Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: dojenje s pauzom

  1. #1
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno dojenje s pauzom

    tu sam negdje pročitala da su neki klinci imali pauzu od tjedan, dva u dojenju i nastavili - kako je to moguće, kaj je bilo sa cicama? dominik sad ima 15 mjeseci i smanjio je na dva tri dojenja dnevno, ali sad kad smo bili bolesni vratili smo se na non-stop. Ako zbrišem na par dana na put da li mislite da trebam izdajati ili će sve biti ok i ovako? Da li uzimate neke dodatke prehrani . meni je dr. dala 800mg kalcija? I meni je imunitet u komi bolesna sam svako malo . jedna dr kaže da sam iscrpljena od dojenja, druga da to nema veze . šta vi kažete da li dojenje iscrpljuje imunitet?

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    draga pikula, postavila si puno pitanja, pokusat cu ti odgovoriti ....
    super sto dojite 15 mjeseci, bravo za oboje

    sto se tice pauze u dojenju, ako je mama morala biti daleko od djeteta, mlijeko se je u pocetku stvaralo kao prije a s obzirom da nije bilo sisanja, tijelo je dobilo informaciju da mlijeka treba manje pa se shodno tome proizvodnja smanjivala.....sad, sve ti ovisi o stupnju kolicine mlijeka koje se prije stvarala u grudima i koliko dnevno je djete sisalo....ponekad se kod zena stvori zastoj mlijeka i kvrge (slicno kao ponekad na pocetku dojenja kad mlijeka nadolazi vise nego sto treba) pa se majka mora izdajati i stavljati obloge od kupusa da bi sprijecila upale i pomalo se izdajati da tek toliko da ne bude napetosti u grudima....ako majka zeli zadrzati proizvodnju mlijeka, onda se mora redovno izdajati da bi zadrzala istu proizvodnju.....ako se kolicina mlijeka i nesto smanji tijekom tih dana odvojenosti, nakon sto dijete pocne opet sisati, stvoriti ce se za dan dva dostatna kolicina mlijeka .....

    sto se tice dodataka prehrani, ja sam jedno vrijeme uzimala prenatal , koliko mi ga je ostalo iz razdoblja trudnoce, ako se zdravo i normalno hranis, ne treba ti nista .....

    sto se tice isprljenosti organizma majke, u principu, ako je majka zdrava inace, ne bi trebalo biti problema, dojenje ne moze samo za sebe isrpiti majku...
    medjutim, ako je majka "slabija" i bolezljivija i s malim zalihama vitamina i minerala, moze se osjecati isrpljeno, jer se prvo iz organizma majke izdavaja za dijete tj za mlijeko a mami sto ostane....

    moj primjer je takav, imala sam ceste proljeve i bila sam jako jako isprljena i nikad mrsavija u zivotu kao par mjeseci nakon poroda, notki u katastrofalnom stanju....nakon konzultacije s lijecnicima, pocela sam dodavati prehrani dodatne vitamine i minerale (spirulina i zelena magma nisu mi pomogle), i moram ti priznati da sam se preporodila...nakon sto su proljevi prestali, skroz sam ok, dojim vec 29 mjeseci i super se osjecam....

    sretno

  3. #3
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Samo ti potvrđujem da dojenje samo po sebi ne smanjuje imunitet, ali naš suvremeni način života da. I to čini se da je i to individualno. Meni je osobno najviše škodila situacija kad sam radila u mjestu 100 km udaljenom od mjesta stanovanja i kad sam putovala busom do tamo svaki dan. Tad mi je otkriven i HPV i prošla sam najgoru moguću gripu u životu i sl.
    Ali otkad dojim, ne samo da nisam oslabljena zdravlja, nego mi se krvna slika ( koja je nakon poroda bila stravična ) jako popravila.
    Moguće je da taj osjećaj iscrpljenosti pri dugom dojenju dolazi od noćnog dojenja jer nam zapravo kronično nedostaje sna. Što isto za posljedicu može imati smanjen imunitet.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •