Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 86 od 86

Tema: S čim zamijeniti plastične boce za vodu?

  1. #51
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    dobra ideja lol

  2. #52
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Još me zanima da li s vremenom navuku neki miris i da li se da ukloniti? Mi imamo već spomenutu sportsku plastičnu A...... (jasno pretpostavljam da ne smijem napisati ime proizvođača) i vrlo brzo je počela imati neki miris, čudan, kad dobro operem bolje je, ali ne izgubi se potpuno.
    Možda glupo pitanje, ali svuda piše da se radi o bočicama za vodu, ali pretpostavljam da im ne bi trebao smetati jabučni sok, iako voćne kiseline možda.....?

  3. #53
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Našla sam neku trajnu bočicu od Aqua vive, ali ništa ne piše o njoj, samo mi je google izbacio pod trajna bočica za vodu. Ima slika u fotogaleriji, sedma slika, ako je to uopće to. iZgleda mi kao plastična ili možda staklena. http://www.aquaviva.hr/

  4. #54
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Piše
    napravljena od polikarbonata
    To je plastika.

    Nama se znalo dogoditi da odemo nekud i da zaboravim isprazniti vodu iz bočica pri povratku i sjetim se tek i preko 24 h kasnije. Isperem toplom vodom i detergentom za suđe (koristim onu četku za bočice, a možeš samo staviti dlan na vrh i promućkati) i nema mirisa.

    Mi smo stavljali i čaj s medom. Ne sjećam se za sokove. Mislim da nismo. Ali mislim da inoxu to ne bi smetalo jer je to otporan materijal. U inox loncima kuham.

  5. #55
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Hvala na strpljenju, MarijaP! Naručit ćemo Safe Sippy 2!!!! Još samo sitnica, "kljun/slamčica" je tvrd, jel da? NIkad nije koristila bočicu i gumeni joj ne odgovaraju

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje na proljeće kupili smo dvije te sigg dječje i sve je bilo super dok
    uskoro nisu od nošenja i prtljanja po njima potrgali poklopce,
    zatim je kod pranja ispao neki dio gumica ili sl. sa unutarnjeg ventila.

    Uglavnom dječje za svoju djecu više ne bih kupila,
    moram provjeriti kako se koriste poklopci za velike.
    pa zasto ne kupis nove poklopce? u tome i je fora sa njihovim proizvodima sto imas sve dijelove za promijeniti

  7. #57
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ma daaaaaa,
    dok sam kupila nisam niti znala da kupujem Sigg i što je to, a kamoli da ima rez. dijelove..., a kupila baš iz razloga da ne piju iz plastike.

    Tek sam ovdje saznala ime tim flašicama i ostale stvari o njima tako da je sve već uspješno kupljeno i zamjenjeno
    Usput sam i kupila nove, skoro u pola cijene u Mulleru na one modele koje više nisu In!

  8. #58
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Usput sam i kupila nove, skoro u pola cijene u Mulleru na one modele koje više nisu In!
    kada si to kupila? čekam da ih malo snize

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Ako neka dobra duša ode u muller da vidi te staklene boce s plutenim čepom
    i ako ta dobra duša želi meni učinitu uslugu
    bi li mi kupila i poslala jednu od tih boca (sve na moj trošak, naravno)?

    Do mullera mi je predaleko, a boca mi po opisu jako odgovara (zapravo, nadam se da nije preko otprilike 70 kn).
    Ljubim ručicu unaprijed

  10. #60
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na strpljenju, MarijaP! Naručit ćemo Safe Sippy 2!!!! Još samo sitnica, "kljun/slamčica" je tvrd, jel da? NIkad nije koristila bočicu i gumeni joj ne odgovaraju
    Kljun je tvrd. Od nekakvog tvrdog silikona je napravljen.

    Sina smo morali učiti piti iz toga. Naučio je sa 15 mj. Isključivo je bio na bočici.

    Kćer je isključivo dojena. Sa 7 mj je sama digla s poda Sippy koji je sin odbacio i lijepo počela piti

  11. #61
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa Vidi poruku
    kada si to kupila? čekam da ih malo snize
    A pred jesen negdje, ali mislim da to ovisi od trgovine do trgovine, kak dobiju novu robu, tj nove boce onda
    ostatak 'starih' stave na sniženje, za cca 50 kn manje. Tak da bi trebalo popratiti..

    I da, ja sam nove kupila sa čepom za velike, jer ove male bi moji sigurno opet potrgali

  12. #62
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Hvala ti puno!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    106

    Početno

    zna li netko gdje se može kupiti, osim preko interneta Thermos - Foogo Sippy Cup kod nas ili vani (slovenija, austrija, njem...).

  14. #64
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    studena je PP, zanimljivo.
    Studena na etiketi ima 5-PP, a na dnu boce u plastici utisnuto 1-PET
    ne bi to trebalo nekome prijaviti
    ovi ostali bar ne lažu pa odmah na etiketu napišu da je PET ambalaža

  15. #65
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Već dugo planiram pisati Studenoj, i sad sam konačno jer me stvarno to živciralo što su im drugačije oznake. I naravno točno je ono što sam slutila Etiketa je napravljena od 5-pp, a boca je od 1-PET...

    Evo odgovora

    zahvaljujemo na javljanju. Dugogodišnju tradiciju temeljimo na uzajamnom odnosu poštivanja i komunikacije sa svojim vjernim potrošačima.


    Temeljem Vaših upita prosljeđujemo Vam odgovor našeg Odjela Dizajna i Razvoja ambalaže;
    Prema Pravilniku o ambalaži i ambalažnom otpadu, Članak 9., potrebno je označiti svaki ambalažni materijal zasebno.
    Sukladno tome, boca na sebi ima oznaku 1 PET jer je izrađena od polietilen-tereftalata, dok je etiketa izrađena od polipropilena (oznaka 5 PP).
    Plastične boce za Studenu i Studenac izrađene su iz originalnog materijala Polietilen-tereftalata (PET). Za sav materijal rade se ispitivanja uzoraka o zdravstvenoj ispravnosti materijala i predmeta koji dolaze u neposredan dodir s hranom (Narodne novine, službeni list Republike Hrvatske broj 48/08).
    Sva ambalaža izrađena je u sukladnosti sa zahtjevima EU zakonodavstva za materijale i predmete koji dolaze u neposredan kontakt s hranom prema: Regulativi (EC)1935/2004, Regulativi (EC)1895/2005, Regulativi (EC)2023/2006, EU Direktivi 2002/72/EC i amandmanima 2004/1/EC, 2004/19/EC, 2005/79/EC, 2007/19/EC i 2008/39/EC.
    EU Direktiva 2002/72/EC sadrži popis dozvoljenih momomera sa dozvoljenim maksimalnim koncentracijama štetnih tvari. U Direktivi je točno određen ukupan migracijski limit štetnih tvari koje plastični materijali smiju prenositi u hranu bez štetnih posljedica na ljudsko zdravlje.

    Možemo Vam garantirati da sva ambalaža grupe Podravka d. d., među kojima i plastična, zadovoljava tražene zakonske norme Republike Hrvatske kao i Europske Unije.
    Podravka Grupa je certificirana prema zahtjevima norme ISO te je razvila i implementirala sustav upravljanja sigurnošću hranom baziran na HACCP principima za proizvodnju i distribuciju prehrambenih proizvoda Grupe Podravka.

    Zdravlje potrošača, ispravnost kao i kvaliteta proizvoda u navedenom roku trajnosti našoj kompaniji su izrazito važne. O svim našim proizvodima vodi se posebna briga kroz službe Razvojnih timova i Kontrole kvalitete, kao i kroz sve ostale segmente u poslovanju kompanije.

    Želja nam je da sa zadovoljstvom odabirete proizvode iz asortimana Podravke.
    Biti će nam drago i ubuduće čuti Vaše mišljenje, budite slobodni kontaktirati nas ukoliko imate bilo kakvu sugestiju, pohvalu ili konstruktivnu kritiku.

    Srdačan pozdrav,

  16. #66
    ivez051 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    205

    Početno

    Da li je netko probao one staklene boce FLAŠKA? Što mislite o tome? Ima ih u Bio&Bio, naravno, cijene su im stravične.

  17. #67
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Meni nije voda fina niti iz sigg bočice :/.
    Frendica je kupila staklene boce (Kika, cca 20 kuna i to mi je suludo skupo za običnu flašu pa ću probati naći nešto jeftinije) i na njoj ima neku gumasto-platnenu navlaku (jedna izgleda poput zečića s kapuljačom, a druga kao smoking ) da se ne kucka s drugom bocom u torbi i drži temperaturu. Našla sam sličnu navlaku (princip, ali ne izgled - ova je obična, s ručkama) u Kauflandu pa sam je kupila (cca 12 kn), još samo da nabavim bocu.

  18. #68
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Vidiš vidiš.. ta staklena s gumastom navlakom bi mi bila idealna! Kika rekla si ha? super

  19. #69
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Već dugo planiram pisati Studenoj, i sad sam konačno jer me stvarno to živciralo što su im drugačije oznake. I naravno točno je ono što sam slutila Etiketa je napravljena od 5-pp, a boca je od 1-PET...

    Evo odgovora
    da, to sam i mislila - iako to nema veze s mozgom da je etiketa od neškodljivog, a boca od škodljivog materijala :/
    ali dovode ljude u zabludu jer mi smo npr. neko vrijeme upravo zbog toga kupovali samo studenu i studenac, a čisto smo lijepo mogli kupovati i bilo koju drugu vodu na našem tržištu koja još k tome i ne dovodi ljude u zabludu
    inače, po Zakonu o zaštiti potrošača postoje i određene sankcije za dovođenje u zabludu, ne znam jel samo neistinitim reklamiranjem ili i ovo podliježe tome :/
    Posljednje uređivanje od Stijena : 12.08.2011. at 11:25

  20. #70
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa Vidi poruku
    da, to sam i mislila - iako to nema veze s mozgom da je etiketa od neškodljivog, a boca od škodljivog materijala :/
    ali dovode ljude u zabludu jer mi smo npr. neko vrijeme upravo zbog toga kupovali samo studenu i studenac, a čisto smo lijepo mogli kupovati i bilo koju drugu vodu na našem tržištu koja još k tome i ne dovodi ljude u zabludu
    inače, po Zakonu o zaštiti potrošača postoje i određene sankcije za dovođenje u zabludu, ne znam jel samo neistinitim reklamiranjem ili i ovo podliježe tome :/
    Identično! Ja sam sigurna da je Janina etiketa ista kao i od studene (od istog materijala se rade) pa na njihovoj ne piše br 5 nego 1, jer šta me briga od čeg je etiketa napravljena, boca me zanima.

    Baš sam bila ljuta kad sam to spoznala.

  21. #71
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Vidiš vidiš.. ta staklena s gumastom navlakom bi mi bila idealna! Kika rekla si ha? super
    nisam čitala sve pa se ispričavam ako se ponavljam

    vidjela sam jučer u mulleru te staklene s gumastom navlakom i vrećicom
    ali to je bilo oko 80-100 kuna
    ne sjećam se točno
    a i činilo mi se dosta glomazno

  22. #72
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Thanks za info!

  23. #73
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    a što je s ovim
    http://www.obuca-carape.com/main.php...o&izdelek=2096
    od čega je to i jel ima smisla?

  24. #74
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    The bottle and filter are made from recycled PET plastic, and are free of BPA, phthalates and PVC. The bottle is 100% recyclable.

    http://www.gizmag.com/bobble-filtering-water-bottle/14895/

    P
    lastika, al i da je ok.. ja fakat ne bi filter

  25. #75
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Vidiš vidiš.. ta staklena s gumastom navlakom bi mi bila idealna! Kika rekla si ha? super
    Krivo sam napisala - cijena same flaše je 20 kn, a navlaka se kupuje posebno (pitala sam frendicu, kaže da je navlake kupila u Butlersu, a ja sam ih, ne budi lijena, našla na internetu: http://www.butlers.de/shop/products/...nkuehler-Engel )

  26. #76
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Već vidim kako malom nudim flašu s haljinicom

    Thanks mala sirena

  27. #77
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    The bottle and filter are made from recycled PET plastic, and are free of BPA, phthalates and PVC. The bottle is 100% recyclable.
    pvc je pvc, a pet je pet stoga nema razloga naglasavati da pet ne sadrzi pvc

    Pet ne sadrzi ni ftalate ni bisfenolA pa je i to bespotrebno naglaseno.

    Pozitivno je da se plastika reciklira, ali kad god vidim da se reciklirana plastika koristi za ambalazu za hranu, zaobidjem ako mogu.

  28. #78
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ispravak krivog navoda

    pet je polietilen tereftalat, ali toksikolozi koji tvrde da je pet stetan ne spominju ftalate, vec spojeve antimona kao problematicne.

  29. #79
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ukratko sva plastika je štetna?

  30. #80
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    pvc je pvc, a pet je pet stoga nema razloga naglasavati da pet ne sadrzi pvc

    Pet ne sadrzi ni ftalate ni bisfenolA pa je i to bespotrebno naglaseno.
    Ma to ti je ona ista fora kako na nekim proizvodima koji ni u kojem obliku ne sadrže niti mogu sadržavati gluten piše "glutenfree". Pa se napravi čitava linija "glutenfree" proizvoda i prodaje po duplo većoj cijeni jer je to posebna hrana i tak to.

  31. #81
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    ja naručila s ebaya jednu klean kanteen bijelu sa sportskim čepom i jednu camelbak srebrnu s kosturom - mali će biti oduševljen
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 17.08.2011. at 11:19

  32. #82
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Možete kupiti i janu u staklenoj bočici i onda tu bočicu koristiti i dalje. Ne bih baš dala djetetu ali ja je mogu koristiti na poslu ili nositi u torbi. Malo je teža od one aluminijske (imam i takve) a što se tiče razbijanja može se nabaviti i one podstavljene torbice za sigg bočice koje služe za čuvanje temperature. Bojim se i da to košta dosta... ja to imam negdje spremljeno, morala bih iskopati.
    Što se pranja tiče, u aluminijske nikad ne lijevam ništa osim vode, a u staklenu bih mogla i čaj ili sok. Nakon toga dovoljno je oprati samo vodom ili ako je jače prljava sodom. Ionako je samo ja koristim.

  33. #83
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    #1 PETE or PET (NOT SAFE due to antimony leaching)
    Polyethylene terephthalate

    #2 HDPE (SAFE)
    High density polyethylene

    #3 PVC or V (NOT SAFE due to phthalates)
    Polyvinyl chloride

    #4 LDPE (SAFE)
    Low density polyethylene

    #5 PP (SAFE)
    Polypropylene

    #6 PS (NOT SAFE for hot liquids, alcohol or fatty foods due to styrene)
    Polystyrene

    #7 plastics including polycarbonates that contain bisphenol A (BPA) (NOT SAFE due to BPA)
    Polycarbonate
    Sad naletila na ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A

    Baš krasno...
    "In general, plastics that are marked with recycle codes 1, 2, 4, 5, and 6 are very unlikely to contain BPA. Some, but not all, plastics that are marked with recycle codes 3 or 7 may be made with BPA."[25]
    There are seven classes of plastics used in packaging applications. Type 7 is the catch-all "other" class, and some type 7 plastics, such aspolycarbonate (sometimes identified with the letters "PC" near the recycling symbol) and epoxy resins, are made from bisphenol A monomer.[5][26]
    Type 3 (PVC) can also contain bisphenol A as an antioxidant in plasticizers.[5] This is particularly true for "flexible PVC", but not true for PVC pipes.

  34. #84

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Baš mi je MM upa u ovu priču pa od ovog lita koristimo termosice za vodu... iako ja za sebe koristim i obične plastičnjače

  35. #85
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    ja naručila s ebaya jednu klean kanteen bijelu sa sportskim čepom i jednu camelbak srebrnu s kosturom - mali će biti oduševljen
    Stigle mi obje i very happy sam Očekivala sam da su puuuno teže, no nisu uopće teške. Da ne znam, mislila bih da su aluminijske.

    Osobno, bolja mi je klean kanteen, no mali tvrdi da mu je bolja camelbekova (ili je to zbog sličice kostura na njoj ) Sportski čep na klean kanteen je apsolutno nevjerojatan, voda šiba iz njega zaista neviđenom brzinom A camelbekovu ću morati ukrasti malom pa još malo testirati da vidim jel mi s pravom bolja klean kanteen.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno

    ŠTO PIŠE NA DNU PLASTIČNE AMBALAŽE

    Vjerojatno prije deset i više godina nitko još nije pomišljao da ćemo običnu vodu piti iz plastične boce. Još danas je to više iz navike nego potrebe, jer je voda iz većine vodovoda još uvijek pitka. Ipak, često si pijenjem vode iz plastične ambalaže činimo medvjeđu uslugu. Zašto? Radi kemijskog sastava plastike. Na dnu svake ambalaže potražite trokut s brojem u sredini. On govori, koliko je opasna vaša plastika.

    1 - PET ( često i PETE ) - Te su boce u većini slučajeva namijenjene jednokratnoj upotrebi. Postoji mogućnost, da ispuštaju teški metal antimoni kemijsku tvar EPA, koja ometa djelovanje hormona. Takve boce mogu ispuštati i kancerogene spojeve.
    ...
    2 - HDP ( nekad i HDPE ) - Radi se o "dobroj" plastici, za koju postoji najmanja vjerovatnost ispuštanja kemikalija u vodu.

    3 - PVC ( nekad i 3V ) - Ova plastika ispušta dvije otrovne kemikalije, a obje ometaju djelovanje hormona u ljudskom tijelu. Usprkos tome, to je još uvijek najčešće upotrebljavana plastika za boce.

    4 - LDPE - Plastika, koja ne ispušta kemikalije u vodu. Unatoč tome se ne koristi za izradu plastičnih boca, nego uglavnom za izradu plastičnih vrećica za namirnice.

    5 - PP - Još jedna od "dobrih" plastika, obično bijele ili poluprozirne boje. Koristi se za boce u koje se pakiraju sirupi, ili čašice za jogurt.

    6 - PS - Plastika koja ispušta u vodu kancerogenu tvar STIREN.Najčešće se koristi u čašicama za kavu za jednokratnu uporabu, ili u ambalaži brze prehrane.

    7 - PC ( ili bez oznake ) - To je najlošija plastika za prehrambene proizvode, jer izlučuje kemikaliju BPA. Na žalost, koristi se u bočicama za dojenčad, sportskim bocama i posudama za spremanje hrane.

    Plastične mase, koje ne otpuštaju kemikalije u vodu su, dakle, 2, 4 i 5, ili s oznakom HDP, HDPE, LDPE, PP. Kod svih drugih radije razmislite o njihovoj uporabi. Još je uvijek najbolje čuvati vodu u staklenim bocama

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •