Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 181

Tema: Koliko plaćate vrtić?

  1. #101
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da si malo polupala lončiće: kakve veze imaju cijene s time da u Zagrebu nema dovoljno mjesta?
    Što misliš da bi roditelji koji nemaju izbora radili da su cijene vrtića/jaslica više? Vodili djecu sa sobom na posao? Poslali bakama i dedama xx kilometara daleko od Zagreba? Plaćali čuvalice?
    Oni koji nemaju izbora i moraju upisati djecu u vrtić/jaslice pokušati će se upisati bez obzira na cijenu.



    Nisam ja niš pobrkala,
    kad bi svi plaćali realnu cijenu mislim da bi bilo dovoljno love za izgradnju novih vrtića...... Što očekivati za 200,00kn mjesečno?! Negdje treba treba uzet ostali dio do pune cijene, pa normalno da se nema sredstava.....

    Ajde da vidim kolko bi vas slalo klince u vrtić, a plaća vam 3.400,kn s time da za vrtić odvajate 2.200,00mjesečno!?

    Kod nas se ljudi snalaze na stotine načina, nenogu si svi priuštit gradske jaslice i za njih odvajati 1.450,00kn....

  2. #102
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    [/B]

    Nisam ja niš pobrkala,
    kad bi svi plaćali realnu cijenu mislim da bi bilo dovoljno love za izgradnju novih vrtića...... Što očekivati za 200,00kn mjesečno?! Negdje treba treba uzet ostali dio do pune cijene, pa normalno da se nema sredstava.....
    Misliš da lova koju je Bandić potrošio za predsjedničku kampanju prije kandidature kad je putovao po Hrv i svijetu i dijelio gradske novce šakom i kapom, ili lova utučena na Dinamov stadion, ili lova za Snježnu kraljicu... misliš da ta lova ne bi bila dobra za izgradnju vrtića?
    Sve su to platili građani Zagreba.

  3. #103
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Sa ovako niskom cijenom djecu u vtić upisuju i oni koji imaju izbora, i oni koji nemaju stvarne potrebe.
    Ja sam posve sigurna da je niska cijena veliki dio razloga ovakve navale na vrtiće u Zagrebu - jer svi žele upisati dijete u vrtić po toj cijeni, normalno. Ima li brojčano svake godine više djece u Zagrebu? Pa to je barem lako utvrditi.
    Ovako djecu upisuju i oni koji imaju bake koje bi inače čuvale dijete ( a tko može reći da nemaju pravo, možda bi te bake bile tek nužno zlo), i ljudi koji npr. imaju doma čuvalicu koja onda odvede dijete u vrtić ponekad na par sati, ili ljudi koji su doma ali svejedno upišu dijete u vrtić da se ima gdje ići igrati - ja uopće ne kažem da svi ti ljudi nemaju pravo upisati dijete u vrtić, ali čisto sumnjam da bi ga upisali da je cijena viša.
    Moja mama npr. nije mogla doći k sebi kad je čula koliko danas vrtić košta - kad sam ja bila dijete (a živjeli smo u socijalizmu) ta cijena je bila neusporedivo viša.

  4. #104
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako djecu upisuju i oni koji imaju bake koje bi inače čuvale dijete ( a tko može reći da nemaju pravo, možda bi te bake bile tek nužno zlo), i ljudi koji npr. imaju doma čuvalicu koja onda odvede dijete u vrtić ponekad na par sati, ili ljudi koji su doma ali svejedno upišu dijete u vrtić da se ima gdje ići igrati - ja uopće ne kažem da svi ti ljudi nemaju pravo upisati dijete u vrtić, ali čisto sumnjam da bi ga upisali da je cijena viša.
    Ja bih rekla da i nemaju pravo, ali to je nažalost teško utvrditi i provesti u djelo.
    Bilo bi idealno kad bi se na tome moglo poraditi, a ne na cijeni vrtića.

  5. #105
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    U potpusnosti se slažem s mimom.....


    Ja samo hoću reći da sam stoposto sigurna da se u Zagrebu gradski vrtić (od 3g starosti djeteta nadalje) plaća 750,00kn,
    a jaslice 1.450,00kn (za dijete do 3g starosti) nebi bila takva ajmo reći potreba za upisom.....
    S time da mi sad čekamo treće dijete koje neće imati aspolutno nikakvi pospust kad krene u jaslice, a u Zg-u treće ide besplarno kolko sam uspjela saznati, (i još k tome nemojmo zaboraviti na novce koji se dobivaju za drugo i treće dijete od garada Zg-a, a mi ni za četvro nebi dobilini "pišljiva boba"..tak da...)

    Što se tiče djece u grupama, moje starije dijete je u grupi s još 27 djece, dakle 28 ukupno, na dvije tete.....
    I još k tome stalno trebamo donositi bojice, flomastere, blokove za crtanje, salvete, marmice, i slične potrepštine...
    Jaslička grupa ima nešto manje djece upravo zbog visoke cijene....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 05.09.2010. at 13:28

  6. #106
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I ti umjesto da misliš da bi i vama grad trebao sufinancirati vise misliš da bi Zagreb trebao sufinancirati manje?
    Ali imaš pravo, da moram za gradski vrtić izdvojiti toliko novaca kolika je cijena kod vas u ČK radije bih plaćala tetu čuvalicu.

  7. #107
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    I ti umjesto da misliš da bi i vama grad trebao sufinancirati vise misliš da bi Zagreb trebao sufinancirati manje?
    Ali imaš pravo, da moram za gradski vrtić izdvojiti toliko novaca kolika je cijena kod vas u ČK radije bih plaćala tetu čuvalicu.

    Ne, ja mislim da bi cijena državnog vrtića trebala biti jednaka u cijeloj "lijepoj našoj", to je jedino što bih željela....
    Jer ista je briga s mojim djetetom kao i s djetetom u Zg-u, isto pojedu, potroše materijala i tako dalje....
    S time da vi djetetu možete dodatno platiti i engleski, sportsku grupu i sl. a ja to svome nemogu priuštiti ni u snovima jer me svaka dodatna aktivnost po djetetu košta +200,00kn mjesečno...

    Jer državno je državno, nebi smjelo biti takvih razlika.....
    Trebala bi se naći neka sredina....
    Mi nemamo Jelačićev Trg pa kad se pobunimo nitko nas ne šljivi ni pol posto...
    Meni je rečeno; "Gospođo, ako nemate sredstva za plaćanje jaslica/vrtića onda vam djeca nemogu biti primljena....! Upravo tim riječima, i možeš se slikati....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 05.09.2010. at 14:05

  8. #108
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    osijek 640kn cjelodnevni boravak + svaki mjesec paket čaša (100kom), vl. maramica, oobičnih maramica (100kom) i 4 role ubrusa što dođe još dodatnih 40-50kn.

  9. #109
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ova cijena u ČK je grozna. Ali ne vidim kako bi povecanje cijene u Zg promijenilo cijenu u ČK obzirom da su vrtići ipak gradski, a ne državni i lokalna uprava je ta koja odlučuje koliko će sudjelovati u cijeni vrtića.

  10. #110
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    stvarno je u ČK grozna cijena jaslica! prestrašno!!!!!!!! mada nije ni vrtić jeftin, ali jaslice u zaista bezobrazno skupe. pa i ova osječka cijena vrtića mi je prevelika. prije nekoliko mjeseci je poskupilo sa 500 na 640. ajde onih 500 mi je još bilo ok, ali ovo je prilično dosta. i ako dođeš samo jedan dan (ili 5 dana sad nisam posve sigurna), a ostatak mjeseca si bolestan moraš platiti punu cijenu. jedino ako te nema cijeli mjesec može ti se spustiti na 400kn. tako sam ja 7 i 8 mjesec, a da ni dana nismo bili u vrtiću platila svaki po 400kn dakle 800kn čuvanja mjesta.

  11. #111
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih rekla da i nemaju pravo, ali to je nažalost teško utvrditi i provesti u djelo.
    Bilo bi idealno kad bi se na tome moglo poraditi, a ne na cijeni vrtića.
    Ljudi koji doma imaju baku ili koji imaju dadilju, ili koji su zaposleni ali rade od kuće ili imaju netipično radne vrijeme definitivno imaju pravo upisati dijete u vrtić, po svim propisima. Nezaposleni nemaju prednost - ali ja mislim da to uopće nije u redu. Vrtić nije čuvalište, on je odgojna ustanova i dijete ima pravo na vrtić, tj. vrtić nije potreban samo roditeljima, nego i djeci.

  12. #112
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Vrtić nije čuvalište, on je odgojna ustanova i dijete ima pravo na vrtić, tj. vrtić nije potreban samo roditeljima, nego i djeci.
    e, ovo sam se i ja spremala napisati, pogotovo kad sam pročitala da si napisala:
    Ja sam posve sigurna da je niska cijena veliki dio razloga ovakve navale na vrtiće u Zagrebu - jer svi žele upisati dijete u vrtić po toj cijeni, normalno....Ovako djecu upisuju i oni koji imaju bake koje bi inače čuvale dijete
    mi smo do sada koristili "dida servis", ali svakako sam po navršenih 3 godine htjela dijete upisati u vrtić, i to ne da si rasteretim oca i majku koji mi čuvaju dijete dok smo MM i ja na poslu već zato što dijete u skupini svojih vršnjaka može štošta naučiti od dijeljenja igračaka, vezanja žniranaca na tenisicama do poštivanja drugih i slično.
    i mi, a i svi koji su do sad čuvali M., učili smo ga svemu tome i s njime se puno radilo, ali dijete puno brže i bolje usvaja neke stvari ako je u sebi sličnoj skupini ljudi, učeći i od drugih

    kod nas u Veliko Gorici državni vrtić košta 550 kn (ne treba nikakvih dodatnih maramica, čaša, flomića i slično), jaslice državne 450 kn, dok privatne jaslice dođu 950 kn (bili prije tamo i donosili smo, naravno pelene i maramice), a privatni vrtić dođe 850kn.

    Cheerilee, vi stvarno puno plaćate, uh!!

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, ja mislim da bi cijena državnog vrtića trebala biti jednaka u cijeloj "lijepoj našoj", to je jedino što bih željela....
    Jer ista je briga s mojim djetetom kao i s djetetom u Zg-u, isto pojedu, potroše materijala i tako dalje....
    S time da vi djetetu možete dodatno platiti i engleski, sportsku grupu i sl. a ja to svome nemogu priuštiti ni u snovima jer me svaka dodatna aktivnost po djetetu košta +200,00kn mjesečno...

    Jer državno je državno, nebi smjelo biti takvih razlika.....
    Trebala bi se naći neka sredina....
    Mi nemamo Jelačićev Trg pa kad se pobunimo nitko nas ne šljivi ni pol posto...
    Meni je rečeno; "Gospođo, ako nemate sredstva za plaćanje jaslica/vrtića onda vam djeca nemogu biti primljena....! Upravo tim riječima, i možeš se slikati....
    Vrtici u Zagrebu nisu drzavni, nego gradski. Cijena jednomjesecnog boravka u vrticu je 2000 kn, od cega roditelji placaju samo dio. Ostatak placa grad. S druge strane, svi Zagrepcani, odnosno ljudi koji imaju prijavljeno prebivaliste u Zagrebu (a to je ujedno uvjet da se netko moze natjecati za mjesto u vrticu) placaju prirez po stopi od 18%. Ne znam koliki je prirez u Cakovcu.

  14. #114
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Znam da imaju pravo, mislila sam na potrebu za vrtićem i pravom prvenstva. Imanje dede i bake ne znaci da dijete ne treba mjesto u vrticu, ali dolazak na par sati na dan ili da se samo malo poigra trebalo bi biti zadnje na listi prioriteta za upis. Daleko od toga da je vrtić i odgojns ustanova ali je čuvanje za vrijeme radnog vremena ono sto treba većini roditelja i to bi trebalo biti najvažnije. E sad, to je nemoguće utvrditi i znati prije upisa tako da je situacija takva kakva je.
    To je moje mišljenje. Mozda bi i djeca roditelja kućanica trebala ići u vrtić. I idu. Ali je puno neupisane djece koja nemaju roditelja doma.

  15. #115
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Vrtici u Zagrebu nisu drzavni, nego gradski. Cijena jednomjesecnog boravka u vrticu je 2000 kn, od cega roditelji placaju samo dio. Ostatak placa grad. S druge strane, svi Zagrepcani, odnosno ljudi koji imaju prijavljeno prebivaliste u Zagrebu (a to je ujedno uvjet da se netko moze natjecati za mjesto u vrticu) placaju prirez po stopi od 18%. Ne znam koliki je prirez u Cakovcu.

    Ja godišnje za vrtić izdvojim 26.400,00kn
    Čito sumnjam da vi tolko više u Zagrebu platite prireza da bi se niska cijena mogla time opravdavat, plus toga (već sam i ranije navela) dobivate puno više novaca za drugo i treće (neznam jel i četvrto dijete) od nas (mi zapravo nedobivamo ništa, nula bodova..)

  16. #116
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ali da i mi u zg plaćamo istu cijenu u ČK se ništa ne bi promijenilo. A kod nas bi eventualno vise love otišlo na sponzorstvo Dinamu :/

  17. #117
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Ja godišnje za vrtić izdvojim 26.400,00kn
    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Čito sumnjam da vi tolko više u Zagrebu platite prireza da bi se niska cijena mogla time opravdavat, plus toga (već sam i ranije navela) dobivate puno više novaca za drugo i treće (neznam jel i četvrto dijete) od nas (mi zapravo nedobivamo ništa, nula bodova..)


    Ne razumijem što ti želiš? Da se poveća cijena vrtića/jaslica u Zagrebu? Smanji ona u Čakovcu? Cijene su određene na lokalnoj razini, a ne na državnoj, tako da ako želite promjene morate ih pokrenuti u svojoj sredini, a ne voditi se po sistemu ako meni crkne krava nek crkne i susjedova.

    Prirez u Zagrebu je 18%, u Čakovcu je 10%, kada bi uzeli u obzir broz zaposlenih u jednom i drugom gradu kao i prosječnu plaću odnosno iznos poreza i prireza koji je plaćen razlika bi sigurno bila prilična, ali moraš znati da se, osim iz prireza, lokalna samouprava financira iz više izvora:

    • Prihodi od imovine (nekretnina i vlasničko-imovinskih prava; od tvrtki i drugih pravnih osoba u vlasništvu ili suvlasništvu grada ili općine; od naknade za koncesije dodijeljne od strane gradskog ili općinskog vijeća
    • Gradski i općinski porezi
    • Porez na potrošnju alkoholnih napitaka u ugostiteljskim objektima
    • Porez na kuće za odmor
    • Porez na tvrtku ili naziv
    • Porez na korištenje javnih površina
    • Prihodi od kazni i imovine stečene ovrhom zbog prekršaja na razini općine ili grada
    • Upravne pristojbe u skladu s posebnim zakonima
    • Boravišna pristojbau skladu s posebnim zakonima
    • Komunalne naknade, doprinosi i druge pristojbe određeni posebnim zakonom
    • Naknade za korištenje javnih površina
    • Drugi prihodi koji su određeni posebnim zakonom.


    Tako da, ako uzmeš u obzir sve gornje parametre, veličinu Zagreba i Čakovca ispada da nije samo prirez "krivac" što je netko u Zagrebu odlučio kolika će cijena vrtića biti, odnosno koliko ćemo mi silnih para dobiti zato što ćemo roditi drugo, treće i svako slijedeće dijete.

    Ovo je skroz off topic ali moram priznati da me malo smeta vjerovanje da je nama u metropli lako i jednostavno.

  18. #118
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem što ti želiš? Da se poveća cijena vrtića/jaslica u Zagrebu? Smanji ona u Čakovcu?

    Želim da svi za istu uslugu plaćamo istu cijenu, realno....
    Ili možda nije?!


    Ako idemo za time da svako dijete ima pravo na mjesto u vrtiću; u Zg-u nema mjesta jer su vrtići pretrpani, a kod nas ima mjesta jer je cjena istog previsoka.....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 05.09.2010. at 22:13

  19. #119
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Vrtici u Zagrebu nisu drzavni (neznam postoje li uopce takvi) nego gradski.Zagreb ima takav nacin sufinanciranja.Cakovec i jos hrpa drugih gradova nema.nazalost.Meni vec uvelike idu na zivce prepucavanja oko najveceg prireza koji ima Zagreb i cijene vrtica u Zagrebu.

    Nezelim ispasti gruba-ali svatko se ima mogucnost preseliti u Zagreb.i onda placati 200 kn jaslice.Pa vidjeti koliko kosta život u gradu.

    Isto tako -svatko se ima pravo preseliti iz Zagreba negdje gdje se placa manji prirez.

    Jednog dana kada vrtici kao odgojno-obrazovne ustanove budu na nivou države-svima ce nam kosorica odredivati cijenu-i opet nebude dobro.

    Mislim da nema smisla toliko ucestalo voditi prepucavanja o cijenama vrtica.SVIMA NAM JE TESKO JER SU TAKVA VREMENA.

    Ne branim sebe a.ne opravdavam se, nego mi je samo dosta konstantnog prepucavanja oko cijene vrtica u zagrebu.

  20. #120
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Vrtić nije čuvalište, on je odgojna ustanova i dijete ima pravo na vrtić, tj. vrtić nije potreban samo roditeljima, nego i djeci.
    iz ovog bi ja izuzela jaslice, ne vidim koju djetetovu potrebu jaslice ispunjavaju a da mu je ne moze, puno kvalitetnije, netko doma zadovoljiti. Koliko sam shvatila neki dan na TV, Bandić najavljuje poskupljenje vrtića, tj. neki sistem plaćanja po visini mjesečnih primanja obitelji. Viodjet ćemo na što će to sličiti...

  21. #121
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    Vrtici u Zagrebu nisu drzavni (neznam postoje li uopce takvi) nego gradski.Zagreb ima takav nacin sufinanciranja.Cakovec i jos hrpa drugih gradova nema.nazalost.

    Ajde ok, u Hr. postoje ili privatni ili gradski vrtići (samo što većina nas gradske zove državnima...pa dođe na isto).....

  22. #122
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde ok, u Hr. postoje ili privatni ili gradski vrtići (samo što većina nas gradske zove državnima...pa dođe na isto).....
    Ali nije isto . Financira ih lokalna zajednica (prirez i ostali izvori ), a ne novac iz državne blagajne (porez).
    Propise o finaciranju (visini koju plaćaju roditelji , a koliko sufinancira općina/grad) donosi isključivo lokalna zajednica, ne donose se na državnoj razini. Pravo i obaveza lokalne zajdnice je da to regulira, nema u tome centralizma.
    Tako da je to adresa na koju se treba obratiti.

    Jako mi je žao što vi morate toliko izdvajati za vrtić i jaslice, to je stvarno velika stavka u kućnom proračunu :/.
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.09.2010. at 08:55 Razlog: dodatak

  23. #123
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Bez brige, zagrebački socijalni balon će se svakog časa raspuknuti. Evo i gradonačelnik najavljuje da će se od slijedeće godine vrtić plaćati po socijalnom cenzusu - pravi Robin Hood, nema što.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    osijek 640kn cjelodnevni boravak + svaki mjesec paket čaša (100kom), vl. maramica, oobičnih maramica (100kom) i 4 role ubrusa što dođe još dodatnih 40-50kn.
    dorotea24, e to stavrno odredena velicina paketa casa i receno koliko ubrusa za ruke. ja mislila to proizvoljno, pa bas jutros odnjela paket maramica od 80kom i ubrusa 2 role. dobro da sam ovo vidjela pa cu odnjeti jos

  25. #125
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj mirnic prvotno napisa Vidi poruku
    dorotea24, e to stavrno odredena velicina paketa casa i receno koliko ubrusa za ruke. ja mislila to proizvoljno, pa bas jutros odnjela paket maramica od 80kom i ubrusa 2 role. dobro da sam ovo vidjela pa cu odnjeti jos
    prošle godine sam isto kao i ti odnosila 2 paketa ubrusa no na vratima njegove grupe (nove grupe) od ove godine stoji točna količina. jel to samo njegova teta tako napisala ili su određeni nekakvi standardi ne znam, ali bilo bi ti bolje da pitaš tetu. zašto bi nosila više ako ne moraš. osim toga ako im se nečega dovoljno nakupi tijekom godine, tete onda kažu da se to više do daljnjega ne mora donositi.
    Posljednje uređivanje od dorotea24 : 06.09.2010. at 13:57

  26. #126
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    kod nas je vrtić UŽASNO skup... imamo samo jedan a cijena se kreće 1550.00 kn, ja imam dvoje djece pa to iznosi SAMO 3100.00KN.SMATRAM DA JE PREEESKUPO. pa sad ti misli što i kako jer kod nas u slavoniji plače se svode na mimimalac.
    pa sad ti kreni negdje tražiti posao.vrtić nam je još uvijek veliki luksuz,sramota ali istinito.

  27. #127
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas je vrtić UŽASNO skup... imamo samo jedan a cijena se kreće 1550.00 kn, ja imam dvoje djece pa to iznosi SAMO 3100.00KN.SMATRAM DA JE PREEESKUPO. pa sad ti misli što i kako jer kod nas u slavoniji plače se svode na mimimalac.
    pa sad ti kreni negdje tražiti posao.vrtić nam je još uvijek veliki luksuz,sramota ali istinito.
    Katastrofa, ako imaš dvoje djece za vrtić, niti nemeš što tražiti na poslu, jer je plaća manja.

  28. #128
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    slažem se s tobom,ali kad je suprugova plaća isto mala ,a nema mogućnosti naći negdje posao ....onda moram grebati da i ja si nađem nešto! kao što svi znamo "stari"rade , a nas koji imamo djecu nitko neće!!!!! eeee, to je naša lijepa Hrvatska....

  29. #129
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno Koliko plaćate vrtić?

    Zanima me kolike su cijene državnih vrtića u drugim gradovima.

    Naime kod nas u Labinu, digli su cijenu sa 550 na 650kn od 1.11. i to mi se čini jako puno. Zanima me kakva je situacija drugdje.

  30. #130
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    Vž - gradski vrtić-- 700 kuna

  31. #131
    nana3 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    34

    Početno

    Čakovec - gradski vrtić - 560 kn

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Osijek - gradski vrtić 640 kn.

  33. #133
    Marcipan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    Zagreb-gradski vrtić - 400kn

  34. #134

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    15

    Početno

    Bjelovar - 750kn, ništa dodatno ne trebamo nositi.

  35. #135
    smrdljiva čarapa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    151

    Početno

    Kod nas su jaslice 650 kn a vrtić 600.
    Dijete se ako je bolesno opravdava liječničkom ispričnicom a roditelj ima pravo i na GO i za to isto može donijeti potvrdu pa se djetetu opravdava boravak.
    Mi smo u Istri.

  36. #136
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    moj djever čije dijete je išlo u vrtić od svoje 3.-6. godine u zagrebu je na moje čuđenje da vrtić tako malo košta rekao: ja bi radije plaćao punu cijenu vrtića te 3-4 godine nego da i meni i ženi sve godine radnog staža uzimaju 18% za prirez.
    računica je jasna.

  37. #137
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kod nas u Samoboru digli cijenu sa 450 na 580. Gradski vrtic. Nema razlike izmedu jaslica i vrtica.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    ja plačam 990 kn za blizance ali s obzirom da ne idemo jer smo bolesni često plačam pola cijene znaci 495 i moramo donositi ručnike i salvete

  39. #139
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    Zanima me koliko u Zg plaćate državni vrtić ako vam klinac ne ide taj mjesec?
    Konkretno me zanimaju grupe koje imaju još neku aktivnost tipa sportska grupa,plesna,engleski itd. .....Naime, kako mi idemo u jasličku masažnu koja košta 400kn (200kn za jaslice + 200kn za masažu) , rekli su mi da se plaća 40% od ukupne cijene za ''jaslice''(što mi je ok) te isto toliko za tu aktivnost.To mi je malo zbilja previše , jer mislim , tete koje čuvaju klinca ujedno i masiraju,znači nitko ne dolazi posebno u tu grupu da bi to obavio ! Rekli su da je to takva grupa te i da se dijete tokom mjeseca u kojem ide u vrtić i ne masira (jer npr. ne želi) moram platiti punu cijenu

  40. #140
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Heh... nikad nismo platili tih famoznih 40%, nego uvijek punu cijenu. Jer taj mjesec dijete ne smije ići niti jedan dan u jaslice, a nama se lijepo uvijek potrefilo (bolovanje je u pitanju) da je barem jedan dan išao i odmah ti naplate punu cijenu. Mislim da to nema smisla, no nisam se išla žaliti.
    Posljednje uređivanje od Točka : 11.01.2011. at 13:31

  41. #141
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    Evo prijavljujem da je u Zaprešiću poskupio vrtić sa 600 na 745 kn,
    i da nažalost ispisujem djete jer to ne mogu plaćat dok sam na komplikacijama i porodiljnom.

    Premišljala sam se još oko 600 kn ali sad su mi pomogli da definitivno odlučim!
    Posljednje uređivanje od AnneMary : 11.01.2011. at 13:40

  42. #142
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    zanimljiva tema...
    kod nas je vrtić 550 kn, ostatak plača opčina jerje opčinski-za drugo dijete ide popust od 10%
    nosimo vlažne maramice, ubruse i papirnate maramice
    u ugovoru stoji da za više od 10 dana neprekidnog i objašnjenog izostanka se smanjuje cijena-nama nikad nisu ali se nisam ni išla žaliti!
    Pošto sam isto na komplikacijama i uskoro na porodiljnom isto se premišljam dal da ispišem sina iz vrtića!

  43. #143
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    zg-vrtić=400,00
    jaslice =200,00

    mojih je dvoje u vrtiću i za startije djete plačam 300kn,a za mlađe 400 kn

  44. #144
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    zagreb- dvoje djece, jedno vrtićka skupina-300 kn, a mlađe jaslice 200 kn= 500 kn

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    U Zagrebu teta cuvalica cca 3000 kn
    U Slavoniji cca 1000 kn

  46. #146
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    kakve su najnovije info o povećanju cijena u zagrebu od srpnja, ide li to ili ne?

  47. #147
    anna24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Garešnica
    Postovi
    114

    Početno

    Garešnica---vrtić 420kn

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    @andream: ne ide u tom obliku kako je trebalo, navodno će dići cijenu svima na 500 kn za vrtić, z jaslice ne znam.

    M. ide u vrtić koji trnutno plaćam 400 kn + ritmika (idu sve cure iz grupe pa mora i ona) 200 kn + glazbena radionica 160 kn (to vode njihove tete i opet idu sve cure iz grupe pa mora i ona)=760 kn, nije ni tak jeftino.
    Ovaj glazbeni bi sljedeće godine trebao postati redovni program u njihovoj grupi - znači cijena će iznositi 200 kn ili se treba seliti u drugu grupu, što naravno ne dolazi u obzir.
    Znači, stavka u proračunu za vrtić mi se od druge godine penje na 900 kn, što uopće nije malo, uf!

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    U Zagrebu teta cuvalica cca 3000 kn
    U Slavoniji cca 1000 kn
    Odakle si ti? I zašto taj tužni smile?

    Ja sam iz Osijeka i tetu cuvalicu za puno radno vrijeme, bez kuhanja i peglanja i sličnih dodatnih stvari ne možeš naći za manje od 1500 kn.

  50. #150
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno

    jednako idu gore i vrtići i jaslice u zg, sve će biti 500 kn, + ostaju stare cijene dodatnih programa!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •