Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: rez (carski) i ono oko njega

  1. #1
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno rez (carski) i ono oko njega

    kao sto sam naslov kaze, zanima me carski rez tj.dio iznad i ispod njega. Rez mi izgleda skroz OK, ali imam iznad njega na lijevoj strani tvrdo ispupcenje. To je jos od operacije, i u bolnici su rekli da je to normalno (u bolnici je sve normalno, sto god da pitas), da je to jer su na toj strani zavrsavali pa zategnuli i sto ja znam vec. Ta strana reza me i vise bolila. E sad, mene zanima trebam li ja to mozda masirati da nestane, da ga takoreci razbijem pa da se povuce ili ce to otici samo od sebe. Cijeli dio iznad reza mi je tvrd, i bio je bezbolan do jucer, kad sam se malo izgleda preforsirala jer je mala cvrckica plakala (ja kao "iskusna" mama bih rekla da su je uhvatili gcevi :? ),a bile smo same kuci. Sad me na dodir maaaalo boli, nista strasno. Temperaturu nemam.
    Ako koja ima slicno ili isto iskustvo, ili bilo kakv savjet, unaprijed zahvaljujem.

    Pozdrav

  2. #2
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Da, normalno je. To ti je još friško, nestati će samo od sebe, odnosno omekšati.
    Nemoj se forsirati, stvarno se čuvaj tih 6 tjedana, jer ćeš inače početi jako krvariti, dobit ćeš polipe i u najgorem slučaju može ti početi rana krvariti.
    Ja sam imala 3 carska, pa ako te kaj zanima, samo pitaj.

  3. #3
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Sve je to normalno. Prije će to prestati boljeti nego što će se koža vratiti na staro.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    drage moje, kad smo već kod carskog... rečeno mi je da ne bih smjela radititi trbušnjake godinu dana nakon istoga. pa dobro kako se skida škemba???? da čekam da prođe sama od sebe? inače, dobila sam 20 kg u trudnoći, a kako sam rodila veliku bebu trbuh mi je bio najveći na svijetu i svi su doktori mislili kako nosim blizance dok ih uzv ne bi razuvjerio. što se tiče sadašnje kilaže, imam još nekih 4 kg viška, što i nije tako strašno s obzirom da sam rodila prije 4 mjeseca. ali trbuh!!!! što da se čini?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ma mozes trbusnjake, naravno, dapace.

  6. #6
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ne ne možeš. Barem 6 mjeseci. Jer ti trbušni mišići nisu zarasli.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    oprosti, posli, meni je fizioterapeutica u bolnici rekla da mogu nakon tri mjeseca ziher. i to mi je rekla nakon drugog carskog.

    a koristis ih i kad ne vjezbas.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Kad god stojiš (pereš suđe, čistiš povrće i sl.) uvuci trbuh i stisni guzu. To je meni preporučila fizioterapeutica (inače specijalizirana za bebe, ali oni ipak uče sve) 3 mj. nakon poroda (tad smo je upoznali). Takvom vježbom se ne možeš preforsirati, mišići samo rade isto što i kad hodaš. Isto sam imala carski (2 puta).
    Što se tiče boli lijevo, meni nije prestala. U 2 trudnoći me tu isto prilično bolilo, čak sam mislila da je vanmaternična.
    A najveći trbuh... imala sam bebu od 4520 (drugi, prvi je bio 4600) i uz to višak plodne vode a i višak kila (nisam puno dobila, 17, i sve odmah skinula, ali sam startala s viškom). Meni se čini da je moj bio najveći. Bar od jednoplodnih. Bila sam u rodilištu s ženom koja je rodila trojke, skupa nekih 8 kg teške. Nisam je vidjela prije poroda ali vjerojatno je to bio trbuh bez konkurencije.
    E da, kad sam imala drugi carski samnom u sobi je bila fizoterapeutica iz Naftalana kojoj je to bio prvi carski (inače 3. porod) i ona je radila neke blaže trbušnjake već 5. dan iza poroda.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    i opet se sve svodi na to da svatko ima drugo mišljenje... ali brijem da oni "stojeći trbušnjaci" (suđe, povrće i to., kako je spomenula mamazika) ne mogu naškoditi. hvala curke. e, da... a višak kože ?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    masaza i vjezba.

    i molitva.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    masaza i vjezba.

    i molitva
    ili se zdebljaš, pa ti se koža nategne

  12. #12
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Nama je fizioterapeutica već na odjelu pokazivala vježbe za trbušnjake. Podizanje nogu u ležećem položaju i sl. Ali ako je to već bilo 2 dana nakon carskog onda sam gotovo sigurna da lagani trbušnjaci bez pretjerivanja ne mogu nikako naškoditi.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    ubit ću se.
    klokanica zauvijek.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Da tek vidiš poslije 2...
    Samnom je u sobi (po 128. put, ko br.1 iz A.F.) bila žena koja je rodila 3. put na carski. Čula sam kad su joj rekli da su joj malo izrezali višak. Osim Glumičiću, to je izgleda mogući put
    Nisam vidjela kako je ispalo...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    nema mi druge nego i drugi put na carski. pa nek režu. da izgledam k'o carica.

  16. #16
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Čula sam kad su joj rekli da su joj malo izrezali višak.
    od sada imam bolje mišljenje o carskom

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    625

    Početno

    meni je fizioterapeutica došla 2 dana nakon carskog, (na SD), i rekla da za cca 2 tjedna trebam počet radit trbušnjake.
    i kolko ja znam, trb. mišići se ne režu, nego samo razmiču - to mi je ginić rekao.

  18. #18
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    macek, vani, npr. u truloj Americi, se trbušni mišići razmaknu, ali kod nas (govorim ti iz svog dvostrukog iskustva) ti ih prerežu. Naravno da je oporavak brži i jednostavniji ako ti trbušnjaci nisu rezani, i nije mi jasno po kojoj logici je liječniku lakše šivati prerezane trbušnjake nego dati si malo više truda u početku i razdvojiti ih. Ali, osim možda ako imaš debele veze, tako je to kod nas.

  19. #19
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Da tek vidiš poslije 2...
    Samnom je u sobi (po 128. put, ko br.1 iz A.F.) bila žena koja je rodila 3. put na carski. Čula sam kad su joj rekli da su joj malo izrezali višak. Osim Glumičiću, to je izgleda mogući put
    Nisam vidjela kako je ispalo...
    Da i meni su odrezali "višak". ALi nije ti to ono što ti misliš. Odrezali su mi dio potrbušice, gdje sam imala polipe od prethodnog reza. Koža je ostala

  20. #20
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    evo onda jos pitanja
    a sto se podrazumijeva pod teskim poslom? OK, premjestanje namjestaja, pranje i ribanje, cijepanje i nosenje drva... mi je jasno, ali zanima me je li dizanje bebe spada u tesko? Ono digni ju, spusti ju, premjesti...beba je i svakim danom sve teza.
    Nemojte se smijati, ali zanima me.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    meni su rekli - nista teze od bebe.

    bebu dakle mozes

  22. #22
    Kristina1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    macek, vani, npr. u truloj Americi, se trbušni mišići razmaknu, ali kod nas (govorim ti iz svog dvostrukog iskustva) ti ih prerežu. Naravno da je oporavak brži i jednostavniji ako ti trbušnjaci nisu rezani, i nije mi jasno po kojoj logici je liječniku lakše šivati prerezane trbušnjake nego dati si malo više truda u početku i razdvojiti ih. Ali, osim možda ako imaš debele veze, tako je to kod nas.
    Ja sam rodila prije pet tjedana u Petrovoj i nisu mi rezali trbušne mišiće nego ih razmaknuli (mislim da su i Jadro samo razmaknuli - ispravi me ako griješim). Možda nije u svim bolnicama isto ili je možda do onog tko te operira :?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    e pa ... hebemu! i ja sam rodila u petrovoj i kao, bila sam u svaršenim rukama (bar kada je carski u pitanju), ali nemam pojma kako su me rezali. mislim..., to stvarno nije normalno da ti osoblje ne kaže kako si izrezana i što su ti točno radili!!! istina, možda sam ja sama mogla pitati dok sam ležala na odjelu, ali moš si mislit kako mi je to bilo prvo i jedino na pameti! stvarno nije ok da ti ne kažu kako si rezana niti što smiješ, a što ne. a o dolasku fizijatra na odjel da i ne govorim!!!! ma ja polako dolazim na svoje i što se tiče kila, a i trbuha (i kože i strija i....), ali svejedno mislim da bi to s trbuhom išlo lakše i brže uz vježbe. samo što mi svatko kaže nešto drugo. cure, je li kojoj od vas koje ste rodile na carski ostala škemba i nakon što ste se vratile na svoju kilažu? i btw, ja sam, kreten "jamogusveiništaminijeteško" nakon carskog brijala kao da ga nisam imala - vukla dijete koje se rodilo s 4 1/2 kg, tancala i nahodavala okolo naokolo... sve u svemu - kao da carskog nije bilo. naravno da je i krvarenje trajalo duže. a uz sve to muž i mama su mi bili tu za sve što treba i nastojali me prikovati za krevet (bezuspješno). sad me frka tih priraslica. kako znaš da ih imaš? pitam zato što me ponekad zna boliti u trbuhu, točnije u maternici, a na gin pregledu nakon babinja rečeno mi je da je sve ok.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    E to s nošenjem bebe... kako može biti isto nekoj koja je rodila bebu od 2500 i meni sa 4600 g?
    A za razmicanje mišića mislim da je štos da operater mora imati asistente da mu drže kuke - da ostanu rašireni da maternicu opet reže horizontalno. Kad bi je rezao okomito, kako idu mišići, imala bi veći rizik od rupture u slijedećoj trudnoći.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    e jadro, ne forsiraj se..mojoj kumici je rečeno da smije počei vježbati tek nakon 6 mjeseci...a ako i tada ne ode pupa i višak kože ili se još udebljaj ili ko Tanja Ribić-Đurina žena odi na liposukciju
    A ja se mislim kako ta žena ludilo izgleda!
    p.s.i ja razmišljam o tome..

  26. #26
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj Kristina1 prvotno napisa
    Citiraj Audrey prvotno napisa
    macek, vani, npr. u truloj Americi, se trbušni mišići razmaknu, ali kod nas (govorim ti iz svog dvostrukog iskustva) ti ih prerežu. Naravno da je oporavak brži i jednostavniji ako ti trbušnjaci nisu rezani, i nije mi jasno po kojoj logici je liječniku lakše šivati prerezane trbušnjake nego dati si malo više truda u početku i razdvojiti ih. Ali, osim možda ako imaš debele veze, tako je to kod nas.
    Ja sam rodila prije pet tjedana u Petrovoj i nisu mi rezali trbušne mišiće nego ih razmaknuli (mislim da su i Jadro samo razmaknuli - ispravi me ako griješim). Možda nije u svim bolnicama isto ili je možda do onog tko te operira :?
    Ako je frka, režu sve horizontalno da što prije izvade bebu, a ako nije, kožu režu horizontalno pa razmiču mišiće vertikalno i maternicu režu opet horizontalno.

  27. #27
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Rodila sam u Petrovoj, trbušnjake su mi razmaknuli a maternicu horizontalno rezali. Znači da sam mogla vježbati već nakon 4 tjedna od poroda.
    (Nema više izvlačenja )

  28. #28
    annabella

    Početno

    Možda malo tupavo pitanje: ima li netko problema sa opadanjem dlačica po rezu i oko njega? Rodila sam prije skoro 4 mj. rez je uredno zarastao, ali me muči što mi još uvijek ispadaju dlačice.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    to te muci? mene bi veselilo, ali ne, one NE padaju, ja ih moram cupati

  30. #30
    annabella

    Početno

    Nisam mislila da mi je žao što mi opadaju, to ni najmanje, nego da nije neki problem u pitanju. Doktor kaže da je rez u redu, pa onda valjda nema nikakvog problema.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •