Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Brzo rođenje male Lane

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    11

    Početno Brzo rođenje male Lane

    Evo jedne lijepe priče s poroda... očekivani termin je bio 25. 04. 2010., trudnoća cijela uredna, bez mučnina, povraćanja i ostalih trudničkih tegoba!!!
    04. 04. 2010. (Uskrs) - 7 sati ujutro budi me neka nelagoda u crijevima, razmišljam o svemu što sam pojela dan ranije dok sam pekla kolače i dolazim do zaključka da sam preopteretila crijeva. Odlazim na wc, nešto malo obavljam i ubrzo se vraćam nazad u krevet!
    8 sati - ponovo me budi ista nelagoda, razmišljam je li moguće da su trudovi, no ubrzo odbacujem tu mogućnost jer se prisjećam svih onih koji su mi govorili - SKUŽIT ĆEŠ KAD POČNU TRUDOVI, TO NEĆEŠ MAŠITI!!!! Budim muža, govorim mu da idemo popiti kavu i doručkovati - ipak se radi o uskršnjem doručku
    9 sati ujutro - dolazi svekrva na kavu, ja joj pričam kako mi nisu sjele princez-krofne sinoć, a ona na to meni - draga moja, a da ti nisi dobila trudove, bilo bi najbolje da odeš u bolnicu i vidiš. Ja se samo slatko nasmijem i kažem - ma dajte, pa ovo uopće ne boli!!!! Odlazim po 15. put na wc i skužim kapljicu krvi na gačicama (e, sad me već strah uhvatio....joj, šta je sa mojom malom princezom) nabrzinu se otuširam, obrijem i govorim mužu da odemo samo da se uvjerimo da je bebač OK!!!
    u 10 sati dolazimo u bolnicu, javljamo se u rodilište...u 10 i 10 me stavljaju na ctg i nakon par minuta pitaju me di mene boli, jer ctg ne pokazuje nikakve trudove!!!! Blagdansko je raspoloženje, svi su dobre volje , dolazi doktorica i govori da će me pregledati i pustiti kući, ali da obavezno dođem navečer na još jedan pregled!!!!
    10 i 30 - doktorica me pregledava kad odjednom govori - ne idete vi draga moja nigdje, samo u rađaonu....PA VI STE 9 CM OTVORENI, do podne ste MAJKA!!!! "Pa ja ne mogu vjerovati...i još prvorotkinja"
    10 i 45 - ulazim u rađaonu, prokidaju mi vodenjak i pitaju me hoću li čekati svoje trudove (ja još uvijek nemam one famozne trudove od kojih boli svaki dio tijela) ili će mi dati drip samo za par trudova i onda idemo u završnu fazu - IZGON!!!! Pristajem na drip, mislim u sebi, bit će brže!!!!
    I stvarno, par minuta nakon toga drip počinje djelovati, dišem 4 truda, poprilično jaka... prije petog mi dr. objašnjava kako ću tiskati i govori da kad dođe trud, da DAM SVE OD SEBE...
    Tri truda tiskanja i u 11:15 na Uskršnje jutro dolazi moja mala princeza - 2550 teška i 47 cm dugačka.... APGAR 10/10
    Stvarno prekrasan, brz i minimalno bolan trud...i sve pohvale osoblju koje mi je uveselilo Uskrs

  2. #2
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Čestitke!!!

  3. #3
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Čestitam!!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar/Preko
    Postovi
    88

    Početno

    Čestitam na mrvici!!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    11

    Početno

    svaka čast,ja sam isto bila prvorotkinja,termin mi je bio 26.7.2009. 22.7. sam otišla na pregled na kojem mi je ginekolog probušio vodenjak i poslao ne pješice u rađaonu.i zatim počinje slatka agonija.Nisu dobro priključili ctg pa je očitavao samo rad djetetovog srca,ne i trudove.da ne duljim rodila sam tek 23.7. u 15.09h na carski rez.Srecom jer smo ja i moja malena imale još par minuta života.Ali hvala Bogu danas uživam u svakom njenom osmijehu

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Lijepa priča! čestitam!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj kety i anči prvotno napisa Vidi poruku
    svaka čast,ja sam isto bila prvorotkinja,termin mi je bio 26.7.2009. 22.7. sam otišla na pregled na kojem mi je ginekolog probušio vodenjak i poslao ne pješice u rađaonu.i zatim počinje slatka agonija.Nisu dobro priključili ctg pa je očitavao samo rad djetetovog srca,ne i trudove.da ne duljim rodila sam tek 23.7. u 15.09h na carski rez.Srecom jer smo ja i moja malena imale još par minuta života.Ali hvala Bogu danas uživam u svakom njenom osmijehu
    Ajme meni...pa ja ne mogu vjerovati...u 21. stoljeću toga još uvijek ima....za nepovjerovati...čekaj, jel on to "slučajno" probio vodenjak ili? Tako zaključujem iz priče...u kojem rodilištu si rodila? Stvarno nemam riječi....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    čestitam!!!! predivno,nevjerojatno, a ja mislila kak je meni drugi porod bezbolno prosao hahaha .

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    prekrasno i turbo brzo!
    cestitke od srca!!!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj mihim prvotno napisa Vidi poruku
    čestitam!!!! predivno,nevjerojatno, a ja mislila kak je meni drugi porod bezbolno prosao hahaha .
    Hvala na čestitkama....da budem iskrena, kad je sve prošlo, kroz glavu mi je proletila misao - "I to je to?!?" Hvala dragom Bogu pa je tako "bezbolno" i jaaaaako brzo prošlo!!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    11

    Početno

    Da,rekao je da samo treba provjeriti nekim instrumentom koliko se malena spustila i da me to neće boljeti,naravno kriknula sam od boli pa je rekao da će pokušati opet.Tad je pukao vodenjak a on mi rekao,ups,puko vam je vodenjak idite u rodilište i zovite muža.rodila sam u petrovoj

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •