Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Uska zdjelica...

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Uska zdjelica...

    Dakle, moj prvi porod je bio jako težak i dug. Namučili smo se i J i ja. Vaginalni porod, umalo završiuo vakuumom. Trebalo mi je dosta da se oporavim od poroda.
    Drugi porod je bio još duži i još teži i završio je CR-om. Na moje pitanje zašto to nije išlo do kraja, odgovor je bio uska zdjelica i položaj glavice...
    Prije tog drugog poroda, pitala sam dokotre za CR zbog teškog prvog poroda, a i druga je beba bila procjenjena na više od 4kg. Odgovorio mi je da to nema veze s kilažom bebe nego opsegom glavice, a to se kao ne može znati do kraja. Tako je kod mene na kraju i bilo. Janko je imao "glavicu" 36, a Iva 37 cm.
    Poslije poroda prilčala sam s babicom i onako kroz maglu se sjećam da mi je rekla da imam "mušku zdjelicu" malo "zavaljenu" prema unutra. Kosti valjda malo više prema unutra??? Ne kužim se ja u to.
    Uglavnom, sada pričam sa svojim ginekologom i pita me zašto je drugi porod bio carski. Ja odgovorim zbog uske zdjelice. A na to će on meni da je to nemoguće jer sam rodila jedno dijete vaginalno i da imam usku zdjelicu da to ne bi bilo moguće.

    I sada me opet čeka porod.
    Kako oni to procjenjuju tu usku zdjelicu?? Kako ne mogu na uzv izmjeriti opseg bebine glave??
    Ok, kod mene se pomješalo više toga, uska zdjelica, položaj glave licem prema van...
    I da li je stvarno točćno ovo što kaže moj ginić? A i ako je, zašto bi mi u bolnici nakon poroda rekli to što su mi rekli?

  2. #2
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    zbog nekih problema s zdjelicom i kukovima gin. koji me je primio u bolnicu trazio je da moj porod bude cr, ja nisam pristala i trazila sam misljenje ortopeda i dobila ga ne znam da li ti je ta opcija moguca, ali misljenje ortopeda o zdjelici mi je u tom trenutku bilo strucnije od ginekologa.
    gin. se bojao da ce se svasta nesto desiti s mojom zdjelicom, ortoped ga je samo blijedo pogledao i objasnio mu da problemi x nemaju nikakve veze sa sirenjem zdjelice pri porodu. ne znam da li sam ti pomogla.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    meni je ginič uvijek pričao da sam građena ko rukometaš ( isto pričo o uskoči i sl.) ali kod prvog poroda im je bio važan tlak, pa su me zato poslali na CR. ( mada je sad neka cura rodila s daleko višim tlakom od mojega normalno). Drugi je počeo normalno , a završio na CR isto zbog tlaka koji je narastal u samo kojih 1 sat. Treći nisu ni pitali već su rekli da se ide na CR. razlike između je 4.5 godina.


    E sad moja frendica imala lošeg iskustva sa prvim porodom ( dete ostalo bez zraka) vježbala s malim idućih 1.5 godinu, i nije htjela drugo roditi normalno već je tražila odmah CR, malu rodila pred 6 godina.

  4. #4
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    I ja sam rodila CR zbog uske zdjelice,a kako oni to procjenjuju nemem pojma. uglavnom meni je moja gin.od prvog tt govorila da sam strašno uska i da vagin.porod neće biti moguć. no budući da sam ja htjela roditi vaginalno,zatražila sam i drugo mišljenje.drugi gin.mi je isto potvrdio da ću morati na CR.No koje sam ja sreće bila,u zadnja 2mj trudnoće sam dobila gestacijski dijabetes,visoki tlak(završila na tabletama) tak da bez CR-a nije moglo,a to su mi potvrdili i na prijemu u rađaonu... bitno da je sve dobro prošlo i ja sam se brzo i dobro oporavila...

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    i kod mene završilo CR ali nakon 22 sata pokušaja vaginalnog poroda

    Kad sam ih pitala poslije za razlog isto su mi rekli uska zdjelica i beba se okrenula (licem prema "nebu" bi izašla) i nije išlo a isprobavali su maksimalno, bila sam veliki protivnik carskog reza,al sad kad pogledam unatrag stvarno mislim da se me trebali i ranije poslat na CR, bila sam smirena, svu literaturu sam izučila, pripremala se za potpuno prirodan porod,ali nikako se nisam otvarala ("sportski" mesnati grlić). Sljedeći porod bi inzistirala da bude CR. ovo je samo ukratko da ne ulazim u cijelu priču.

    i da mjerili su mi zdjelicu nakon poroda nekim aparatom kao škare /kliješta ne mogu se sjetit točno, i rekli uska zdjelica, zašto to nisu napravili ranije ne znam možda su mislila da će se zdjelica ipak više otvoriti tijekom poroda.

  6. #6
    gorka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    VG
    Postovi
    245

    Početno

    lili75 da li su ti dozvolili promjenu polozaja tijekom poroda? slobodno kretanje zdjelicom da se tijelo samo namjesti prema bebi?

    ne kuzim ovo neotvaranje grlića, mislim kuzim sta je, ali ne kuzim kako ste dosli do toga. Porod je spontano krenuo?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    ako beba ide licem prema naprijed porod je obično teži i bolniji.
    neki tumače da se beba uvijek prilagodi maminoj zdjelici (tj. da je cefalopelvična disproporcija upitna dijagnoza), češći su problemi bili u davnim godinama kad je rahitis znao zbilja deformirati zdjelicu.
    danas bi vjerojatno mnogo pomoglo da se dozvoli rodiljama da se kreću kako žele i rode u položaju koji im najviše paše.

  8. #8
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    prvi porod nakon cjelonoćnog mučenja završio CR, dijagnoza kafelopelvina disproporcija (uska zdjelica). drugo sam rodila vaginalno u varaždinu bez problema. pa si sad ti misli:/

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    ovo vjerojatno više nije aktualno ali da odgovorim gorkoj .

    porod mi je krenuo spontano, ali se nikako nisam otvarala više od 5 cm, nakon cijelog dana i noći su mi dali drip,ali nije ni to pomoglo nisam se ni nakon 22 sata ni sve kemije otvorila više od 8 cm. Kažu da neke žene koje su se bavile sportom imaju mesnat i čvrst grlić koji se ne da.

    inače dali su mi mijenjat položaje, hopsala sam na lopti, ma sve smo probali ali nije išlo, stvarno dr. nisu ništa forsali. Eto imamo različite priče i različite ishode s poroda.Mislim da treba uzeti u obzir da se i mi kao ljudska bića, individue za sebe razlikujemo.

    da je beba okrenuta licem prema naprijed skužili su tek na samom kraju kad su napokon uzeli UZV.

  10. #10
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Zar ne povezuju rano posjedanje curica i korištenje hodalica sa "nepokretnim" zdjelicama kasnije na porodu? To sam negdje čitala.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •