Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 91 od 91

Tema: Zašto su neki ljudi privlačniji komarcima?

  1. #51
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja sam pak čula da bi trebali piti više B-kommpleksa jer tada navodno koža poprimi "miris" koji je komarcima odbojan...

    E, ali ti B-vitamini otvaraju apetit...pa ti vidi koja je veća šteta!
    Posljednje uređivanje od enchi : 14.06.2010. at 12:16

  2. #52
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    u subotu su zaru na jednom dječkem rođendanu pošpricali sa sredstvom protiv komaraca, i došla je doma sva izbodena.
    grrr
    ne dam više ikom da ih šprica, sami smo si dovoljna zaštita

  3. #53
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mi smo jucer bili na livadi u zagorju cijeli dan, komarci su nam se krvi napili, to je prestrasno bilo,
    svi troje smo stradali, svaki od nas ima stotine uboda, ja samo na jednom prstu od ruke desetak
    cijelu noc nismo spavali, koju kremu kupit da se to smiri?

    ja sam nosila ulje lavande, ali nisu nista bolje prosli ni oni koji su se otrovima spricali

    boli su nas i kroz robu, cak i kroz carape

  4. #54
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ove godine je koma, nemam pojma kako ćemo to preživjeti
    ništa ne pomaže

  5. #55
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja kupila synopen

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    ja svoju djecu moram našpricati Autanom, jer inače im nema spasa - pogotovo malog, i to negdje od 17 sati nadalje - toliko ga bodu da je manja šteta od spreja nego od uboda.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    I mene to brine, ali kod nas ih ima CEO DAN. Za vikend smo bili van grada, u 9h ujutru, na suncu, sedimo na terasi a nju jedu komarci!!!
    Zivimo u centru grada i imamo valjda 4m kvadratna nekog zelenila ispod prozora i kad god izadjemo ispred zgrade nju pojedu komarci.

    Ne znam da li kod vas prskaju komarce, Beograd su navodno zaprasivali u petak i cini mi se da ih sad ima jos vise.

  8. #58
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ja kupila synopen
    kad pomirisem synopen osjetim miris ljeta... nikud bez njega, otkad znam za sebe!

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    mislim da ne špricaju komarce, jer popodne nastane prava najezda.
    I našpricam malog, ali uvijek ima barem 2,3 uboda, i to mu strašno otekne. Da ga ne špricam, tko zna kakav bi bio.
    A za ubode isto imam Synopen mast.
    Mrzim komarce!
    A mene u subotu ubola pčela - ne znam di me nađe...

  10. #60
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I ja sam primijetila da je ove godine gore nego prijasnjih. Svi smo pojedeni. Pa sam u to ime danas kupila one aparatice a struju, nadam se da ce nas bar malo spasiti po noci.

  11. #61
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    danas su rekli da špricanje zagreba počinje prekosutra, jel nisu na vrijeme raspisali natječaj
    mene su neki dan ispikali i nikad me u životu nije toliko svrbilo, floceta, synopen, niš ne pomaže. i mama mi je to isto rekla i rekla je da joj pomaže samo nekaj za alergiju, tipa belogent ili nekaj sa kortikosteroidima.
    F ima hrpetinu uboda, koji su svi izgrebani i upaljeni, pa mu mažem svaku točkicu s geokortonom ili betrionom

  12. #62
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja sam nešto išla predvečer raditi ispred kuće i našpricala sam se Autanom. Djelovao je jedno 10 minuta, a onda... Predvečer podivljaju, i onda kao da pregrizu tu svoju odbojnost prema kemiji. Uz to, dvorište mi je puno mente, kadulje, lavande... Jučer sam išla obrati cvjetove lavande, a iz nje samo izlijeću!
    Djeca su mi sva u kvrgama, pogotovo T. koji ove godine baš burno i reagira, svaki ubod izgleda kao pčelinji ubod. Mažem mu Synopenom, zasad je dovoljno, ali imam u pripremi i sirup (Flonidan).
    Mi imamo mrežice na svim prozorima, čak sam uspjela nešto iskemijati i oko krovnih prozora, a klinci su istrenirani da zatvaraju ulazna vrata, tako da mi se u kuću rijetko koji provuče. Te mrežice su nam spas, bez njih bi valjda već bila luda od uzaludne borbe.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    183

    Početno

    ja sam skužila da su nakon špricanja još gori, prije špricanja mi ostanu mali crveni plikići, ne svrbe strašno, a nakon špricanja veliki crveni plikovi koji luđački svrbe, a ne pomaže ništa ni kortikosteroidi ni synopen ni ništa, jednostavno samo od sebe mora proć...autan ne koristim nit ću ga koristit, ni išta slično, eventualno neko eterično

  14. #64
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nakon skoro mjesec dana mogu ustvrditi da me komarci grizu manje nego prije. Valjda ima sve vise ovih tigrastih kojima nisam zanimljiva kao onim domacim. Uglavnom, meni dobro. Cak se vise ni ne cesem, pa ako me koji i ugrize, plik nestane za sat-dva. Nemam pojma u cemu je stvar.

  15. #65
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Moram priznati da više ni ne razmišljam o njima, stalno su prisutni i muka mi je od njih.
    Hvala Bogu, M. nije toliko osjetljiva kao ja, a ni ne idu puno na nju. Valjda je po tome na MM-a i njegovu mamu.
    Sa mnom je druga priča. Kad nikog ne grizu, mene grizu. Sva budem natečena (sva sreća pa se mogu kontrolirati i ne češati se previše).
    Kad idem u bašču predvečer, namažem se OFF-om i pošpricam po odjeći, no oni svejedno nađu mjeseto na kojem će gristi i kroz odjeću.
    M. sam jedno vrijeme mazala Autanom, no skužila sam da je ipak premala za to, a i da nema toliko potrebe jer im nije jako primamljiva i osjetljive kože. Osim toga, već ih sama zna tjerati pa nam je fora vani vikati IŠ KOMARCI, a ona kao prava Osječanka maše sve u šesnaest!

  16. #66
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    U DM - u sam uzela naljepnice - citronela. Mislim da je 36 komada oko 50 kuna (valjda). Naljepnice se mogu ljepiti na kolica, odjeću, a odraslima i na kožu. Kad smo u prirodi malom zaljepim naljepnicu na leđa, tako da ju ne vidi i nije mu interesantna i koliko vidim djeluju.

  17. #67
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tu ne djeluje nista. Off - ne radi. Citronela - ne radi. Odjeca bilo kakvih boja - ne radi. Grizu kroz traperice i jakne, ako treba. Autan nemam, mozda bi on nesto napravio, ali bojim se da ni to ne djeluje. Aparatica za ustekati u struju nema, nikad za njih nisu culi. Imamo mreze na prozorima pa barem unutra nema tisuce komaraca, vec tek nekoliko. Dosadasnji rekord mi je 40 i kusur uboda u samo par sati, kompletno obucena. A prosjecna situacija je oko 150 ogromnih flekova u bilo koje vrijeme. S obzirom da je prosjecna velicina otekline poput kovanice od dvije pa sve do pet kuna, izgledam kao hodajuca bolescuga na kvadrat. Svrbe vise nego ikad u zivotu, a pomaze jedino trljanje kockicom leda. Benadryl i slicno ne rade skoro pa nista.

    Nedavno sam bila na pregledu kod ginekologa i zapravo sam covjeku morala objasnjavati sto mi je to. :/

  18. #68
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mene nece al nijedan! Ma dobro, pretjerujem, mislim da me jedan ugrizao prije par tjedana...
    Malca ne pikaju precesto al kad da, ubod bude ogroman, crven, tvrd i trajeeeee....
    MM-a pika sve sto stigne, reagira katastrofalno, posebno na komarce. Al njega pikaju i buhe cim prode kraj neke zivotinje, noge mu budu prepune sitnih crvenih tockica, masu puta mi i pokazuje buhe "na djelu".
    Da se vratim na malca, ove godine je stvarno uzas, dosad je imao 3-4 uboda u sezoni i to bi brzo proslo, al sad mi se cini da su se komarci totalno povampirili

    Kupila sam raid night and day, jest skup ko vrag al stvarno djeluje, imam ga za spavacu sobu i nema ni jednog komarca svih tih 10 dana i noci dok traje...

  19. #69
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    Nisam plavusa, svetloputa jesam, ali u sobi gde je nas 4-tvoro izujedace samo mene do neprepoznatljivosti (sve sa otokom kao brdo koji tako stoji nedeljama i neizdrzljivim svrabom sve to vreme). Krvna grupa 0+.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    južna
    Postovi
    91

    Početno

    Ove godine obični komarci su gotovo pitomi u odnosu na tigraste kojih usput budi rečeo ima jaaako puno. Pomaže čisto fizička zaštita mreža, zatvori vrata i ne pali svjetlo metoda. Ali meni su najgori oni mali mi ih zovemo lizike, jer lizika je sitna, teže uočljiva i one kemije na njih ne djeluju. Od prije par dana vanka se ne može uopće sjedit od njih.
    Ona teorija o kombinaciji faktora za mene apsolutno stoji na žalost jer ne mogu znati koji je onaj ključni kod nas pa da ih pokušam isključiti (živim na moru).

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    1

    Početno evo odgovor :D

    Ovaj fenomen nije u potpunosti razjašnjen. Komarce privlači ugljen-dioksid koji mi izdišemo. Njih takođe mogu da privuku razni mirisi - parfemi, dezodoransi, mlečna kiselina, deterdženti - što u kombinaciji može da rezultuje da jedna osoba deluje privlačnije kao hrana od druge. S obzirom da tamna odeća apsorbuje toplotu, a svetlije boje je odbijaju, komarce takođe više privlače osobe obučene u tamnijim bojama."

  22. #72
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja vise nisam sigurna sto mene bode
    Ili komarci, ili bube, ili alergija. Fleke budu promjera 10 cm. Okrugle crvene, natecene.

  23. #73
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Isto mogu biti komarci, pa da imaš jaču alergijsku reakciju na njih. Ono ljeto kad su se pojavili tigrasti komarci, ja sam imala oooogromne tvrde plikove koji nisu baš brzo prolazili. U ljekarni su mi rekli da čvaknem claritine svaki dan kroz par dana, dok se ne smiri reakcija. Kalcij šumeće tablete mi isto pomažu.
    Ove godine kod nas komaraca ima samo oko sumraka, i puno manje, a zadnjih nekoliko godina je bilo ko iz filmova strave. 24/7, na stotine njih.

  24. #74
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    I ove godine su "mutavi" . Ima ih i jedu me, ali ako ga skuzim bez po muke ga zveknem.

  25. #75
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    mi smo se patili strašnos oteklinama i plikovima oko uboda. curka mi je imala takav otok na laktu da nije mogla micati ruku danima. Onak 15 cm na toj maloj rukici. Frendica otočanka mi je rekla da se to spali kad je odslušala moju kuknjavu. Kako misliš spali? Zagriješ nešto i prisloniš na ubod. To nešto što komarc ostavi je termolabilno i probali. Ja zagrijem onaj kuhinjski ručnik na vrućoj plohi od tostera, tako da ja na prstu osjetim da je vruće i prislonim odmah (jer se papir brzo hladi) na ubod kroz cca 30 min splasne reakcija, povuće se plik ako je nastao. Do jutra samo točkica na mjestu uboda. Ča- ro- bno! Jučer mi sa malac kojeg inače ne grizu probudio s isto tak 20 cm crvenila oko uboda na trbuhu jer je igrao kasno navečer nogač na travi i mi "spalili" i nestalo. Ja sam oduševljena - više niš ne špricamo ne oblačimo duge rukave samo saniramo!

  26. #76
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    sori na toku svijesti i tipfelerima
    stalno skačem na prozor

  27. #77
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    pikula, i to stvarno pali? idem spasit djecu

  28. #78
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    zanimljivo.....isprobat cu uskoro i ja...mene ooobozavaju......
    znaci to se nemora uradit neposredno nakon uboda?

  29. #79
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Protiv ujeda nemam ništa ali protiv svrabeža imam ocat, to je jedino što deluje i deci i meni

  30. #80
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    to se "spali" samo jednom ili par puta za redom?
    i, jel svrbi opet svako veče ili se smiri i prođe?
    mene i cure pojedu, posebno stariju, i svrbi danima.
    stariju su jednu večer pojeli, čak joj je kapak natekao i oko joj se zatvorilo.
    ništa njima ne smrdi, ni lavanda, ni citronela ni autan. jedino tablete u struji ih malo prizemlje, ali to ne mogu van nositi.

    neki dan smo bili na otoku, nisam imala aparatić i namazala sebe i stariju autanom, mm se nije uopće mazao. spavamo svi troje skupa u krevetu i nas dvije namazane pojeli, njega ništa, a razvaljen leži samo u boksericama.. došlo mi je da ulovim jednog i prisilim ga nekako da ga ubode jednom bar

    ove godine imamo i nekih sitnih mušica koje grizu kao i komarci. te beštije se i kroz mrežu provuku, doslovno skoče kroz nju...
    dođe mi da spalim svu silnu lavandu oko kuće, dim će ih otjerati bar na jednu noć, ionako niš koristi od nje

  31. #81
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mene su uvijek ekstra bodali par dana pred menstruaciju...

  32. #82
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    totalno pali - mi smo oduševljeni
    oni koji su vrlo nedavni totalno splasnu
    a oni koje zakasniš treba ponovit možda kroz pola dana još jednom

  33. #83
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    jel neko probao?

  34. #84
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    e sad ko za despet ne bodu....nije da se zalim.....

  35. #85
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mene ubo u zglobu ruke tocno na onu kost sta strsi.
    Samo nemam di ugrijat salvetu

  36. #86
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    zagrij žlicu na plinu ili čašu u mikrovalnoj

  37. #87
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Nas ove godine ne bodu uopće, mene nisu ni ranije klince jesu, al ove godine je mirno..
    A ima ih dosta, ne koristimo niš protiv komaraca

  38. #88
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Je, čula sam da komarci vole toplija tijela (tamne boje) i mirise (parfem), i da je razlika u ubodu. One koje rijetko grizu imaju veće otekline.. Ja sam zato na sitno ispikana non-stop =)
    Posljednje uređivanje od Doga : 06.07.2012. at 08:55

  39. #89
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Kod nas je i ove godien katastrofa s komarcima. Ima ih kroz cijeli dan, ali u 20:45 kao da polude, majke mi, kao da imaju nekakav sat. Tad spopadnu sa svih strana. Igralište se isprazni za dvije miunute.
    Koristimo Autan Junior, M. i ja. MM ne grizu. Dođu do njega i odlete. Mene pojedu živu, budem sva u flekama, ali do ujutro sve splasne bez ikakvih intervencija.
    M. ima otekline i sutradan ujutro, ne ovako kao što Pikula opisuje, ali budu tvrde.
    No, namažem joj masti propolisa i tada brže splasne.

    Nego, ima li tko kakav savjet (da ne vrtim naprijed) za kakav biljni pripravak. Ne da mi se praviti sama mješavinu tih eteričnih ulja, a malo mi bed što se skro svaku večer mažemo tim Autanom (čini se da M. pecka taj alkohol, svaki puta govori da ju pecka kad ju

  40. #90
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Kaže moja homeopatica, koga vole komarci tom fali vitamina D.

  41. #91
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Kayyya prvotno napisa Vidi poruku
    zagrij žlicu na plinu ili čašu u mikrovalnoj
    Ono napisah iz bolnice, tamo nema ni toga.

    Ja zasad nikud bez Synopena

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •