Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Niski hemoglogin u trecem trimestru

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno Niski hemoglogin u trecem trimestru

    Stigli su nalazi pretraga krvi u trecem trimestru (34+1) i kaze dokica da mi je hemoglobin nizak a iznosi 10.7.
    Naglasavam da sam na pocetku trudnoce imala hemoglobin jako dobar, tj. iznad prosjeka a blizu gornjoj granici, tako da me sada ovako porazavajuci nalaz bas iznenadio.
    Dokica mi je prepisala lijek, suplement zeljeza po kojeg danas trebam otici, ali ja bih vise voljela taj nedostatak zeljeza popraviti prehranom, iako sam i do sada nastojala pravilno se hraniti, voce i povrce obozavam.

    Molim vas da mi date neke prijedloge u kojem se to povrcu nalazi puno zeljeza, i sto bih mogla jos napraviti a da to bude sto prirodnije.

    Na prjasnjim topicima sam procitala za Spirulinu, zelenu magmu i svjezi persin. Ali dajte mi jos prijedloga...

  2. #2
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Meni je u prvom trimestru željezo bilo na donjoj granici. Jela sam dosta crvenog mesa, zelenog povrća, borovnice i sok od iste, ma sve za šta sam imala saznanje ili dojam da ima željeza. U 27. tjednu mi je željezo bilo bliže gornjoj granici. I ne zajedno s kalcijem i magnezijem (jogurt i sl. i šumeći magnezij zbog laganih kontrakcija).
    Dakle može i putem prehrane (naravno da sam pročitala sve postove na tu temu).

  3. #3
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Bademi su izvrstan izvor zeljeza

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    svjezi vlasac i caj od koprive takodjer.

  5. #5
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    pij neke prirodne crvene sokove

    bademi, orasi

    jetrica

  6. #6
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ako nisi vegeterijanka, onda definitivno crveno meso i svako drugo. Ima željeza i u špinatu, žitaricama,...ali ni u približnim količinama kao u mesu, te se onaj iz mesa puno bolje apsorbira nego onaj iz biljaka (povrća..)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno

    Bila sam kod dokice i zatrazila da vidim svoje nalaze koji na kraju i nisu toliko strasni kao sto mi je njena sestra rekla preko telefona pa sam se malo smirila.
    Normalna vrijednost je 12-16, a meni je sada 10.7 dok mi ja na pocetku trudnoce bila 14. Prepisala mi je jednu tabletu dnevno Gyno-Tardyferona, koju ne mislim uzimati jer znam jako dobro da zbog njega mogu imati problema sa probavom. Inace mi je probava OK, ali kako se termin priblizava poceli su mi se javljati tipicni problemi sa zelucem i crijevima (zatvor). Posto inace nisam ljubitelj lijekova, osim ako je stvarno neophodno, svratila sam odmah nakon dokice u biljnu apoteku i nasla sam tabletice od alge Spiruline.
    Namjera mi je na sto prirodniji nacin povecati feljezo u krvi, dakle prehranom, a neka ona drugima prepisuje te tablete zeljeza. Dugo sam godina bila vegetarijanka i nikad problema sa zeljezom nisam imala, uz to sam i dobrovoljni davaoc krvi. Vjerujem da je ovaj pad hemoglobina zapravo cista fizioloska pojava u trudnoci ("razrjedenje krvi") koja kod mene i nije anemija i kao sto je Joe napisala moze se regulirati prehranom.

    Hvala vam svima za odgovore. Vec sam si napravila listu namirnica koje cu malo povecati.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Da bi vidjela da li se radi o fiziološkom razrjeđenju, možeš odrediti željezo i kapacitet vezanja željeza (i to ako ne uzimaš suplemente, s njima ti rezultati nisu točni, treba proći neko vrijeme, cca tjedan dana).
    Ono na što moraš misliti je da u 3 trimestru, osobito zadnjih mjesec-dva, beba stvara svoju rezervu željeza, a to ne može ako ga ti nemaš dovoljno.

  9. #9
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    I ja sam hemoglobin imala super na početku trudnoće,a u trećem tromjesečju je pao, uzimala sam heferol ali samo 2-3x tjedno, samo navečer prije spavanja i nisam imala problema sa zatvorom ili tvrdom stolicom. Ako mi se učinilo da ne ide kako treba, uzela bih Donat Mg i sve pet.

  10. #10
    Vitka hehe

    Početno

    meni je na početku sve bilo super,pa mi je onda na početku 4.meseca pao hemoglobin,a Fe se dobro držalo..međutim sada u 25. nedelji Fe mi je palo i hemoglobin mi je još niži tako da moram da pijem 2x dnevno Feofol tablete /Fe+ folna kiselina/ sa vitaminom C. Ja se malo bunila u početku,međutim primećujem da ako kasnije popijem tableticu da mi se vrti u glavi kao kad padne pritisak koji mi je solidan! ustvari,bebci su [u]UŽASNO sebična stvorenja i sebi uzimaju sve,a nama šta ostane

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •