siku, legla mi na prsa i tako - nije uopce bilo problema sto nismo dojile. Buduci da smo posljednjih mjeseci dojile jednom, dva puta dnevno, nadala sam se da cemo tako nastaviti i nakon sto ja prestanem piti antibiotike. Aha! A. je to sasvim drugacije zamislila: mazi ciku i dalje, trazi da ju izvadim van ("daga tita"), ali ne zeli dojiti. Stavi bradavicu u usta, kao nesto bi, ne bi... ne bi. Ja sam u totalnom bedu, malo prije sam pola sata tulila pod tusem. Zacrtala sam si da cemo dojiti barem do dvije godine, a kad ono - sipak. Bas sam nekako cemerna, sjelo mi je nesto tesko na srce i suze na oci...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •