Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 148

Tema: Popis apsolutno nepotrebnih stvari

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno Popis apsolutno nepotrebnih stvari

    Ajmo napraviti popis apsolutno nepotrebnih stvari za kikiće 0-1 koje ste ili kupili ili dobili na poklon, a koje ne koristite (osim možda u neku sasvim desetu svrhu) i bez kojih vaši klinci super odrastaju.

    - hodalica - dobila na poklon (služi kao smetalo i skuplja prašinu u kutu)
    - dječji vrtić - dobila na poklon(služi kao spremište igračaka - kad treba brzo posisati samo sve nabacam u nj)
    - ...

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Klokanica-nije se dala staviti u nju, uopce je nismo koristili.

    Meni je vrtic koristan. H nece biti previse u njemu, no ipak posluzi. Stvarno ne znam kam bi s njom kad moram na WC, baciti smece u kantu u dvoriste, otkljucati nekom dvorisna vrata kad zvoni...Kad je u vrticu bar znam da je na sigurnom.

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    - krevetić : služi kao šator-kućica ili kao krevet za igračke

    - jumper (hopsalica) : prodali na rasprodaji (dok se još smjelo)

    - milioni plišanih igračaka : na svakoj rasprodaji ih prodajem i doniram i nikako da ih se riješim, stalno dolaze nove

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    - krevetić : služi kao šator-kućica ili kao krevet za igračke

    -
    Ma, da, kako sam zaboravila - krevetić nam služi kao odlagalište za tatine hlače, remenje, moje veste... uf, sad sam se podsjetila da moram raskrčiti taj džumbus...

  5. #5
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    nama je kinderbet ispao totalno nepotreban (u nemu se skuplja nepopeglana roba i čeka bolje dane)

    za izdajalicu sam mislila da je bačen novac, ali mi je jednom izvukla čepić pa joj se zahvaljujem do neba (možda bi je trebala prodati s obzirom koliko je malo korištena)

    za vrtić sam mislila da je bačen novac, ali fran je sad sa skoro 20 mjeseci počeo sam tražiti da ga stavim u njega (to mi je kao mirni kutak, gdje mu nitko ne stoji nad glavom i nitko ne pazi što radi)

    off topic
    znam da pričamo o promašajima, ali ja moram napomenuti da je kod mene klokanica (ili neka slična opcija tipa marama ili sling) apsolutni must have. još i sad kad imam puno za tegliti iz dućana znam ga staviti u nju i juriš po dućanima, gradu ili gdje već moram

  6. #6
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    krevetić, cipele (za bebe, dok još ne hodaju), vreća za spavanje...nemrem se sad sjetit, ima toga podosta

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    - krevetić : služi kao šator-kućica ili kao krevet za igračke

    -
    Ma, da, kako sam zaboravila - krevetić nam služi kao odlagalište za tatine hlače, remenje, moje veste... uf, sad sam se podsjetila da moram raskrčiti taj džumbus...
    e da, kod nas je super stvar što imamo 3 prečke koje se mogu vaditi van, tako da zara ima otvor / vrata i može sama ulaziti i izlaziti iz kinderbeta - zato nam on i može poslužiti kao kućica (preko kinderbeta stavimo poplun ili plahtu ).

    nevjerojatno kako smo izabrali dobar kinderbet s te 3 prečke, inače bi i nama služio za nespeglani veš ha ha

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    ja sam nakupovala toliko gelova, kupki, šampona, kremica i čuda a kupamo se u vodi i maslinovom ulju, ponekad sa sapunom ...
    pa onda - pumpica za nos (mislim, možda će nam i trebati, za sad nije)

  9. #9
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ej, cure da je meni netko rekao prije poroda, da mi je krevetić nepotreban, ja bi rekla nek mi se opet javi kad se spoji s mozgom

  10. #10
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    ej, cure da je meni netko rekao prije poroda, da mi je krevetić nepotreban, ja bi rekla nek mi se opet javi kad se spoji s mozgom
    indentično !

    a ja kažem jedan dan MM da izbacimo krevetić, a on mene pita: pa kak ćemo bez njega ?? kažem ja, kak misliš kak ćemo, pa bojan nije ni jednu jedinu noć prespavao u njemu !! ma, neee, mislim, kud ćemo s onom kramom iz kreveta...ak krevet ode van, treba nam još jedan ormar,da topotrpamo nekud.

  11. #11
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Sterilizator.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    97

    Početno

    Nevjerovatno... čitam vas i kužim da nemam nepotrebnih stvari koje sam dobila...ili kupila.
    Inače ja uvijek imam nešto nepotrebno, ali sad sam sva u čudu.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    97

    Početno

    Znala sam da ću se sjetiti čim postam ovo.
    300 kn za glupu izdajalicu koju nisam koristila nijednom.

  14. #14
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Još uvijek neznam što mi je nepotrebno, ali mene recimo zanima ono kontra, što vam je stvarno bilo potrebno?? Mene već sad ljudi ispituju što bi htjela da mi donesu, da ne kupuju nepotrebno.. Pa eto kad nabrajate nepotrebno, napišite i ono bez čega niste mogli (mislim što vam je stvarno pomoglo, jer bez svega se može)

  15. #15
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Plišane igračke i plastični babarin (slinček).

  16. #16
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    nepotrebno:
    - kozmetika za bebe
    - ručnici za bebe (oni s kapuljačom u kompletu s trljačicom)- trljačicu nisam nikad upotrijebila, a za tu lovu koliko koštaju mogu se kupit 2 ogroooomna ručnika koja ionako koristim u te svrhe.
    - hodalica- možda mi je sve skupa u 2 situacije palo napamet kako bi mi bila dobrodošla.
    - kapice za novorođenčad i benkice- totalni promašaj- koristila samo bodiće.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ne mogu se ničega sjetiti osim hodalice koju smo dobili na poklon i za koju nam je zamjereno jer smo ju odmah likvidirali

  18. #18
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    E da, benkice su i kod nas ostale neiskorištene.

  19. #19

    Početno

    Nama jedino benkice, one koje se vežu...koristili smo ih da ih brišemo kad bi se zbljuckali i sve likvidirali...

    Bilo je stvari tipa hopsalica, hodalica, koje su nam svi htjeli kupiti ali sam ja od prvog dana jasno i glasno rekla da moja djeca to NEĆE koristiti i neka ne bacaju novac...

    Neki su se možda durili, ali nitko mi je nije donio u kuću

  20. #20
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Plišane igračke i plastični babarin (slinček).
    Plišane igračke su mi bile na crnoj listi dok nisam skužila da ih L. voli. A plastični barbajol (savinut na dnu za zadržavanje hrane) mene spašava. To je meni apsolutni must have! Pa kako vaša djeca jedu juhe i maneštrice??? Ozbiljno pitam :hmmm:
    Ali meni su must have i krevetić, vrtić, klokanica (uh, koliko me je puta spasila), kozmetika (ja koristim gotovo sve "pod normalno" i ne vidim razloga za drugačije. Pa nitko još nije umro od sapuna i vode :ceeeer, ručnik na kapuljaču mi je super stvar... Blago industrijalcima samnom .

  21. #21
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Eh, da, ali trebala sam napisati što NIJE potrebno... Nakon dugotrajnog razmišljanja shvatila sam kako je meni sve što sam kupila/dobila bilo apsolutno potrebno (čak i košara za kolica na listi prioriteta - trošili je dur-marš do 6 mj).
    Osim neke ljubičaste nazovi fine haljinice na kite cvijeća obrubljene čipkom i satenskom lila ružom na prsima. E to je definitivno bilo previše .

  22. #22
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    poklon za 1. rodjendan - neki bijesni auto na baterije sa daljinskim upravljacem i antenom

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    dude varalice
    kapice na vezanje

  24. #24
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Bocice, dude, adaptirano. Mada smo od pocetka htjeli dojiti kupili smo za svaki slucaj. Na kraju Mejra nije taknula ove stvari i na kraju sve u smece. Jos negdje u kutiji sa igrackama ima dudicu ili dvije. A ona nema pojma zasto je to!

    Vreca za spavanje
    bebi ulje (doduse ja potrosila pola flasice u ovoj trudnoci mazuci stomak)
    puder (pojma nemam zasto sluzi )
    Tona dekica
    Korpica (kolijevka kako se vec kaze) za spavanje (M ili je bila sa nama u krevetu ili u kreveticu)
    Igracke, igracke, igracke
    Skafanderi (dobili smo 3 na babinje :? )
    Sjedalica (opet jedna viska)

    Mada vrtic nismo niti imali. Planiramo ga kupiti za koji dan. Mejra je jos mala, onako da imam bejbi negdje na brzinu spustit' kad hocu piskit a da nemoram brinut' jeli Mejra brata davi

  25. #25
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    meni hodalica (koju su mi svakako htjeli posudit pa sam je uzela i stavila u podrum)
    isto tako puder, kozmetika i sl (mm kupio 6kg toga kad smo dolazili, od panike da ne pofali)
    to je u principu to
    vrtic smo koristili kratko vrijeme ovo ljeto...zbog uvjeta zivljenja...kad smo dosli doma nismo ga ni uzeli sa sobom, nije ga bas volio.

    a mi nismo nista kupovali unapred nego sve kako bi nam zatrebalo tako bi kupili...i to se pokazalo izvrsno. ne skupljaju ti se stvari koje ne koristis.

  26. #26
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    eh, pa ja i nisam tako loša! višak su bile samo tupe škarice za nokte, lampica za utičnicu, benkice i bodiji na vezanje, te nešto robice za koju sam naknadno ustanovila da mi se ne sviđa.

    inače sam zabranila da mi se u kuću donose kojekakve gluposti tipa flašica "za čajeka" ili plišanih igračaka. hodalice i sl. se nitko nije ni usudio predložiti. :kez:

    kindač smo spojili s krevetom pa služi kao ograda, a ponekad andrejček u njemu spava preko dana ili navečer dok ja ne dođem u krevet, tek toliko da ne mijenjam potpuno čistu posteljinu. :zakolut: kolica su jaaako slabo iskorištena, al' ajde, nisu baš skroz beskorisna. putni krevetić posudili, kao vrtić je služio cca 5 min ali kod bake spava u njemu i čak traži da ga stavi unutra na igranje. :smajlić nemre doći k sebi:

    netko je pitao za najkorisnije stvari: definitivno i bez premca marama. bodiji koji se navlače preko glave. od cca 3 mjeseca baby gym. hm, to je zapravo to - ako imaš mamu i ciku, bez svega ostaloga se može!

  27. #27
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    totalno bacen novac: baby alarm i (kršitelj koda) izdajalica... baby alarm sam ukljucila dva tri puta, jer sam danju uvijek cula cim bi susnuo u snu i dotrcala i bez alarma, a nocu spava s nama u krevetu... izdajalicu sam pokusala koristiti ali bezuspjesno, samo bih je zaprljala s tih par kapi mlijeka a onda nastavila rucno
    plus jos masa poklonjenih dudica, lancica za dudice i sl. a Fran je dudicu imao u ustima maksimalno 5 minuta sve skupa
    plisane igracke samo su nam na smetnju, ne mozemo ih se rijesiti ali ih i dalje dobivamo u ogromnim kolicinama iako svima napominjemo da volimo kocke i slikovnice
    i ona lampa - projektor, sto se vrti i svira i projicira slike na zidove - nula bodova, moj Fran se jedino zainteresirao za to kad je vidio da je mekana plastika pa se da ulubiti rukicama ak se dovoljno snazno stisne

  28. #28
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Kod nas su nepotrebne stvari:
    1. hodalica ( skuplja prašinu kod svekija na ormaru)
    2. benkice i body benkice (nikad obukla)
    3. odvratno kičaste roza hlačice na tregere sa zečićem i pazite ovo, bijela košuljica sa čipkastom kragnom u kompletu s tim hlačicama .
    Dobila sam još i one rukavice za bebe da se ne grebu što mi je bilo totalno bezveze.
    4. kupili smo putni krevetić koji nam trenutno služi kao vrtić mada smo tih 600 kn mogli i pametnije utući (niti nešto putujemo niti je Lea puno u njemu, služi kao skladište za igračke)
    Must have u našem slučaju je baby gym (o njemu nikad nisam ni razmišljala a pokazao se super stvar).

  29. #29
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Re: RE:

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Klokanica-nije se dala staviti u nju, uopce je nismo koristili.
    Mi smo imali klokanicu, dobili smo je po naruđbi i moram prizmati da je nama jako dobro došla. Janko je većinu vremena, dok naravno nije postao pretežak, proveo u njoj. Pogotovo dok je još bio jako mali. Sad imamo i maramu.

    Ja recimo izdajalicu nisam imala ali bi se spasila da jesam.
    Hodalicu nismo imali jer smo svima zabranili da je kupuju.
    Kupili smo prenosni kinderbet koji smo koristili dva puta kad smo negdje išli.
    Na more smo ga ponjeli na kraju nam je samo zauzimao mjeto u autu jer je Janko bi u krevetu s obzirom da nije bilo mjesta za razvući taj krevetić. Neko smo vrijeme držali plišance u njemu ali uzimao je previše mjesta pa smo ga spremili.
    I nače nismo imali baš previše nepotrebnih stvari.

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Khm, meni su nepotrebne ispale platnene pelene i marama

    A od ostalog - isto benkice, ali nisam ih srećim kupila nego dobila punu vreću, oprala sam ih i nikad mi ih se nije dalo popeglati.

    Korisne stvari, a za koje prije nego što sam rodila ne bih rekla da su toliko potrebne (pa ih nisam niti kupila) su mi bile prematalica, gomila tetra pelena i gaza i ruksak za bebine stvari.

  31. #31
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    baby gym- totalno je nezainteresiran za takvu vrstu sporta

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    mi stvarno nismo puno nakupovali, a nismo bas skoro nis ni dobili za bebu tako da zapravo i nema puno stvari koje nismo upotrijebili. od ovog sto mi pada na pamet:
    -"prelijepa" robica, ja sam u iscekivanju curice kupila previse haljinica i nekih preslatkih stvarcica koje doslovce nikad nismo obukli. ne kazem da robica ne moze biti lijepa i prakticna, ali sto se tice npr. haljinica, mi ih takoreci do nekog 8, 9 mj. tj. do kad je pocela stajat i hoduckat, nismo uopce upotrijebili
    -jastuk za dojenje (onaj duguljasti ko banana) to mi je posludila prijateljica, ali ja nisam znala kud bih s tim...uvijek sam dojila nekako bez tih pomagala, nije mi se pokazala potreba za tim nekim jastucima i sl...
    -bocice i flasice, to sam svega nakupovala od (kršitelj koda)a zajedno sa izdajalicom. izdajalica je "must have" stvarno ne znam kako bih bez nje da je nisam imala sa sobom u rodilistu, ali su zato flasice i dudice neupotrebljenje.
    -klokanica, onaj model "tvrdji" kao baby bjorn, to smo cak naknadno kupili kao za mm-a, medjutim na kraju smo je oboje nosili u marami i jednoj "mekanoj" klokanici, tako da smo ovu na kraju poklonili dalje...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Khm, meni su nepotrebne ispale platnene pelene i marama
    Mima, i nama isto, ali tješim se, sa sljedećim djetetom ćemo biti hrabriji (i po mogućnosti bez longeta na nogama )

    Od ostalih nepotrebnih stvari:
    izdajalica (nijednom upotrijebljena)
    komplet posteljine za kinderbet - na kraju koristim plahte koje mi je sašio tata, a kinderbet je tako malo u upotrebi da druga posteljina osim plahti nije ni potrebna
    vreće za spavanje (srećom, to nismo kupovali nego dobili, pa vratili)
    mobili (i to smo, srećom, dobili - Andrej ih nije šljivio ni pol posto, jedva ponekad)
    kombinezoni sa stopalima broj 68 - nikad korišteni, proslijedila sam ih dalje
    putni krevetić - za nešto što košta 500 kn premalo je korišten, sad čami u podrumu, sreća da je sklopiv
    plišane životinje (ništa kupili, a prvih mjeseci smo ih dobivali hrpimice, i to sami zečevi i cucki - nijedan medvjedić!)

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Klokanica - jer su bili preveliki ili je bilo prevruće ili im se naprosto nije sviđalo. Srećom ju je prijateljica iskoristila, njoj je bila super, tako da nije do modela.
    Ruksak - nosiljka za planinarenje (dobili rabljeno) - ili je vruće, ili je hladno, ili pada kiša... ili je pretežak. Moji su se naime rodili teži od 4500 i nastavili tim tempom, pa su s godinu bili preko 11 kg.
    Vrtić je mlađi sin volio, stariji mrzio. Ali je bio super skladište za plišance.
    Isto tako, stariji je cijelu zimu bio u skafanderu,mlađi ni jednom, jer smo dobili vreću za kolica (rajski izum).
    Mislila sam da uopće neću koristiti ležaljku, ali oba su je jako voljela. Iako je ja nikad nisam dizala s poda, nemam povjerenja u te stvari (kao neke mame koje je stave na kuhinjski stol dok kuhaju).

  35. #35
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    e fakat zasto su ti plisanci tako popularni za malu djecu kad ih mala djeca ne sljive ni 5%. nisam nikad o tome razmisljala dok nisam sad tu procitala koliko su svima plisanci bili suvisni.
    ni marko se nikad nije igrao njima...samo je volio tvrde stvari koje su proizvidli buku kad bi se njima lupalo

  36. #36
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Kamaris rolice za spavanje, nažalost. Kad se probudi među njima dere se kao mali vrag. Kumovi su nam donijeli onu stolicu-hranilicu koju neće koristiti još najmanje 6 mjeseci pa je trenutno u boravku, glumi umjetničku instalaciju. Inače sam ja svima naglasila da nam ne trebaju plišane igračke jer imamo par komada, a dok je ovako mala uopće je ne zanimaju kao ni robica koje sam dobila od kume i ima je za tri bebe.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    amalthea, sad citam sve odgovore pa mi se cini da je sve ovo jako individualno, sto nekome treba, a sto ne treba. primijetila sam da cure spominju hrpu stvari bez kojih ja nikako ne bih mogla, kao apsolutno nepotrebne i obrnuto. evo samo neke od tih stvari spomenutih ko nepotrebne, a koje su npr.nama pokazale kao super potrebne:
    -pumpica za nos
    -izdajalica, apsolutno zasluzna za uspjeh dojenja, vec u rodilistu sam dobila upalu dojke, koju bih tesko rjesila bez izdajalice...
    -babarini, to ovisi o tome koliko dijete slini, ali nama su i dandanas (17 mj.) must have! mislim da ce sliniti do faksa...
    -skafanderi, puno smo ih nosili dok m. nije prohodala, ona je naime proslu zimu taman imala 6 mjesci i puno smo bili vani, ne znam kako bismo bez skafandera
    -baby gym, jedan od najboljih investicija, mnoge sate i dane prije nego sto je propuzila, m. je provela ispod baby gyma
    -marama, apsolutno najbolja investicija...
    -platene pelene, ista stvar

    i da jos napisem svoju top listu stvari koje nismo imali ali koje mi se i cine potpuno nepotrebne, a za koje vecina roditelja vjerovatno misle da su must have:
    -baby alarm (osim ako ne zivis u 10-erosobnoj kuci na tri kata)
    -vreca za spavanje (nema sanse da zaspi u tome)
    -vrtic
    -sterilizator, bocice i sl.

  38. #38
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    i da jos napisem svoju top listu stvari koje nismo imali ali koje mi se i cine potpuno nepotrebne, a za koje vecina roditelja vjerovatno misle da su must have:
    -baby alarm (osim ako ne zivis u 10-erosobnoj kuci na tri kata)
    -vreca za spavanje (nema sanse da zaspi u tome)
    -vrtic
    -sterilizator, bocice i sl.
    Meni su vreća za spavanje i baby alarm stvarno must have. Sada kada ne može u vreću baš nam je koma sa pokrivanjem, a bez baby alarma se stalno trzam jer mi se pričinjava da ga čujem a ovako sam mirna i spokojna bez obzira što nam je stan jedva 50-ak m2.
    Vrtić smo isto jako puno koristili jer se on naprosto obožavao u njemu igrati.

  39. #39
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    meni je isto vreca za spavanje genijalna stvar.....baby alarm mi ni u snu ne treba...jedva se imamo di okrenut a kamoli da ga ne bi cula

  40. #40
    gogita

    Početno

    meni je izdajalica super pomogla jer sam tri puta imala zastoj mlijeka sa temperaturom. sada se izdajam kada trebam od kuce na duze vrijeme (citaj vise od dva sata) pa ostavim mlijeko MMu ili mami u slucaju vucje gladi. u istom slucaju koristim i sterilizator (za izdajalicu, bocice...)

    nije mi trebala kolijevka, otpocetka spava u kinderbetu, dude varalice jer ih ne zeli, cupave igracke koje mu ne dajem jer sve trpa u usta pa brijem da bas i ne bi bilo zgodno da proguta busen dlaka, pidamice s kapuljacom za novorodence (kapuljaca ih zulja jer ionako stalno leze na ledima/boku), kombinezoni za novorodence s kragnicama (sve sam ih rezala jer su ga grebale po licu), hrpa kremica koje sam kupovala pokusavajuci mu srediti ten, pumpica za nos (cistim mu ga sa sljezovim korjenom i smotuljcima vate), grickalica za nokte (skarice puno bolje), toplomjer za uho- totalno krivo pokazuje temperaturu, nekvalitetni, jeftini baby alarm koji nikako da nade frekvenciju...i tako

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Sterilizator.

    A u nasem slucaju i bočice i varalice....

  42. #42
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    -izdajalica 400 kn!
    -neke premale kupljene benkice i body(dosta bačenog novca,kupovali veličinu 50 uzalud!!!)
    -kinderbet( još ga ne koristimo! )
    -vreća za spavanje 300 kn!
    ima još stvari ne mogu se točno svega sjetiti.....

  43. #43
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj Vodenjak prvotno napisa
    Još uvijek neznam što mi je nepotrebno, ali mene recimo zanima ono kontra, što vam je stvarno bilo potrebno?? Mene već sad ljudi ispituju što bi htjela da mi donesu, da ne kupuju nepotrebno.. Pa eto kad nabrajate nepotrebno, napišite i ono bez čega niste mogli (mislim što vam je stvarno pomoglo, jer bez svega se može)
    Najbolja stvar koju sam dobila za drugu bebu bio je jastuk za dojenje, meni je s njim bila milina, dojiti, izdajati, svašta... a ssad u trudnoći izležavanje, kako god hoćeš, još se i djeca lome oko njega jer svima se sviđa uvaliti se

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    i da jos napisem svoju top listu stvari koje nismo imali ali koje mi se i cine potpuno nepotrebne, a za koje vecina roditelja vjerovatno misle da su must have:
    -baby alarm (osim ako ne zivis u 10-erosobnoj kuci na tri kata)
    -vreca za spavanje (nema sanse da zaspi u tome)
    -vrtic
    -sterilizator, bocice i sl.
    Meni su vreća za spavanje i baby alarm stvarno must have. Sada kada ne može u vreću baš nam je koma sa pokrivanjem, a bez baby alarma se stalno trzam jer mi se pričinjava da ga čujem a ovako sam mirna i spokojna bez obzira što nam je stan jedva 50-ak m2.
    Vrtić smo isto jako puno koristili jer se on naprosto obožavao u njemu igrati.
    evo vidis, pa upravo sam o tome i pisala ovaj prethodni post. da ne bi netko koristio ovu temu kao preporuke sto kupiti, a sto ne, jer stvarno sto je nekome najvaznija stvar na svijetu, drugome se moze ciniti kao potpuno nepotrebno...
    u biti cini mi se da je skoro nemoguce znati sto ce ti tocno trebati prije nego sto rodis jer vecina stvari ovisi o naravi bebe. meni je maram bila najvaznija stvar na svijetu, a imam prijateljicu ciji mali je vristao kad bi ga stavila u taj polozaj i nema sanse da ga nosis u marami. za vrecu za spavanje su mi mnoge mame rekle da im je super prakticna, a moju m. ne mozes niti pokriti, a da ne posizi, a kamoli je staviti u vrecu...
    i da ne nabrajam bezbrojne primjere...

  45. #45
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    plišane igračke
    vreća za spavanje-nije je podnosio
    i ništa više baby alarm super stvar
    sterilizator isto
    izdajalica-počela sam raditi kad je imao 3mj znači opet se isplatilo
    krevetić-od prvog dana je spavao u njemu pa sve do 3,6god
    putni krevet-ludilo za baka servis i putovanja tj odlazak kod sveki
    vrtić-tako-tako
    hodalica-15min dnevno i ne svaki dan,i za drugo će ostati di je i
    sada na tavanu
    ona košara na kolica nama koristila punih 6mj
    i ja sam bila puno spretnija sa body benkicama nego bodyjem
    tako da su mi za prva 2mj draže

  46. #46
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Istina je da uopće ne možeš znati što će ti biti super korisno a što promašena investicija jer to ovisi o bebi i o okolnostima. Evo izdajalica je tipičan primjer, skupa je a netko ju nikada ne upotrijebi, to je stvarno bolje ne kupovati unaprijed nego samo pripremiti logistiku da vam netko to kupi. Ja nisam htjela kupiti prematalicu jer sam čitala da bebe sa toga padaju, pa su mi leđa otpala jer sam prematala bebu na krevetu i prematalica me preporodila.

    Što se tiče plišanih igračaka - mi ih nemamo puno, dobili smo možda jednu ili dvije, a Lea ih naprosto obožava. Zapravo voli sve što predstavlja životinje pa tako i te plišance najgore vrste.

  47. #47
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    baby gym- totalno je nezainteresiran za takvu vrstu sporta
    a nama je to bila zakon sprava. dobio je dva i ja sam bila presretna. jedan je u krku, a drugi u zg.

    e da i putni krevetić je bačen novac. niti jedan jedini put nije spavao u njemu. pojma nemam zašto ga ne prodam

  48. #48
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Citiraj josie prvotno napisa
    baby gym- totalno je nezainteresiran za takvu vrstu sporta
    a nama je to bila zakon sprava. dobio je dva i ja sam bila presretna. jedan je u krku, a drugi u zg.

    e da i putni krevetić je bačen novac. niti jedan jedini put nije spavao u njemu. pojma nemam zašto ga ne prodam
    nama je putni super služio i služi u novigradu.
    prodaj nama, treba nam još jedan za zagorje

  49. #49
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Ma ja oduvijek tvrdim (kada razgovaram s prijateljicama i kolegicama-mamama), nitko ti ne može točno reći što nabaviti, a što ne jer smo svi tako individualni kao i naše želje, navike i potrebe. Zato je sa skupim stvarima najbolje malo pričekati pa kad se ukaže potreba - kupi se u jedno popodne. Moja je malena npr. u vreći za spavanje prespavala cijelu prošlu zimu, spava i ovu, čak je sama traži za popodnevno spavanje. A ne znam kako bih živjela bez baby alarma. Imamo dosta veliki stan, ali i kada nekamo idemo gdje mislimo odspavati nosim ga sa sobom.
    Inače, moja je logika da sve što me je (ili bi me) "spasilo" makar jedan puta, isplati se imati. Npr. putni krevetić. Nemamo ga jer mi kao ne treba jer na svim "strateškim" mjestima imamo "prave" što nove što posuđene. Ali, trebao nam je. Moja cura je naučena spavati u krevetiću i dok ne zaspi i kada se tek probudi vrlo je živahna pa krevet bez ogradice ne dolazi u obzir. Međutim, malena polako raste, kad je trebalo krevet je posudila prijateljica, ali kad budemo imali 2. dijete to će nam biti jedna od prvih investicija.
    Izdajalice, sterilizatore i te fore nit kupovala nit koristila.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Nepotrebno u nasoj kuci=
    -sterilizator- nismo ni kupovali, niti smo ikako sterilizirali. Mozda jednom prokuhali igracke, nisam bas sigurna jesmo li ijednom.
    -dude mu posluze tu i tamo za igranje, mogao bi komotno i bez njih, uglavnom zvace tvrdi dio.
    - fine dekice (i nevjerojatno klizave ili neprakticne)
    - trljacice (nikad upotrijebili)
    - one rukavice za novorodjence da se ne grebe
    - sampon za bebe (za sad samo sapun), puder, baby ulje, zinkove kreme
    - cajevi za bebe (mozda kasnije, Filip ima 7 mj. i jos ih nije okusio)
    - niz cipelica koje je prerastao bez da ih je isprobao
    - plisane igracke
    - pumpica za nos
    - baby gim
    Vrtic, krevetic, komoda za odjecu s podlogom za presvlacenje i kadicom, te kolica i klokanica (marama manje) su nam must have. I teletabisi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •