Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: "Ako budemo imali više djece, onda znači da Zakon nije naštetio parovima."

  1. #1
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno "Ako budemo imali više djece, onda znači da Zakon nije naštetio parovima."

    Ovo je danas izjavio Milinović.
    http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...-trudnoca.html

    Ali to NIJE ISTINA. (da više djece znači da zakon nije naštetio parovima)

    Razlog je ova studija iz Italije: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18001725

    prijevod sažetka studije: Stopa uspjeha se smanjila za neke, a povećala za druge pacijente (uz veći broj trojki)

    Zbog transfera većeg broja zametaka, jednoj kategoriji pacijenata je uspješnost porasla - ali je porastao i broj opasnih višeplodnih trudnoća, ukljućujući trojke.

    To je kompenziralo lošiji uspjeh za drugu kategoriju pacijenata koji zbog ograničenja oplodnje na 3 j.s. imaju manji broj dostupnih zametaka za transfer.

    Jedni gube jer ih se navodi na opasnije trudnoće, drugi zato što moraju prolaziti kroz veći broj postupaka. Ali broj djece ostaje isti. A svi parovi gube.

    Zar je to tako teško shvatiti?????

    Čovjek silom želi biti u pravu. Čovjek koji ne želi priznati svoju grešku i ide glavom kroz zid jer je on šerif.

    Molim vas da to objasnite onima koji žele slušati!

  2. #2
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Nije teško shvatiti. Iako čovjekoliki & co. daju do znanja da se muče dok razmišljaju, vjerujem da im je ovo jasno. Isto kao što nije isto mjeri li se statistički broj započetih postupaka ili onih gdje je već došlo do transfera. Jednostavno će manipulirat podatcima. Kao i do sada. Jer bi inače trebalo pojest veeeeeeliko, da 'prostite, govno.

  3. #3
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    svatko imalo pametan shvaća ovo što si ti pino napisala, ali njih ne možemo ubrojiti u ovu kategoriju pa će oni i dalje mlatiti praznu slamu (da ne budem prosta).
    I to je glavni razlog zašto mislim da neće doći do promjene zakona, jer će oni statistiku prikazivati da ide u njihovu korist

  4. #4
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Tužan je broj djece koja se zahvaljujući zakonu uopće neće roditi, ali još tužnije su smrt trojki, poput onih naše Osijek, i djece koja će biti rođena sa posebnim potrebama zbog iz rizičnih višeplodnih trudnoća. Koliko tragedija trebamo izbrojati prije nego dođu pameti?

  5. #5
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    ...da u Hrvatskoj nije u potpunosti zabranjeno zamrzavanje zametaka i da je to dozvoljeno 'kada se žene ne nalaze u optimalnoj fazi'.
    Sa svojih 35 godina smatram da sam daleko od optimalne faze (plodnosti), to znači da mogu zatražiti zamrzavanje zametaka ili ...!?

  6. #6
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    da, neka on onda napise imenom i prezimenom par koji je nazvao i koji je odustao ici u postupak u inozemstvo, i nek napise imenom i prezimenom osobe koje su ostale trudne iz zamrznutih jajnih stanica, ili nek da brojeve, prva cu nazvati i cestitati!! jel znate vi nekoga?

  7. #7
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    sad sam ga gfledal na novoj
    ak ste poslale one razglednice s ZELENDANA ja sam mu se imenom i prezimenom potpisala - dakle LAZE da se ljudi ne potpisuju imenom i prezimenom :grrr:

  8. #8
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    pa mediji znaju da se više ljudi potpisalo...sva smo pisma slali i na medije...potpisana...
    mogli bi to objaviti da hoće...

  9. #9
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    mislim da nije pravo rješenje da se sad obrušimo na par, koji je umjesto inozemstva krenuo u hrvatsku, već na ministra kojem očito ne pada na pamet mijenjati zakon!

  10. #10
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    pa naravno da laze! i da netko iz udruge dodje i mase s kopijama razglednica, opet bi govorio, nije istina, nije istina!!! super je ovaj zakon, super je! a sta mozemo, nego iduci put glasati za sdp i moliti Boga da se oni budu pridrzavali svojih stavova i kada budu na vlasti!

  11. #11
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Vjerujem da će si složit statistiku kako mu odgovara. A na kraju krajeva, ako slučajno ne uspije naštimat statistiku, uvijek mu ostaje reć da on i njegova stranka vjeruju da..blablabla..i da je zato zakon dobar. Ne trebaju njemu činjenice ni argumenti. Dovoljna mu je sila.

  12. #12
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    ma ne znam, al najgore mi je od svega sto je taj isti, kakti sada veliki vjernik, radio na tisuce abortusa, i to je priznao! eto, to mi je prestrasno! ubijao je vec mala srceka koja su kucala.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa Vidi poruku
    Isto kao što nije isto mjeri li se statistički broj započetih postupaka ili onih gdje je već došlo do transfera.
    Slažem se. A a propos višeplodnih trudnoća, u svjetskim centrima se ide mladim parovima na transfer jedne blastociste, upravo da bi se izbjegla rizičnost višeplodne trudnoće.

  14. #14
    marcelina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj Natalina prvotno napisa Vidi poruku
    Sa svojih 35 godina smatram da sam daleko od optimalne faze (plodnosti), to znači da mogu zatražiti zamrzavanje zametaka ili ...!?
    Zamrzavanje (hrvatski: "cuvanje" ) zametaka je dozvoljeno samo kad transfer nije moguc (npr. hiperstimulacija). MPO lijecnik u tom slucaju pise molbu
    Nacionalnom povjerenstvu za MO da se odobri "cuvanje"
    zamet(a)ka i obavezuje se da ce transfer biti izvrsen vec u sljedecem ciklusu,
    odnosno cim bude moguce. Milinovic je u svojoj izjavi, kao i obicno, "trosmislen" i cim zine da nesto kaze pokusava manipulirati.
    Nazalost, ima (pre)veliki manevarski prostor u nasim medijima, slicno kao i oni sa Farme. Kod nas je to bas zanimljivo: sto vise gluposti
    mozes izgovoriti u jednoj recenici to te vise ima po raznim novinama.

  15. #15
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj marcelina prvotno napisa Vidi poruku
    Zamrzavanje (hrvatski: "cuvanje" ) zametaka je dozvoljeno samo kad transfer nije moguc (npr. hiperstimulacija). MPO lijecnik u tom slucaju pise molbu
    Nacionalnom povjerenstvu za MO da se odobri "cuvanje"
    zamet(a)ka i obavezuje se da ce transfer biti izvrsen vec u sljedecem ciklusu,

    odnosno cim bude moguce. Milinovic je u svojoj izjavi, kao i obicno, "trosmislen" i cim zine da nesto kaze pokusava manipulirati.
    Nazalost, ima (pre)veliki manevarski prostor u nasim medijima, slicno kao i oni sa Farme. Kod nas je to bas zanimljivo: sto vise gluposti
    mozes izgovoriti u jednoj recenici to te vise ima po raznim novinama.
    na što se onda liječnici pozivaju kad traže mogućnost zamrzavanja embrija u posebnim slučajevima (npr. hiperstimulacija)? Na koji pravilnik? I da li je bilo takvih slučajeva?

  16. #16
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ma baš si nešto razmišljam, mi cijelo vrijeme pokušavamo sa argumentima pobiti "tvrdnje", a trebalo bi biti dovoljno:
    - Ovakav zakon imaju Bangladeš i Salvador.
    - Nitko u Europi ne koristi zamrzavanje jajnih stanica kao standard i svi ga smatraju eksperimentalnom metodom
    - U predstavljanju zakona izrečen je niz neistina (dugo bi trajalo da nabrajam)
    - Ministar tvrdi da je Svjetska banka prepisala njegovu reformu zdravstva(možda je čak izumio i vatru i kotač, tko zna što ćemo još saznati)
    Da mu u rukama nisu ljudske sudbine, morala bih mu priznati da je urnebesno smiješan.

  17. #17
    marcelina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    na što se onda liječnici pozivaju kad traže mogućnost zamrzavanja embrija u posebnim slučajevima (npr. hiperstimulacija)? Na koji pravilnik? I da li je bilo takvih slučajeva?
    A, cuj, na isti onaj "pravilnik" na temelju kojega od nas traze da potpisemo koliko jajnih stanica ce nam se pokusati oploditi te da nuzno primamo natrag sve dobivene zametke.
    Sta njih briga za potencijalni rizik...

  18. #18
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerujem da će si složit statistiku kako mu odgovara. A na kraju krajeva, ako slučajno ne uspije naštimat statistiku, uvijek mu ostaje reć da on i njegova stranka vjeruju da..blablabla..i da je zato zakon dobar. Ne trebaju njemu činjenice ni argumenti. Dovoljna mu je sila.
    Nikada neće priznati da je zakon loš i s time se moramo pomiriti
    Sam je rekao ukoliko se pokaže da je zakon loš da daje ostavku,a ostavku sigurno neće dati
    Po meni je mogući scenarij da ga stave ponovo na raspravu,ali ne zato što je loš,već zato.....već će Milinović izmisliti neki razlog

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •