Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Platnene BambinoMio

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Platnene BambinoMio

    S obzirom da pretražnik ne radi, a ja ovako nisam uspjela naći nešto o ovome evo da pitam. Zna li itko išta o ovim pelenicama? Tj. ima li itko iskustva s tim pelenama. Zanima me i cijena paketa i sve vezano za njih ako itko zna...

    www.bambinomio.com

    Ovo je stranica, cijene ne vidim nigdje, striček na sajmu nije baš bio raspoložen za komentiranje cijene (bila sam pitala za covere jer su mi se jako svidjeli), samo me uputio na dućan, ali prije nego se uputim u dućan da ispitam teren, jelte!

  2. #2
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Ja ih nisam koristila, ali se ovdje pričalo o njima.

  3. #3
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom da pretražnik ne radi, a ja ovako nisam uspjela naći nešto o ovome evo da pitam. Zna li itko išta o ovim pelenicama? Tj. ima li itko iskustva s tim pelenama. Zanima me i cijena paketa i sve vezano za njih ako itko zna...
    napokon i ja mogu biti korisna na forumu

    Kupila sam tzv. Nappy set koji se sastoji od 3 kom. zaštitnih gaćica i 12 nježnih pelena. Taj set košta 540kn.
    Inače, imaju četiri veličine zaštitnih gaćica (za novorođenče tj. do 5kg, 5-7kg, 7-9kg i 9-12kg) i dvije veličine pelenica (do 7kg i 7-16kg).

    Kupila sam set za drugu veličinu (5-7kg) i posebno još naručila dvije zaštitne za novorođenče. Cijena pojedinačne zaštitne je 84 kn. I kupila sam još one linere što se stave na pelenu i poslije se bace. Njih je 200 komada i dođu 70kn..

    Negdje na forumu sam pročitala da je i njihova kanta za pelene odlična pa planiram i nju naručiti. (imam vremena jer mi je termin tek krajem prosinca)

    Inače, kupila sam i dvije Rodine pelene od konoplje i planiram još naručivati od Rode i raznih šivalica, a Bambino Mio je super jer ga ima u Beba centrima...

  4. #4
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    kupila samo M cover prije cca tjedan dana i za prefolds mi je super! mekan, izdrzljiv i ne "deblja" guzu. fittedice M mi ne stanu u njega, ali ionako mi je bilo bitno da stavim prefolds u uporabu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    47

    Početno

    ja stalno čitam forum, ali do sada se nisam javljala. Imam i ja iskustva s BM pelenama. Kćer mi je do skidanja iz pelena bila u platnenima pa za nadolazećeg sina ništa drugo nije ni dolazilo u obzir. No iako sam većinom imala OS pelene, ipak su mi se činile prevelike za novorođenče pa sam na burzi uzela Bambino veličinu 5-7 kg. Ooooduuuuuuševljena sam. Iako nam kaka zna pobjeći u cover, nikada niije pobjegla van na odjeću, i nikada nije procurilo, jako se brzo suše i mogu se iskuhavati
    Uglavnom sve pohvale.
    Ali moram biti iskrena da ne znam kako to sve funkcionira na većoj bebi ili djetetu kad se već vrti, hoda i općenito kad je puno aktivnije. Ne znam bi li onda ta prefold pelena bježala, frkala se...
    Ne znam, ali za male bebe svaka preporuka

  6. #6
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Koliko koštaju prefolds bambino mio veličine 2 odnosno 7-16 kg ako se ne varam i njihovi coveri? koliko ima u paketu?

  7. #7
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    mene kod tih pelena dosta muci to sto je njezna djecja koza na bokovima u direktnom dodiru s coverom imam jednu BM pelenicu doma ali nikako da ju isprobamo jer se odmah sjetim toga...

  8. #8
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Mi smo do jučer ujutro koristili jednokratne, ali sam odlučili potpuno preć na platnene. imam nekih 12-ak kom tetra pelena i neka dva doduše loša PVC covera, ali samo za ovih par dana dok ne kupim prefolds i bolje covere. nažalost, ne mogu od jednom sve, nego malo pomalo, a s obzirom da počinjemo tek sa 9 mj starosti malo je sve skupa nespretno.. nadam se da nam sve to neće dugo trebat, da ćemo barem do godine i pol skroz maknut pelene, ali će mi trebat i za slijedeće dijete daj Bože..

    Zasad je koža dobro, doduše tek smo dva dana u PP, ali smo na moru kombinirali PP i jednokratne pa je bilo ok. U jednokratnima joj je guza jako često bila upaljena..

  9. #9
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko koštaju prefolds bambino mio veličine 2 odnosno 7-16 kg ako se ne varam i njihovi coveri? koliko ima u paketu?
    Pogledaj u Intersparu. Ja sam cover 5-7 kg platila cca 95 kn i u njega sam stavljala tetru složenu slično kao angel fold
    http://www.kittykins.co.uk/advice/id/22

  10. #10
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa Vidi poruku
    mene kod tih pelena dosta muci to sto je njezna djecja koza na bokovima u direktnom dodiru s coverom imam jednu BM pelenicu doma ali nikako da ju isprobamo jer se odmah sjetim toga...
    To sam i ja primijetila pa sam posebnu pažnju obratila da se to ne događa. Ovaj angle fold je vrlo zahvalan.

    Kaj nećete vi bespelenašit? Ili sam nešto krivo zapamtila...
    Posljednje uređivanje od kljucic : 31.08.2010. at 21:38

  11. #11
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Joj, vidla sam već negdje takvo slaganje, ali nisam se baš potrudila nać na netu.. bolje da ne kažem kak ja stavljam tetru

    Za prefolds pitam jer bi kupila preko oglasa jednog, našla na netu, pa me zanima koliko su da znam jel ovo skupo što sam ja vidla.. ili da si jednostavno kupim još tetri i ne kompliciram??

  12. #12
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Meni je ova gore kombinacija savršeno funkcionirala. Ali ne znam kako bi bilo da ih nosi sad kad je ovako pokretan.

  13. #13
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    To mene isto malo muči, često joj procuri pa presvlačim cijelu.. Iako mi to nije neki problem, ali s obzirom da je sve hladnije, ona je sve zvrkastija, ne znam dal ću stić prat i sušit.. ne znam šta bi mi bilo najbolje.. Tek smo počele, ali se definitivno se ne vraćam na jednokratne..

  14. #14
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Možda da ju počneš oblačiti dvodjelno pa ako se smoči donji dio, ne moraš presvlačiti i gornji (kao što je slučaj kod bodića). Kad se D. zapiša, presvučem samo hlačice/gačice. Zna se dogoditi i da majica strada, ali samo kad leži/spava, a i on je dečko pa mi se čini da je i do toga (pišek mu se valjda okrene prema gore pa bude poplava).

  15. #15
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Da, to je kod njih malo drugačije.. Ništa, kupim još dva-tri bambino covera i tetre pa ćemo vidjet.. i počet ću je dvodijelno oblačit. možda nam samo treba da se malo ufuramo u sve to..

  16. #16
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    To mene isto malo muči, često joj procuri pa presvlačim cijelu.. Iako mi to nije neki problem, ali s obzirom da je sve hladnije, ona je sve zvrkastija, ne znam dal ću stić prat i sušit.. ne znam šta bi mi bilo najbolje.. Tek smo počele, ali se definitivno se ne vraćam na jednokratne..
    Još dok su ovako mali, pišalina im je praktički kao voda pa ako se samo malo smoči, osušim i koristim ponovo, uglavnom za po doma. Bigaje, moraš pokušat smanjit količinu veša jer ovo prijelazno razdoblje je katastrofa. Vlažno, nedovoljno toplo vani, a radijatori još ne rade (a sušilicu nemam).

  17. #17
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj nećete vi bespelenašit? Ili sam nešto krivo zapamtila...
    mi smo vise polu-bezpelenasi... pokusavam sad nesto ali jos bez uspjeha.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •