Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Jelovnik na moru

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno Jelovnik na moru

    Ove godine smo dijete i ja samo 2 tjedna na moru, pa molim prijedloge šta kuhati, da ne oduzima puno vremena , ali da zadovoljava i kategoriju zdravo. S napomenom da mi dijete nažalost nije ljubitelj svježeg povrća.

  2. #2
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Špagete sa šalšom, bolonjez, rižoto s piletinom, zapečene slatke palačinke sa sirom, ...

  3. #3
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/56618-R...na-ljetna-jela

    Ne znam jesi li pogledala temu, tu imaš dobrih ideja...
    Uz ovo što ti je navela laumi, dodala bih još i variva (nadam se da ih dijete voli jesti), brzo su gotova, hranjiva, lako probavljiva...

  4. #4
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Da, klinci obično vole varivo s graškom i noklicama pa varivo od slanutka,...

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mislim da bih ja za dobrobit odmora uvela malo više tjestenine i krumpira.
    Npr. za prvih par dana.
    Za prvi dan bi donjela od doma smrznutu teletinu na saft s povrćem i suhim šljivama, a na moru bih samo skuhala tijesto.
    2. dan: juha s puno povrća i kuhanom piletinom, može i malo mladog krumpira
    3. dan: mljeveno meso + pire krumpir
    4. dan: ostatak mljevenog mesa od prvog dana i makaroni
    5. dan: paradajz juha s noklicama i npr. palačinke ili tako nešto
    6. dan: rižoto (riža, piletina, povrće)
    Svaki dan paradajz, paprika, luk (imamo puno) i u povrće je dodano svigdje gdje može.
    E sad, ja ustvari planiram za nekih 5 dana, pa mi nije toliko bitno da "raznolikost trpi", i ne bih se onda upuštala u kuhanje variva, nego čim jednostavnijih i bržih jela, a da se najedu i odrali i dijete. Naravno ima tu još kombinacija, ali ovisi što čije dijete voli/može pojesti.
    Npr. onaj dan kad su makaroni skuhati više, pa ostatak drugi dan zapeči sa sirom, ili sirom i špinatom, ili napraviti "krpice" sa zeljem,...
    Posljednje uređivanje od Anemona : 20.07.2010. at 11:23

  6. #6
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Naravno, puno voća, a i moje dijete stvarno voli paradajz koji onda ionako jede svaki dan za gablec i kao salatu za ručak. Uzela bih npr. od doma i kisele krastavce i ciklu i to voli.
    Ako bih slučajno nabasala na frišku blitvu ili mahune, onda bih ubacila blitvu s mladim krumpirom, ili mahune s krumpirom kao prilog nekakvoj piletini.

  7. #7
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Evo i ja idem na 7 dana pa si planiram jelovnik npr.

    1.dan = Bolognez-s tjesteninom

    2. dan= Blitva ili špinat s krumpirom i maslinovim uljem a prilog za malu bijelo pileće meso, a za nas npr. svinjske šnicle na saft od povrća, malo tog safta po blitvi, daje joj drugčiji okus pa ju mala hoće jest

    3. dan = Ćufte s pire krumpirom

    4.dan = sataraš s rižom, graškom,( staviš od povrća sve što imaš i voliš( a paradajiz onaj nasjeckani iz limenke, da imam manje posla) i nekim mesom unutra na kockice

    5. dan = Lešo junetina s tjesteninom i sos paradajizom

    6. dan= zelena juha, možda riba ili phone tikvice, patliđani, s sirom i vrhnjem, salata, ili punjene tikvice, kuhana jaja na salatu

    7. dan. čorbica ili poriluk neko varivo s mesom ili bez, krpiceod zelja

    8.dan= krumpir i piletina s puno povrća iz pečnice i juha od povrća s noklicama i salata

    9. dan= kelj s faširanim šniclama (ćevapi, pljeskavice, pomfri)

    10. tijestenina ili njoke u umaku od vrnja za kuhanje( unutra šunka, gljive, piletina, sir, kaj god hoćeš) ili paštašuta

    voćne salate, gotove štrukle, knedle od šljiva, pite ( ali mislim da ja neću imati pećnicu u apartmanu pa ništa od toga)

    kaj ja znam...tjestenina s umaku od vrhnja za kuhanje, a unutra možeš staviti sve od gljiva, do bijeloga mesa itd...gulaši, palaćinke koje mogu biti kao desert ili glavno jelo...musaka, lazanje, variva..ja ću sigurno kuhati kelj i poriluk ili domaće raštike ako je bude bilo....uvijek može ići lešo krumpir, cvjetaća na malo maslaca i mrvica....razne popečke...

    bitno da je brzo gotovo možeš svaki dan isti saft od povrća, samo drugo meso i prilog, juha, salata i sladoled za desert....meso možeš napuniti šunkom i sirom a ne moraš ga pohati....
    Ljudi znaju staraš, bolognez, ćufte, punjene paprike, zamrznut pa nositi na more, a tamo samo skuhaju prilog.....ja bi najrađe da ne moram kuhat, ali smrzavati kuhana jela neću.....mislim da neću imati ni pećnicu.....mala mi samo jede bijelo pleće meso, pa ću joj ga jedan dan na rižota, jedan dan pohati s npr. blitvom i malo krumpira, obavezno zelena juha, kako je ona zove= u nju stavim što imam npr. cjetača, tikvica, brokula, mrkva,i mali krumpir da zgusne= stavim u vodu, posolim, dodam maslinovoga ulja, kad se skuha izmiksam štapnim mikserom, nekad još na kraju dodam malo mlijeka i maslaca te mrvicu vegete ( da bude zasitnije)
    nažalost sve su to "teška"jela..ali na moru se i ogladni....a i neću imati roštilj za ribu, pa ćemo si jednu večer priuštiti restoran

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    meni je na moru pod obavezno jesti ribe Kako do nedavno nismo imali prilike kod nas kupovati svježe ribe (a i ovo što stigne do nas nije baš svježe), tako na moru obavezno kuhamo/pečemo/pržimo ribe bar svaki drugi dan. Ako ih djeca vole i ako imaš nekoga ko ti ih može očistit nije velika umjetnost spremiti ih. A imaš za kupit već očišćene u nekim ribarnicama. Pržene ribice i prilog od povrća i krumpira je zakon ručak!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •