Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: "nekvalitetno"majčino mlijeko

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    40

    Post "nekvalitetno"majčino mlijeko

    evo mene opet sa jednim pitanjem-zanima me dali zaista majčino mlijeko može bit manje kvalitete-naime već sam pisala da mi mali slabo dobiva na težini-rođen 4350 sad na 4 mjeseca teži svega 5900-pa mi svi živi pune glavu da mi vjerojatno mlijeko nije ok!!!jedna žena-40 god kaže da je i ona imala velike dojke al da je nakon 2 mj morala odustat od dojenja jer su joj slabo napredovali i da joj je mlijeko bilo nekvalitetno-na adaptiranom je bilo sve ok ja sam uvjek mislila da je nemoguće nekvalitetno majćino mlijeko ako je moguće kasko ja na to mogu djelovat da se popravi kvaliteta

  2. #2
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    koliko sam upućena, majčino mlijeko ne može biti nekvalitetno
    vidi ovdje o dobivanju na težini isključivo dojene bebe
    http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=...=239&Show=2301

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj 80hope prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam uvjek mislila da je nemoguće nekvalitetno majćino mlijeko
    i bila si u pravu!

    ne moze biti nekvalitetno.

    Vazno je da dete dojis na zahtev, da ne menjas precesto dojke, da ne prekidas podoje nego da beba sisa koliko dugo zeli, da ne dajes vodu ili cajeve...
    A moje iskustvo sa velikim grudima je da samo treba pripaziti da ne menjas strane precesto, znaci da beba isprazni jednu dojku skroz, ako je ne isprazni u jednom podoju onda i sledeci podoj pocinje prvo na toj dojci.

  4. #4
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    moj mali sad sa 10 mjeseci ima možda 8,5 kg, i koliko god da je "slabo" napredovao dok je bio samo dojen, nije se puno šta promijenilo ni sa uvđenjem AD ni kasnije sa uvođenjem krute hrane, jedva da pola kile nabije za mjesec a ne da jede nego mete doslovce.

    takav je kakav je i šta bi tu sad. i mi smo svi različiti jako pa se ne sekiramo toliko zbog toga što je neko koji cenat viši ili niži ili koju kilu teži ili lakši

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    40

    Početno

    vissnja-a što napravit u ovom slučaju-on meni jede npr desnu dojku a onda jednostavno prestane i nece-place a u njoj ima još mlijeka-onda mu ponudim drugu i onda tu drugu jede normalno dok se ne zasiti-ali je ne nisprazni skroz-tako da uvjek u obe ostane kvalitetno mlijeko-tako mi se nažalost SVAKI podoj svede na obe dojke-kako to popravim-ako tko ima takav slućaj javite se i pomozite-a da mnu slučajno dajem na zahtjev taj nebi jeo 3 puta u 24 h,on nikad ne pita tako da mu ja sama dajem svaka 4 h

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    40

    Početno

    tina vec sam pogledala sve moguce članke i zvala sos tel. bezbroj puta al problem je isti-pqa on je meni u mjesec dana dobio samo 350 grama ali je velik za svoju dob 67 cm-uglavnom on nece udvostrucit svoju težinu do 6 mjececa-nema šanse ma bojim se da nece ni sa 10-pa napisala sam ti koliko sad ima a s koliko sam ga rodila-radim sama i one krivulje a sad su u padu za težinu a za rast iznad prosjeka

  7. #7
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    a kako je s pelenama? jel' ih puni? jel' veseo i zaovoljan?

    možda ne dolazi do masnijeg mlijeka ako kažeš da ostane u jednoj mlijeka, ali je neće više pa mu daš drugu (opet na početku vodenastije mlijeko)? Možda kad prestane vući na prvoj, a ti misliš da ima još, da mu radiš kompresije- stišći mu da ponovno počne ići jače...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    možda ne dolazi do masnijeg mlijeka ako kažeš da ostane u jednoj mlijeka, ali je neće više pa mu daš drugu (opet na početku vodenastije mlijeko)? Možda kad prestane vući na prvoj, a ti misliš da ima još, da mu radiš kompresije- stišći mu da ponovno počne ići jače...
    X
    Nudi mu svako 3 h, a ne 4.
    Bitno je i da ga dojiš po noći.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    40

    Početno

    nudim -nece-radim dekom. ništa,pelene odlicno pisi pune pelene stolice 2 dnevno,po noci dojim 1 put jer nece vise a svaka 3 sata nece-ma provala sve-zadovoljan,vesel,hiperaktivan

  10. #10
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Moj također ima nekad fiks ideje o drugoj sisi, pa prestanem dojit na jednu a na drugu lijepo sisa. Skužila sam da je to jer mu ne paše položaj, pa sad pokušavam naći neke položaje dodatne za dojenje koje če voliti. Mislim da je i zbog vručine, stisne se uz mene i preznoji nakon 2 minute.

    A to da ne dobiva dovoljno na težini. Mislim da je bolje, a to mi je i pedijatrica potvrdila, da ne dobijaju previše al da su na majčinom ljeku. Lako ti je natuč kila na adaptiranom. Evo par Špirovih vršnjaka (isto 4 mjeseca bebe) več imaju preko 8 kg na adaptiranom.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    40

    Početno

    roza-groza hvala ti-e i mali ti je pre presladak-pa i ja to mislim-isto koda neko kaže da je zdravija hrana iz mcdonaldsa od npr domaće blitve-pa normalno da ce na domacoj blitvi bit mršaviji nego u mc donaldsa-tako i majčino mlijeko.DOMAČE JE DOMACE

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    80hope - meni su kompresije pomagale. Nadja je bila sitna i slabasna pa je prestajala da vuce posle nekog vremena (umorila se). Ja sam tad radila kompresije.
    Tvoj momak se buni kad mleko prestane samo da curi, zato trazi drugu. Probaj da mu promenis polozaj a ostavis ga na istoj dojci.
    Evo ovde o kompresijama: http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=...D=111&Show=669

  13. #13
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    zadnjih mjeseci pratim bebe svojih prijateljica koje su sve odreda na adaptiranom (bebe, ne prijateljice), slatke bebice, ali bucke-bucke! rođene s normalnom težinom, roditelji svi mršav(ij)i, a bebe male bombice. koliko vidim od adaptiranog bebe kao da "nabubre". bar tri koje su u mojoj blizini. preslatke, nema tu govora, divne bebe... ne znam jel to slučajnost ili i inače bebe tako narastu-kao-germice od adaptiranog... ali ovo što pratim, meni se čini da je to od toga... ispravite me ako griješim! meni je (onda) bolje da je i mršavije nego da je na takvoj umjetnoj hrani.

  14. #14
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Probaj se izdojiti do kraja i dati mu na bočicu ako misliš da ne dolazi do "kvalitetnog" mlijeka.
    Nema te stvari koja može zamijeniti dojenje. Moj je nakon par puta izdajanja s bočicom, odustao od bočice i jednostavno počeo cicati. Šta se u njihovim glavicama događa teško je reći...
    A tek emocionalno...to su zlatni temelji za budućnost naše djece.

  15. #15
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A možda mu paše mijenjanje cica, kuži on da na drugoj ima puno mlijeka pa ju i traži.
    Samo mu sljedeći put ponudi onu s kojom ste prethodno završili.
    Ako želiš doći do masnijeg mlijeka, probaj malo ručno zdojiti tu cicu, tek toliko, pa mu onda ponudi. Gledaj to ovako, on će tu završiti do kraja i naravno brzo prijeći na drugu jer kuži da je punija.
    Kako rastu to će se valjda sve češće događati.
    Ja ležim na jednom boku ili na leđima i on si sam uzima, sto puta ih promjeni u jednom podoju, onda si možeš misliti da oni itekako znaju kad i kako žele.
    Možda tvoj jednostavno nije takva beba da dobiva puuno kao neke.
    Pa zamisli da dobiva po kilu ili osamsto g mjesečno, kolika bi on beba bio, veliki je rođeni pa valjda mu je to dovoljno.
    Glavno da raste, da ima pune pelene i da je dobre volje, to je najvažnije.
    Ja sam se nakon četvrtog mjeseca prestala uopće brinuti o kilaži, sve smo radili ispravno, sve je bilo relativno ok i to je to.
    A dobivao je prvih mjeseci isto minimalno unatoč mojem lomljenju sa dojenjem, dok je prva po kilu dobivala, jednostavno su bebe različite kao i njihove potrebe.

  16. #16
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Još nešto, pala mi na pamet ideja, pokušaj mu nakon podoja ponuditi opet recimo za pola sata ili za sat i pol tek toliko da vidiš da li želi, možda završi tu cicu do kraja pa zaspi, pa dok spava još uvjek cica i dok si ti najopuštenija mlijeko poteče onda ga ostavi na toj cici, možda bude gutal i spaval pa da dobiva to masno mlijeko ili ju bude izbacil van, ko moj.

    Jako malo dojite po noći, po meni bi više to bio razlog ne dobivanja velike težine nego nemasno mlijeko.
    Ali on spava pa zato i toliko raste , ima dudicu po noći ili stvarno tako sam dugo odspava, hoću reći svaka čast ako sam spava, moraš biti sretna zbog toga vjeruj mi!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    40

    Početno

    oka-kako malo jede po noći-pa koliko bi treba-legne u 22 probudi u 5 h pa jede pa onda u 8 pa jede-pa vecina dice sa 4 mj spava čak 9 h u komadu-a šta ću on i onako neće jede vako0 ga i budim-izdojit se ne mogu-neće ide-dekompresije sam provala

  18. #18
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj 80hope prvotno napisa Vidi poruku
    oka-kako malo jede po noći-pa koliko bi treba-legne u 22 probudi u 5 h pa jede pa onda u 8 pa jede-pa vecina dice sa 4 mj spava čak 9 h u komadu-a šta ću on i onako neće jede vako0 ga i budim-izdojit se ne mogu-neće ide-dekompresije sam provala
    Ajde, pa zar ima toliko djece da spavaju, toliko u komadu i k tome tako mala?
    Svaka vam čast, ja baš nisam čula za tako dobre spavače,
    ukoliko nije dudica u pitanju, ali svaka čast na iznimkama i svaka čast mamama te djece, ajme koliko spavanja.

    Moje prvo se budilo nakon večernjeg uspavljivanja znaš kad? Za pola sata! A sljedeći puta cca. za 45 min..., i tako do jutra! I cijelu noć je cicala.
    Ajde drugo dijete je spavalo dva sata u komadu pa se je tek onda budio i isto cijelu noć cicao.

    Tako da su ti bar za mene i koliko sam čitala veliku većinu mama besane noće svakodnevnica, evo meni zadnje četiri godine besane noći, a ti si onda stvarno prava sretnica!

    A da to utječe na kilažu, pa sigurno da utječe, razlika je u recimo pet podoja po noći i nijednog.

  19. #19
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    dijete koje sisa nema šanse da prespava noć bez buđenja. samo ako mu dajete umjetnu hranu. i kod nas je slučaj svakih sat i pol do dva. obično nakon uspavljivanja prvu turu spava u komadu i do 3 sata, a onda negdje iza ponoći ili 1h poslije ponoći: svakih sat, sati i pol, dva, sat, sat i pol, sat, pola sata... hehe i tako do jutra! ja se ponadala da će s kašicama i dohranom nakon šest mjeseci početi malo duže, ali nema šanse, majčino mlijeko se traži prosječno svaka dva sata i dalje.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    40

    Početno

    uh jadna ti-ma kakva dudas-nece moj dudu-ni bocu ni dudu-a on ti je meni ko beba cin se rodija spava 12 h noć-nije se budija pa san ja u bolnici napravila uzbunu-a kad sam došla doma isto tako samo bi ga ja na silu budila-a sad više ne pali-a čitala sam u knjigama da sad po toliko spavaju-i mojoj nevisti mali spava 10 h u komadu sad a i priji mi i jednoj curi šta je biola s menon u rodilištu-isto doje-ali modlično napreduju-e i po danu doje svaka 4 h-pa sad reci-e caiko varaš se ja isključivo dojim i sve ove moje poznate-pa kako 2 h??to je ko novorođenče
    Posljednje uređivanje od 80hope : 21.06.2010. at 21:42

  21. #21
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Hope, jesi li pokušala mijenjati položaje dojenja? U kojem položaju dojite?
    Spavate li skupa ili odvojeno? Možda bi zajedničko spavanje pomoglo u lakšim noćnim podojima?

    Neka djeca, iako dojena, noću mogu duže spavati, no trebalo bi ih buditi najmanje svako 4sata na podoj budući se noću najviše stimulira proizvodnja.

    Za izdajanje je potrebno vremena i vježbanje jer neke majke u početku ne mogu izdojiti ni kap mlijeka.
    Važno je da stvroiš opuštajuću atmosferu u kojoj ćeš se izdajati. Možeš prije izdajanja staviti tople obloge ili se istuširati kako bi toplina proširila mliječne kanaliče i mlijeko lakše poteklo.
    Kad ti krene mlijeko, izdajaj na prazno još dvije minute kako bi se dodatno stimulirala proizvodnja.

    Pokušavaj, dok ne uspije bar malo.
    Onda bi ubrzo trebala doći do masnijega mlijeka i nakon početnog izdajanja ponuditi ga bebici.

    I tvoje mlijeko nikako ne može biti loše, to je mit starih generacija koje nitko nije imao uputiti u prednosti dojenja u vrijeme kad su doselili u gradove i kad se vršio pritisak prelaska na adaptirano mlijeko jer se ono reklamiralo kao savršeno mlijeko za bebe - no ono to ne može biti jer priroda je tisućama godina "brusila" majke i dojenje da bi netko moga tvrditi da je adaptirano mlijeko koje postoji zadnjih 40-etak godina bolje.

  22. #22
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj Aiko prvotno napisa Vidi poruku
    dijete koje sisa nema šanse da prespava noć bez buđenja. samo ako mu dajete umjetnu hranu. i kod nas je slučaj svakih sat i pol do dva. obično nakon uspavljivanja prvu turu spava u komadu i do 3 sata, a onda negdje iza ponoći ili 1h poslije ponoći: svakih sat, sati i pol, dva, sat, sat i pol, sat, pola sata... hehe i tako do jutra! ja se ponadala da će s kašicama i dohranom nakon šest mjeseci početi malo duže, ali nema šanse, majčino mlijeko se traži prosječno svaka dva sata i dalje.
    Ima šanse, samo mi nismo te sreće
    Ja osobno poznajem nekoliko beba (dobi kao moj M i mjesec dana mlađe) spavaju cijelu noć gotovo otpočetka, dok on spava kao novorođenče još i sad.
    80hope, molim te, piši bez tih povlakica da te bolje razumijemo. Ja ovo zadnje ništa ne kužim.
    Nemoj odustajati, pokušaj izdajati po noći ako on ne želi jesti. Opet, bitno je i da je on zadovoljan, kaka i piški, te napreduje.
    Sretno i da se udebljate!

  23. #23
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Moj Špiro je isključivo na sisi, i uglavnom ima red spavanja: 20.30 - 04.00 i onda se nako što opet zaspe u 04 budi u 05.30 pa u 06.30, nadam se da se to neče promjeniti kako ide stariji.
    Istina bar 2 dana u tjednu taj se red poremeti pa se malecki budi svako 1-2 sata, kao nočas npr. A znam da me nakon takve noći obavezno čeka i sličan dan kad želi papati svako sat vremena. Evo papao je u 07.30 a sad več kreče lagano grintanje...

  24. #24
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    ne, ne, ne! nemojte mi govoriti da može biti samo na cici i spavati par sati bez buđenja po noći! ne, ne želim to znati! lakše mi je kad pomislim da nas ima više koje ne spavaju kao ja!

    evo primjer pretprošle noći: do 2h super spavao i onda je krenulo doslovno i točno u 2:55, 3:55, 4:55 (tad sam već bila sigurna da je neka skrivena kamera u pitanju i da će odjednom iskočiti moji ukućani i grohotom mi se skupa s malim početi smijati), 5:55, 6:55. Onda sam ustala jer više nije imalo smisla. Dojilačka tvajlajt zona.

    dakle, molim vas da mi pričate kako je i vama teško i ne spavate! hvala!

  25. #25
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj Aiko prvotno napisa Vidi poruku
    ne, ne, ne! nemojte mi govoriti da može biti samo na cici i spavati par sati bez buđenja po noći! ne, ne želim to znati! lakše mi je kad pomislim da nas ima više koje ne spavaju kao ja!

    evo primjer pretprošle noći: do 2h super spavao i onda je krenulo doslovno i točno u 2:55, 3:55, 4:55 (tad sam već bila sigurna da je neka skrivena kamera u pitanju i da će odjednom iskočiti moji ukućani i grohotom mi se skupa s malim početi smijati), 5:55, 6:55. Onda sam ustala jer više nije imalo smisla. Dojilačka tvajlajt zona.

    dakle, molim vas da mi pričate kako je i vama teško i ne spavate! hvala!
    Dobra si XD
    Mislim da su ipak češći ovakvi kao mi koji ne spavaju. Ajd što se probudi ali nekad nam priča po sat vremena....

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    40

    Početno

    sory ali ja bi stvarno volila ćešče se budit a da mi malo više papa-recite mi još kako izgledaju skokovi u razvoju i kad se dešavaju-meni je mali ovih 2 dana ajme-stalno bi jea-isisa me živu-koda mu je malo-ali noć i dalje spava-a aiko moja da ti opišem kako je meni-zaspe u 22 a probudi u 05 pa zaspe pa se probudi u 8 pa zaspe pa opet spava do 10 i gotovo-ali zato po danu malo spava.najviše 1 h.e i INDY provala sam i mjenjat položaje i spavat skupa-ništa-još mi samo preostaje nekako ga provat probudit bar svaka 4 h

  27. #27
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja preporucam da njemu prepustis ritam hranjenja, ako je zdrav i napreduje u ostalim parametrima (visina, obujam glave). mozda je samo takvo dijete. moj f. je bio takav, mrsav, dug, vesel, miran. malo dobivao u 4 mjeseca 1800 grama. udvostrucio je porodajnu tek sa oko 10 mjeseci ili vise.

  28. #28
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Aiko ja imam dvoje isključivo dojene djece do cca 6 mjeseci. Sveukupno dojeni jedno dvije drugo, neđto više od dvije godine.
    Prvo spavanje je i jednom i drugom uvijek bilo po nekoliko sati, pa cicanje, pa opet koji sat, pa pred jutro možda još jednom...
    A dobivali su ohoho na težini.
    Iva je bila beba koja se jako brzo najela, njoj je 20 minuta cicanja bilo uvrh glave. A prvi je mjesec dobila 1600g. Dalje je dobivala manje, ali je uvijek bila normalna beba. Na kraju s godinu dana je imala 9 kg. Rošena s 3830g. Tak da..Ne znam, ja svoje nikada nisam budila na cicanje, ni po danu ni po noći..-
    Ali i kako nisu svi ljudi nisu isti, tako ni sva djeca nisu ista.
    Od moje šogorice klinci...svi redom dojeni, bez AD, dojeni na zahtjev, nikada ih nije budila, svi redom buhtlice. Što su stariji sve su duži i tanji!
    Nema pravila. Dok on piški i kaka kak trebva, dok e zadovoljan i veseli, ja mislim da se ne bi trebala britnui! sretno!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 22.06.2010. at 23:25

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    40

    Početno

    hvala-a šta ću,ovde svako ime svoje mišljenje

  30. #30
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hope poanta ti je da je zaista svako dijete drugačije zato i imaš ovdje toliko različitih mišljenja i savjeta. Najbolje ti je provat si dat ritam kakav on želi, skroz mu se prilagodi, i kako ana.m kaže, ako spava i ne želi papat,nemoj ga tjerat, glavno da lijepo piški i kaki. Eto moj Š je prvih par mjeseci dobijao po kilu mjesečno (900 grama) a sad je dobio 1 kg u 2 mjeseca, dakle i on krenuo smanjivati to debljanje. Ko bi ga znao s njima, glavno da dijete izgleda zadovoljno, kad je gladan plakat će

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    40

    Početno

    a nitko mi nije rekao kako izgledaju skokovi u razvoju i kad se desavaju-jer evo već 3 većeri se budi po noči svakih 1 h-nešto ga mući a neznam šta-stavim ga na sisu on malo posiše i za po sata do sat-opet se budi-uostalom smijem li ga dojit-jer dobila sam visoku temperaturu-39 i nisam ništa pila ali je sama malo pala na 38

  32. #32
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Skokovi su oko 3., 6. , 9. tjedna i 3., 6. i 9. mjeseca. Čino se da je to to. Samo ti njemu daj da siše kad hoće i koliko hoće. Temperatura nema veze. Ako imaš još kakvih nedoumica, najbolje ti je nazvati SOS telefon.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    40

    Početno

    a on sad ima 4,5 mjeseca-sad ko će znat jesu li skokovi

  34. #34
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A jesmo mi mame , ak se bude ne valja, ak se ne bude opet nevalja, svaki puta nešto i od kad dobiješ dijete za svagde će uvjek nešto biti....

    E sad ti se počeo buditi i cicati kao što smo ti mi opisivale prije, sad znaš kao nam je .
    A kako on puni pelene, jel je sve u redu, po danu je zadovoljan, šta ti misliš?
    Pod temperaturom smiješ dojiti, to nema veze, a šta ti je što imaš temperaturu?
    Da nije neka viroza, da možda i on nije nešto pokupio pa je sad malo cendraviji i traži utjehu u cici i maženju koje dobiva dok doji... možda on baš sad ima skok, svašta može biti,
    a na tebi je da pokušaš procijeniti da li se trebaš brinuti ili tvoje djete jednostavno raste i ima razne faze i fazice.

    Kužiš kaj ti hoću reći, glavno da je sve u redu sa zdravljem, da puni pelene, raste i to ti je to.
    Mi ti svaka na svoj način pokušavamo reći što bi moglo biti i na taj način ti olakšavamo da pročitaš svoju bebicu i što joj treba.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    40

    Početno

    ajme grozno je to oka-mrtva sam umorna-a fibru iman jer sam vjerojatno skupila gripu a plus toga stvari iman tako da sam mrtva-pelene i dalje predobro popisane i 1-2 sto0lice dnevno-veseo je i zadovoljan-ne virujen da je on nešto pokupia jer vidim da normalno i diše i jede i p0onaša se dok sam ja pribijena-jedva se dižem.ajme ako i večeras bude ko ove prethodne večeri-ajmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  36. #36
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    drži se! slaba je utjeha, znam, ali ima nas još...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •