Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: koliko kakanja je previše kakanja?

  1. #1
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno koliko kakanja je previše kakanja?

    sunasce mamino, 16 mjeseci, kaki skoro nakon svakog obroka, (pa i za vrijeme ) a obroka jede bar 5 dnevno. koji put i po noci, koji put i u medjuvremenu. od 2 do 6 puta na dan.
    koji put mi se cini da hrana kako udje tako izadje.
    nema proljev, i zdrav je i veseo.
    ima li kakvih iskustava s "frequent flyerima"?

  2. #2
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Moje dijete je isto tako kakalo od početka dohrane pa sve dok nismo skinuli pelenu s 2 god.
    Sada kaka 2 puta na dan, znam da se suzdržava.
    Nama je najveći problem bila mala kilaža,sva hrana je samo prolazila.Nalazi svi u redu,valjda je nasljedno.

  3. #3
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    nama to kakanje nije proslo ni kad smo skinuli pelenu (bas je danas kakao ujutro, u vrticu 2 puta i jos kad je dosao doma 2 puta, znaci sve zajedno 5puta). on i jede puno, cak i vise od mene, a ima brz metabolizam (bar ja to tako objasnjavam) i sav je cijelo vrijeme u pokretu, tako da mu se bas i ne prima (samo ima "pivski" trbuscic, ostatak je mrsav). dok je mladja od rodjenja kakala 1 dnevno, ponekad ni to, tak da sam se zabrinula jel to normalno (jer sam navikla nakon svakog obroka, pa i izmedju, mijenjati pelene).

  4. #4
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    ovaj moj mali, jest da ima tek nepunih 9 mjeseci al imali smo i mi nešto slično dok nismo sa skroz pasirane hrane (koja je bila i rjeđa) prešli na zgnječenu (koja je gušća) i sad kaki manje a čini mi se da se napokon deblja.
    E sad, ne znam šta tvoj mališan jede al možda da mu probaš dati malo čvršću hranu, u većim komadima ili već kako ide za taj uzrast (malo sam i zaboravila već)

  5. #5
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    ah, lakše mi je samo kad čujem da ih ima još. oko mene sve neki čistunci sto prljaju pelenicu jednom u 3 dana.
    jede sve živo, i pasiranu hranu, ali i "normalnu" - meso, ribu, povrce, voce, kruh, kekse... rukama, zlicom, vilicom, čime god. ima 14 zubiju i fino ih koristi. davala sam mu i tradicionalnu "hranu za stiskanje" - kašu od mrkve, raskuhane riže, al nista od toga. ako je jeo, mora kakit i gotovo. mršavko je, ali veseo i živ, ne znam jel mu ostane 10-15 kalorija dnevno za debljanje, sve utroši na muvanje, trkeljanje i, naravno - kakanje.
    rado primamo i prehrambene savjete, ako tko zna neki recept za usporavanje tog "unutra-van" procesa.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    mislim da je to sve od metabolizma... Moj od kad se rodio...iza sisanja (ili za vrijeme) - kakac. Ali kad smo prešli na čvrstu hrane, to je 1-3 puta dnevno. Ako ga trpam hranom, onda i do 5 puta. Sa 2 godine ima 10 kila.
    Mislim da će im to dobro doći kasnije u životu....tješim se ja...

  7. #7
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    Mislim da će im to dobro doći kasnije u životu....tješim se ja...[/QUOTE]


    Šta ga briga, s tako umiljatim lišcem i vitkom linijom će bit glavni.

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,524

    Početno

    i mi kakimo zadnjih mjeseci po 4-6 puta dnevno (sad imamo 12,5 mj) ali nismo mršavi, dapače s godinu dana curka je imala 10 kg i 77 cm što je za curu baš "fine"!!
    jednostavno ima dobru probavu (na tatu) i obroci su joj očito dobro raspoređeni taman jedan probavi već stiže drugi (imamo doručak,užinu,ručak,užinu,večeru) i jedemo puno jogurta, juhe, voća, povrća,...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj toolaa prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da će im to dobro doći kasnije u životu....tješim se ja...

    Šta ga briga, s tako umiljatim lišcem i vitkom linijom će bit glavni.[/QUOTE]


  10. #10
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    ovo je neki okvir za procjenu (po doktorima):
    Broj stolica dnevno i tjedno ovisno o dobi djeteta
    - 0 - 3 mjeseca / prehrana na prsima / 5 do 40 stolica tjedno / 3 stolice dnevno
    - 0 3 mjeseca / prehrana adaptiranim mlijekom / 5 do 28 stolica tjedno / 3 stolice dnevno
    - 6 - 12 mjeseci / 5 do 28 stolica tjedno / 2 stolice dnevno
    - 1 - 3 godine / 4 do 21 stolica tjedno / 1 do 2 stolice dnevno
    - djeca iznad 3 godine / 3 do 14 stolica tjedno / 1 stolica dnevno

    no,sa dvije godine 10 kila? možda stvarno nije ništa,ali uz tu količinu kakanja i tako malu težinu,ja bi svakako provjerila da li je to specifičnost mojeg djeteta ili se nekaj ipak dešava što mu smeta jer je to ipak ispod one minimalne dozvoljene granice težine za dob.(vidi krivulje rasta)

  11. #11
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Mi bili na svim mogućim pretragama i sve je OK.
    26 mj. 10 kg 87cm

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Mi nismo bili na pretragama što se tiče težine. Jedan je od najzdravije djece u vrtiću. Cijelu zimu je bio zdrav...dok ih je bilo po četvoro u grupi... Doktori mi svi govore nek se opustim....

  13. #13
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    od uvođenja dohrane broj kakica se postepeno povećavao. do tada je bila samo jedna jutarnja kakica sad sa godinu poslije svakog obroka, dakle nekih 5 puta. dobro da smo na platnenim, tko bi to isfinancirao

  14. #14
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    bili na sistematskom. dr rekla brz metabolizam.
    rođen s 4100 gr
    sa 7 mj 8,7 kg
    s godinu dana 9,6 kg
    kaže da je sve u najboljem redu i da nema brige s obzirom da sve jede. još uvijek dojimo na zahtjev

  15. #15
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    poo update: nama doktorica rekla da mu vjerojatno intenzivno rastu zubići (i jest, izašla 4 očnjaka skoro odjednom) i, iako se medicinari baš ne slažu po tom pitanju, njoj iskustvo kaže da su ta dva procesa često povezana. iz predostrožnosti učinili pretrage vezane uz mikrobe, bakterije, viruse, parazite i ostale mikroskopske gnjavatore, sve čisto. zubi izrasli - kaki dvaput dnevno. pa sad ti vidi...

  16. #16
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moje dijete je svaki put kod rasta zubi više kakalo, rjeđe konzistencije i pomalo kiselog mirisa, ponekad i jako kiselog mirisa.

  17. #17
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    moj malac otkad se rodio puno kaka i to još u platnene pelene (zamislite kak je meni!). do dohrane je to bilo od 5-8 puta dnevno, (jeo je samo majčino mlijeko), sa dohranom je došlo do dvo- ili tro-mjesečnog zatvora (ne sjećam se točno), ali kad se to s vremenom izreguliralo došli smo na prosjek od 4 stolice dnevno. M. je sada 20 mjeseci i ima 10kg. i također ima pivski stomačić i puno papa.

  18. #18
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    uh, dobro je, već sam mislila da s curom nije nešto u redu
    od kako par dana jede za doručak dudove/ringlove/kajsije (uz žitarice), kaka i po tri puta dnevno
    tome valjda pridonosi i dosta povrća za ručak kao i jogurt za večeru (ne svaki dan)

  19. #19
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Danas ova situacija:
    kakala je jednom popodne, a po sadržaju sam skužila da je ono od jučer
    onda je kakala još jednom navečer, no po sadržaju ispada da je pokalala ručak, dakle, kakala je možda 4 sata nakon što je papala
    je li moguće da je sve tako brzo probavila ili je to samo prošlo kroz nju?
    za ručak je jela čuspajz od mrkvice, graška, tikvice i prosa, a nakon toga je jela dudove (murve)

  20. #20
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    ciao kakaši!
    samo da spomenem da nam je liječnica rekla da svaki duži proljev, a proljev se računa kao više od 3 na dan, mekše konzistencije - ako nije više od tri i ako nije meko nije proljev (dakle nema brige za mašicu, samo se navikava na dudove) treba provjeriti, pogotovo ako dijete ima ispupčen trbušćić i mršavije je, zbog mogućnosti celijaklije. celijaklija može biti vrlo opasna ako se ne dijagnosticira, a s druge strane, ako se otkrije na vrijeme, dijete, uz primjerenu prehranu, može biti zdravo i veselo kao i sva ostala djeca. dakle svakako se isplati spomenuti doktoru često kakanje, makar, naravno, kod većine djece je to samo stvar bržeg metabolizma, ne bolesti.

  21. #21
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj toolaa prvotno napisa Vidi poruku
    ciao kakaši!

    (dakle nema brige za mašicu, samo se navikava na dudove)


    izgleda da je tako, danas je bilo jednom, iako je jela dudove (odnosno dudoled, izmislili smo novo jelo, dudove s vrhnjem... kako je njamala, bolje od sladoleda - kako je meni moja teta govorila kad sam bila mala...)
    Posljednje uređivanje od SikaPika : 02.07.2010. at 02:39

  22. #22
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    Citiraj toolaa prvotno napisa Vidi poruku
    ciao kakaši!
    samo da spomenem da nam je liječnica rekla da svaki duži proljev, a proljev se računa kao više od 3 na dan, mekše konzistencije - ako nije više od tri i ako nije meko nije proljev (dakle nema brige za mašicu, samo se navikava na dudove) treba provjeriti, pogotovo ako dijete ima ispupčen trbušćić i mršavije je, zbog mogućnosti celijaklije. celijaklija može biti vrlo opasna ako se ne dijagnosticira, a s druge strane, ako se otkrije na vrijeme, dijete, uz primjerenu prehranu, može biti zdravo i veselo kao i sva ostala djeca. dakle svakako se isplati spomenuti doktoru često kakanje, makar, naravno, kod većine djece je to samo stvar bržeg metabolizma, ne bolesti.
    kod nas, npr. nije u pitanju proljev nego normalna ili nešto mekša stolica, ovisno, naravno, i što jede i koliko vode pije. voda, poznato je, stimulira probavu i mekša stolicu.
    ja sam isto jedonom prilikom pitala pedicu za mišljenje kad je još više kakao nego danas (prosjek 5 stolica dnevno i to mekanih), pa mi je rekla da mekana stolica nije isto što i proljev - proljev je baš vodene konzistencije! tako da dont worry

  23. #23
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    kako se dijagnosticira celijakija?kojim testom

  24. #24
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

  25. #25
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Moja kaka isto 3-5 puta dnevno (ne brojim svaki dan ali ponekad pomislim "zar opet mjenjat pelenu?! ). Ima 21 mjesec i skoro 13 kg, tako da ne brinem, ocito to sto pojede ipak i probavi prije nego izadje na drugi kraj... Ali moram priznati da mi je jos uvijek cudno da u 12h pojede blitvu a u 19h je nadjem vec u peleni, zar ne bi proces probave trebao trajati ca. 24h?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    68

    Početno

    ne znam kako vaši malci, ali moj je do prije 1 tjedan imao više manje uvijek tvrdu stolicu još od kada smo počeli sa dohranom, i sada pak unazad tjedan dana samo meka stolica. Totalno sam zbunjena.... Prije je kakao 1 u dva dana cca a sada pak 2 puta dnevno tu mekšu stolicu. Ne izgleda mi vodeno kao proljev već kao kašica ili pašteta (ajme usporedbe).... iako... hmmm.... čini mi se da i mrvicu više slini, možda je zbog zubića... ma više nisam pametna...

    ima li sličnih iskustava????

  27. #27
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Evo, citajuci vase postove, shvatila sam da se i kod nas dogadja isto.
    Cesce stolice (mekane) i intenzivno izbijanje zubi u isto vrijeme.
    Ocito je to dvoje povezano jer do sada stolice nisu bile ovako ceste (prehrana je jednaka cijelo vrijeme), a zubici su nakratko bili u stanju mirovanja.
    A s obzirom da su tu povezanost jos neke mame primjetile, mislim da bi to moglo biti to

  28. #28
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    I malo OT, uz slinjenje mom malcu izlazak zubica prati i curenje nosica (onako prozirno, vodeno). Svaki put!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •