Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 63

Tema: Kada bebe počinju puzati ?

  1. #1
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno Kada bebe počinju puzati ?

    Moja malena ima nepuna 4 mjeseca i evo je od prije 3 dana se najednom počela rolati na trbuh, pa sa trbuha na leđa, danas se čak odrolala 2 x za redom i to bez ikakvog napora, samo tako, kao da to radi već ne znam koliko.

    Ok to i nije ništa tako čudno i neobično za taj uzrast, no ono što me čudi da mala od jučer ujutro pokušava puzati. Od jučer ujutro pa gotovo cijeli dan je bila na trbuhu i htjela puzati. Ali ona to naravno još ne može zapravo pa je to frustrira i onda jadna skriči ko divlja maca i tako večinu dana - mi je vratimo na leđa, i hop evo je već ponovno na trbuhu i gleda malo oko sebe i onda krene puzati, pa se napinje, skviči, ljuti se i tako cijeli dan. Od jutros evo isto tako. A kad joj kažemo bravo malena, super to radiš, braaaavo ptiču, ona sva sretna se smije I onda opet krene. Fakat pokušava rukicama grabiti naprijed i odguirivati se nogicama.

    Eto, pa ajde cure napišite kad su vaše bebe počele puzati, odnosno kada su počele pokušavati puzati ?

  2. #2
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Naš Špiro isto tako, krene puzat pa se iživcira što ne može. Ima tek 3 mjeseca, a ja sam u šoku što sve izvodi. Stavimo ga na stomak (tek se par puta sam zarolao sa leđa na stomak) i on baš krene puzati. Nekidan se uspio nekako odgurnuti jedno 5 cm, a i inače kad spava na našem krevetu nikad ga ne nađemo na istom mjestu, nekako se pomakne i po pola metra, ili se zaheri.

  3. #3
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Moj sin je propuzao sa točno 9 i pol mjeseci. Dotad je imao razne stilove, ali baš da se dignuo na sve četri i krenuo naprijed, 9 i pol. A s obzirom da je on sve napravio baš po tablici od Polovine, to je nekako i vrijeme kad bebe počinju puzati. Vaši prvo trebaju početi sjediti, posjedati se, dotad im leđa i ekstremiteti neće biti spremni za pravo puzanje.

  4. #4
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    H. je počela puzati sa 9 mjeseci i 2 dana
    dan prije se je sama posjela

  5. #5
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    slažem se da prvo trebaju naučiti sami se posjesti i tek onda su zapravo spremni za puzanje

  6. #6
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Naš Špiro isto tako, krene puzat pa se iživcira što ne može. Ima tek 3 mjeseca, a ja sam u šoku što sve izvodi. Stavimo ga na stomak (tek se par puta sam zarolao sa leđa na stomak) i on baš krene puzati. Nekidan se uspio nekako odgurnuti jedno 5 cm, a i inače kad spava na našem krevetu nikad ga ne nađemo na istom mjestu, nekako se pomakne i po pola metra, ili se zaheri.
    to nije puzanje
    i H. se odguravala isto negdje od 3. mjeseca
    čak se odguravala i po boku kad je vidjela nešto što joj "treba" (recimo daljinski)
    stavila bi je spavati na početak kreveta, a našla na vrhu
    Posljednje uređivanje od Zara1 : 16.05.2010. at 13:41

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pomicanje bebe koja nije u četveronožnom položaju nego leži na trbuhu nije "pravo" puzanje, to se zove gmizanje ili vojničko puzanje.

  8. #8
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    pa ne znam, ja bih prije rekla da je upravo to puzanje, barem u našem jeziku, a na sve četiri bih nazvala hodanjem četvernoški, a ne puzanjem...

    makar nije to tema, a ni tablice po kojima bi bebe prvo trebale same sjesti, onda krenuti četveronoške njuškati po kući nego me jednostavno zanima kada su vaše bebe krenule puzati / gmizati (što je sinonim za puzanje), odbnosno kada su za tim pokazale doista izrazitu volju ?

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa ja ti kažem, ako pitaš ovdje kad su počeli puzati dobit ćeš odgovore o četveronožnom puzanju (već i jesi), jer je to ono što se podrazumijeva pod puzanje. Gmizanje/vojničko puzanje/odgurivanje i nije nešto što sve bebe rade.

  10. #10
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja ti kažem, ako pitaš ovdje kad su počeli puzati dobit ćeš odgovore o četveronožnom puzanju (već i jesi), jer je to ono što se podrazumijeva pod puzanje. Gmizanje/vojničko puzanje/odgurivanje i nije nešto što sve bebe rade.
    točno tako
    dakle 9 mjeseci
    moia ovo što ti opisuješ kao puzanje meni nije puzanje

  11. #11
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    koliko znam puzanje ili gmizanje se odvija prije svega na trbuhu. puž puže, zmija gmiže, oboje su na trbuhu razlika je samo u načinu kretanja potrbuške. čovjek također puže ili gmiže potrbuški, stoga mi nije jasno tko i gdje se to podrazumjeva jer ja za to još nisam čula. moje cure iz zagreba govore dijete mi prohodalo četvernoške. još nikad nisam čula od nekoga da je za četvrenožan položaj nazvao puzanjem.

    ali dobro, nadam se da je sad jasno što mene zanima. mene zanima puzanje / gmizanje u položaju na trbuhu i kada su bebe počele pokazivati za tim izraziti interes i volju da se pomaknu sa mjesta gdje se nalaze ?

  12. #12
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    moj malisa isto "puze" tako da se odguruje glavom i tako predje dobar dio puta

    uglavnom, fizijatrica nam je rekla da vjezbamo s njim potrbusno puzanje, dakle kad je na trbuhu, da mu pomicemo nogu, pa ruku, kao da puze, ali sve dok lezi na trbuhu, dakle, da se ne dize cetveronoske ( a jesam objasnila )

    on se isto tako skroz namuci, i nazivcira kad nije po njegovom, a s boka se okrece vec dugo vremena, sad se okrene s ledja na trbuh, pa jos jedan krug, sad ga vec jedva stignem, sta ce bit kad pravo propuza

    al bili smo kod fizijatra i fizioterapeuta i obe su rekle da je dobar, onako cvrsta beba..... lijepo mamino

    btw, ima 4 i pol mjeseca

  13. #13
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    evo jedna tema o "puzanju" kakvo tebe (moia) zanima
    http://forum.roda.hr/threads/31799-q...hlight=puzanje

    ja recimo nikad nisam čula za termin "četveronožno hodanje"
    Posljednje uređivanje od Zara1 : 16.05.2010. at 14:10

  14. #14
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj crnka84 prvotno napisa Vidi poruku
    moj malisa isto "puze" tako da se odguruje glavom i tako predje dobar dio puta

    uglavnom, fizijatrica nam je rekla da vjezbamo s njim potrbusno puzanje, dakle kad je na trbuhu, da mu pomicemo nogu, pa ruku, kao da puze, ali sve dok lezi na trbuhu, dakle, da se ne dize cetveronoske ( a jesam objasnila )

    on se isto tako skroz namuci, i nazivcira kad nije po njegovom, a s boka se okrece vec dugo vremena, sad se okrene s ledja na trbuh, pa jos jedan krug, sad ga vec jedva stignem, sta ce bit kad pravo propuza

    al bili smo kod fizijatra i fizioterapeuta i obe su rekle da je dobar, onako cvrsta beba..... lijepo mamino

    btw, ima 4 i pol mjeseca
    super, thx !

    dakle, sasvim uobičajena pojava.

  15. #15
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    evo jedna tema o "puzanju" kakvo tebe (moia) zanima
    http://forum.roda.hr/threads/31799-q...hlight=puzanje

    ja recimo nikad nisam čula za termin "četveronožno hodanje"
    ni ja, meni je to puzanje
    a ovo što moia pita je nekakvo gmizanje

    moja je to radila od kad se mogla sama okrenuti na trbuh (oko 3 mjeseca). onda je nakon nekog vremena iz tog položaja uspjela skvrčiti nožice ispod trbuha i dignut se na sve 4. mogla se malo kretati naprijed natrag, ali sporo.
    onda je puno bila u četveronožnom položaju i ljuljala se (ponekad i s jednom nogom u zraku ko antena), dok nije uspjela progurati nožicu ispod trbuha i sjesti. tad je imala 5 mjeseci.
    nakon toga je počela zapravo puzati, tj kretati se u tom četveronožnom položaju, ali ono pravo kretanje, brzo ko strijela (valjda joj nije blo fora ranije jer je sama sebi zadala zadatak da mora sjesti, valjda ).
    onda se počela dizati na noge (6 mjeseci) i to joj je bilo fora ali joj je puzanje tad bilo najnaj i stalno je negdje išla.
    onda je prohodala i više nije puzala

    a sad s 2 god i 3 mjeseca ponovo puzi jer je vidjela od djece u jaslicama i to joj je valjda neka fora

  16. #16
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    prvo se odguruju rukama i nogama
    onda se vrte na trbuhu (zapravo je to i dalje odgurivanje)
    nek djeca krenu tad u vojničko gmizanje (rukama se vuku, noge i guza su na podu) nazad i/ili naprijed

    puzanje je kad je guza u zraku, puže se na koljenima
    moji su to napravili sa cca 8mj
    a posjeli su se par dana kasnije

  17. #17
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    evo moj je poceo puzati (cetveronozno hodanje ) prije nekih dva tjedna i sad jos to usavrsava a posjeo se prije nekih tri tjedna
    ali samo da znas svako djete je zasebno

    moja starija je pocela gmizati sa sa 8 mjeseci tako negdje se i posjela a puzat je pocela sa nekih 9 i pol a njega trenutno vise frustrira sto se nemoze dignut kad si on to zamisli pokusava uza sve za sta se moze primit ja sam mu trenutno malo izmakla za sto bi se mogao dignut jer smatram da je ipak premali za to

    a i normalno je da ti je djete malo frustrirano kad zamisli da bi nesto mogao ili trebao a nemoze to je sad jedna od tezih faza dok ne propuze kad to savlada seve ide lakse
    onda trba pocet micat stvari iz dohvata djecijih ruku

  18. #18
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    sorry na malo nepovezanom odgovoru ali su oni jasili po meni

  19. #19
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    I A. isto gmize, na trbuh se okrenula sa tri meseca sa nekih tri i po stavlja savijene noge pod sebe pa pe odize rukama ali to ne radi istovremeno. A pd pre neki dan radi "sklekove" potpino se odigne od podloge celim telom.

  20. #20
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    potpino=potpuno , btw ima 4 i po meseca

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Moji su oboje za pravo počeli puzati s nekih 10 mjeseci, a do tada su puzali po vojnički.

  22. #22
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Par mjeseci prije puzanja beba prvo "pliva na suhom", mislim da time vježba leđne mišiće, a isto tako i mišiće ruku i nogu. Pravo puzanje obično dolazi nakon samostalnog posjedanja, a neke bebe čak preskoče puzanje i odmah se počnu dizati na nogice i hodati uz namještaj.

  23. #23
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moje dijete se je prvo kretalo tako da se kotrlja po podu. Znači kad bi nešto vidio što ga zanima onda se do toga otkotrljao (leđa - trbuh, leđa - trbuh,... koliko puta je trebalo) i vratio se nazad na isti način. (To je bilo u najranijoj dobi).
    Onda je gmizao, a propuzao (ono što ja smatram puzanjem - na sve 4), oko 9. mjeseca kad se posjeo i nakon toga digao na noge.
    Puzao je dugo i to brzinom munje. Cijelo ljeto je puzao po vani, tako da nemamo niti jedne cijele hlače iz tog razdoblja.
    S 14 mjeseci je prohodao.

  24. #24
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    super, hvala cure na opisima ! totalno je zanimljivo čitati kak to kod kojeg bebača ide.

  25. #25
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Moja je gmizala od nekih 9 mjeseci, tako se i posjela, iz tog položaja na trbuhu bi raširila noge, podigla trup i ostala na guzi. S 11 je počela puzati, s 12 se počela dizati, prohodala sa 17.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    točno tako
    dakle 9 mjeseci
    moia ovo što ti opisuješ kao puzanje meni nije puzanje
    X

    J. je trenutno u fazi da vojnički gmiže :D Znači sa skoro 8 mjeseci.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 18.05.2010. at 09:07

  27. #27
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Mi se posjedamo od 9 mjeseci bez problema, a zadnja 2 dana pokušava puzati (10 mjeseci) i to ju strašno frustrira. ali kad uspije dohvatiti igračku sa dva natrag , pola naprijed, raširi usnice u ooooggggrrrroooommmmaaannn smješak.

  28. #28
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    domi je se počeo posjedati sa nepunih 7 mjeseci, dva dana nakon što je se samostalno posjeo je počeo puzati, bila mu je u gostima frendica 3 mjeseca starija, pa je nju gledao kako puže, kad su oni otišli on je počeo puzati...par dana poslje se počeo podizati uz namještaj, sad sa nepunih 9 mjeseci puže, hoda uz namještaj i sve za što se može primiti, pušta se da stoji bez oslonca i iz tog položaja spušta u klećeći položaj i sjeda na pod, kad se igra digne se na koljena, iz iskoraka podiže u stojeći stav....kako je krenuo za 10-20 dana bude hodao....i ništa od toga me ne brine, jer je on sve to počeo raditi samostalno, niko ga nije forsao na ništa....
    Posljednje uređivanje od kata.klik : 19.05.2010. at 12:06

  29. #29
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Moj je počeo gmizati s 10 mj, baš je smiješan, izgledao je ko da polira parket samo se vukao na rikverc,a sad ima dvije metode jedna je: da se ko gusjenica nogama diže, onako naprći guzu ( ne da se postavi na klečeći položaj nego odmah stane) dok mu je prednji dio na podu pa se onda snažno odgurne naprijed,a druga: izgleda ko da pliva na suhom,nogicama mlatara,a ručicama se lovi za šta može,npr.imamo čupavac i to mu je idealno za loviti. Mene zanima da li se to podrazumijeva kao puzanje ili to baš mora biti četveronoške,ono kao psić.A kad se postavi četveronoške onda ne zna krenuti nego se samo važe gore dole.UF što sam sve samljela.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    erdut
    Postovi
    108

    Početno

    moji su propuzali negdje s oko devet mijeseci a do tada su se kretali bas kao vojnici puzeci i na raznorazne nacine.to su im valjda pripreme za jacanje i ono stvarno puzanje

  31. #31
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Citiraj vindira prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima da li se to podrazumijeva kao puzanje ili to baš mora biti četveronoške,ono kao psić.A kad se postavi četveronoške onda ne zna krenuti nego se samo važe gore dole.UF što sam sve samljela.
    Mislim da je pravo puzanje to kao psić, što kažeš. A to postavljanje u četveronožni i njihanje je priprema za puzanje. Vjerojatno će uskoro krenuti.

  32. #32
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ela upravo počinje puzati. i dizati se uz namještaj. mislim da je filip počeo kasnije, on bi se posjeo i putovao na guzi.

  33. #33
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    kod nas i dalje pokušaji puzanja sve u šesnaest. evo napunili 4 mj. od jučer dižemo i guzu u zrak i pokušavamo sjesti na zaprepaštenje mame i tate
    bili danas kod doca koji ju je dobro ispregledeao i zaključio da nam ne može reći da li će sa 15 već na fakultet , ali sportskog duha joj neće faliti, mala je napredna.
    srce mamino i tatino

    usto pokazujemo i veliki interes za lupanje po tastaturi dok sjedimo, ustvari ležimo u maminom krilu. he he bit će nama čini se veselo sa ovim našim živim srebrom

  34. #34
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    eh da, da ne zaboravim. jučer mi se hvatala za dekicu koja je ostala prebačena preko vrtića, de facto ju je vukla dole i pokušavala se pridiči.

  35. #35
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    E a moji su maheri za to maleni jepropuzao zapravo sa 4 mj. a prohodao samostalno sa 10. A malena ima sada 8 mj i puže već 3. mj svedi samostalno od 5 mj. a hoda pridržavajući se za stolicu i uopće više ne želim puzati samo što ne prohoda jer mi je ne vodamo za ruke i sl i ne dam joj baš da se uspinje uz namještaj ali ona se neda i vrišti kada je na podu.

  36. #36
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Moj mali danas leži na leđima i ja dođem a on se pomaknuo nekih 5cm prema nazad.
    Valjda se odgurivao nogicama i pomaknuo inače ima 3 mjeseca.

  37. #37
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    E a moji su maheri za to maleni jepropuzao zapravo sa 4 mj. a prohodao samostalno sa 10. A malena ima sada 8 mj i puže već 3. mj svedi samostalno od 5 mj. a hoda pridržavajući se za stolicu i uopće više ne želim puzati samo što ne prohoda jer mi je ne vodamo za ruke i sl i ne dam joj baš da se uspinje uz namještaj ali ona se neda i vrišti kada je na podu.
    Kao da opisujes moju malenu, i isto je napunila 8. mjeseci. Hoda uz sofu, pa otpuže do ladica, pa se opet popne pa hoda uz namještaj..uopće ne pada, samo se spusti tako da se sa jednom rukom doceka na pod.
    To mi je sve novo, jer starija cura je bila pravi trutić

  38. #38
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Moja je preolaka kategorija pa joj je valjda lakše,a i mali je bio spretan ali šlampaviji,puno je više padao. A i bio je gromada.

  39. #39
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    M se na sve moguće načine izmigolji kad si želi dohvatiti nešto, odguruje se prema nazad ili kotrlja a kad bi naprijed onda se podigne na sve 4 i ljulja se tako i samo odjednom se nabaci na nos naprijed a ruke ostanu iza. Mislim da će uskoro početi kvrge ako tako nastavi jer deka mu nikad nije predstavljala ograničenje.
    Inače se sa nekih 5 mj trudio "puzati" tj dizao je guzu u zrak kao da bi išao negdje.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pomicanje bebe koja nije u četveronožnom položaju nego leži na trbuhu nije "pravo" puzanje, to se zove gmizanje ili vojničko puzanje.
    Slazem se, kad se kaze puzanje misli se na pravilno puzanje a vojnicko puzanje je to o cemu ti pricas i nas je to sin s oko 3 mjeseca radio, i dosao gdje god je trebao polako s 4 je vec mogao do kuda hoce, a s oko 5 je poceo naprijed natrag i polako ruka po ruka pa bi zaboravio nogice ili rukice i slicno i onda se opet radije gurao a nesto prije 6 je pocelo puzanje, sa 6 je vec pravilno puzao ruke noge i propuzao cijeli stan tako radi i sada, i sam se mogao prije toga posjesti s trbuha u sjedeci polozaj, uzimati igracke i slicno, sad ima 6mj i 3 tjedna i neki dan je se dignuo na nogice za kauc, sve to ide jedno za drugim, njemu malo prije ali ja sam provit poticanja i nista lose nije u tome ako ide sporije, jer svako dijete zna kad mu je za nesto vrijeme ili nije. To je nase misljenje, a naravno svatko ima pravo na svoje.
    Znaci dijete ti se vuce, kao i nas, ali nema veze nazovi to kako zelis, uopce nije bitno kako se sto zove bitno da se razumijemo..

    Pozdrav

  41. #41
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Evo moj maleni puzač gmizavac već pola sata gmizi po laminatu i ja se bojim da će se prehladit ! Ima na sebi bodi i preko njega potkošuljicu i tanke hlačice. Recite mi da se neće prehladit?! Da ga maknem s poda?

  42. #42
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    nece se prehladit pusti ga nek uziva

  43. #43
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    moj beban se s 4 mj digao na sve 4 i tako znao "stajati" i drmati se naprijed nazad, pa se bacati naprijed a ruke ostanu iza. pa je upro glavom o podlogu, guzu u zrak i tako se odgurivao. sa 6 mj je propuzao i sad mu ne možeš stati na kraj, piči po stanu na sve strane. vrijeme je da maknem stvari koje nisu za njega.

  44. #44
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Mame bebica koje već pužu (vojnički ili pravo), dajte mi recite, date im da pužu po cijelom stanu (po svim prostorijama, uključujući i kupaonicu) ili ih ograničite na samo jednu čiji pod onda posebno održavate?
    Mi smo prvo mislili da ćemo mu dati da puže samo po dnevnoj sobi, al on bi naravno i dalje. Mene brine jedino što ne mogu imat besprijekorno čist pod u svim prostorijama, pa me strah da nešto ne pokupi dok tako puže (mislim na bakterije i sl.). Danas sam mu dala da puže posvuda pa kad sam ga podigla imam šta vidjet - pokupio sve nečistoće s poda na sebe (kosu, prašinu...) !

  45. #45
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Moja je puzila svugdje, nisam joj dala da dira wc školjku i četku, kantu za smeće. Drugo je dirala što je htjela. Ja nisam nikako posebno održavala podove. Mela i prala običnom vodom s eteričnim uljem lavande ili čajevca. To isto ne uvjek, nekad samo s vodom. Mela i prala kad sam vidjela da treba, ne svaki dan. Moraju oni doći u doticaj sa praišnom i uobičajenom, kućnom prljavštinom.

  46. #46
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Fizioterapeut mi je rekao da se počinje puzati s 8-11 mjeseci. I da bi trebali puzati bar mjesec dana (prije hodanja). Fizijatar nam je rekao "što duže pužu to bolje".

  47. #47
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Onda je moja puzila najbolje - od 11. do 17. mjeseca- 6 mjeseci!

  48. #48
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    za lakše ujednačavanje terminologije :
    http://www.poliklinika.org/home.aspx...ype=2&IdLang=2

  49. #49
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    moj beban se s 4 mj digao na sve 4 i tako znao "stajati" i drmati se naprijed nazad, pa se bacati naprijed a ruke ostanu iza. pa je upro glavom o podlogu, guzu u zrak i tako se odgurivao. sa 6 mj je propuzao i sad mu ne možeš stati na kraj, piči po stanu na sve strane. vrijeme je da maknem stvari koje nisu za njega.
    i kod nas ista situacija puze, sedi a od nedavno se dize i na noge

  50. #50
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Mame bebica koje već pužu (vojnički ili pravo), dajte mi recite, date im da pužu po cijelom stanu (po svim prostorijama, uključujući i kupaonicu) ili ih ograničite na samo jednu čiji pod onda posebno održavate?
    Mi smo prvo mislili da ćemo mu dati da puže samo po dnevnoj sobi, al on bi naravno i dalje. Mene brine jedino što ne mogu imat besprijekorno čist pod u svim prostorijama, pa me strah da nešto ne pokupi dok tako puže (mislim na bakterije i sl.). Danas sam mu dala da puže posvuda pa kad sam ga podigla imam šta vidjet - pokupio sve nečistoće s poda na sebe (kosu, prašinu...) !
    Puzala po cijelom stanu. Nabavila sam bila one mopove za brisanje poda, i to je super je obrises sve u par minuta (mi nemamo tepihe). Na zalost, kako je propuzala taman kad mi je kosa padala ko blesava, a ona otkrila cari papanja kruha, nikakve mjere higijene nisu mogle stati na kraj mrvicama i kosama. Svejedno sam je pustila, nije joj bilo vece srece od igre lovice po stanu - samo bi joj prije svakog spavanja oprala rukice. Ionako to traje samo par mjeseci, mojoj je brzo postalo zabavno dizanje na noge a i prohodala je prije prvog rodjendana.

    Bakterije nisam niti jednom isla ubijati, ionako se moraju nauciti ko-egzistirati s kucnim bakterijama, a sva sredstva ubijaju do 99% bakterija - sto znaci da preostane jedan posto koji ne znas koliko je opasan za zdravlje i taj se neometano dalje mnozi (jer si ti pobila svu "konkurenciju"). Plus, ako koristis takva sredstva onda moras pod jos bar 2x isprati nakon pranja (jer kemikalije ne nestanu vec ostanu na podu) - a za to sam oduvijek bila prelijena.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •