Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 138

Tema: Reakcije okoline na maramu

  1. #51
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Jucer sam bila sa Malim u slingu u gradu i evo jedan bizaran komentar: "pa to mu stisce fontanelu!" :shock: Sta cu jos cuti...? :/

  2. #52
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    i mi smo slingaši :D . he kad sam primila sling, i smontirala ga mm je komentirao zašto nisam uzela klokanicu koja se normalno veže, nego sad se tu motam ko arapin . hehe, ali kad smo prošetali malo po vrtu, zaključio je da je da mu se sviđa, i da baš ljepo stoji u tome, samo da nebi on baš to nosao, ako može on bi klokanicu , ovo mu je previše ženskasto. Danas ćemo izaći vani u slingu, pa vam javim seoske komentare!

  3. #53
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Evo jos bizaran komentar o slingu od jucer: "pa ovo stiska fontanelu!" :shock:

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    al bar znaju šta je fontanela

  5. #55
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Bar nesto :/ Nove komentare okoline: da izgledam kao Ciganka (mislim da to bih trebala shvatiti kao uvredu, ali ne znam zasto :? ), da li smo tolike sirotinje da ne mozemo bebi kupiti kolica... Jedna svekrvina prijateljica je predlozila da ona ce nama kupiti kolica, ako mi nememo para

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    138

    Početno

    Mi smo jutros bile na jutarnjoj kavici u Harambašiććevoj. Išle smo kolicima, ali sam mudro u košaru stavila maramu, pa kad je M postala cendrava brzo sam je svezala (i nahranila ). A za susjednim stolom je bilo društvance s jednom trudnicom. Jedna od teta je komentirala "evo marame" i "ja to nikad nsam znala svezati", a trudnica je vrlo zainteresirano zagledala. Nadam se da imamo buduću maramašicu

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    201

    Početno

    ne mogu odoljeti da se ne 'ispovijedim'...
    kad sam ovdje čitala o marami prije nego što sam rodila, činilo mi se to nekako 'too much', i planirala sam ga nosati u klokanici usprkos argumentima protiv nje koje sam na ovom forumu pročitala, khm...
    no, kad se rodio, shvatila sam da dijete od mjesec dana tako jadno i nespretno visi u klokanici da ga ja jednostavno nisam mogla/htjela tako nosati. srecom je moja mama žena bez predrasuda i vrlo praktična, pa kad me čula kako pričam o marami, otišla u kamaris, zaključila da ona to može još bolje sašiti i u drugi dan sam ja imala maramu )
    danas imam dvije, spremamo se šiti treću, neku 'fancy' za po ljeti, od lana..
    i muž i tata su mislili da smo poludjele, ali kad su vidjeli kako je to dobro i praktično, prestali su komentirati, s tim da ga je mm nosio koliko i ja!
    od 6 tjedana do 5 mjeseci sam ga isključivo nosila, sad ima 8 mjeseci i 9 kg, a i vruće nam je, pa smo češće u kolicima, ali je marama uvijek spremna!
    nego, što se reakcija tiče, gerijatrija i klinci se dive, ljudi srednjih godina su skeptični, žene uglavnom prezrive, muškarci u čudu; ali sam ja ta koja namršteno gleda sve one za koje mi se čini da nisu iskazali dužnu dozu oduševljenja i ganuća (i inače sam malo agresivno )
    i da, prosvijetlila sam par prijateljica koje su vidjele kako je zgodno kad dijete plače, samo ga zavezati i dalje imati slobodne ruke za kolica :D

  8. #58
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    meni kolica u šetnji služe ko onim bakicama koje teško hodaju pa guraju ono neko čudo ispred sebe

    Citiraj cherry prvotno napisa
    ali sam ja ta koja namršteno gleda sve one za koje mi se čini da nisu iskazali dužnu dozu oduševljenja i ganuća
    također :he, he, he:

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Tu i tamo
    Postovi
    165

    Početno

    Imam ja zgodnu anegdotu

    Nedavno sam pricala sa frendicom iz venecuele koja zivi u Svicarskoj i pricamo o prednostima slingova, marami i pouchova i ona meni kaze da ona to prije nije nigdje vidjala osim u Amazoni i na indijankama, a sad kad je to postalo popularno u Europi i njihove zene u Caracasu se mogu vidjeti kako gradom secu sa bebicama u maramama Dakle trebalo je prvo doci do nas da bi one - ne vidjele prednosti, nego kopirale modu...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Komentari od sinocnje setnje do Kauflanda....

    Negativni:
    1) Mladi par koji poznajemo iz videnja.. zbunjeno gledali, zacudeno kao da nesto s nama ne stima (onaj pogled kad netko misli da ste fanaticni i cudni... ako znate), komentar: "Pa jel njemu u tome dobro? To mi je onak nekak indijski.. to oni tamo tako nose...?"

    Pozitivni:
    2) Kad smo se vracali covjek na biciklu, cca 60 godina sa odusevljenjem vikne: "Mama ga je nosila prvih 9 mjeseci, sad ce tata drugih! PRedivno! STvarno predivno!" i ode...

    3) Stari prijatelj mm kojeg godinama nije vidio, stao s autom nasred ceste da ga pozdravi i kaze mu da totalno genijalno, cool izgleda tak furajuci bebu i ne skida osmijeh s lica.

    ::::::::::::::::::::::::

    To je bilo to.

    Ali stvarno ili cudenje ili odusevljenje...

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Kad smo se vracali covjek na biciklu, cca 60 godina sa odusevljenjem vikne: "Mama ga je nosila prvih 9 mjeseci, sad ce tata drugih! PRedivno! STvarno predivno!" i ode...
    Jedini lijepi komentari koje sam čula su redom od starijih ljudi - "vidi kako bebica uživa uz otkucaje maminog srca" i slično. Stvarno

    I komentari DEFINITIVNO imaju veze sa starošću djeteta, sad već duuuuuugo nisam dobila niti jedan ružan komentar.

  12. #62
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Luna, takodjer! kao: blizina maminog srca uvijek je smiri!
    mi smo kupovali u mercatoru u marami i svi su nas gledali onim "topim se" pogledom. sve dok L. nije puko film (htjela je jesti) i protegnula se tako malo razbucala maramu. onda sam vidjela neke zene u irisu kako su nas gledale "tracerskim" pogledom.
    but i don't care

  13. #63
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Je bilo je i onih da tako i Cigani nose, ali mi se činio nekakav pozitivan prizvuk u tome (kao oni su prirodniji...), pa je'l to dobro za bebina leđa, ali uglavnom se svi smiju i raznježe kada vide Gaba kako viri van. Mame pitaju je'l me bole leđa, djedovi su komentirali to se otkucajima srce, pa da izgleda kao da je u trbuhu... Uglavnom nas već svi znaju u kvartu.
    A sada je i MM dobio svoj pouch i shvatio da se komadi okreću za njim. A nije mi vjerovao...

  14. #64
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Joj, već sam zaboravila kak je to bilo super s maramom...

    I ja sam u početku teško prihvaćala posprdne komentare ali sam ubrzo sasvim ignorirala zločeste ljude i koncentrirala se na osmjehe i odobravanje...fakat su najnježnije reagirali stari ljudi i složno svi vadili istu rečenicu: Vidi kako mala beba sretno spava kraj maminog srca

    Najveća pobjeda mi je bila nad mojom mamom koja maramu blago rečeno nije podnosila i kad bi išle nekud zajedno molila me da je ne sramotim i ne stavljam dijete u "tu krpu" kad je već deda kupio tako dobra i skupa kolica

    Ali sam je uspjela, kao i sa dojenjem, totalno obrlatit i sad ona drži predavanja susjedima o dobrobiti dojenja i praktičnosti marame

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    ja sam prije kupovanja marame, imala problema sa svekrvom, kud ćeš bacit tolike novce i kad sam kupila mm je rekao-pih, to sam ti i ja mogao sašit, ali kad su uvidjeli svu praktičnost marame, preobratili su se.
    a s okolinom nikad nisam imala problema, jer sam uvijek sva 'važna i ponosna' i s nosom do neba hodala s Franom

  16. #66
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Nasmijale ste me s komentarima
    Meni se jako sviđa ideja nošenja u marami, pogotovo zato što MM i ja volimo šetnje a kolica su ograničena a asfalt. A i u mom gradiću ima puuuno stepenica i teško je nać "vozivi" put do centra.

    Pitanje: može li se negdje u Rijeci kupiti marama? I je li ju netko sam sašio? (pročitala sam negdje da je to posebni materijal kojeg se ne može kupiti)

    Hvala!

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa
    Nasmijale ste me s komentarima
    Meni se jako sviđa ideja nošenja u marami, pogotovo zato što MM i ja volimo šetnje a kolica su ograničena a asfalt. A i u mom gradiću ima puuuno stepenica i teško je nać "vozivi" put do centra.

    Pitanje: može li se negdje u Rijeci kupiti marama? I je li ju netko sam sašio? (pročitala sam negdje da je to posebni materijal kojeg se ne može kupiti)

    Hvala!

    klara, probaj pitati u beba centru na pijaci, mislim da sam jednom cula da ih oni imaju.

  18. #68
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Imaju Kamarisove sigurno u beba centru.

    Mi još čekamo maramu, ali za sling smo čuli:

    -cigani,
    - ne smije biti tako zamotan zbog nožica,
    - nose dijete u: krpi, šalu, vreći,
    - ugušit ćete ga,
    - vidi hare krishne

    nekad me umore svi ti pogledi...

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ima u Bebi na placi.

  20. #70
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    EH, mi smo kupili maramu prije 10-ak dana i bili smo po kvartu ....uglavnom su svi pozitivno naklonjeni iako pomalo zbunjeni - kak sad to ? a jučer smo nas dvije išle u grad... vozile se tramvajem , šetale po importaneu...njij je bilo super a i meni..marama je zakon.zvijerala je okolo i uglavnom su nam se svi obraćali sa simpatijom. Naja je i zaspala na pola sata , sa palcem u ustima i glavicom na mojim prsima - srce mamino
    eh, jioš samo nešto - MM je također već 3 pita ničim izazvan tražio maramu - idu njih dvoje jedan krug oko zgrade

  21. #71
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    nama su uglavnom pozitivni komentari, a redovno me zaustavljaju mame na cesti i pitaju gdi sam kupila.

    pa sam rekla da cu napravit neke letke s linkovima za kupiti marame pa fino dijelit zainteresiranima

  22. #72
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Mi nismo imali negativnih komentara osim onog prvog, kad smo prvi put koristili maramu pa nam neka baba rekla: "Bože sačuvaj".
    Moram reći da je MM onda poludio na mene da šta mene briga šta je rekla neka baba...

    Neki dan bila u BILLi s bratom. Kaže on meni "Jel ti primjećuješ kako te ljudi čudno gledaju?" Da primjećujem...

    osmjehe dobivamo od mladih mama i trudnica, jednu mamu iz naselja sam prije par dana vidjela sa slingom, voljela bih vjerovati da je to zbog nas...

  23. #73
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Evo bisera:
    Neki dan sam otišla do crkve da se dogovorim oko krštenja. Naravno, Vedran je bio u marami. I tako ja pozvonim na vrata župnog ureda i dočeka me nepovjerljiv pogled svećenika koji je mislio da prosim!!!!! Da ne povjeruješ....

  24. #74
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj anchi prvotno napisa
    Evo bisera:
    Neki dan sam otišla do crkve da se dogovorim oko krštenja. Naravno, Vedran je bio u marami. I tako ja pozvonim na vrata župnog ureda i dočeka me nepovjerljiv pogled svećenika koji je mislio da prosim!!!!! Da ne povjeruješ....
    i jesi li uzicala sta ?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno


    znači to pali?

  26. #76

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    72

    Početno

    Na groblju za sisvete nosim u jednoj ruci cvijeće u košari u drugoj lampion i M u marami; a jedna bakica na to sve: Pa vidi to je živa beba.

  27. #77
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa
    Citiraj anchi prvotno napisa
    Evo bisera:
    Neki dan sam otišla do crkve da se dogovorim oko krštenja. Naravno, Vedran je bio u marami. I tako ja pozvonim na vrata župnog ureda i dočeka me nepovjerljiv pogled svećenika koji je mislio da prosim!!!!! Da ne povjeruješ....
    i jesi li uzicala sta ?
    Kaj? Svijeću?

  28. #78
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Re:

    Meni marama izgleda super. Ali ja se s njom nekako nisam snasla..Nije mi bas legla...

  29. #79
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Ja planiram koristiti maramu jer mi se stvarno čini po vašim pričama da je to super stvar (mame imaju slobodne ruke, a beba uživa i smiri se uz otkucaje maminog srca ).
    Kako do sada nisam primjetila mame da u Puli nose dijete u marami vjerovatno ću i ja svima biti kao neka koja je pala sa Marsa , ali baš me briga

  30. #80
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    ja također planiram koristiti i maramu i sling jer znam sve prednosti. Ja ću roditi za 20ak dana pa nisam još doživjela reakcije okoline ali sam doživjela nešto tužno i šokantno. naime, na trudničkom tečaju, teta fizioterapeut je govorila kako se nesmije držati mala beba te spomenula štetnosti kengura (da je opterečenje na kukovima) a ja sva sretna kako je marama dobra bla, bla, a on na to - ipak smo mi evropljani i nemamo ligamente kao Indijci i za našu dijecu to nije zdravo!!!! :? :? :? jadna. i jadne cure koje su bilwe tamo samnom i još su mene gledale kao čudakinju....

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    ivanaos
    Ipak ti znas bolje

    Deaedi
    Zao mi je sto ti bas ne ide - pokusajavte i dalje, mozda se snadjete

    Meni je uvijek jaaako drago citati postove o reakcijama na maramu. Moji klinci su vec veliki - nosim ih samo po nekad u marami. Ja nekako zaboravim (ili ni ne primjetim) te poglede i komentare. Osim nekoliko:
    - Eto te k'o ciganka!
    - Letjeli avionom kad' je O im'o 6 tjedana - ugusit ce se dijete!!

  32. #82
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno

    Ja sam uglavnom doživjela pozitivne komentare okoline. :D

  33. #83

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    mi smo uglavnom dobivali pozitivne komentare, svi gledaju u cudu i zbunjeno :shock: al oni kojima ne odgovara uglavnom sute pa lose komentare nisam cula osim da sam ga stisnula siroce malo

  34. #84
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    Nije moja priča, ali...
    Prijateljica je neki dan otišla do Kike i kad je stavila malenu u sling čula je nekog starijeg tipa kako joj govori: Šta su sad i cigani počeli kupovati u Kiki?
    Ja sebi ne mogu doći...Ona mu nije ništa rekla jer što možeš reći takvom primitivcu (a ja bi na guzicu progovorila) i potpuno je u pravu.
    Ja još uvijek ne vjerujem da ima ljudi kojima nije neugodno tako nešto reći...

  35. #85
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Ja imam dva simpatična bisera

    Neki dan sam nosila Sunčicu u Premaxu. Upoznale smo jednu curicu od 3 godina, pokazivala nam je svoje lutkice, nasmijalvala moju curicu, uglavnom bilo je veselo i slatko. Ali nakon nekog vremena pita ona mene: "A zašto ti nosiš bebu u torbi?"

    Bili smo na sajmu, gledali štandove, Sunčica je bila u nosiljiki koju sam sama sašila - samo dvije trake tkanine, kao križni vez marame. Pitam jednog prodavača nešto, a on me zbunjeno pogleda. Ja ponovim, a on se nasmije. Kaže: "Oprostite, mislio sam da ste talijani. Oni ovako nose djecu."

  36. #86
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Inače ljudi me u zadnje vrijeme najčešće pitaju "Je li vam teška?"
    Ja kažem da je lakše tako nego nositi kolica po stepenicama, pa obično svi klimnu i kažu da imam pravo.

  37. #87
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Ja mogu negativne komentare nabrojati na prste jedne ruke. Vise je bilo prijekornih pogleda (koji su me btw najvise zivcirali) nego onih koji imaju hrabrosti i reci nesto ruzno .

    Ostalih 1000 komentara je bilo super pozitivno, a najvise od bakica i dedeka...A bilo je i bisera poput klarinih, vidi kako mama nosi bebu u torbi, je li vam teska, smije li se nositi tako zbog kicmice, i tako...

  38. #88
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj titimita prvotno napisa
    Ja mogu negativne komentare nabrojati na prste jedne ruke. Vise je bilo prijekornih pogleda (koji su me btw najvise zivcirali) nego onih koji imaju hrabrosti i reci nesto ruzno .

    Ostalih 1000 komentara je bilo super pozitivno, a najvise od bakica i dedeka...A bilo je i bisera poput klarinih, vidi kako mama nosi bebu u torbi, je li vam teska, smije li se nositi tako zbog kicmice, i tako...
    X
    A najljepse mi je iskustvo bilo kad me jedna gospodja, negdje u 40-im, njezno pogledala i izjavila: "E, to je prava mama!" Bas mi je uljepsala dan...
    I super su mi oni komentari tipa kako je bebi najljepse uz majcino srce / na maminim grudima

  39. #89

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    15

    Početno

    Ja sam šetala sa svojom princezicom a u parku se jedna djevojčica igrala sa svojim tatom. Djevojčica pita tatu: A kaj to ta teta ima? tata odgovori da imam mali bebu. Curica na to pita: U trbuhuuuu?

  40. #90
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    Citiraj Aneta prvotno napisa
    Izgleda da samo "moji sumjestani" su cudni... :?
    a ne nisu. kad smo bili na špancirfestu u vž imali smo samo ugodnih komentara i smješkanja . no kad smo došli u sisak sasvim druga priča: "joj pa ne bi se smjela beba tak nositi" "to je prerano" ..." mami je teško,bolje da je u kolicima"
    čak sam ja krenula objašnjavati da ju ne bi nosila tako da nisam sigurna da joj ne šteti.. nekima se jednostavno ne da dokazati...pa se niti neću truditi..i to da mi je teško nositi?? alooo. :? teže mi je vucarati kolica. nosimo se u slingu.
    u zg od nekih ljudi sam dobila preporuku nek radije kupim klokanicu za 1000kn s nekim oposebnim jastucima jer sling nije dobar

  41. #91
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ajde moram se i ja priključiti...
    mislila sam da ste možda malo preosjetljive ali dok sam pročitala do kraja zbilja sam se začudila koliko netolerantnih i bezobraznih ljudi ima.

    Meni stižu sve smajlići kud god idem, već sam se osjećala kao neka filmska zvijezda, i svuda samo čujem - vidi beba!... kako je slatka!
    Bilo je i pitanja gdje se to može nabaviti i je li mi praktično nositi je na takav način, čak i u jednoj trgovini dječje robe da li im se isplati nešto takvo naručivati (ja sam rekla svakako, i neka nabave i platnenih pelena )

    Nego ako imate problema s okolinom, možda je bolje nabaviti mei tai. Moja marama je zbilja etno i uočljiva, pa sam naručila za promjenu MT od bordo i maslinastog platna, bez uzorka. Izgleda puno više urbano i "društveno prihvatljivo", pogotovo ako se krajevi negdje zavuku. Položaj djeteta je sličan, jednostavnije za vezati, ali je beba možda manje zaštićena od vjetra i svjetla. S druge strane ima slobodnije ručice a leđa su dobro podbočena.

    Od negativnih komentara dobila sam točno dva - kolegica s posla rekla mi je da će mi mala biti grbava, i svekar mi je rekao da je mučim i da je bolje stavim u krevetić (ali to dvoje su posebna sorta pa sam glatko prešla preko toga). Inače kad stavim malu u maramu i još privežem psa mješanca zbilja sam dobar materijal za usporedbe s romskom manjinom. Ali ako je netko to pomislio nije mi rekao.

    Svekrva mi je najbolja, kad je vidjela da mala lijepo zaspi u marami počela me tražiti da joj je tako svežem. Istina čula sam je kako se zafrkava s kćerkom da bi mogla otići nešto isprositi, ali je išla tako s plavom prugastom indijanskom maramom i bebom unutra i kod susjede i u trgovinu, a kad je stigao mei tai sama si ga je zavezala (već treći put je to izvela sasvim po pravilu).

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Mene okolina uopće ne zanima... mei tai me ne privlači takod ase držim marame i sad jedva čekam da maloj bebici odpadne pupak i da je stavimo u novu maramu koju smo kupili samo za njega i onda u prvu šetnju kad se temp digne iznad nule,

  43. #93
    mali magarac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    37

    Početno

    evo da se i mi priključimo temi - nosim darijana praktički od rođenja u marami. živimo u sesvetama i moram priznati da još , nažalost, nisam vidjela niti jednu maramu oko nas (a sigurno ih ima, bilo bi mi drago da koga sretnemo!)
    većinom nas čudno gledaju (mame s kolicima se često prave da nas ne vide pa onda potiho nekaj komentiraju ), no ako nam se netko baš obrati, uglavnom su to pozitivni komentari tipa kako beba baš lijepo uživa tamo gdje i treba biti i sl. i dolaze većinom od gospođa srednjih godina, pokojeg dede i tak (mlađe žene me nekad pitaju kakav mi je to šal, jesam li ja to sama izmislila ili kaj...).
    Na sumnjičave se poglede obazirem sve manje, već sam se toliko stopila s maramom da zaboravim da je to ovdje još uvijek nešto neobično.

  44. #94
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    I nas znaju cudno gledati, ali najcesce prode bez komentara.
    Ljudi si medusobno prokomentiraju... tu i tamo je bilo komentara da ce se malci ugusiti, da je lose za kraljeznicu, da ce se nsuciti na nosenje i kaj to radimo jadnoj djeci, ali zbiiilja rijetko.
    Ipak su pozitivni komentari cesci - kako im je lijepo kod mame i tata, kako lijepo spavaju, neke mame nas znajuaju pitati da li je ta matama zbilja dobra i taaako.

    Uglavnom, mene komentari ne zanimaju - glavno da je nama lijepo.
    A ko zeli nek gura malu bebu u kutiju ispred sebe - ja ne vidim nista carobno u tome, a u nosenju da.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Joj kod nas su komentari i pozitivni i negativni.
    Mlade mame mi uglavnom objašnjavaju kako ću je navići na nosanje (ili kako sam je već navikla) i komentarišu: ne bih ja tako... Čak znaju i da me pitaju, potpuno iskreno iznenađene: Zašto je nosiš??? Jedna gospođa nas je toliko zabezeknuto gledala i toliko se okretala za mnom da mi je bilo neprijatno.
    Stariji ljudi obično pozitivno komentarišu, najviše bake, kako je to lepo, kako je bebi kod mame fino i toplo.

    Ali juče u parkiću Nađa samo što nije zaspala i ja lagano hodam i malo cupkam da lakše zaspi kad neke dve bake sede na klupi i pitaju: Jel sin? Ja kažem: ne, a jedna će: A nosiš GA i maziš kao da je sin

  46. #96
    mali magarac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    37

    Početno

    ma da, i nama se dosta mladih mama čudi baš zbog činjenice da ga NOSIM, jer to je očito u njihovoj glavi nešto negativno. a mi tako uživamo - oboje!

  47. #97
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    mi, nažalost, nailazimo uglavnom na negaativne komentare!
    valjda zato što joj još uvijek pokrivam glavu dok spava!
    a spava čim ju stavim!
    čak sam čula i komsžentare dvije ciganke: gle nosi bebu ko cigana!!!!!!

    ali mi uživamo i strašno nam paše!
    uglavnom, najbolji komentari su od penzića a najgori od žena 40-tih godina!

  48. #98
    petra111

    Početno

    Ja imam novi biser ali za mei tai: da mu time stiščem testise pa će dijete imati poslije problema.Zanima me samo kakav bi bio komentar da se radi o ženskom djetetu

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj ninik prvotno napisa
    čak sam čula i komsžentare dvije ciganke: gle nosi bebu ko cigana!!!!!!

  50. #100
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Citiraj ninik prvotno napisa
    čak sam čula i komsžentare dvije ciganke: gle nosi bebu ko cigana!!!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •