Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 181 od 181

Tema: Koliko plaćate vrtić?

  1. #151

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    ...zato sto te tete rade jednako svuda pa ne dobiju svuda jednako novaca
    Moja necakinja cuva dijete za 8 kn sat!

  2. #152

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    ...zato sto te tete rade jednako svuda pa ne dobiju svuda jednako novaca
    Moja necakinja cuva dijete za 8 kn sat!
    pa ne košta sve svuda jednako.
    geliranje nokti je u zg 200kn, a u osijeku 100kn (ovo znam slučajno).

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    ma samo hocu reci da ni vrtic stoga ne kosta svuda jednako...

  4. #154
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj sanjas33 prvotno napisa Vidi poruku
    jednako idu gore i vrtići i jaslice u zg, sve će biti 500 kn, + ostaju stare cijene dodatnih programa!
    To je negdje službeno već objavljeno ili nagađaš?

  5. #155
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    To je negdje službeno već objavljeno ili nagađaš?
    Ovo sam i ja pročitala negdje, mislim na Jutarnjem ali nisam više ziher

  6. #156
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Ako mislite na ovo: http://www.jutarnji.hr/bandic-povuka...vrtice/930634/
    to su nagađanja, ali još nije ništa službeno odlučeno. Ne bih se iznenadila ako novi prijedlog bude još gori od ovog koji je povučen.

  7. #157
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno

    već se naveliko šuška da će biti tako!!! Nema baš puno vremena više za neke veće manipulacije, ovo je najjednostavniji način. Ako uvedu ono prema cenzusu to je svima previše papirologije!!

  8. #158
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    da... ne znam kaj će onda sa subvencijama za privatne, dal će ostat 1000 po djetetu ili će i te subv. smanjit

  9. #159

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    ma samo hocu reci da ni vrtic stoga ne kosta svuda jednako...
    Pa onda, trebamo se prilagoditi mjestu u kojem živimo. I primanja su nam drukčija, a možda radimo isti posao, pa zašto onda ne bi i troškovi bili različiti....

  10. #160
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Švrćo prvotno napisa Vidi poruku
    Pa onda, trebamo se prilagoditi mjestu u kojem živimo. I primanja su nam drukčija, a možda radimo isti posao, pa zašto onda ne bi i troškovi bili različiti....
    pa da
    za isti posao moje kolegice iz drugih gradova imaju veću plaću nego ja u zagrebu. zapravo, bruto plaća nam je ista, ali njima ne skidaju prirez a meni da. pa mi je plaća manja

    jel bi onda trebala plaćati vrtić manje ili više?

  11. #161
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Zapresic, drzavni vrtic
    1. dijete 745kn
    2. dijete 596kn
    (3. dijete tkoima - besplatno)
    ako je dijete bolesno izostalo iz vrtica 30 dana u kontinuitetu - iznos se umanjuje za 50% (naravo uz ispricnicu od pedijatra...)

    Znam da je manje nego nekima, ali meni je trenutno grozno puno cca. 1400kn mjesecno iskesirati za vrtic.

  12. #162
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kod nas su sad cak uveli da, ako dijete izostaje 10 ili vise radnih dana, skida se 10 kuna po danu. Jasno, samo ako se donese ljecnicka ispricnica.

  13. #163
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    čakovec

    vrtić: 560 kn, za drugo dijete mislim da je 470.
    710 kn program s elementima waldorfske ili montessori pedagogije

    dodatne aktivnosti su po 150 kn. engleski, plivanje, športko...

    jaslice: 760 kn

    cijena se odnosi na klince s područja grada. neki plaćaju i više ovisno o tome koliko sufinancira općina iz koje dolaze.

  14. #164
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Evo, napokon prijavljujem manju cijenu vrtića, više ne plaćano 2200kn mjesečno za dvoje djece....
    Uf....

    ALi nije u pitanju pojeftijnjenje, da nebi netko pomislil...

    Sad za boje plaćamo po 760,00kn jer nam je dečko navršil tri godine pa netrebamo više plaćati jasličku cijenu od 1450kn...
    Popusta za drugo/treće dijete nema....

  15. #165
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    pa da
    za isti posao moje kolegice iz drugih gradova imaju veću plaću nego ja u zagrebu. zapravo, bruto plaća nam je ista, ali njima ne skidaju prirez a meni da. pa mi je plaća manja

    jel bi onda trebala plaćati vrtić manje ili više?

    koliko imaju veću plaću? i kako im ne skidaju prirez? daj to malo obrazloži detaljnije, baš me zanima.

  16. #166
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    koliko imaju veću plaću? i kako im ne skidaju prirez? daj to malo obrazloži detaljnije, baš me zanima.
    jednostavno
    recimo da je za moje radno mjesto jednaka bruto plaća u cijeloj hrvatskoj, što i je.
    recimo da je bruto plaća 10 000 kn (što nije, ali je okruglo pa je lakše računati, ako se nekome da)
    prirez je u zg 18%
    a u, npr. zadru, 0%
    onda je jasno da netko tko radi moj posao u npr. zadru, ima veću plaću od mene, jer mu tih 18% ostaje
    i tako u bilo kojem gradu, ne samo tamo di nema prireza. jer nigdje prirez nije toliki ko u zg.
    dakle, za moje radno mjesto najniža plaća je u zg
    jednostavna i istinita računica

  17. #167
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj sanjas33 prvotno napisa Vidi poruku
    već se naveliko šuška da će biti tako!!! Nema baš puno vremena više za neke veće manipulacije, ovo je najjednostavniji način. Ako uvedu ono prema cenzusu to je svima previše papirologije!!
    Da u stvarno uveli onaj cenzus, 500 kn ili više plaćalo bi 2-3 djece iz grupe. Eto zašto je ukinuto.

    1663 kn po glavi je cenzus za doplatak.
    2000 kn po glavi je bio cenzus za besplatan vrtić.
    Jako malo radnika, van javnog sektora, je prijavljeno na puni iznos. Nisu svi na minimalcu, ali dobiju bar prekovremene na ruke. Pa tek oni koji rade, a ne primaju plaću.....
    Valjda im je napokon došlo do glave da im taj cenzus smanjuje ukupna primanja od vrtića, nikako ne povećava.
    Također, mjesta za djecu zaposlenih roditelja bi bilo još manje jer prednost pri upisu imaju (bar su imali) primatelji dd, a obzirom na nezaposlenost, takvih je sve više.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    jednostavno
    recimo da je za moje radno mjesto jednaka bruto plaća u cijeloj hrvatskoj, što i je.
    recimo da je bruto plaća 10 000 kn (što nije, ali je okruglo pa je lakše računati, ako se nekome da)
    prirez je u zg 18%
    a u, npr. zadru, 0%
    onda je jasno da netko tko radi moj posao u npr. zadru, ima veću plaću od mene, jer mu tih 18% ostaje
    i tako u bilo kojem gradu, ne samo tamo di nema prireza. jer nigdje prirez nije toliki ko u zg.
    dakle, za moje radno mjesto najniža plaća je u zg
    jednostavna i istinita računica
    Joj, ma stalno se pozivate na taj prirez. U Osijeku je 13%.

    I evo ti na tvoju računicu bruto plaće od 10.000 kn uz prirez 18% i osobni odbitak 1, neto plaća je 6.723,24 kn, a uz prirez od 0% neto plaća je 6.918,00 kn. Znači razlika od 194,76 kn.
    Ako je bruto plaća manja, manja je i razlika.

    I ajde sada konkretno za vrtić i jaslice usporedi koje su cijene do sada bile u Zgb, a koje i kakve u ostatku Hr. I nakon povećanja cijena zg vrtića ćete imati manje cijene od dosta vrtića u ostatku HR.

    I zato sam i napisala, trebamo se prilagoditi mjestu u kojem živimo i koje smo izabrali za svoj život - sa svim prednostima i nedostacima. I mislim da se ne bismo trebali sada prepucavati oko toga.
    Samo iznošenje činjenica.

    U Osijeku je vrtić (i jaslice jednako) 640 kn za cjelodnevni (desetsatni) boravak. Popusta za bolesno dijete nema.

  19. #169
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Tako je Švrćo! Sve si dobro napisala.
    Kada bi se na tu računicu od 10 000kn računala ta razlika na relaciji Osijek-Zagreb onda ona iznosi oko nekih 50-ak kn. Zato mi nije jasno zašto je toliko taj prirez famozan kao da se radi o nekoliko stotina kuna u najmanju ruku.
    No eto, kako Štvćo kaže, treba se prilagoditi mjestu koje smo izabrali za život i zato je bezvezno uspoređivati cijene čuvalica Slavonija-Zagreb jer se uopće standardi ne mogu usporediti, bez obzira na razliku prireza od 5%

  20. #170
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Švrćo prvotno napisa Vidi poruku

    U Osijeku je vrtić (i jaslice jednako) 640 kn za cjelodnevni (desetsatni) boravak. Popusta za bolesno dijete nema.
    A sada roditelji čija primanja ne prelaze 1 000kn po članu obitelji imaju nekakav popust od stotinjak kuna na pun boravak u vrtiću.

  21. #171

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    U Osijeku ima kao popust za bolesno dijete, koji mozete ostvariti tek nakon izbivanja vise od 30 dana iz vrtica. kako curka zbog operacije nije isla vise od mjesec dana, nakon mog 5 poziva u centar smo umjesto 640 kn, jedan mjesec platili 400 kn.

  22. #172
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Eto ja plaćam vrtić 700 kn (jer ide u englesku grupu, vrtić je gradski) + sport 180 kn, tako da me izađe 880,00 kn mjesečno. Mogu li si to priuštit? Na knap, ali mogu. Da su dignuli onako kako su prvotno mislili, morala bih ga ispisat i sa sporta i prebacit u redovnu grupu, a sve za iste pare.

    I slažem se, glupo je razračunavanje prireza, kada je kao dan jasno da se u zagrebački proračun slijeva daleko više love nego u bilo koji...Mislim da je i zaposlenih u zagrebu daleko više nego igdje drugdje, pa smo s tim načisto..Jedino s čim nismo je ona o mojoj i susjedovoj crknutoj kravi. Nažalost

  23. #173
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    No eto, kako Štvćo kaže, treba se prilagoditi mjestu koje smo izabrali za život i zato je bezvezno uspoređivati cijene čuvalica Slavonija-Zagreb jer se uopće standardi ne mogu usporediti, bez obzira na razliku prireza od 5%
    ali, kako ne kužiš, standard moje obitelji bi bio za tih nekoliko stotina kuna bolji da ne živim u zagrebu
    nije zagrebački standard bolji, to je velika zabluda
    u zagrebu je prosjek plaće daleko veći nego u ostatku hrvatske. pa naravno da je kad direktori svih poduzeća, javnih i privatnih, banaka, agencija, vlada, sabor svi i njihove plaće ulaze u zagrebački prosjek. običan čovjek ima istu plaću, ili malo manju jer plaća veći prirez. ok, nekom je to samo par stotina kuna, meni to nije samo

    ide mi na živce što svi misle da mi u zagrebu zarađujemo veliku lovu i imamo bajni standard. e pa nemamo, vjerovali ili ne
    zašto čuvalice mogu zaraditi u zg 1000kn više nego u npr. Osijeku? isto zato što parking u prvoj zoni može koštati 14kn sat - zato što se može. ne zato što ljudi mogu to platiti, nego zato što nemaju izbora

    i nemojte misliti da govorim o tome da bi sve trebalo biti jeftinije nego u drugim gradovima zbog prireza, ne kažem.
    cijene npr. vrtića nemaju veze s pameću i nemaju veze ni sa prirezom ni sa standardom nego samo s odlukama gradskih vlasti i s time koliko im je stalo do svojih obitelji.

    zato mislim da se nitko ne bi trebao veseliti što će neko plaćati vrtić više nego prije, nego bi se svi skupa trebali boriti da cijene vrtića nigdje ne rastu, i da i ostali gradovi počnu malo više voditi brigu o svojoj djeci i svojim obiteljima. a ne naplaćivati vriće po nebuloznim cijenama. bez obzira na prirez ili ne prirez
    Posljednje uređivanje od puntica : 18.03.2011. at 15:12

  24. #174

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ali, kako ne kužiš, standard moje obitelji bi bio za tih nekoliko stotina kuna bolji da ne živim u zagrebu
    nije zagrebački standard bolji, to je velika zabluda

    ide mi na živce što svi misle da mi u zagrebu zarađujemo veliku lovu i imamo bajni standard. e pa nemamo, vjerovali ili ne
    zašto čuvalice mogu zaraditi u zg 1000kn više nego u npr. Osijeku? isto zato što parking u prvoj zoni može koštati 14kn sat - zato što se može. ne zato što ljudi mogu to platiti, nego zato što nemaju izbora

    i nemojte misliti da govorim o tome da bi sve trebalo biti jeftinije nego u drugim gradovima zbog prireza, ne kažem.
    cijene npr. vrtića nemaju veze s pameću i nemaju veze ni sa prirezom ni sa standardom nego samo s odlukama gradskih vlasti i s time koliko im je stalo do svojih obitelji.

    zato mislim da se nitko ne bi trebao veseliti što će neko plaćati vrtić više nego prije, nego bi se svi skupa trebali boriti da cijene vrtića nigdje ne rastu, i da i ostali gradovi počnu malo više voditi brigu o svojoj djeci i svojim obiteljima. a ne naplaćivati vriće po nebuloznim cijenama. bez obzira na prirez ili ne prirez
    Znaš, rekla bih ti probaj doći živjeti negdje dalje u HR, izvan Zgb, pa onda uspoređuj standard i kvalitetu života. Ali, dobro, na stranu to.

    I nitko se ne veseli što će vama povećati cijene vrtića u Zgb. I nama su povećali prije godinu dana i nije nam bilo svejedno. I nitko se tu ili tamo nije ismijavao.

    Samo opet ponavljam, preglupo je uspoređivati cijene tu i tamo - to je tako. A za povećanje cijena svega smo svi PROTIV, i naravno da svi želimo što veću kvalitetu za što manje novaca (generalno za sve, a pogotovo kad su u pitanju naša djeca).

  25. #175
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Švrćo prvotno napisa Vidi poruku
    Znaš, rekla bih ti probaj doći živjeti negdje dalje u HR, izvan Zgb, pa onda uspoređuj standard i kvalitetu života. Ali, dobro, na stranu to.
    švrćo, to i govorim zato što sam živjela negdje dalje u hr, pa znam da u zg nije onako bajno kako si zamišlja ostatak hrvatke

    isti su problemi
    nitko nema bolji standard samo zato što živi u zagrebu
    neke stvari su istina ovdje dostupnije, ne u financijskom smislu, nego npr. ako živiš u zg ne moraš putovati do bolnice u drugi grad, ili do kazališta ili kina ili klizališta ili po nekakve papire. to je dostupnije.

    ali npr. cijene usluga su više (npr. frizeri, čuvalice, instrukcije itd)
    u dućanima ćeš platiti isto ko u drugim gradovima (u nekima možda manje ali u nekima bome i više)
    parking i gradski prijevoz - bez komentara
    jedino što je u zg jeftinije su vrtići. ali i to će se promijeniti
    i sve to samo zato što je zagreb-zagreb.
    bilo bi super kad bi cijene bile više nego u ostatku hrvatske, ali da su i primanja viša - ali nisu.

    i kad poskupe vrtići ljudi će govoriti da je nama u zg super jer imamo bolji standard pa si možemo priuštiti i skuplje vrtiće i sve ostalo što sam nabrojala.
    aha, ja sam za svoju plaću (koja je u drugom gradu bila veća, kao što sam već rekla, za isto radno mjesto) bolje živjela drugdje nego u zg. mogla sam si priuštiti više toga. u zagrebu ne mogu.

    i ok, to je tako. moj je izbor bio da ovdje živim.
    i ne kukam zbog toga
    samo hoću objasniti da se često totalno nerealno gleda prema zagrebu i standardu njegovih građana. pa nemaju svi zagrepčani love do krova

  26. #176
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Ako mislite na ovo: http://www.jutarnji.hr/bandic-povuka...vrtice/930634/
    to su nagađanja, ali još nije ništa službeno odlučeno. Ne bih se iznenadila ako novi prijedlog bude još gori od ovog koji je povučen.
    Mislim da je ovo sada službeno

    http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=30319

    Do 30. travnja za upisanu djecu treba izganjati sve papire.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    službeno je. podijelili u vrtiću papire.

  28. #178
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Nije sluzbeno dok sjednica ne potvdi. a ona je 21. No meni se cini da HOCE potvditi jer zasto bi inace slali dopise da se skupe svi dokumenti. Inace, potpisujem punticu.
    I dodajem da me ljuti sto cu placati skuplji vrtic od ljudi koji zaradjuju manje ili su samo prijavljeni na manje, a zaradjuju i vise, jer iz moje se place izdvaja i (puno) vise prireza. 18 posto je 18 posto ali nije isto jel na 3000 ili 6000 ili 300000.
    No, eto, glasali su ljudi za Bandica pa je pobijedio i imamo kaj imamo.
    Posljednje uređivanje od Lucija Ellen : 07.04.2011. at 17:17

  29. #179
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,728

    Početno

    mi nismo dobili jos nikakve papire u nasem vrticu. kako su vas obavijestili? ima natpis na vrticu, dobili ste od teta nesto, nasli u kaslicima? pitam da znam di da gledam, da ne propustim to veselje.

  30. #180
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    visi u vrtiću obavijest, a i teta nam je uručila papire koje treba popuniti i listu što treba doniejti do 30.04. uz napomenu da joj vratimo u zalijepljenoj koverti da netko ne ide gledat kolike su kome plaće

  31. #181
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Podižem temu!


    Mi plaćamo punu cijenu vrtića (državni/gradski, kako god....),
    dakle dva puta po 1.303,00kn,
    ispada nam 2.606,00kn......
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 30.09.2011. at 15:45

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •