Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 305

Tema: Postupak na poliklinici vili

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    14

    Početno Postupak na poliklinici vili

    bok

    htjeli bi pokušati sa postupkom IVF u poliklinici Vili, čitam samo dobre stvari o njima.
    Nemamo više prava preko HZZO, a ovo bi nam bio posljednji pokušaj.
    Da li ima netko da je u postupku kod njih, tko bi mi mogao malo pobliže reči što me čeka kod njih, koje pretrage traže, što od papira treba.
    Naručeni smo početkom 7. mjeseeca na konzultacije i htjeli bi u postupak što prije moguće.

    hvala

  2. #2
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Ja sam bila kod njih prije godinu dana i iduci mjesec idem opet.Sve ide vrlo jednostavno, doneses sve sto imas do sada a dr ce te uputiti ako treba jos nesto.Imaju citav spisak raznih pretraga ali ja ih srecom nisam morala raditi dok znam neke koji su i u Sloveniju isli jer kod nas nisu mogli sve obaviti.Ali o tome cemo kada obavis konzultacije.Uglavnom,za dr R i biologa ne mogu naci dovoljno rijeci kojima bih izrazila sve pohvale i zahvalnost.Ako imas neko konkretno pitanje, navali.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    14

    Početno

    Zanimalo bi me što konkretno od nalaza treba prije postupka obaviti i da li se mogu s njima dogovoriti da idem onaj mjesec koji meni paše ili to oni uvjetuju.
    Papu sam u redovnom pregledu ovaj mjesec obavila i to je sve ok ali ne znam da li što drugo treba. kad sam bila u poliklinici IVF nisam ništa drugo trebala, pa me to malo mući.
    Socijalni ginič mi nije baš susretljiv pa s te strane nemam podršku.

  4. #4
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    agoricanec, ima li sanse da promijenis socijalnog ginica? trebat ce ti netko susretljiv, vjeruj mi.

    ne znam kako u vilija, ali ja sam morala hrpu pretraga izvaditi prije ivfa - hepatitis, hiv, krvnu grupu, briseve, spolne hormone.... i jos da ne nabrajam, ovi su osnovni

  5. #5
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Primarni ginekolog bi trebao napisati sve uputnice koje traži specijalist MPO, nema razloga da radi probleme. I naravno, sve pohvale dr R. iz poliklinike Vili.
    Posljednje uređivanje od mare41 : 24.06.2010. at 15:40

  6. #6
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Agoricanec, sta ste iskoristili svih 6 postupaka preko HZZO-a?Koje pretrage si radila do sada?Ja hormone podrazumijevam da se naprave barem jednom godisnje ako sve stima.Papu i briseve mi nisu trazili.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Ja sam bila u na IVF u poliklinici Vili u 5 mj. O njima sve najbolje. Nama nije uspjelo ali to ne mijenja na stvari. Ja sam bivša pacijentica Petrove tako da sam imala sve nalaze što su oni tražili...ono što treba po novom zakonu. Inače u postupcima pratim Tacu70, sve sam prošla kao i ona, tako da sada čekam Maribor u 8. mj.da diplomiram na negativnim betama....

  8. #8
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Draga agoricanec...
    evo da ti kažem iz svog iskustva...na prvim konzultacijama smo dobili papir sa popisom pretraga...hiv, hepatitis, krvna grupa, MTHFR, B12, štitnjača i antitijela štitnjače...hormone, papu i briseve sam imala i još smo na svoju ruku napravili kariograme.
    U postupak smo ušli taj dan kad smo donjeli sve nalaze( taman su se dani ciklusa poklopili) tak da se ne moraš brinut da ćeš čekat. Od onih "glupih" papira traže potvrde pravnika i psihologa-to možeš i kod njih obavit jer imaju to organizirano, kopiju vjenčanog lista, kopije osobnih i tam potpišeš kod njih da pristajete na postupak.
    I to je to...sitnica
    Ja čekam glupu vješticu koja kasni već 4 dana i čim dođe krećem kod njih u prirodnjak...u 9 ili 10 mjesecu ćemo u stimulirani( ako će uopće trebat ). Sama činjenica da mi sad idemo k njima treći put govori o tome kolko su dobri...je da mi još nismo uspjeli ali s obzirom da na VV-u nismo nikad uspjeli dogurat do ET-a, ove dvije biokemijske u Viliju su nam veliki napredak.
    Ja imam zbilja samo pohvale za sve njih tamo, dr. Radončić i biolog Patrik su tolko divne osobe...
    Ako imaš bilo kakvo pitanje, kak ti je i taca rekla - samo navali...a mi smo tu da na sve odgovorimo.
    Inače dr. mi je rekao da je u Zg-u sigurno do 15.7. a možda i koji dan iza...friška info od jučer tak da si otprilike znaš ravnati početak postupka.
    eto, ja malo odužila, nemojte kaj zameriti

    pusa svima

  9. #9
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    ja ti samo želim zaželjeti da ti uspije kao što je nama - od prve u Viliju! Sve pohvale za cijelu ekipu.
    Bab ti je rekla sve što se papira tiče. Inače sam ja sve pretrage obavljala preko socijalnog giniča, a na preporuku dr.Radončića i nikad nije bilo problema. Ako misliš da će biti onda mjenjaj giniča. Za one manje pretrage sam išla isto privatno (štitnjača,krv i sl.)

  10. #10
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    e da. bris sam radila u viliju, ali sa uputnicom od soc.gin pa me nije koštalo puno. inače je nekih 1000 kn. a ako imaš neko osiguranje mislim da oni pokrivaju neke pretrage kod njih, ali to pitaj na recepciji.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    133

    Početno

    Ja sam kod njih prosle godine bila u dva stimulirana postupka. Svi su super. Od doktora R. do biologa.
    Od novijih nalaza su mi trebali samo brisevi i papa, a ostalo je doktor sve priznao iako je bilo starijeg datuma.
    U postupku si odmah sa sljedecim ciklusom poslije konzultacija ili kako tebi odgovara.

    Sretno!

  12. #12
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    A jel zna netko kako radi dr. Radončić u 8 mj. i dali radi?

  13. #13
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Mimi njega ti nema po tri tjedna...znači ako odlazi 15.7 (netko je gore napisao) trebao bi biti u Viliju od 9.8...najbolje ti je nazvati pa provjeriti info

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    sva u glazbi
    Postovi
    150

    Početno

    I ja imam samo riječi hvale za Vili ekipu i dr.R. Nikad neću zaboraviti kako se dr. iskreno veselio kad nam je potvrdio trudnoću, cijela čekaona nas je gledala i on je bio uzbuđeniji od nas
    Naša Vili beba bi trebala doći kroz cca 3 tjedna.

    Tamo smo obavili 2 IVF-a, prvi pod starim zakonom pa nije trebalo nikakve potvrde nositi, drugi koji je bio uspješan pod novim zakonom i morali smo potpisati neku izjavu te donijeti vjenčani list ako se dobro sjećam.

    Od pretraga za prvi IVF sam trebala dosta toga obaviti:briseve,hepatitis,Lac, Acl,štitnjača, spolni hormoni...
    Za drugi IVF nismo morali ponavljati neke stvari.

  15. #15
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mi naručeni za par tjedana na 1. konzultacije u Poliklinici Vili kod dr. R.!

  16. #16
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    bucka, sretno i nek ti bude taj postupak dobitan.
    Nadam se da će ti se doktor dopasti kao i svima nama ovdje...

    Jel ima nekoga da slučajno ide u petak popodne k njemu?
    Ja moram na folikulometriju, pa reko ako još netko dolazi da spojim facu i nick

  17. #17
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Bab, ja sam kod njega u petak u 3, ti?

  18. #18
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    mi naručeni za par tjedana na 1. konzultacije u Poliklinici Vili kod dr. R.!

    bucka,znaš li možda kako rade po ljeti? Ja sam tvala i pitala prije mjesec dana,rečeno mi je da jeda dio osmog mjeseca ne rade zbor radova u poliklinici. MM i ja se sprememo za prvi postupak u Vinofradskoj u jesen ali razmišljam da prije pokušam u Villi pa makar jedan prirodni ivf.

  19. #19
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Mare, meni je žena rekla da dođem kad mi paše...sve od pol 2 nadalje im je ok. Ja sam razmišljala zgibat s posla malo ranije (tak da bi taman oko pol tri-tri i ja mogla bit tamo) pa ako uspijem pošaljem ti još PP da dogovorimo prepoznavanje, može?

  20. #20
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj delfin prvotno napisa Vidi poruku
    bucka,znaš li možda kako rade po ljeti? Ja sam tvala i pitala prije mjesec dana,rečeno mi je da jeda dio osmog mjeseca ne rade zbor radova u poliklinici. MM i ja se sprememo za prvi postupak u Vinofradskoj u jesen ali razmišljam da prije pokušam u Villi pa makar jedan prirodni ivf.
    nemam pojma!
    teta je samo rekla da im je sad ogromna guzva prije GO-a!

  21. #21
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    delfin, meni je dr. R rekao da je u ZG-u sigurno do 15.7. ako ne i par dana iza toga, ali nisam sigurna da ćete stići sad prije GO-a išta obaviti...osim ako nemate već sve nalaze i ako ti se ciklus baš poklopi. Ja sam ih danas zvala da mi daju termin za folik. u petak, pa mi je žena odmah(prije nego sam išta rekla) počela govorit kako nemaju ništa slobodno cijeli ovaj i idući tjedan za dr. R.

    E sad, ne znam dal sam šta pomogla, al to je ono što ja znam.
    pusa i sretno

  22. #22
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    nemam pojma!
    teta je samo rekla da im je sad ogromna guzva prije GO-a!


    Ok. Hvala. probat ću nazvati ih.

  23. #23
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Bab prvotno napisa Vidi poruku
    delfin, meni je dr. R rekao da je u ZG-u sigurno do 15.7. ako ne i par dana iza toga, ali nisam sigurna da ćete stići sad prije GO-a išta obaviti...osim ako nemate već sve nalaze i ako ti se ciklus baš poklopi. Ja sam ih danas zvala da mi daju termin za folik. u petak, pa mi je žena odmah(prije nego sam išta rekla) počela govorit kako nemaju ništa slobodno cijeli ovaj i idući tjedan za dr. R.

    E sad, ne znam dal sam šta pomogla, al to je ono što ja znam.
    pusa i sretno

    bab, hvala i tebi sretno!

  24. #24
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Samo da se prijavim ko friška na Rodi.
    I ja krećem u pol.Vili,naručena sam 16.07. na konzult.,sestra je rekla da je dr.R tu do 20.07.
    Baš mi je drago što je agoricanec pokrenula temu i super za korisne savjete svih ostalih,pozdrav!

  25. #25
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Citiraj Bab prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ima nekoga da slučajno ide u petak popodne k njemu?
    Ja moram na folikulometriju, pa reko ako još netko dolazi da spojim facu i nick
    Ja sam naručena kod dr. R u petak u pola 4 na konzultacije.
    Inače bila sam već kod njega na uzimanju briseva i provjeri antralnih folikula prije Mb i zbilja me je oduševio sa svojim pristupom i brigom, rekao je da mu obavezno javim ako ostanem trudna nakon Mb .
    Posljednje uređivanje od Marnie : 29.06.2010. at 11:23

  26. #26
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Marnie, ako dođeš malo ranije, imat ćemo u čekaonici pravi tulum.

  27. #27
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Da, Marnie...dođi ranije...a mogli bi i kolače donjet?!?! pa napravit pravi dernek...hehe, mislim da bi nas tete izbacile
    ljube, dobro nam došla i još brže nam otišla...naravno na drugi pdf

  28. #28
    MBM74 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    16

    Početno Cijena IVF-a

    Hi, može li mi netko reći cijene umjetne oplodnje u Viliju. Zanima me prirodnjak kod njih i šta obuhvaća, ali isto tako i polistimulacija i prava stimulacija.

    Hvala

  29. #29
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    prirodnjak-4500 kn
    blaga stimulacija- 7400 kn
    puna stimulacija- 9400 kn

    ja sam do sada odradile kod njih 2 blage stimulacije...
    kod prvog UZV-a koji je meni bio 2dc plaćaš 250 kn, to je tzv. MINI UZV.
    Dalje ne plaćaš ništa jer folikulometrije ulaze u cijenu postupka. Postupak se plaća na dan ET-a, jedino ako ćeš na punkciji uzet anesteziju, onda ju plaćaš poslje punkcije 700 kn.
    Ne znam iskreno kakva je varijanta sa plaćanjem ako ne dođe do et-a- nisam htjela prizivat vraga pa nisam ni pitala, ali pošto sada idem u prirodnjak pomognut sa 5 klomifena, možda i saznam za tu opciju.
    Sve lijekove plaćaš sama( gonale, menopur, suprefact, štopericu) i ako ti šta zafali, uvijek možeš u ljekarni u njihovoj zgradi( ulaz iz vukovićeve) kupit i bez recepta, dsamo kažeš da si kod dr R u postupku-provjereno i isprobano.

    Eto, nadam se da sam bar malo pomogla...
    ako treba još nešto, ti samo pitaj

  30. #30
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    zaboravila sam još reći da ja sada u ovom prirodnjaku idem na uzv tek 9 dc, nakon što popijem klomifene...vjerojatno ću isto platiti tih 250 kn, ali to ti mogu reći točno u petak, kad se vratim

    i jedan mali ispravak- puna stimulacija je 9000 kn, pobjego mi prst
    Posljednje uređivanje od Bab : 29.06.2010. at 13:03

  31. #31
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Bab, nisam znala da i Vili radi prirodnjak s klomifenima, i Ljubljana tako radi, al pola dnevno, i meni su se zbog toga svi čudili, imaš li klomifenske valunge?

  32. #32
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    ovaj put ne, ali valjda zato jer pijem po 1 tabletu dnevno. Prije(na VV-u) kad sam pila po 2 mislila sam da ću poludit od simptoma...te napadaji vrućine, gladi, vrtilo mi se...ma baš mi je bilo koma, ali smo dobili 3JS, pa se nadam da će sad bar bit 1 dobra...

    Ja sam isto prije stekla dojam da ne voli radit sa klomifenom, ali sad mi je sam predložio da ih uzmem. Ja sam pitala jel bi radije femaru s obzirom da ona ne stanjuje endometrij, al mi je rekao da femara nije dosta istražena i da ju on ne bi nikad preporučio...pa sad ti budi pametan ...

    kako god, još 2 čvoknem i k njemu pa bumo vidli jel bum kaj snesla

  33. #33
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Malo padam s marsa, ali ne kuzim zasto je razlika u cijeni izmedju prirodnjaka, blagog i puno stimuliranog

    Ionako lijekove kupujes sama (znaci to je jos extra) i to moze varirat od postupka do postupka, ali sta nije ista procedura IVF-a bez obzira na stimulaciju?? Ok, jasno mi je da IVF i ICSI ne kostaju isto (btw koliko je ICSI?), ali ovo ne kuzim bas. Sta je razlika u broju folikulometrija ili sto?

  34. #34
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    dobro pitanje...vidiš, nisam nikad razmišljala o tome...
    ziher bu se neka cura javila koja to zna stručno objasniti
    Ja si nekak kontam da oni tu cijenu stave prema broju stanica koje će dobiti za oplodnju( odokativno, naravno), npr. u prirodnjaku je jedna, u blagoj stimulaciji cc 5-6, a u punoj više od toga...to je samo moje mišljenje...
    sad ni ne rade ove pune stimulacije zbog "dragog" nam zakona...a što se tiče broja folikulometrija...možda je i to zbrojeno, ja sam u stimuliranom bila ukupno 4-5 puta kod njega na "promatranju", a sad ću u ovom prirodnjaku stić možda 2-3 puta, ovisi o situaciji na UZV-u.

    ajmo, naše pametne cure, pomagajte...

  35. #35
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Marnie, ako dođeš malo ranije, imat ćemo u čekaonici pravi tulum.
    Na žalost morati ću zgibati s posla da bi došla kod dr-a, pa ne vjerujem da ću moći doći puno ranije . Inače bi zbilja mogli donijeti kolače i zatulumariti hehe.

  36. #36
    reny123 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    894

    Početno

    Citiraj Bab prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam iskreno kakva je varijanta sa plaćanjem ako ne dođe do et-a- nisam htjela prizivat vraga pa nisam ni pitala, ali pošto sada idem u prirodnjak pomognut sa 5 klomifena, možda i saznam za tu opciju.
    E, i mene to zanima. Zna mi se desit da u prirodnom ciklusu nema jajne stanice i ne dođe do et. Pretpostavljam da se ipak plaća puna cijena. Ako netko ima provjerenu informaciju, javite.

  37. #37
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Bab hvala na lijepim željama,zanima me kod blagih stimulacija kakav je protokol bio,ako mi možeš malo pojasniti.

  38. #38
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Možda je glupo pitanje ali šta nije sad svejedno koliko imaš j.s. kad ionako mogu samo 3 oplodit drugo je kad moraju na 10 komada raditi ICSI i kultivaciju do blastociste ali ovako bi po nekoj logici trebala cijena biti ista šta ne?

  39. #39
    MBM74 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj Bab prvotno napisa Vidi poruku
    zaboravila sam još reći da ja sada u ovom prirodnjaku idem na uzv tek 9 dc, nakon što popijem klomifene...vjerojatno ću isto platiti tih 250 kn, ali to ti mogu reći točno u petak, kad se vratim

    i jedan mali ispravak- puna stimulacija je 9000 kn, pobjego mi prst

    Hvala puno na informaciji.
    MBM74

  40. #40
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Ma oni te cijene imaju tak formirane još otprije, prije ovog debilnog zakona. Sad trenutno rade samo prirodnjake i ove blago stimulirane. A vjerojatno im je velika razlika da li rade oplodnju jedne ili tri JS, ne znam, ovo je opet samo moje mišljenje...ak se sjetim, bum ga pitala u petak, da nam svima razjasni.
    I pitala bum šta se plaća u slučaju da ne dođe do ET-a.

  41. #41
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj reny123 prvotno napisa Vidi poruku
    E, i mene to zanima. Zna mi se desit da u prirodnom ciklusu nema jajne stanice i ne dođe do et. Pretpostavljam da se ipak plaća puna cijena. Ako netko ima provjerenu informaciju, javite.
    Evo Bab će pitati za Vili, a ja sam bila u takvoj situaciji u Sloveniji i platila sam samo cijenu punkcije, ništa više.

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Ovo je super tema jer se i sama zanimam za Vili ,također sam čula pohvale.I poznanica je uspjela kod njih iz 1 puta čitav postupak je nju izašao 20 000kn (tu su uključene sve pretrage,lijekovi,ultrazvuk)
    Ukoliko do zime nebude uspjeha kod nas svakako planiram nazvati Vili,i svaka informacija mi je korisna.
    Vjerojatno postavljam glupa pitanja ali molila bih ako mi netko može pojasniti razliku između prirodnog i stimuliranog?!
    Ja sam imala prirodni s klomifenom i ovitrel a radnju smo kući obavili,stimulirani sam imala opet s klomifenom ovitrel ali ovaj put mi je rađena inseminacija u bolnici.Jel to to isto ili što?!Izvinjavam se na glupostima

  43. #43
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Nina, link u mom potpisu je link na stranicu gdje ćeš naći puno korisnih informacija, posebno za početak ovaj dio http://www.potpomognutaoplodnja.info...d=36&Itemid=63.

  44. #44
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Citiraj NINA30 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je super tema jer se i sama zanimam za Vili ,također sam čula pohvale.I poznanica je uspjela kod njih iz 1 puta čitav postupak je nju izašao 20 000kn (tu su uključene sve pretrage,lijekovi,ultrazvuk)
    Ukoliko do zime nebude uspjeha kod nas svakako planiram nazvati Vili,i svaka informacija mi je korisna.
    Vjerojatno postavljam glupa pitanja ali molila bih ako mi netko može pojasniti razliku između prirodnog i stimuliranog?!
    Ja sam imala prirodni s klomifenom i ovitrel a radnju smo kući obavili,stimulirani sam imala opet s klomifenom ovitrel ali ovaj put mi je rađena inseminacija u bolnici.Jel to to isto ili što?!Izvinjavam se na glupostima
    Draga Nina,kao prvo želim ti da ti ovo bude zadnje javljanje na ovoj temi
    A sad da ti malo odgovorim...
    Vi ste do sad imali jednom ciljane odnose i jedan AIH. Mi ovde većinom pričamo o IVF-u ili u još većem broju slučaja ICSI-u.
    Dakle, blago stimulirani postupak koji sam ja prošla u Viliju se sastojao od supresije ( Suprefact) od 21 dc, nakon što sam procurila 2dc sam išla k njemu na uzv i od 3dc se počela pikat sa gonalima( paralelno sam koristila i suprefact 3x1 u svaku nosnicu). Pikala se 9 dana po 2 ampule. 10 dan je ujutro u 5:30 usljedilo zadnje šmrkanje suprefacta i štoperica. i do punkcije( koja je 36 sati nakon štoperice) si mirna sa svime. Samo odmaraš i pripremaš se za dalje

    E, a u prirodnjaku ( u kojem sam trenutno) nemam supresije, nego od 2-6 dc uzimam po 1 klomifen i u petak idem na uzv. Po pravilu bi trebao taj uzv biti 9 dan ali pošto pada za vikend dogovorili smo ovako. Ja pretpostavljam da ću punkciju imati 11 ili 12 dc( bar sam tako prije imala).

    Ali ako su plivači kod TM ok možda da probate još u Viliju jedan AIH? Najbolje da vidiš sa dr R, on je zbilja realan i reći će ono kako je, bez mašnica i sličnih stvari.
    A u međuvremenu, Mare ti je dala posla. Tamo zbilja ima puuunooo korisnih informacija o cijelojovoj našoj priči.

    Šta god te zanima, samo pitaj.
    I sretno, naravno..

    E da, Mare, ajd me podsjeti u petak da ga pitam za to plaćanje...ja inače pol toga zaboravim pitat i onda mu kasnije šaljem mailove i crvenim se...

    pusek Vilijevke moje

  45. #45
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Ovo sto je Bab opisala kao blago stimulirani je standardni stimulirani dugi protokol i naplacuje se 7400kn.Toliko sam i ja platila prosle godine.Ova cijena od 9000kn se odnosila ranije na ICSI.Naravno da sa ovakvim zakonom mnoge stvari gube smisao i svakako je najbolje informacije potraziti kod samog dr.

  46. #46
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    Pozdrav mojim Vili Ženskama. Za Vili i dr. R. sve pohvale, nema prigovora. Ja se spremam u jesen ima li kandidata za jesen?

  47. #47
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Luna, ako nama sad ne upali ovaj prirodnjak( a hoće, jel da? ), mi isto idemo na jesen...vjerojatno 10-ti mjesec.

  48. #48
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    a ti tek ideš na prirodnjak, krivo skužila.....aj da upali ali bit će, onda ja odmah iza tebe u 10 mjesecu i meni upali odlično, kako bi bilo dobro. Moja Bab meni je 4 puta više mi je dosta ovaj put mi mora upaliti nadam se da je zadnji. Al meni d. R kaže da su mi male šanse za prirodni al budem pitala opet. Za ovaj puta moram dignuti kredit jer više smo presušili....

  49. #49
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    joj, skroz te kužim...nama će ovo sad biti trći postupak kod njih...u prva 2 su me biokemijske lupile po glavi, nadam se da će bit treća sreća.
    A za lovu mi nemoj niš spominjat...mi smo prošle godine digli kredit i još ga godinu dana moramo otplaćivat a lova je već potrošena. Da nema budućih baka i deda, ne znam kak bi...
    Ma ja sam se malo dvoumila oko prirodnjaka, al si onda mislim, prošli put sam imala et 2 zametka, a ovak ću dobiti jednog( nadam se) , pa si mislim da i nije tak ogromna razlika( osim u lovi naravno). Ja sam to sad jednostavno morala odradit inače bi stalno samo o tome razmišljala...sad, kak bu-bu !

    A zakaj ti daje male šanse???

  50. #50
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mi idemo vjerojatno na inseminaciju!
    dobar dio pretraga već obavili, a drugi tjedan će nam R. reći što nam još fali!

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •