Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Jaslice ili vrtić?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    63

    Početno Jaslice ili vrtić?

    Naše će dijete u rujnu imati 2 godine i 9 mjeseci i zasad je, koliko nam se čini, dosta napredan. Predali smo molbe za upis u dva vrtića, pa se nadamo (kao i mnogi drugi) povoljnom ishodu bar u jednom. No, koliko sam shvatila, lakše je "upasti" u vrtić nego u jaslice.
    Ono što mi nije jasno je po kojem kriteriju se djeca upisuju u jasličku, odnosno u vrtićku grupu. I, ako je lakše dobiti vrtićku grupu, kako će u vrtiću znati da je moje dijete za stariju grupu ako ga ne vide? Ovo pogotovo stoga jer, koliko su mi rekli, na razgovor pozivaju samo one roditelje i djecu koje je vrtićka komisija odabrala kao one koji imaju prednost.
    Pokušala sam dobiti odgovore na ova pitanja i u vrtiću, no oni su različiti. S druge strane, ne želim ih gnjaviti da ne dobiju dojam da će dobiti "teškog" roditelja. Jadni mi svi skupa!
    Zbunili su me i neki postovi u kojima pišete kako ste djecu prebacivali iz jasličke u vrtićku grupu, i obratno.

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Moja će malena u rujnu isto imati 2 g. i 9 mj. i teta mi je rekla da će se tada automatski prebaciti u vrtićku skupinu. Sad je u jasličkoj skupini najstarija i uz još 5-6 po uzrastu bliske djece ide od jeseni u susjednu vrtićku sobu (što mi je jako žao jer su ove tete fenomenalne i totalno je kuže).
    Mislim da će ti to ovisiti i o popunjenosti grupa, napr. u mješovitoj (3-7) skupini mog starijeg djeteta primali su i s nenavršene 3 g.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ja bih svoju malu pokušala ubaciti u vrtićku skupinu. Ona će imati 2 god. i 4 mj. Razlog-jer u vrtić u kojeg mi ide najstariji sin nema jasličku grupu, pa da mi budu na istom mjestu. E sad da li je to pametno ili nije? Kakva su vam iskustva. Da li dijete mora biti bez pelene ili ste se to uspijevali dogovoriti s tetama?

  4. #4
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    ako se dobro sjećam kod nas je da ako dijete do 31.8. nema 3 godine onda ne može ići u vrtić već spada pod jaslice. nema mogućnosti nikakvih prebacivanja...klinci koji tijekom te godine navrše 3 godine, sljedeće godine se stavljaju u istu vrtićku grupu (malu)

  5. #5
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moja će malena u rujnu isto imati 2 g. i 9 mj. i teta mi je rekla da će se tada automatski prebaciti u vrtićku skupinu. Sad je u jasličkoj skupini najstarija i uz još 5-6 po uzrastu bliske djece ide od jeseni u susjednu vrtićku sobu (što mi je jako žao jer su ove tete fenomenalne i totalno je kuže).
    Mislim da će ti to ovisiti i o popunjenosti grupa, napr. u mješovitoj (3-7) skupini mog starijeg djeteta primali su i s nenavršene 3 g.
    moja je sad u mlađoj jasličkoj. među starijima. jedina u grupi jede sama, nema pelenu, zna se samo skinuti/obući itd. Na jesen ide dalje sa svojom grupom u srednju jasličku (imat će 2g i 7mj). ne znam jel mi drago ili žao.
    drago mi je jer su joj super tete
    žao mi je jer niš ne radi i nikako ne napreduje jer su ostala djeca u odnosu na nju - bebe I puno bi se bolje snašla u starijoj grupi, bilo bi joj zabavnije i korisnije.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ma ja još moram sve provjeriti u vrtiću, ali kad je moj E krenuo u vrtić u njegovoj grupi je bilo par djece koji nisu navršili 3 god., dakle mogućnost postoji (bar poskrivećki). Kad je E bezuspješno (zbog bolesti) krenuo u jaslice bio je u starijoj jasličkoj s trogodišnjacima. On je tada imao 16 mjeseci, ali nije imao dudu, niti bočicu i samostalno je jeo, pa su ga stavili u stariju jasličku i to je bila koma. Veliiika je razlika. Sad žao bi mi bilo da mi curku strpaji s jednogodišnjacima, a opet da li ju je pametno gurati među starije, neznam stvarno se dvoumim, a najviše bih to napravila zbog iste lokacije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •