Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 79 od 79

Tema: što dajete djeci za doručak?

  1. #51
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    - kaša od zobenih/rižinih pahuljica s voćem i suhim voćem (može i na mlijeku, i na vodi)
    - dinkel griz/griz od cjelovitog zrna pšenice (na mlijeku)
    - žganci na mlijeku
    - kaša od kuhanog prosa sa suhim voćem (na mlijeku)
    - kajgana i punozrnati kruh
    - svježi sir/abc sir i punozrnati kruh

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Oduvek zitarice na vodi (bila je alergicna na mleko) i voce. Znaci griz, jecam, ovas, palenta, proso sa bananom, jabukom, kruskom, jagodama, breskvama, kajsijama, bundevom....
    Sad ponekad kuvano/przeno jaje i jogurt.
    Hleb sa domacom pastetom (od kuvanog mesa iz supe) i jogurt.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Anemona ne daj se

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    - friški sir s palentom/zobenom kašom/prosom..
    i ovo me zanima - ali to je vjerovatno nova tema - moram se malo pozabaviti žitaricama u kuhinji
    kužim zobene pahuljice, kužim kukuruzne i kuham ječam. ali zob i proso su mi na listi želja za naučiti kuhati i upotrijebiti!
    (Dolazim iz strogo krumpirske obitelji pa molim za razumijevanje! )

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    ideššš koliko doručaka - imamo šta kombinirati do škole!
    jadno moje dijete - dobro da ne zna čitati pa da ne vidi kako druge mame fino kuhaju!
    moram polako uvoditi ove delicije - ne smijem naglo da se dijete ne ušokira!

  6. #56
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Proso operem i skuham u vodi (možeš malo posoliti, a i ne treba), kuhaš dok se ne "raskuha" - zrnca izgledaju kao raspucale kokice. Takvo skuhano miješaš sa svježim sirom ili voćem, ili več po željama. Naravno ako je voćna kombinacija, onda ne soliš.
    Trik za djecu koja još nisu prihvatila proso. Moje dijete je ljubitelj palente, pa pred kraj kuhanja u proso zakuham malo palente.
    A zobena kaša je meni najbolja od nekog inozemnog proizvođača (ne znam kako se zove) - strano ime je Haferflocken, e sad da li su to pahuljice ne znam, ali izgleda kao da lupiš zrno sa čekićem.
    Zakipim malo vode i u nju ubacim par žlica toga, promiješam i ugasim.
    Odlična je kaša sa sirom, mlijekom ili jogurtom, a ja volim sa jogurtom i bananom (dijete ne voli slatke kombinacije).

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    mljac! hvala ti! baš se veslim prosu! obožavam ječam pa se nadam da će i proso biti tako fino!

    te zobene flokene imamo i mi - ja se obično u tome davim ali ih kuham u mikrovalnoj - stavim u zdjelicu jednu porciju, zalijem vodom i stavim na minutu u mikro.
    kad je gotovo malo promješam i ubacim žlicu meda, grožđice ili marelice - mljaaaaacc! probaću ovo sa jogurtom i bananom

    a sir - moja damica jede samo tvrdi sir na prutiće narezan - zgrabi u ruku i grize! nije baš nešto za mekane sireve! Ta bi prije pojela komad štrudle sa sirom nego žlicu mekanog sira?!?!?
    jogurt jede samo ako po njemu plivaju komadi voća - čisti jogurt neće?! zato se nadam da će ove kombinacije kuhanog prosa biti super za nju

  8. #58
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Došla sam priviriti no vidim da se ipak većina doručaka vrti oko mlijeka i mliječnih proizvoda (a moja T to ne smije). Ha niš, nastavljamo sa žitaricama na vodi...

  9. #59

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj grom prvotno napisa Vidi poruku
    Došla sam priviriti no vidim da se ipak većina doručaka vrti oko mlijeka i mliječnih proizvoda (a moja T to ne smije). Ha niš, nastavljamo sa žitaricama na vodi...
    a one flokene i voće? to je na vodi tu sigurno ima stotine kombinacija.
    Ali ja sam ti nova u žitu - Anemona je moj vodić!

  10. #60
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj grom prvotno napisa Vidi poruku
    Došla sam priviriti no vidim da se ipak većina doručaka vrti oko mlijeka i mliječnih proizvoda (a moja T to ne smije). Ha niš, nastavljamo sa žitaricama na vodi...
    Sojino i rižino mlijeko? Čisto radi okusa? Jaja? Domaći hljeb bez mlijeka sa domaćim džemom?

  11. #61
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    I ja sam došla priviriti, pa možda nekom dadnem još koju ideju.

    Mi od malena "živimo" na ovoj kašici. Jako je izbirljiv,ali ovo mu uvijek odgovara. Sad kad je veliki (4 g) i ide u vrtić, lako spremim i znam da je dijete sito:
    - izgnječim 1 bananu + par žlica izgnječenog ili samljevenog nekog sezonskog voća. U zadnje vrijeme uzmem smrznuto ("smrznuto je zdravo") miješano voće ili pomiješam jabuku, krušku, mango, jagode i borovnice. Uglavnom šta mi je taj tren dostupno.
    -1 prepeličje jaje
    - dodam žlicu meda (uglavnom onog za imunitet).
    Zagustim pšeničnim klicama i u mlincu svježe samljevenom žličicom sezama i žličicom lana. Ako treba još umiješam samljevene PB ili Plazma kekse, a može i mljevene kukuruzne ili zobene pahuljice.
    Ponekad dodam malo mljevenih oraha, badema ili lješnjaka. Tko želi može dodati svježi sir (neslani).

    Navikao je to pojesti čim otvori oči, jer se žurimo u vrtić. Vikendom i kad sam doma obavezno mu dajem neku ribu - losos, skuša, srdela. Ili neke od stvari koje ste spomenuli, a za koje treba više vremena da se pojedu ili pripreme.

    Dobar tek !

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    prepeličje jaje? - to čak ni ja nisam nikad jela!
    po čemu su bolja/posebnija od kokošijih?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    prepelicje jaje se zivo pije, za podizanje imuniteta
    nisam nikad koristila, ali znam mnogo ljudi koji piju ili daju deci, narocito kod oporavka od neke duze bolesti...
    ne znam koliko je zaista ucinkovito

  14. #64
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Smije li zobeno mlijeko? Moje cure ga jako vole - i zobeno, i rižino. Kravlje mlijeko koristimo samo u prerađevinama (sirevi, jogurti, vrhnje).
    (pitanje je za grom, sad sam vidjela da nisam citirala).
    Posljednje uređivanje od n.grace : 01.06.2010. at 16:09

  15. #65
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Ma smije, ali rižino je zatvara (a soju joj ne dajem) pa ostanemo na zobenom i vodi ili kompotu...

  16. #66
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Prepeličja jaja su stvarno korisna. Sadrže puno B vitamina i željeza. Prije 15-tak godina sam ih i sama uzgajala i imala dobra iskustva sa mušterijama. Dobra su za podizanje imuniteta, astmu, apetit, probleme vezane uz kožu i sl. Osobno znam konkretne i vrlo teške primjere ljudi kojima su pomogla.
    Ja malome dajem zbog željeza, jer povremeno ima s time problema, a u prosjeku nakon dva tjedna primjetim bolji apetit. To je jedna od onih stvari koje znam da mu neće škoditi, a mogu i pomoći. Piju se (ili jedu) sirova, pa je super što ih mogu umiješati u kašicu, jer imače sumnjam da bi prošla.

  17. #67
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Moj nece jaja nikako, osim u palacinkama ili necem jednako jako zakamufliranom.

    Kad se dignemo, napravim nam vocni sejk (razlicito voce koje nam je na raspolaganju s vodom i zlicicom zelene magme povremeno), to popijemo zajedno. Nakon toga (za pola sata, sat) dobije kruh i marmeladu bez secera/ricottu/abc sir/maslac i casicu jogurta ili zobenu kasu (ili neke druge zitarice, sto imam). Uz nabrojano, jedino jos moze proci savitak sa sirom (kupovni, lisnato i svjezi sir), ali to mi se cini poprilicno nezdravim pa dobije povremeno, vikendom. Nakon voca.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa Vidi poruku
    Onda vam je popara idealno rješenje, to ispadnu kao mali zalogaji prženica, i mogu se fino grabiti rukama, no nije da ćete baš biti čisti i nakon toga
    popara je hit! jutros smo je probale! a poslje smo polizale masne prste!

    thnx

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    L 25 mjeseci, prvo ujutro mlijeko (čim otvori oči), a onda nakon sat, sat i pol voće i žitarice (uz dodatak sira ili jogurta), kako kada (što imamo doma) i tako već....
    I moja obožava jaja, to uvijek može jesti. I djete obožava čušpajze (povrće u svim mogućim kombinacijama), naravno za ručak. Meso ide malo teže, ali obožava ribu.
    Meni je recimo problem većera. U zadnje vrijeme dijete neće većeru i točka.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    71

    Početno

    nama je za dorucak (skoro 15 mjeseci) skoro uvijek isto.neka vocka s jogurtom a ako ispadne prerijetko onda mu nadrobim i jedan keksic.bas sam mu dala da proba catu i nece da je jede samu,a ja je tako obozavam.e onda sam mu je zakamuflirala u jabuku i jogurt i sve je slistio.mogu mu vec dat mljevene orahe i bademe?

  21. #71
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    dora, možete orašide! Vidiš super ideja stavljati to u doručke.

  22. #72
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj dora5 prvotno napisa Vidi poruku
    nama je za dorucak (skoro 15 mjeseci) skoro uvijek isto.neka vocka s jogurtom a ako ispadne prerijetko onda mu nadrobim i jedan keksic.bas sam mu dala da proba catu i nece da je jede samu,a ja je tako obozavam.e onda sam mu je zakamuflirala u jabuku i jogurt i sve je slistio.mogu mu vec dat mljevene orahe i bademe?
    Što je "cata"?
    Ja u zobene umiješam žlicu mljevenih oraha/lješnjaka/badema pa to radim s voćem i mrvicom cimeta, stvarno je ukusno. Tin to jede od negdje godine dana do danas s istim žarom.

  23. #73
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Mislim da je cata dinja?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    dinje je! sad sam googlala -

    kaka vcimet stavljaš Balarosa? onaj obični mljeveni? mene on živcira jer se ne da rastopiti a obožavamo cimet! jel ima neki lako topivi cimet?

  25. #75
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Aha, može biti... sad sam se sjetila da je u St dinja lubenica

  26. #76
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Obični cimet, vrlo malo, samo da zamiriši... ne čini mi se da smeta što se ne otopi.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    ma djeci sigurno ne smeta - nego meni - hihih, pa da pitam kad si već spomenula!
    ja ga stavljam u kompote i onda se uvjek nataloži na dnu - pa si mislim kako su već sve i svašta izumili a nikako da se pozabave sa cimetom - koji je osim što je ukusan i mirisan i jako zdrav

  28. #78
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    U kompot ga stavi u štapiću pa ti neće smetati talog

  29. #79
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    -palenta sa jogurtom/mileramom/sirom/jabukom/bananom
    -kaša od prosa/kinoe sa bananom/kruškom/groždjicama
    -ovsene, ražene i ječmene pahuljice prokuvane na vodi sa jabukom i groždjicama
    -popara(ali ne ovako kako pravi SS, već se na vodi prokuvaju kockice hleba od juče,dok se masa ne zgusne) sa sirom (mi uglavnom jedemo fetu, retko neki drugi sir)
    -drobljena jaja(e to je ono što SS zove popara)
    -gibanica sa sirom/zeljem(nije kupus nego, čini mi se, štavelj
    -prženice
    -sardine sa prazilukom i barenim jajetom, umućeno štapnim u pastu
    -keks i rižino mleko (starija ćerka)
    -proja sa sirom i slaninicom(ako ima)
    -raženi hleb sa puterom i medom, ili krem sirom, ili kajmakom.
    -palačinke sa mileramom ili džemom
    -ruska salata sa belim pilećim i domaćim majonezom, doduše jako retko(posle nekih praznika kada ostane, ali je obožavaju!)
    Sve zalivaju jogurtom, nikad voćnim, ponekad kiselim mlekom ili čajem od nane(mente). Starija u vrtiću naučila da pije kravlje mleko, pa ponekad traži toplo. Mladja dobije moje nakon doručka

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •