Stranica 23 od 23 PrviPrvi ... 13212223
Pokazuje rezultate 1,101 do 1,125 od 1125

Tema: Razmisljaju li o tome kucanice?

  1. #1101

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    Hvala svima što su podijelili svoja razmišljanja. Mislim, iz svega što sam napisala vidljivo je da ne bih htjela biti kućanica na dugi rok (tipa sljedećih 10 godina).

    Ali, unutar mene mi je nekako postalo jaako vazno da budem sada doma te 2-3 godine. Školarcima (prvašić neće ići u boravak našom odlukom i ja ću s njim raditi doma), starija školarka koju treba malo pogurivati i nadzirati i beba. Kad oni svi malo dorastu, mislim da ću i sama osjetiti kada treba nešto mijenjati-i za njihovo i moje dobro. Sada mi ovo baš treba i njima treba. Mislim da bi mi uvijek bilo žao da to propustim (npr. da odem raditi nakon 1 godine porodiljnog).

    Nekako, sebe vidim više trenutno kao ono što bi amerikanci rekli soccer mum. Jedino što je tamo sasvim ok ulaziti i izlaziti sa tržišta rada. S ovim našim tržištem rada- ili si unutra ili si vani...nekakva fleksibilnost (veći broj poslova na pola radnog vremena ili do 6 sati dnevno, što je za mnoge majke idealno) je svjetlosnim godinama od nas, ili to da si na par godina vani dok djeca malo odrastu...

    i sad ja se odlučim vratiti nakon tri godine i tražim novog poslodavca

    reći će ova rupa u CV-u od tri godine....?!?

    a što da kažem...odgajala sam djecu....?

    ima li toga kod nas? može li se tako? moj dojam je ili si unutra ili si vani...na žalost....
    Posljednje uređivanje od zika : 22.05.2014. at 18:45

  2. #1102
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    da reci troje djece pače i sad sam orna radit
    a i nemoj imat rupu na cv-u.Kad ti ovaj najmanji stasa malo odi na neki seminar položi nešto odvolontiraj u nekoj firmi par sati tjedno, tako em nećeš ispast iz svega komplet nego će se vidjet ljepo inicijativa, samomotivacija...

  3. #1103

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    da reci troje djece pače i sad sam orna radit

    ma u biti i hocu tako....stvari su takve i takve....sve je to ljudski


    što se CV-a tice, mislim o nekakvom stručnom članku kojeg u glavi već pišem...ne još za stvarno, ali koncept imam...dok se još malo stvari doma složeda stignem više proučiti i krenuti pisati. i ja sam razmišljala nešto kao ti, pikula, da na porodiljnom imam za svaku godinu bar po jednu stvar, jednu crticu u CVu i malo refresham nešto 2. stranog jezika....to nije tako preloše...ipak pokazuje nešto...za ženu na porodiljnom čisto dosta

  4. #1104
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ma da, ljudima samo treba neka črčka da nisi provela tri godine na pustom otoku , ako si 12 godina uspješno radila svoj posao i onda na porodiljnom napisala par članka, recenzirala nešto,bla (ne znam koja ti je struka) znači da te netko vidio i čuo u međuvremenu, a klinci su uvijek ukras korporativnih Božićnih evenata, zezam se malo
    Posljednje uređivanje od pikula : 22.05.2014. at 19:34

  5. #1105
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Pih, imam u CV vise stvari napisati od kada sam doma nego kada sam radila.
    onda sam mogla stancati samo suhoparne podatke , a sad mi je proradila masta .
    :D

  6. #1106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja na poslu nemam groznu atmosferu, dapače, ali svejedno ne mogu reći da se na poslu socijaliziram niti da tamo imam vremena za sebe; potpuno sam uvjerena da bih više vremena za sebe i stvari koje volim, kao i za socijaliziranje imala da sam kućanica - tako da isto ne razumijem argumente te vrste koji se vrlo često potežu na forumu. Egzistencijalni razlozi su nešto sasvim drugo, i ne svode se samo na to da muž u trenutačnim uvjetima ima solidnu plaću.
    ovo si se zeznula, za socijalizaciju ti trebaju ljudi, a za vrijeme radnog vremena možeš se družiti eventualno s penzićima i nekim kvartovskim mamama eventualno s 1 djetetom ako imate isti ritam (one s više djece čak isto ne stignu jer imaju razne kombinacije), to ti je realnost.

    uostalom ne želim se druzit s bilo kime nego meni dragim osobama, prijateljima al svi rade.

    ja evo kućanica tjedan dana, dijete mi ima kozice
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.05.2014. at 23:23

  7. #1107
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa onda se ne družiš s njima niti kad radiš, ili se družiš nakon radnog vremena - nije vrag da socijalizacija vrijedi samo ako se odvija od 8-16?

  8. #1108
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Kad ti djeca budu veca mozes se socijalizirati i tokom prijepodneva.
    npr. mozes svaka dva tjedna na informacije u skolu , i eto socijalizacije.
    a ako imas i malo problematicnije dijete socijaliziras se sa strucnom sluzbom takoder.

    Mogucnosti su neogranicene, samo treba imati maste .

  9. #1109
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam puno suradnji otkazala. Nisam nikad imala ugovor o stalnom radnom odnosu, pa to nije isto, ali sam pa najmanje pet puta prekinula posao (ajme kako razmaženo to zvuči) koji je trebao završiti stalnim radnim odnosom. Zadnji put sa 37 netom prije nego sam saznala da čekam bebu. Nije da me neke ponude ne zagolicaju, uh kako proradi taština, kad te se netko sjeti nakon x godina i ponudi super projekt. Ali di je to do ovog mira i veselja kod kuće.... Kad bi imala beskonačno mnogo novaca i bake iz snova zaletila bih se ja i odradila to na par mjeseci,ali trajno joj nikad više, ako neću morati.
    .
    ne znam čime se baviš, al meni ovo zvuči kao da je angelina odlučila napraviti malu pauzu radi djece
    odnosno, nisi u prosjeku pikula. ma ni blizu prosjeka. :D
    očito si konkurentna na tržištu rada, što je uvjet za ovakve egzibicije malo hoću malo neću. i još si u zg. i to je isto uvjet.

  10. #1110
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Angelina ... nego sto .
    lako za pauzu, vazno je da joj je muz Bred.

  11. #1111
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa onda se ne družiš s njima niti kad radiš, ili se družiš nakon radnog vremena - nije vrag da socijalizacija vrijedi samo ako se odvija od 8-16?
    ne krivo, nego si rekla da misliš da si kućanica da bi se više družila pa slijedom logike mi je bilo da msiliš na to vrijeme kad drugi rade a ti si kućanica.

    i meni su neke kolegice s posla više od samo biti kolega. al to je neka druga tema...

  12. #1112
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam čime se baviš, al meni ovo zvuči kao da je angelina odlučila napraviti malu pauzu radi djece
    odnosno, nisi u prosjeku pikula. ma ni blizu prosjeka. :D
    očito si konkurentna na tržištu rada, što je uvjet za ovakve egzibicije malo hoću malo neću. i još si u zg. i to je isto uvjet.
    X.

  13. #1113
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Imala bih više vremena za druženje - jer bih naprosto imala više vremena.

  14. #1114
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    ok Mima sad kužim.

  15. #1115
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Narafski, Brangelina E jeste me nasmijale za dobro jutro...
    Pa ima još freelancera po forumu novinarima je slično, nisam ja jedina iako je to naravno manjina. Pa u RH 60% ljudi radi u državnoj službi na ovaj ili onaj način ()zdravstvo, školstvo....) svi ostali su rijetke biljke enivej

  16. #1116
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ima Zg puno prednosti naravno, ali znam na moru mame kojima je baš turizam omogućio da iskombiniraju uz sve i sva i solidan staž doma s sklincima, u Zagorju pak neke poljoprivrede, obrti od doma, uvijek imaju kvadrata za neki kreativni poduhvat, ja i da oću mogu samo origami proizvodit

  17. #1117
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    pikula, ja tako zamišljam život u Danskoj. Radiš kad ti odgovara i što ti odgovara pa možeš malo raditi kao programer, malo kao vozač autobusa. Plaća je ionako uvijek OK. I ja sam otkazivala više puta suradnju, al samo 2 su bile OK. Jedni su mi dali samo 3 tjedna godišnjeg, a jedni me nisu plaćali pa sam otišla, tako da se to ne broji valjda u neke "the otkaze". Odličan je to osjećaj da si možeš priuštiti otići, iskoristio to ili ne.

    Sad me malo škaklja pitanje koliko puta ste otkazali potencijalne ženike, al se ne usudim pitati

  18. #1118
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ma to samo zvuči tako glatko kad se skrati priča, puno je tu uzaludnog rada, honorara koje ne možeš naplatiti, rada po noći (to je platila moja štitnjača s godinama), neplaniranoih troškova i naravno koliko ja druge otkazujem tako i oni mene ponekad u jako nezgodnom trenutku, biti freelancer zahtjeva dobre živce,ali ima i dobre strane. Gle, većini ljudi je nezamislivo da tako žive i parovi koji imaju djecu, a oboje su slobodnjaci. To je tek majstorija organizacije i planiranja. Za mene je to prestresno jer koliko god da je i MM na tržištu rada u ovom liberalnom kapitalizmu ipak je u malo sređenijoj branši. A opet ima glumaca koji oboje snimaju sapunjaru 6 mjeseci, djecu pokrivaju bake,siterice, svi, a ondao du tri mjeseca svi zajedno na more. Hoću samo reći da kod nas ljudi razmišljaju samo posao, vrtić, škola po inerciji. Ne žive svi tako. Ima milion kombinacija.
    -ipak mi nismo danska, ovdje je to gerila, ali ako procjeniš da ti se isplati, riskiraš
    Posljednje uređivanje od pikula : 27.05.2014. at 09:14

  19. #1119
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    -ipak mi nismo danska, ovdje je to gerila, ali ako procjeniš da ti se isplati, riskiraš
    Točno! U biti ja pošizim u sebi svaki put kad mi netko kaže da nije on za rad od 9 do 5. Nisam ni ja! Al upravo to stavljaš na vagu, puno je veći rizik, ali je život free lancera iz moje perspektive ugodniji. Samo je pitanje jesi li spreman preuzeti taj rizik i nositi se s eventualnim posljedicama.

    Ja sam se s jednom pomalo ekscentričnom umjetnicom razgovarala i kad sam to tako rekla, ona se uvrijedila što ja mislim da ona ne radi. Al ne mislim da ne radi, ali na godišnjoj razini neusporedivo manje radi u usporedbi samnom i mojim mužem. I moj muž hoće u free lancere, al ja se jako nelagodno zbog toga osjećam. Tko zna, ako se odluči, možda se to pokaže OK. Problem mi je što mi nemamo zaleđe. Ako što krene naopako, neće me "tata" izvući, niti neko nasljedstvo. Tako da sam kukavica.

  20. #1120
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Nemamo ti ni mi nikakvu zaštitnu mrežu. Iskreno, ne mislim da smo među pametnijm ljudima na svijetu. Svatko je za nešto skrojen. Nama je ovo ono za što živimo. Čak i po cijenu da riskiramo sve. A bili smo blizu- ne jednom. Ipak ne bih mijenjala ništa. Hvala Bogu , svaki put se nešto riješi.

  21. #1121
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    I ja sam "kukavica" po tom pitanju,iako sam se u zadnjih pola godine ohrabrila dosta. Muž mi je napustio "dobar" posao da pokuša sam,ja sam trenutno na pd....zaleđe nemam nikakvo,zapravo jedino zaleđe koje imam je da mm čim poželi može se zaposliti,a slično je i kod mene. Mislim da je sada dok su nam djeca mala najbolje vrijeme da budemo "hrabri". Vidjet ćemo

  22. #1122
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Ijedino zaleđe koje imam je da mm čim poželi može se zaposliti,a slično je i kod mene. Mislim da je sada dok su nam djeca mala najbolje vrijeme da budemo "hrabri". Vidjet ćemo
    pa i ja mislim tako. a ovo ti je jako jako dobro zaleđe. rekla bih, najbolje.

  23. #1123
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pa i ja mislim tako. a ovo ti je jako jako dobro zaleđe. rekla bih, najbolje.





    da,al trebalo nam je stoljeće da shvatimo svoju "vrijednost"

    Dugo smo se podcjenjivali,nadan se da se ovaj put nismo PREcijenili

  24. #1124
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    sto se financija tice, nije poanta u tome koliko u satima radis, nego koliko zaradis.
    a globalno, sto se tice danske , to je otprilke tako, kako su ljudi u staroj drzavi razmisljali o kapitalizmu i zapadu, vodeni slikama kuca trokatnica i mercedesa od gastarbajtera iz njemacke.
    ja ne znam otkuda vama te informacije o zemljama, u kojim nesto kao par sati raduckas, pa onda jos odlucujes oces li raditi pet sati dnevno ili cetiri, ili tri, a poslodavac samo klima glavom. toga naprosto nema.
    a ako ne vjerujete, isprobajte. iznenaditi cete se.

  25. #1125
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ne znam za Dansku, ali frendica i njm su u NL radili ona 3 dana tjedno u gradskoj upravi, on u privatnoj firmi 4 dana tjedno i mali je išao u vrtić samo dva puta tjedno do škole i to 9-2 bez ručka, morala ga je baka skupljati, frendica u Izraelu kaže da oni svuda vodaju klince sa sobom, normalno čovjek vozi bus, a sin sjedi pored njega itd nije svugdje isto, a pogotovo ne ko kod nas

Stranica 23 od 23 PrviPrvi ... 13212223

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •