Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: "Ljena" beba!

  1. #1
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno "Ljena" beba!

    moja bebica ima sada dva mj....

    rodena je 3tjedna prije i na kratko je ostala bez kisika...ali fala Bogu bez ikakvih posljedica ,sada je u najboljem redu no ipak me nesto brine...tj.nije me brinulo dok nije okolina pocela pricati svoje gluposti...

    "ljena" je za dizanje glavice kada je na trbuhu ,digne ali na kratko...
    onda ono "hodanje" koje bebe refleksno rade ni to nece,nece pratiti igrackice niti ih primati (iako ja mislim da je za to jos rano),i ponekad gleda u kriz...

    inace je jako zivahna bebica koprca se ko luda i nema ni sekundice mira...

    sada dali bi me trebalo brinuti to sto ne radi ovo gore navedeno ili bi ipak trebala uzeti u obzir sto je ipak rodena skoro jedan mj.prije i da sve to jos stigne napraviti...

    uffff ta okolina,bolje da zatvorim usi i nikoga ne slusam...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Na tvom mjestu bih za sve nedoumice pitala pedijatra tj neuropedijatra . ja sam laik, no mama malog vježbača od 3 . mjeseca starosti pa do 15 mjeseci.

    Isto ostao bez zraka ,relativno nizak appgar 7/9, bio sav hipoton, teško dizao glavu itd....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ja bi pratila i pitala pedijatre.
    a moje misljenje, glavicu bi trebala drzat par sekundi mislim, refleks automatskog hoda bi trebao nestati do 2 mj - znaci dobro da ga nema, pogledaj jos malo po internetu, ja nisam u toku, al mislim da sa 2 mj ne mora lovit igracke i da jos smije povremeno gledat u kriz.

  4. #4
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    I ja mislim da je najbolje pitati pedijatra, ali ako te muče sumnje traži uputnice za dalje. I moja je imala apgar 4/6, rođena 6 tjedana ranije. Ako bude potrebno vježbat ćete i sve stići, kao i mi! Sretno!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Moje bebe rođene mjesec i sitno ranije, pedijatar prije par dana konstatirao da su pomalo lijeni, ali da još ne treba brinuti i da im treba dati malkice više vremena, da ne treba forsirati i ja zaista svaki dan vidim napredak.... ne vodim se tekstovima što bi trebali raditi sa ovoliko ili onoliko mjeseci...glavno da napreduju....
    Posljednje uređivanje od ZO : 21.08.2010. at 22:02

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    refleks hodanja nestaje do 2 meseca, a glavicu ce drzati sve vise i vise. sto se tice ociju, vremenom fokusiraju, nekada pre nekada kasnije.
    ako zelis biti mirna, idi do neuropedijatra.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Mislim da se nepotrebno brineš, sve ovo što si navela normalno je za tu dob, ali radi svog mira možeš je odvesti pedijatru ili neuropedijatru.. DOtad je što češće stavljaj na trbuh da vježba glavicu i to je to

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se nepotrebno brineš, sve ovo što si navela normalno je za tu dob, ali radi svog mira možeš je odvesti pedijatru ili neuropedijatru.. DOtad je što češće stavljaj na trbuh da vježba glavicu i to je to

    potpisujem

  9. #9
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    i ja potpisujem rehab
    sve što si navela sasvim je normalno za tu dob (sve bebe često gledaju u križ i ne fokusiraju pogled prvo vrijeme, s tri tjedna nikako ne može pratiti pogledom igračke i primati ih u ruku, glavicu ako diže na časak to je već dobro, pusti je svako toliko da to malo vježba, a nisam sigurna jednino za refleksni hod)
    primjedbe okoline shvati kao nešto što svaka mlada majka mora čuti, moja beba je bila velika i jaka ali su me pokušali uvjeriti da je gladna i da mi je mlijeko pokvareno, pa s jednom godinom su se u nedogled čudili što ne hoda, ljudi jednostavno vole dijagnosticirati nešto kad vide malu bebu

    obzirom da je ostala bez kisika i rođena mjesec dana ranije, potrebna je posebna pažnja, ali sve nedoumice rješavaj kod pedijatra, fizijatra, neće smetati ni da radite neke vježbe iz predostrožnosti, ali samo po savjetu stručnjaka... na tvom mjestu svakako bih tražila koji pregled više kod specijalista, proučila baby handling, ali to što ti pričaju babe zaboravi.

  10. #10
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ja osobno se iskreno ne brinem toliko jer smatram da do 3mj.bude sve savladala a nakon 3mj.ako i dalje nebude dizala glavicu onda bi trebala vec poduzeti nesto i otic dalje od pedice...
    nego okolina mi je bila malo bacila bubu u uho a znate i sami kada vam netko nesto pocne govoriti pa vas zabrine...

    vidim po njoj da ide pomalo kada ju polegnem na svoj trbuh ona dize glavicu i odupire se bez ikakvog problema,kada ju nosim glavica je stabilana i kada ju podignem onako malo u sjedeci polozaj glavica je i dalje cvrsa jedino kada ona sama lezi na busi onda je ljena...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    ljudi jednostavno vole dijagnosticirati nešto kad vide malu bebu
    OT:
    da, ovo je bolno istinito....ali svatko ima nešto za reći

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •