Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 66

Tema: Suhe marelice, šljive i sl.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno Suhe marelice, šljive i sl.

    Kad se mogu davati bebi? Je l' ih treba prokuhati (kompot) ili može samo ovak'? Kakvo je sušeno voće uopće za njihovo zdravlje? Kao što vidite, prilično sam :? što se tiče ove tematike pa hvala na svakom savjetu

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Ja sam grožđice nakon namakanja malo zmiksala, pa kuhala za zobenom kašom. Marelice sitno nasjeckaš i isto tak skuhaš u kašu sa zobenima, šljive se ponašaju isto ko marelice tj sasvim fino se raskuhaju.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Super, Mara, hvala ti! Skoro pa 7-o mjesečna beba smije jesti te kombinacije?!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Ja bi počela sa grožđicama tj. cvebama, a ovo ostalo bi čekačla do 9 - 10 mj.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Mara,

  6. #6
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    A kolko dugo se kuhaju suhe marelice i sljive??? I koliko trebaju omeksati prilikom kuhanja?

  7. #7
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Suho voće, a osobito grožđice su odlične za željezo. Mome malcu je željezo na "normali" unatoč vegetarijanskoj prehrani 8)

  8. #8
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Suho voće, a osobito grožđice su odlične za željezo. Mome malcu je željezo na "normali" unatoč vegetarijanskoj prehrani 8)
    I marelice su izvrsne za zeljezo.
    A jel se ono gubi kuhanjem?

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mislim da ne, ali treba paziti kod marelica da nisu tretirane sumporom - one predivno žute marelice JESU tretmanisane. Caveat emptor!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Super Davore, hvala! One iz DM-a navodno nisu tretirane sumporom. I naravno, bravo za malca :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Zar se ni to ne smije sirovo?! Kaleb obožava sušene brusnice, dajem mu ih ovako sirove, kao grickalice.

  12. #12
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    kada mogu suhe smokve, ja imam nase domaće?

  13. #13
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Luna, mislim da su preporuke da se kuha da bebi bude lakse zvakanje.
    Ako Kaleb moze prozvakati, ne vidim razloga za kuhanje :?

    I ne mogu vjerovat da mala beba voli brusnice
    Leon obozava grozdjice, marelice kad mu prosvercam jer su malo kiselije, al za brusnice kaze: kisejo
    A s druge strane, ne voli cips od banane, al voli od jabuke.

  14. #14
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    kada mogu suhe smokve, ja imam nase domaće?

    L. je, recimo, probao svjeze smokve s 11 mjeseci.
    Susene se ne razlikuju po sastavu od svjezih, pa ne vidim zasto ne.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Kaleb je totalno tip za kiselo. Trenutno ga oduševljavaju naranče i LIMUN!!! :shock:

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    96

    Početno

    Ajme, Kaleb je pravi kiseloljubac....
    Borna isto obožava suhe brusnice, a i ostalo suho voće mu je drago...jede sirovo, nikada mu to nisam kuhala.

  17. #17
    najbolji tata

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Kaleb je totalno tip za kiselo. Trenutno ga oduševljavaju naranče i LIMUN!!! :shock:
    Hehe, moj mali je prije tjedan-dva uhvatio cijeli limun (provjereno neprskan) i uhvatio ga gristi s onih par zubića što su iznikli (2 dolje i 4 gore). Kad je progrizao koru, jadničak je počeo tresti glavom od kiselosti, ali nije stao gristi i lizati sve dok mu ga nismo oduzeli

  18. #18
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    i moja h obožava skuhano sušeno voće s prosom ili zobenim pahuljicama za doručak. obično kuham hrpu pa jedemo obje. probali smo do sad suhe marelice, grožđice i ribizl u kombinaciji dakle s gore navedenim žitaricama. još kad se unutra ubaci svježe naribana jabuka... mljac.

    ipak, trenutno joj je hit čips od jabuke. to kad primi, ne pušta do zadnje mrvice...

  19. #19
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Kako mogu znati jesu li dodali secera u suseno voce?
    Nazalost deklaracije su nepostojece. Ponekad vidim na stranom jeziku da pise kako su dodali secera, a na nasoj deklaraciji pise samo suseno voce.

    Koju vrstu kupujete i gdje?

  20. #20
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj Ariens prvotno napisa
    Kako mogu znati jesu li dodali secera u suseno voce?
    Nazalost deklaracije su nepostojece. Ponekad vidim na stranom jeziku da pise kako su dodali secera, a na nasoj deklaraciji pise samo suseno voce.

    Koju vrstu kupujete i gdje?
    ja kupujem samo u trgovini zdrave hrane. tamo imaju one super tamne marelice njihovim deklaracijama vjerujem (biovega)

  21. #21
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Hvala

    Znaci pravac Bio-bio ili toga ima i u DM-u?

  22. #22
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ima u dm-u alnaturinih

  23. #23
    rula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Skoplje
    Postovi
    171

    Početno

    Ja ih ostavim 24 h u vodi da se nabubre i omeksaju i takve ih dajem I. Budu kao svjeze.

  24. #24
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    a moj karlo jedino to i jede - za ručak!

    proso i suhe marelice, šljive ili borovnice.

    Meso, ribu ili povrće već mjesec dana ni da pomiriše!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Sve pročitah ali nisam shvatila od kad mogu da se daju. Konkretno me zanima za grožđice, brusnice i šljive (suve).

  26. #26
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Mi smo danas otkrili suhe jabuke. Super su!

  27. #27
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ja vec neko vrijeme dajem suhe marelice, s tim se moze zabavljati skoro pola sata (jos koji dan pa ce 8 mjeseci).
    Obzirom da marelice mogu od 7.mjeseci po novoj tablici mislim da mogu i suhe sta ne?

  28. #28
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Ja vec neko vrijeme dajem suhe marelice, s tim se moze zabavljati skoro pola sata (jos koji dan pa ce 8 mjeseci).
    Kuhane suhe ili samo suhe?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    24

    Početno

    Mislite da su grožđice ok za desetomjesečnu bebu, od kada ste ih davali svojim bebačima? Zanima me baš zbog željeza. Starijoj nikako nisu odgovarale, ni dan danas, tako da smo i zaboravili na njih. Kako Davor kaže super su za željezo.

  30. #30
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa
    Citiraj srecica prvotno napisa
    Ja vec neko vrijeme dajem suhe marelice, s tim se moze zabavljati skoro pola sata (jos koji dan pa ce 8 mjeseci).
    Kuhane suhe ili samo suhe?
    Samo suhe jednom sam joj namocila pa ih je samo razgnjecila prstima ... ovak joj dam suhu pa je ona razmoci zvacuci i gnjececi.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ima u dm-u alnaturinih
    Mi kupili, super su i nisu jako slatke ( možda zaista nemaju dodanog šećera... :D :D )

  32. #32
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Marta je s nekih 8-9 mj. jeal grožđice. Nekuhane, nenamočene... I dan danas ih obožava, toliko da nekad zna i pretjerati.
    Ostalo suho voće nažalost ne želi ni primirisati (osim smokava, pardon)

  33. #33
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    lea obozava grickati suhe grozdjice i crni ribizl.
    tako je jos ko mala vjezbala pincetahvat.

    suhe marelice voli prokuhane sa pahuljicama pa pomijesane sa jogurtom.

    smokve i datulje ne voli. kao ni bananu. samo svjezu.

  34. #34
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj corny prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    ima u dm-u alnaturinih
    Mi kupili, super su i nisu jako slatke ( možda zaista nemaju dodanog šećera... :D :D )
    Ja sam mislila da se podrazumjeva da nema dodatnog šečera :/ to je valjda kandirano voče i mislim da dosta ljudi to ne razlikuje
    Mene jedino zanima kako to da na bio proizvodima nema napisano bar sredstvo(ulje) za razdvajanje :? , a nije jako sljepljeno voče-jel fakat nema ni mrva ulja :?

  35. #35
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    lea obozava grickati suhe grozdjice i crni ribizl.
    tako je jos ko mala vjezbala pincetahvat.
    Hi,hi,hi.....i Pika tako.....kako je samo slatko gledati te malene prstice kako jure grozdjice
    A suve sljive i smokve obozava,ali nekuvane....gricka sa ona 4 zuba,i onda ih duuugooo natapa u ustima.....cini mi se da sam joj prvi put dala sa punih 9 meseci.

  36. #36
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    cure, ovo je super, moja mala ima 7,5 mjeseci, znači mogla bi sušene marelice i sušene brusnice. Posebno pitanje, zabrinjava me da možda u njima nema šećera? Što se tiče željeza to sam i ja pročitala negdje da je sušeno voće, posebno marelice, bogat izvor željeza. Samo ne znam ovo sa kuhanjem, volim da mi dijete što više jede sirovo voće da zadrži vitamine (kuhanjem se vitamini gube). Zato ako neka cura ima iskustva, možda da joj smiksam dobro (imam dobar štapni mikser i miksam joj sa njime redovito jabuke koje se stvarno tako dobro samelju da nemaš što žvakati, ali nisam sigurna da to može isto i sa suhim voće - u jabukama ipak ima dosta vode, pa se daju dobro smiksati).

  37. #37
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    od alnature i u ducania zdrave hrane nema secera. no svakako procitaj sta pise na pakiranju.
    ja na zalost nisam nasla brusnicu bez secera.

  38. #38
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Fakat, ja jučer kupila u DM-u Encijanove sušene brusnice. Brate, što su slatkeeee! A meni već zazubice krenule pri samoj pomisli na kisele brusnice, a kad ono štanga.

    Luna, a gdje si ih ti kupila?

  39. #39
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Fakat, ja jučer kupila u DM-u Encijanove sušene brusnice. Brate, što su slatkeeee! A meni već zazubice krenule pri samoj pomisli na kisele brusnice, a kad ono štanga.

    Luna, a gdje si ih ti kupila?
    posalji joj PP, ovo je napisala prije godinu dana

  40. #40
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    leonisa zahvaljujem, i sama koristim alnatura sokove, ali moram priznati da nisam vidjela sušeno voće. Idem danas u DM pa ću dobro pogledati. Još jedno pitanje: da li bi mogla djetetu dati jabučni sok od alnature, meni je izvrsan, a i jeftiniji je od (kršitelj koda)ova koji sada koristim? Još nekaj smješnoga, danas mi je mala imala zatvor, pa sam joj dala (kršitelj koda)ovu kašicu od šljive (nisu u sezoni tak da joj nemrem skuhati što mi je žao). Djete se skipalo za vrijeme obroka. Samo je odjedanput prestala jesti i vidim tiska li ga tiska. :D

  41. #41
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Fakat, ja jučer kupila u DM-u Encijanove sušene brusnice. Brate, što su slatkeeee! A meni već zazubice krenule pri samoj pomisli na kisele brusnice, a kad ono štanga.

    Luna, a gdje si ih ti kupila?
    Ima brusnice sa sokom od kon. jabuke i sun. uljem ako bi ti pasale? Meni su fine

  42. #42
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    leonisa zahvaljujem, i sama koristim alnatura sokove, ali moram priznati da nisam vidjela sušeno voće. Idem danas u DM pa ću dobro pogledati. Još jedno pitanje: da li bi mogla djetetu dati jabučni sok od alnature, meni je izvrsan, a i jeftiniji je od (kršitelj koda)ova koji sada koristim? Još nekaj smješnoga, danas mi je mala imala zatvor, pa sam joj dala (kršitelj koda)ovu kašicu od šljive (nisu u sezoni tak da joj nemrem skuhati što mi je žao). Djete se skipalo za vrijeme obroka. Samo je odjedanput prestala jesti i vidim tiska li ga tiska. :D
    pa imas suhe sljive, pa joj pripremi njih

    ja sam protiv sokova. radje dam voce.
    L. ce sada 2 godine i tek je prije 2 tj. prvi put (igom slucaja i nuzde) probala sok.

    za zatvor i regulaciju stolice nama je od uvijek super- meki.
    imas ih na policama zdrave hrane.
    odlicni su i kao grickalice.

  43. #43
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    leoniza kaj je to meki. Jesu li to možda mekinje? By the way, bila danas u DM-u i vidjela one sušene marelice od alnature, pogledala sastav (otkada se mala rodila stalno čitam sastave svih namjernica koje kupujem, ušlo u naviku) i skužila da ima šećera. Odustala od kupnje.

  44. #44
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    da ignoriraj prvi dio, tek sad vidim da između super i meki postoji crtica

  45. #45
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    od bio vege nema.
    kupljeno u zrnu.

    meki- prirodni regulator probave (vege vita)

  46. #46
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    leoniza kaj je to meki. Jesu li to možda mekinje? By the way, bila danas u DM-u i vidjela one sušene marelice od alnature, pogledala sastav (otkada se mala rodila stalno čitam sastave svih namjernica koje kupujem, ušlo u naviku) i skužila da ima šećera. Odustala od kupnje.
    :shock: ma valjda ima njihovog šečera a ne dodatnog :?

    jelda,jelda

  47. #47
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj ssss prvotno napisa
    Citiraj elin prvotno napisa
    leoniza kaj je to meki. Jesu li to možda mekinje? By the way, bila danas u DM-u i vidjela one sušene marelice od alnature, pogledala sastav (otkada se mala rodila stalno čitam sastave svih namjernica koje kupujem, ušlo u naviku) i skužila da ima šećera. Odustala od kupnje.
    :shock: ma valjda ima njihovog šečera a ne dodatnog :?

    jelda,jelda
    joj dušo ne znam, voljela bih da te mogu umiriti, ali samo sam pročitala sastojke i kad sam vidjela šećer odustala od kupnje. Pročitaj dobro etitetu pa vidi (ja čitala ono što piše na njemačkom, iako ne znam taj jezik, ali znam što zucker znači). U svakom slučaju smiri se, nisi mogla neku veliku količinu dati djetetu. Leonida, nikad čula za ove proizvode, gdje ih mogu nabaviti?

  48. #48
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    ssss, bila ponovno danas u DM-u i ponovno pogledala etiketu od alnatura sušenih marelica: 100 g proizvoda sadrži 43,3g šećera. Piše na njemačkom, na našem to ne piše. Čini mi se da je ipak previše šećera da bi bio prirodni.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    ssss, bila ponovno danas u DM-u i ponovno pogledala etiketu od alnatura sušenih marelica: 100 g proizvoda sadrži 43,3g šećera. Piše na njemačkom, na našem to ne piše. Čini mi se da je ipak previše šećera da bi bio prirodni.

    Točno, piše to. Ali isto tako piše koliko ima i ugljikohidrata, željeza, natrija... a koliko znam to se ne može dodavati.

  50. #50
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ne kuzim ... zar u susene marelice dodaju secer :? zasto?
    Nije li to secer koji je u marelici?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •