Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 181

Tema: Koliko plaćate vrtić?

  1. #51
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    U našem državnom vrtiću je tako da ako ide i samo jedan dan taj mjesec u vrtić plaća za puni mjesec.
    Jedino ako dijete cijeli mjesec izostane, onda plaća cijenu od 40% čini mi se.

  2. #52
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    U svakom gradskom vrtiću to je sigurno isto - ako dijete ide manje od 4 dana u vrtić u tom mjesecu onda je cijena 160 kuna.
    Nažalost ovo nije točno, imam friške info.
    Janko je ovaj mjesec bio u vrtiću 01. i 02.04.
    Otišao je baki na praznike i ja sam pitala tetu da li ćemo platiti punu cijenu ako cijeli mjesec više ne dođe i rekla je da nažalost da.

  3. #53
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ok, moguće da sam pogriješila za ta četiri dana, možda je to bila granica u privatnom vrtiću u koji je Lea prije išla.
    No, definitivno, ako ne ide cijeli mjesec onda je cijena 160 kuna. To je sigurno, jer Lea nije išla u vrtić po zimi.

  4. #54
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Pa dobro, vi koji plaćate 200kn i nije tako strašno, ili?


  5. #55
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ja isto mislim da nije strašno. Vrtić je u Zagrebu, zahvaljujući velikom prirezu, zaista jeftin.
    Moja mama je skoro pala u nesvijest kad je čula cijenu vrtića, jer je kad sam ja išla u vrtić cijena bila prilično značajan dio njene plaće.

  6. #56
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    U svakom gradskom vrtiću to je sigurno isto - ako dijete ide manje od 4 dana u vrtić u tom mjesecu onda je cijena 160 kuna.
    koliko se ja sjecam kad smo dosli na uvodni roditeljski za oba djeteta, ravnateljica je vise puta naglasila da je dovoljno da djete dodje jedan dan u vrtic onda se placa cijeli iznos. dakle manji iznos se placa samo ako djete nije bilo niti jedan dan u vrticu taj mjesec. tu sam pricu slusala dva puta jednom 2006, drugi put 2008. meni je iznenadjenje ovo 4 dana. inace rjec je o gradskom vrticu u ZGB-u.

  7. #57
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    U redu, pogriješila sam, pomiješale su mi se dvije informacije.

  8. #58
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    U našem zg gradskom vrtiću, plaćaš cijenu umanjenu za 25% (znači 300kn za vrtić)
    ,ako dijete nijedan dan taj mjesec nije bilo u vrtiću.
    Računovodstvo može ajde nekad progledat kroz prste ako je dijete išlo do dva dana
    taj mjesec, ali sve dalje plaća se puna cijena.
    No, svejedno, mi u zg možemo stavit prst u uho i pjevat, što se cijena vrtića, a jaslica pogotovo, tiče.

  9. #59
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro, vi koji plaćate 200kn i nije tako strašno, ili?

    Pa naravno da nije strašno! To je super. Čitam tu koliko neki plaćaju i to je straaaašno!!!
    A moje,je dijete jedno za 200, a jedno za 300 kuna potpuno zbrinuto, ima 3 obroka, njegu, sigurnost za cijeli mjesec dok smo MM i ja na poslu!
    I kad pogledaš da npr.nekakvo skakutanje dva ili tri puta tjedno po sat vremena košta isto toliko...
    Posljednje uređivanje od ana.m : 22.04.2010. at 14:52

  10. #60
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Sad sam se nešto zamislila, nisam sigurna jel se plaća 25% od pune cijene, ili puna cijena umanjena za 25%..?

  11. #61
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    mima sve je OK dok sam ja svoje natipkala vec se i ana m javila.
    dijana ako klinac nije bio u vrticu niti jedan dan tada placa 40% cijene, dakle ili 80kn jaslicari, odnosno 160 kn vrticka djeca.
    i ja mislim da je cijena vrtica super, ali blagodati ZGB prireza i osjetis tek kad dobijes djecu, barm u mom slucaju.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Ima li tko dvoje djece u Zg koja ne idu u isti vrtić (moji nisu primljeni u isti vrtić)? Zanima me da li imate popust za drugo djete ako idu u 2 različita vrtića (državna)

  13. #63
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Kod nas ako dijete nije cijeli mjesec išlo u vrtić možeš eventualno dogovoriti s tetama ,kratki program ,to je 300 kn

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Annie, to vrijedi samo ako idu u isti vrtić.

    Slušam koliko vi plaćate i zavidim vam... zagrebačke gradske jaslice - ravno 1000 kn. Još imamo sreće jer nam naša općina sufinancira pola, inače bi bilo 2000 kn i to za cijela 4 dana koliko moja zvjerčica izdrži zdrava tamo

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    privatni, zagreb, 1450 kn, za drugo dijete 725.

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,554

    Početno

    Citiraj Annie prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li tko dvoje djece u Zg koja ne idu u isti vrtić (moji nisu primljeni u isti vrtić)? Zanima me da li imate popust za drugo djete ako idu u 2 različita vrtića (državna)
    onaj stariji uvijek ima popust za tih 25% ako su oboje u državnom ZG vrtiću, ali to treba JAKOOO dobro tetama u računovodstvu( onog starijeg) objasniti, i onda ćete dobiti popust, inače ne. Moji su recimo bili u istom vrtiću ( veliki prebačen) , a mala počela i oni uredno zračunali 400 kn ( malom), kao nisu vidjeli da su oboje u ZGB ( a bili u istom).

  17. #67
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    Citiraj Annie prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li tko dvoje djece u Zg koja ne idu u isti vrtić (moji nisu primljeni u isti vrtić)? Zanima me da li imate popust za drugo djete ako idu u 2 različita vrtića (državna)
    na racunu ti ionako ne pise da placas vrticu vec nekom u gradu, pogledaj, a onda nazovi njih i pitaj

  18. #68
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Što se tiće Ri vrtića Balarosa je sve rekla, osim da se kod upisa djece u vrtić može izabrati program obogaćen vjerskim sadržajima ili engleskim i to se ne plaća ništa naknadno

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Evo ga našla sam uplatnicu, državni dječji vrtić u Zagrebu, točno DV Vjejerica za kolovoz 2009. god-nije bio niti jedan dan u vrtiću, umjesto 400,00kn platili 160, 00 kn, dakle 40%. Danas pitam tetu za manje od 4 dana boravka u vrtiću, da li još uvijek vrijedi smanjena cijena ili se nešto promjenilo, za jaslice smo plačali 200,00 kn, a kad nije išao 80,00 kn.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg/Vg
    Postovi
    12

    Početno

    Moje cure u V. Gorici išle su 3 godine u dva različita gradska vrtića. Za mlađu smo plaćali punu cijenu 550 kn, a starija je imala
    umanjenje od mislim 20% za drugo dijete u vrtiću. Samo sam prije prve uplatnice nazvala računovodstvo i uputila ih da je 2 djece u
    dva različita gradska vrtića, oni su to sami provjerili i sve je bilo ok.

  21. #71
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    placamo 550 kn a sad popust za drugo djete neznam
    velika gorica i nema veze jeli jaslice ili vrtic

  22. #72
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj dani1 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ga našla sam uplatnicu, državni dječji vrtić u Zagrebu, točno DV Vjejerica za kolovoz 2009. god-nije bio niti jedan dan u vrtiću, umjesto 400,00kn platili 160, 00 kn, dakle 40%. Danas pitam tetu za manje od 4 dana boravka u vrtiću, da li još uvijek vrijedi smanjena cijena ili se nešto promjenilo, za jaslice smo plačali 200,00 kn, a kad nije išao 80,00 kn.

    Ako dijete ide i samo jedan dan u mjesecu plaća se puna cijena

  23. #73

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    14

    Početno

    mi plaćamo 600,- kuna za jaslice,ostalo plaća općina
    ako djete izostane mjesec dana taj mjesec se netreba platiti,ali ako izostane npr. 3 tjedna plaća puni iznos
    svako sljedeće djete ima popust,ali koliko to neznamo,jer je tek na putu
    djeca sa posebnim potrebama,socijalni slučajevi imaju druge cijene

  24. #74
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    mi plaćamo općinski vrtić 270,00 za 6h rada

  25. #75
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    jaslice Metković-700 kn

    puna cjena je 1900kn čini mi se,to ostalo plaća grad...

  26. #76
    beba.2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    privatni vrtić u zagorju - 740,00 kn, aktivnosti dodatnih 120,00 - 200,00 kn.

  27. #77
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa Vidi poruku
    500 kn državni vrtić , Osijek
    je, bome skočila je cijena. 640kn od ovog mjeseca

  28. #78
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    privatni vrtic, tj. jaslice u ZG - 1000 kn

  29. #79
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    Osijek 500 kn sa ručkom i spavanjem....ali sad po novom za Osijek mislim ide preko 600 kn..nisu baš pri pameti aaaa

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb- Vinkovci
    Postovi
    136

    Početno

    Mene zanima da li i koliko plaćate čuvanje mjesta. Naime, veliki je rođen 29.9. i kad smo se upisivali rečeno je da nemre ni dana prije 1. rođendana krenuti u vrtić, a pošto školska/vrtićka godina počinje 1.9. morali smo platiti punu cijenu jaslica za taj 9. mjesec (što je bilo onda 700kn, sad je 650). To je kao čuvanje mjesta. Ajd, to je iza nas i samo je bio jedan mjesec u pitanju. Sad imamo opet malog jasličara, al kreće od 10.1. u jaslice, pa su tete opet neš natuknule da bi plačali 9,10,11,12 mjesec punu cjenu čuvanja mjesta. Naravno da takvo što nećemo prihvatiti, al me zanima jel kod vas ima čuvanja mjesta i kolko plaćate.
    Inače radi se o Vinkovcima (ot, ja bi drage volje plaćala onih 18% Zg-u, sam da se vratim nazad )

  31. #81
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mi placamo 1200 kn privatni. vrtic radi 6 sati, al D ostane max 4, a 5 vrlo rijetko (jer poludi od tolikog vremena u vrticu). imaju jednu uzinu i jedan vocni obrok. placa se 11 mjeseci, iako ide samo 10 (7. i 8. su praznici, a tijekom godine isto kao i skole, tj. tjedan prije i poslije NG, i tjedan poslije uskrsa)

  32. #82
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa Vidi poruku

    Inače, svaka ova tema krene na "Zagrepčani ovo, mi ono, nepravda, prirez, svjetska bol, blabla..."... možda da se složimo na početku da je život strašan i gotovo
    upravo tako

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    mi plaćamo 400 kn vrtič + 400 kn njemački + 200 kn ritmika

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da nije strašno! To je super. Čitam tu koliko neki plaćaju i to je straaaašno!!!
    A moje,je dijete jedno za 200, a jedno za 300 kuna potpuno zbrinuto, ima 3 obroka, njegu, sigurnost za cijeli mjesec dok smo MM i ja na poslu!
    I kad pogledaš da npr.nekakvo skakutanje dva ili tri puta tjedno po sat vremena košta isto toliko...

    Potpisujem

  35. #85
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Sisačko-moslavačka županija, (ne grad Sisak već jedan mali gradić) 815 kn. Do prije par mjeseci bilo 515 za sve pa su odlučili oblikovati ratu prema primanjima i članovima obitelji tako da sad plaćam i za one koje imaju tri puta više love od mene ali ne na bijelo već na crno, a prosjek mi prelazi 30kn. Što se izostanka tiče, mora biti 15 radnih dana u komadu u jednom mjesecu. Inače, ništa od manje cijene, pa ti sad uštimaj bolest!

  36. #86
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Samobor, gradski vrtic, 450 kn, zasad, navodno 580 od 1.9. Nije bitno jel jaslice il vrtic, za sve je isto. Ako dijete izostane cijeli mjesec, ali za to donese ljecnicku potvrdu, placa se pola cijene.

    I napomena, po meni vrijedi svake kune jer sam zadovoljna i hranom i programom.

  37. #87
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Otok Ugljan, općinski (državni) vrtić, radi 5,5 sati dnevno, plaćamo 250kn mjesečno. Uz to dobije 1 obrok.
    Ako djete izostane 2 tjedna u komadu, plaća se 200kn.

    Ja sam zadovoljna cijenom, no ionako nemamo izbora vrtića. U Zadru su cjene daleko veće, a i upasti u državni vrtić trebaš imati puno sreće i dobru vezu.
    U našem vrtiću nisam zadovoljna prehranom, satima rada, previše djece na jednu tetu.....
    Ali opet kažem, kad nemožeš birati pomiriš se s onim što imaš.
    Posljednje uređivanje od bfamily : 29.05.2010. at 23:33

  38. #88
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    mi idemo u gradski vrtić i uvijek se plaća puna cijena - postoji neka iznimka ako je dijete bolesno dulje od nekog perioda...
    i sad ćemo svi - bezobzira koliko je neko dijete bilo u vrtiću krpz ljeto, platiti za 8mj pola cijene, a svi drugi mj puna cijena.
    od šogorice dijete ide u privatni i plaća se po dogovoru u slučaju izbivanja djeteta...

  39. #89

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    Gradske jaslice cca 600kn

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Gradski vrtić 420 kn
    Kad su oba išli u vrtić svaki je plaćao po 210 pa nam je opet došlo na isto.. išli su u različite vrtiće, ali gradske.
    Ako dijete izostane mjesec dana ima neki popust, ali nisam sigurna koliki, jer nam se to, na sreću nikad nije desilo.... Za ljeto se pribilježimo hoće li ići kroz srpanj i kolovoz. Ako ne ide jedan ili oba ta mjeseca, njih se i ne plaća, ali ako ide bar tjedan dana plaća se puna cijena

  41. #91
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi i dalje plaćamo za curicu od 4g 750,00kn (vrtić)
    a za dečkića (2,5g) 1.450,00kn (jaslice),
    oboje državno.......

  42. #92
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    kod nas su jaslice 740 (splitsko-dalmatinska, otok), a vrtić 600 i nešto (od 6 do 16 sati), pola vremena u vrtićkoj grupi je 330 kn.
    naravno da je cijena toliko jer grad nema velike prireze i zareze...

    znao je izostati iz jaslica i po 10 dana, ali cijena se u tom slučaju nikad nije spuštala ispod 600.
    i to razumijem. jer bilo dijete u vrtiću ili ne oni moraju isplatiti i osoblje i ostale stvari (hranu i sl)

    ipak, lijepo su me iznenadili sad preko ljeta kad mi ide samo 2 dana u tjednu u vrtić i naplatili su mi za 7. mjesec kao da je
    išao u skraćenu vrtićku grupu (kao do podne).

    u vrtiću svako sljedeće dijete iz obitelji ima popust (ne znam koliki), imaju i samohrani roditelji.

  43. #93
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa Vidi poruku
    ... Za ljeto se pribilježimo hoće li ići kroz srpanj i kolovoz. Ako ne ide jedan ili oba ta mjeseca, njih se i ne plaća
    ovako i kod nas

  44. #94
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa Vidi poruku
    Za ljeto se pribilježimo hoće li ići kroz srpanj i kolovoz. Ako ne ide jedan ili oba ta mjeseca, njih se i ne plaća, ali ako ide bar tjedan dana plaća se puna cijena
    U Rijeci se po ljeti ne plaća jedino ako se ispišete tj. ako ne ide u srpnju, a ide u kolovozu sve se normalno plaća.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Kod nas (otok PGŽ) -jaslice i vrtić koštaju isto-oko 400 kn. U slučaju bolesti ili godišnjeg cijena se smanjuje za nekoliko kuna dnevno. Drugo dijete ima popust od oko 20%, treće dijete ima besplatan boravak.. U srpnju i kolovozu postoji mogućnost privremenog ispisa (ali moraju biti oba mjeseca) i tada se ne plaća ništa!

  46. #96
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Sveta Nedelja - od 01.09. - 800 kn privatni vrtić. Do sada je bilo 600 kn (odnosno 1.200 jer pola plaća grad). Nisam pretjerano zadovoljna - tete uvijek spašavaju stvar jer sam njima prezadovoljna a što se tiče prostora, opreme i prehrane - srednja žalost (ne opravdava cijenu nikako). No izbora baš i nemamo tako da ćemo pretrpjeti i poskupljenja i sve skupa. Svaka čast tetama, da njih nema..... uff

  47. #97
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Kod nas je 21 kn/dan (mi smo na selu, državne jaslice). Koji dan nećemo doći moramo javiti do 9, iznad 3 dana mora se opravdati ispričnicom ako je u pitanju bolest. Tete su odlične, čak i hrana valja.

  48. #98
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Upravo sam pročitala ovaj članak; http://www.24sata.hr/news/prosvjed-r...dijete/189476/

    I razumijem roditelje koji su ljuti što im dijete nije dobilo mjesto u jaslicama/vrtiću...
    Isto tako me smeta nitko ne spominje cijenu koja se plaća u Zagrebu za vrtić - što možete očekivati za te novce? Budimo realni.

    Zašto kod nas dijete bez problema upadne u vrtić/jaslice (ne radi se o premalenom broju djece), već o cijeni koju mi plaćamo za državni vrtić odnosno jaslice.... Mi konkretno za vrtić plaćamo 750,00kn, za jaslice 1.450,00kn mjesečno....
    Da su u Zagrebu takve cijene mislite da bi bilo teško dobiti mjesto?!
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 04.09.2010. at 16:27

  49. #99

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zenica
    Postovi
    32

    Početno

    75 eura placam vrtic. Mislim da nije preskupo, i vjerujte mi da bih platila i duplo ako sam sigurna da je dijete u pravim rukama, da ce imati sve ono sto mu vrtic treba pruziti.

    Na takve stvari ne treba stediti novac, jer pola odgoja dijete nosi od kuce, pola iz vrtica.

  50. #100
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo sam pročitala ovaj članak; http://www.24sata.hr/news/prosvjed-r...dijete/189476/

    I razumijem roditelje koji su ljuti što im dijete nije dobilo mjesto u jaslicama/vrtiću...
    Isto tako me smeta nitko ne spominje cijenu koja se plaća u Zagrebu za vrtić - što možete očekivati za te novce? Budimo realni.

    Zašto kod nas dijete bez problema upadne u vrtić/jaslice (ne radi se o premalenom broju djece), već o cijeni koju mi plaćamo za državni vrtić odnosno jaslice.... Mi konkretno za vrtić plaćamo 750,00kn, za jaslice 1.450,00kn mjesečno....
    Da su u Zagrebu takve cijene mislite da bi bilo teško dobiti mjesto?!
    Mislim da si malo polupala lončiće: kakve veze imaju cijene s time da u Zagrebu nema dovoljno mjesta?
    Što misliš da bi roditelji koji nemaju izbora radili da su cijene vrtića/jaslica više? Vodili djecu sa sobom na posao? Poslali bakama i dedama xx kilometara daleko od Zagreba? Plaćali čuvalice?
    Oni koji nemaju izbora i moraju upisati djecu u vrtić/jaslice pokušati će se upisati bez obzira na cijenu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •